Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Építésüggyel kapcsolatban kérdeznék fórum

Építésüggyel kapcsolatban kérdeznék (beszélgetős fórum)


17. -Ada-
2010. nov. 13. 09:01

Azóta semmi.... A kedves tervező átvert, ebben egyre biztosabb vagyok. Akkor azt mondta vezeti a naplót, most meg kiderül mégsem vezette. Elvállalta azt is, hogy ő a felelős műszaki vezető... hát ha akkor ellenőrzés lett volna...

Tényleg! ezt ilyenkor még ellenőrizhetik? meddig kérhetik a naplót? nincs elévülési ideje?

16. kiraanyu (válaszként erre: 14. - -Ada-)
2010. nov. 8. 14:45

Szia!


Van már valami fejlemény az ügyetekben?

A naplót folyamatosan kellett volna vezetni a kezdetektől. Bár nekünk soha senki nem kérte, h mutassuk meg.

Az sajna hiba volt, h módosítottatok a kivitelezésen,mert ezt elég szigorúan szokták venni.

És igen, az egész építkezés, ha befejeződött, használatba vételi engedélyt kell kérni rá ugyanott, ahol az építési engedélyt is kiadták.


Sok szerencsét.

2010. nov. 8. 12:15
Ennek átverés szaga van nekem..
14. -Ada- (válaszként erre: 12. - Fde002e960)
2010. nov. 6. 19:54

Ha az építési napló nem gond (pl.: sikerül megírnunk) akkor "csak" a tervezés-módosítás van hátra:? Na meg persze ennek az engedélyeztetése és egy lakhatási is kell erre?



Kicsit úgy érzem mintha sötétben tapogatóznék...


Az még a dolog érdekessége, hogy a kedves tervező 2 éve azt mondta, majd ő írja a naplót és csak most hozakodott elő azzal, hogy nincs kész és még fizessünk is azért, amiért megírja....De ez is gond még, mivel nem mondhatom azt, hogy én megírom, mert akkor ki lesz a felelős m. vezetőm?


Na már nem csak kicsit érzem úgy, hogy sötétben tapizunk....hanem nagyon!!

13. -Ada- (válaszként erre: 10. - Kiraanyu)
2010. nov. 6. 19:48

Használatbavételi már eredetileg is volt a házon, mivel családi házat vettünk, viszont az újra még nem kértük meg. (pedig bent lakunk)


Jajj miért nem megy minden olyan egyszerűen...?! (na jó, ez persze csak költői kérdés volt)

12. fde002e960 (válaszként erre: 8. - -Ada-)
2010. nov. 6. 16:51

Az ezzel a gond, hogy azt a tervet, amit eredetileg ő csinált, nem módosíttathatod mással, hiszen az eredeti terv az ő szellemi terméke.


Az eltérés, amit írsz, engedélyköteles lett volna.


Itt én az építési naplót látom a kisebbik problémának, nekiálltok, megírjátok.

2010. nov. 6. 16:46
10. kiraanyu (válaszként erre: 8. - -Ada-)
2010. nov. 6. 16:45

Hm, Én úgy tudom, h főleg a homlokzati (az épület külső kinézete) eltérések tilosak, a tető meg igen csak látható :-S


Átavette mér az Építéshatóság a házatokat?

Ha megvan a használatba vételi engedélyetek rá és nincs benne semmiféle kikötés stb, akkor nem kell vele foglalkozni.

De ha nincs még átvéve a ház, akkor igen, módosíttatni kell majd a tervrajzot s az engedélyezést.

2010. nov. 6. 16:27

Hát tényleg drágán dolgoznak...

2008-ban vettük a családi házat, 2 szoba, wc, fürdő nappali volt benne. Ehhez terveztettünk egy konyhát spájzzal, hátra még egy kazánt garázzsal. És erre kért 130.000at....

2010. nov. 6. 16:25

A tervezőnk egyben a felelős műszaki vezető is. Akkor azt mondta, majd ő vezeti a naplót és most jött ide, hogy nincs is vezetve a napló.


Mekkora bírságot szabhatnak ki ezért? (hogy nincs napló?)

A tervtől az eltérés csak annyi: hogy nem sátortetős lett a garázs, hanem ferde. de akkor mi kerül ezen 70.000-be? ez sztem túl sok, ha viszonyítgatok... akkor is...

2010. nov. 6. 15:50
A tervezői tarifák nagyban függnek attól, hogy az ország melyik részén laktok. A kamara ad ki ajánlást, de pl. itt nálunk azt nem lehet elkérni.
2010. nov. 6. 15:48

Nekünk a tervezőnk volt egyben a felelős műszaki vezetőnk is.

Nekünk 180.000Ft volt, 2007első felében készült el a tervrajzunk.

(Családi ház, garázzsal (130 nm)és egy melléképület (60nm) ill. akkor még a kerítésről is terv és engedély kellett)


Ja, de ennek a feléért (+ 90.000 Ft-ért ) vállalta a felelős műszaki vezetőséget is.

Jól keresnek ezek a fránya tervezők!!

2010. nov. 6. 15:47

Az építési naplóban mindenkinek a saját részét kell vezetni(kivitelező, műszaki ellenőr(ha van), felelős műszaki vezető). A tervezőnek ahhoz semmi köze, hacsak nem ő a fentebb felsoroltak valamelyike is.

A bővítésre használatbavételi engedélyt kell kérnetek, ahol elég nagy bibi, ha nem a tervek szerint készült a bővítmény. Ezért szokták lemódosítani a tervet, vagyis módosított építési engedélyt kérni, ami egyébként egy teljesen szabálytalan megoldás, hiszen módosítani az eltérés előtt kellett volna, de el szokta nézni az építési hatóság (mi legalábbis igen).


Az hogy ő keresett meg benneteket? Hááát...

Válság van, nekik is kevés munkájuk van...

2010. nov. 6. 15:40

Akkor megmondom neki, hogy ne is csináljon naplót. Azt mondja, ha nincs napló és ellenőriznek, akkor meg is büntethetnek. Még a naplót én is meg tudnám írni, na de oda meg kell valami felelős vezető....


Akkor nektek mennyit kért a tervező?

2010. nov. 6. 15:37

Ilyen nincs sztem!

Mi 2008-ban építkeztünk, pontosabban akkor lett kész, 2007-ben kezdtük. Az építési naplót-ha úgy egyeztetek- neki kellett volna vezetnie, vagy odaadnia Nektek, mert elvileg a helyszínen kéne tartani, de mis sem láttuk még a miénket :-)


De mi úgy egyeztünk, h Ő írja, pontosabban Én adtam neki a vázlatot, h melyik nap mit csináltunk, milyen idő volt stb. Ő meg írta otthon, ha írta.


Remélem, minket nem fog megkeresni ilyennel a mi tervezőnk! :-S

2010. nov. 6. 15:31

Röviden a sztori:

2008-ban vettünk egy családi házat, hozzáépitettünk 60 nm-ert.(konyha, kazán, garázs) Erre a tervező 130.000 Ft-ot kért akkor.

Ma megkeresett minket, hogy nincs megcsinálva az építkezési napló és a garázsunkat is újra kéne tervezni mert nem olyan, mint a tervrajzon. 2 év elteltével???

és ez még 70.000 lenne (először 150.000-et mondott, sokallás után lett 70000)

Ez hogy lehetséges?

2010. nov. 6. 15:25
Épitésüggyel kapcsolatban kérdeznék...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook