Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Epilepsziás gyerek-versenysport fórum

Epilepsziás gyerek-versenysport (beszélgetős fórum)


1 2
31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Napsugár8)
2021. nov. 11. 12:03
Sok a regi stigma.
30. c9155193c4 (válaszként erre: 29. - Napsugár8)
2021. nov. 10. 20:28
Köszönöm. Örülök, hogy tetszett .Bár biológia szakon végeztem, nem tudtam erről eddig, szégyellem is.
29. Napsugár8 (válaszként erre: 27. - C9155193c4)
2021. nov. 10. 16:44
Ez egy nagyon jó kis cikk.
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Unom)
2021. nov. 10. 16:38
Rohama elég rég volt, a legutobb:lázas volt.
2021. nov. 10. 15:32

Manapság az interneten bármit meg lehet találni. Higyjünk a szakértőknek. Nem voltam témában, ma is tanultam valamit.


[link]

26. unom (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 10. 15:09
Lehet tudni, hogy mi hozhatja elő a rohamot, ha van ilyen dolog? Pl. villódzó fény, valamilyen hang...
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Napsugár8)
2021. nov. 10. 14:56
Én ezt tudom,de attól egy gellertt kapott labda is eltalálhatja
2021. nov. 10. 14:03
De nem akarlak én rábeszélni, a helyedben azért adnék egy esélyt magatoknak. Az is meglehet, hogy a lányod nem szeretné, az is meglehet, hogy pont az tetszene igazán neki.
23. Napsugár8 (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 10. 14:01
A tenisz lényege, olyan helyre ütni a másik pályára a labdát, ahol már az ellenfél nem éri el. Soha nem az ellenfelet célozzuk vele.
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Napsugár8)
2021. nov. 10. 13:49
Teniszlabda nagyot üthet.
21. Napsugár8 (válaszként erre: 19. - Sirga)
2021. nov. 10. 09:56
Mi a baj a tenisszel??? Én imádtam azt is, a pingpong mellett.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Sirga)
2021. nov. 9. 20:40
Köszi.
19. Sirga
2021. nov. 9. 19:08

Tánc ... Eszembe nem jutott volna, pedig remek ötlet! Ahogy a pingpong is. A teniszt már kevésbé javasolnám.

Járjatok nyitott szemmel, biztos találtok olyat, ami neki is tetszik, és biztonságos is. :)

2021. nov. 9. 16:23
Volt egy társaság, akikkel hetente összejöttünk. Tudtuk az egyik lányról, hogy ilyen gondja van. Eltelt vagy 3-4 év is, amikor egy alkalommal előjött a gond. Ha tünetmentes a lányod a gyógyszedés mellett, nem kell túlaggódnod. Szerintem. Csak ne legyen eltitkolva!
17. Napsugár8 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 9. 16:20
Nem versenyezni kell, csak a fizikumot karban tartani! Naponta, kétnaponta leteker egy-egy távot. Esetleg nyaranta 1-2 túraszerű útra elviszitek, vagy elmegy a társasággal, vezetővel. De semmi verseny, a cél egy bizonyos távolság oda-vissza, hogy a fizikumot karban tartsák és egy jó buli legyen belőle.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Napsugár8)
2021. nov. 9. 16:14
Olimpián nézve a versenybringázás sem egy pihe-puha sport. De szeret biciklizni, szokott sokat, de csak úgy magában.
15. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 9. 16:12

Azért mondom, hogy ideális lenne a két sportot együtt, mert a ping-pong téli sport, teremben lehet, nyáron szünet. Olyankor mentünk a teniszpályára, mert abban viszont télen van a szünet. Ráadásul rokon sportok, az egyiket csuklóból, a másikat karból, vállból, csípőből és persze a lábizmok is dolgoznak.

Arról nem beszélve, hogy a sporttársak, az edző, a nézők, mindenki őket nézi, őket figyeli, tehát rögtön észlelni lehet, ha gond van.

Sajnos Pesten kívül nem sok olyan város van az országban, ahol teniszpálya is van. Akkor a ping-pong mellé valami másik nyári sportot még kellene találni, esetleg kerékpár, vagy futás, hasonló.

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Libikóka)
2021. nov. 9. 16:02
Még előtte vagyunk annak a korszaknak,de az diszkós-fényes,vibrálós táncpartik sem javasoltak.
13. libikóka (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 9. 16:00
Nagyon nehéz,,mert jobban belegondolok a tánc ,zene, és egy eléggé vibráló közeg ,,nem tudom.Remélem találtok valamit.
2021. nov. 9. 15:58

Barátnő gyorskorizni jár, de ugye ott is nagy a sérülésveszély. Egy másik lány lovagol, de ugye az sem.

Megpróbálok beszélni vele a ping-pongról.

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Napsugár8)
2021. nov. 9. 15:56
Ez igaz,de biztos tudod, hogy mostanában szinte elvárás, hogy járjon valahova a gyerek. A mi korunkban az volt, hogy az járt edzeni, aki tényleg nagyon szuper volt adott sportban,
2021. nov. 9. 15:55
Ha nem lenne epilepsziás, biztos javasolnák neki a kosarat,kézit,de a labdajátékokat tiltotta a Tanár Úr leginkább.
2021. nov. 9. 15:54
Ha azt vesszük, iskolai szünetben is, vagy éppen diszkóban is mozog annyit, mint egy-két óra alatt valamelyik sport esetében.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Libikóka)
2021. nov. 9. 15:52
9 éves. Korához képest magas, de nagyon vékony.
7. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 9. 15:51

Én anno pinpongoztam, teniszeztem, ha tudod, hogy gyógyszer mellett tünetmentes, ezek a sportok jók arra, hogy fizikai erőnlétet, télen-nyáron megfelelő mozgást adjanak neki. Közösségben van, és megtanul koncentrálni, odafigyelni és küzdeni. És ha esetleg mégis rosszul lenne, egy olyan közegben van, ahol egész biztosan észlelik, hogy segítségre van szüksége.

Ezekben a sportokban a verseny során ugyanúgy egyetlen ellenféllel áll szemben, mint az edzések során, és ha éppen kikapott, akkor azon a versenyen már nem jut tovább, de mégis elindult. Beszélj vele, akár tv-ben is láthatod bármelyik sport csatornán, miket is csinálnak. Persze attól függ, olyan városban éltek-e, ahol mindkettőre van lehetőség.

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Papája)
2021. nov. 9. 15:51
A kezelőorvosunk egy elég idős, de elsimert ember, ő nem nagyon szeretné,ha sportolna a gyerek. Viszont egy másik neurológus, egy fiatalabb azt mondja, a mai fiatal orvosok már megengedőbben állnak hozzá ehhez a kérdéshez.
5. libikóka (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 9. 15:50
Konkrét versenysportot ,gondolom nem véletlen nem javasolt az orvos.Hány éves?Lehet hogy valami tánc ,,jó lenne.
4. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 9. 15:47

Nem szabad elvenni tőle a sport és mozgás élményét. Talán egy sportorvossal konzultálj.

Úgy hallottam nemrég, hogy az epilepsziát kamaszkorra legtöbben "kinövik"

Valószínű van mozgásforma, ami még ezt segítené is.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Napsugár8)
2021. nov. 9. 15:46

Korához képest magas,vékony lány, hosszú végtagokkal. Nincs különösebb elképzelése,csak kezdi cikinek érezni,hogy mindenki jár valahova, ő nem.

Az a baj, hogy ma Magyarországon, nehéz úgy edzésre vinni a gyereket, hogy nem versenyeztetik, ezt hallom sok szülőtől is.

2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 9. 15:43
Mihez lenne kedve? Mondjuk vizes sportot én sem ajánlanék, mint úszás, poló, hasonló. De bármilyen labdasportot, ami kevésbé durva. Pl. tenisz, asztalitenisz. És persze nem feltétlenül kell versenyekre járni, ahol komoly stressz-helyzetbe kerülhet. Ő mit szeretne?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook