Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epilepsziás kamasz fórum

Epilepsziás kamasz (beszélgetős fórum)


12. flier
2014. jan. 19. 18:17
több tapasztalat senkinek nncs? pl a rohamokkor? hogyan kezdődik.figyelmeztető jelek?
11. flier
2014. jan. 16. 20:41
hál istenneknekünk még nem volt rohamunk....de kapott kúpot erre az esetre
2014. jan. 16. 20:10
Tehát rángógörcs merevgörccsel, és eszméletvesztéssel jár a roham?
2014. jan. 16. 18:44
de annyi esze lehetett volna h üzen aszülőnek h többször összesett.ha anno nem megyek arra és nincsenek kinnt az udvaron ki tudja mikorra derült volna ki....
8. 66429b468f (válaszként erre: 7. - Flier)
2014. jan. 16. 17:59
Errôl az osztályfônök nem tehetett!
2014. jan. 16. 17:53
pontoan nem tudom ilyen fajta.de estére megnézem a papirját-tegretol cr-t szed.2 szer 2-öt.nálunk ugy derült ki h elment 2 napos oszt kirándulásra és össze vissza verte magát.a lába a karja arca mindene sebes volt.de senki nem szolt semmit.gondoltam ökörködtek és elesett.aztán pont az iskola előtt mentem el és pont tesijük volt az udvaron.akkor szolt az of h kiment a bokája.majd kiderült h elütte elájult de a tanár nem volt ott....az osztálytársaik mondták.meg h ugyanez volt a kiránduláson is.mondanom se kell h azt nem tette zsebre az of amit tőlem kapott....azonnal bevittük a kórházba és nekünk is az eeg mutatta ki.utánna még mr-re is mennünk kellett
2014. jan. 16. 17:01

Minden epilepszia más. Csak idôvel derül ki, hogy mennyire kezelhetô, karbantartható. Van, aki lényegében teljesen panaszmentesen él évek óta.

Néha a front, esetleg az erôs napsütés, fáradtság, tv-mûsor bezavar, de nem vészes.

2014. jan. 16. 16:37
Én epilepsziás voltam, 10 évesen kezdődött, kb., mint a pubertás kor. Nekem petit mal (kisroham) rohamom volt, ami azt jelentette, hogy csináltam a dolgom, majd abbahagytam kb. 10-15 mp-re és onnan folytattam, ahol abbahagytam. Ez csak akkor volt rossz, amikor a zebrán mentem át, a buszra szálltam fel, tehát a mindennapi életben. Úgy jöttek rá a szüleim, hogy egyszer elájultam. Bekerültem a gyermek neurológiára, ahol EEG-t csináltak és igy jöttek rá, hogy epilepsziás vagyok. Suxinutint utána Suxilepet kellett szednem, majd 5 év után lassanként elhagyhattam a gyógyszert. Most 30 éves vagyok, gyógyult. Soha többet nem jött vissza roham. Elvileg, ha a gyógyszert szedi, akkor be kell állnia. Viszont kerülni kell bizonyos helyzeteket, ilyen a villanófény, az erős zaj (diszkó pl). az alkohol (bár gondolom nem iszik)
2014. jan. 16. 15:47
Eleg szeleskoru az epilepsziak skalaja, egy kicsit tudnad pontositani?
3. 66429b468f (válaszként erre: 2. - Flier)
2014. jan. 16. 14:49
Generikus epilepszia? Timonilt kap?
2014. jan. 16. 14:26
A lányomrólfél éve kiderült epilepsziás.bár rohama nem volt de folyton össze esik és elesik.ugy össze tudja törni magát mintha balesetet szenvedett volna.a gyógyszer adagot pedig folyamatosan emelik sos!! valakinek hasonló tapasztalat??
2014. jan. 16. 14:24
Epilepsziás kamasz

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook