Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Építési engedély szükséges ehhez? fórum

Építési engedély szükséges ehhez? (tudásbázis kérdés)


6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Bichi)
2021. okt. 1. 09:43

Falun a haz egy kiugro részét egyenesitjuk ki hatra felé.a százalékot nem lépjünk át


Köszi mindenkinek

5. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 1. 09:01

Ez sokmindentől függ, ha a beépítési százalékot átléped, akkor alapban tilos. Sok helyen nem mindegy, hogy melyik részre építesz hozzá a rendezési terv miatt.

Egy falun pl sokkal lazábban lehet ezt kezelni, ha csak nincs valami rosszindulatú szomszéd, aki felnyom...

Szóval a kérdés feltevése erősen hiányos...

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 30. 18:05

Valószínű kell. De nem mindegy az sem milyen településen, hol élsz.


Egy tanyán felhúz az ember egy építményt nem igazán figyelik szerintem, de egy olyan helyen, ahol x m2-re adtak valamikor engedélyt, mert mondjuk szántó, legelő, hobbitelek, vagy az utca egységes képét rontja oda nem építhetsz. Pl nekem még az ablakcseréhez is engedély kellene, mert műemlék épület.

Jobb, ha rákerdezel az illetékes hatóságnál, mert vagy megbüntethetnek nagyon, vagy le is bontathatják és a pénzed odavész.

2021. szept. 30. 17:35
Szerintem is kérdezz utána.
2021. szept. 30. 17:35

Menj be a helyi önkormányzat építési osztály/műszaki osztály, megmondják hogy szükséges-e...

Valamikor a 12 m2 alapterületet meg nem haladó helyiségek építése esetén nem kellett építési engedély, ill. műszaki terv, és annak engedélyeztetése. Ez eléggé régi infó, állandóan változnak. Legjobb, ha bemégy és rákérdezel.

2021. szept. 30. 17:13

Sziasztok


4m2 hozzá építéshez szükség vab építési engedélyre?

Hol higy kell intezni? Tervező is kell?

Ha neki allunk engedély nélkül utólag is beadhatjuk?

Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook