Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Építési engedély elleni fellebbezés fórum

Építési engedély elleni fellebbezés (beszélgetős fórum)

2010. jún. 26. 10:40

Köszi a válaszokat!

Akkor bízhatok benne, hogy "kedves" szomszéd ellenére is előbb-utóbb felépülhet majd a házunk:-)

8. aa35c27f5c (válaszként erre: 1. - Nagyreni)
2010. jún. 26. 07:41
Először is fizetnie kell, talán 10-15e Ft-ot. Másodszor, szerintem semmi más nem történik, mint az, hogy újra átnézik a papírokat, és a valóban minden az előírtaknak megfelelő, nem tudja meghiúsítani azt.
7. nagyreni (válaszként erre: 5. - C8d93a7aea)
2010. jún. 25. 23:07
Azt nem hiszem, hogy túl nyomós indoka lehet, főleg, ha egyszer a hatóság is engedélyezi. Csak ezzel gondolom nagyon elhúzhatja az egész procedúrát.
6. Panni58 (válaszként erre: 4. - Nagyreni)
2010. jún. 25. 23:07
Csak akkor tehet keresztbe, ha valami jogszabálysértőt akartok tenni, pl. túl közel építeni a telekhatárhoz, zajos ipari tevékenységet folytatni, stb. Ha egy szabályosan elhelyezett, normális lakó vagy üdülőingatlant készültök építeni, ami az engedélyezett alapterületet, stb. sem lépi túl, akkor legfeljebb hőböröghet, de megakadályozni nem tudja.
5. c8d93a7aea (válaszként erre: 4. - Nagyreni)
2010. jún. 25. 23:05

Ha fellebezz fordulhattok a megyei építésügyi hatósághoz.Ha nincs nyomós indoka akkor álltalában elutasítják a fellebezést és akkor nem tehet semmit.Ha egyszer már beleegyezett utólag nem vonhatja vissza a beleegyezését.

SOk szerencsét nem egyszerű az ilyen szomszédokkal.Nekem is kijutott egy ilyen.

2010. jún. 25. 22:55

Arról van szó, hogy szeretnénk majd építkezni, de tudom, hogy az egyik leendő szomszéd úgyis be akar tenni, mert mióta megvan a telek, cseszeget minket, gondolom, egy építési engedélykérelmet sem fog már csak azért sem annyiban hagyni.

Arra volnék kíváncsi, hogy ha ő megfellebbezi, akkor csak elcsúszik az engedélyeztetés, ha igen, mennyivel, vagy teljesen keresztbe tehet nekünk?

3. Panni58 (válaszként erre: 1. - Nagyreni)
2010. jún. 25. 22:37
kiadott engedélyt, vagy kérelmet?
2010. jún. 25. 22:34
Egyszer már hozzájárult,utánna fellebezte meg vagy eleve bele sem egyezett?
2010. jún. 25. 22:28
Meg tudná nekem mondani, hogy mi történik akkor, ha egy szomszéd megfellebbez egy építési engedély kérelmet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook