Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Epilepszia, vagy más? fórum

Epilepszia, vagy más? (beszélgetős fórum)


13. ujboszi (válaszként erre: 1. - Csandi07)
2014. dec. 12. 09:46
csandi07 -nek nekünk ugy kezdődött hogy szépen minden oké volt 1x csak azt vettük észre h segíteni kell a gyereknek lépcsőzni ,állandoan elesett meg széndelgett a rossz alvások is hozzá társultak elvittük teljes körü kivizsgálásra korházba és pozitiv lett az eeg fokális epilepsziája van ,ez a rohamos rángásos másik fajtája ,hál istennek de mondjuk nem mondták h nem kizárt a rángásos roham is de nem volt ilyen sose ,mi mindenre gondoltunk csak erre nem h epilepszia másik formája .
2014. dec. 12. 09:38
Sziasztok nálunk is kiderült h epis a kisfiam 3 éves ,jön valaki beszélni?
11. Pandrea1 (válaszként erre: 9. - Csandi07)
2012. ápr. 2. 08:30
Igen, de van olyan eeg is amikor ráragasztják a kobakra és 12-24 órán keresztül rajta van. Ilyenkor neked kell jegyzetelni az eseményeket. Az is megfelelő.
10. a14deb9047 (válaszként erre: 9. - Csandi07)
2012. ápr. 1. 20:49

Lehet, hogy ez az ún. provokált epilepszia?

Olyan mütyüroket raknak fel az ember fejére, és egy kamerába kell nézni (már amenyirre bír az ember)... Eléggé kellemetlen volt... Azért kibírható.

A személyzet és a medikusok is aranyosak.

9. csandi07 (válaszként erre: 7. - Pandrea1)
2012. ápr. 1. 20:45
Hogy kell elképzelni, olyan mint a rendes eeg, rárakják a fejére és közben videózzák, egész éjjel, vagy hogy néz ki? köszönöm
2012. ápr. 1. 20:43

Sziasztok, köszönöm az eddigi hozzászólásokat, utánanéztem a neten a West syndrómának is, szerintem ez nem az lesz, ott általában sok a görcs, nekünk meg azért nem ilyen durva, hála istennek, meg ott agyi leépülés van, ami nincs nálunk és ha van isten, nem is lesz.

de köszönöm, nem ismertem ezt a betegséget.

A pécsi orvosnak is utánaolvasgattam, hát nagy agy, az biztos, csak elég messze van, és ha egyszer oda elvisszük, utána gondolom folyamatosan oda kell járni, nme mintha ilyenkor az ember pénzt számolna, mondjuk tele nem vagyunk, sőt, én a gyesemmel:-(( írjatok még.

ja, nem tudom lehet-e három nap convulex után, jól megnőtt az étvágya, jól is alszik éjjel. Nem tudom mennyi hízással lehet számolni, nem mintha nem férne el rajta, ami még aggaszt, hogy nem lesz-e nagyon tompa napközben, egyenlőre nem, de ez még nem a rendes anyag. Annyi kérdés kering bennem, olyan hirtelen jött ez a gyógyszer, semmi más megoldás, sokkol még mindig, de ugyanígy voltam, mikor az asztmájukra megkapták az állandó gyógyszert. Szép estét nektek, jó ide írni, köszönöm.

7. Pandrea1 (válaszként erre: 1. - Csandi07)
2012. ápr. 1. 19:03

Szia!


A west szindróma már ilyen idős korban nincs, átalakul másfajta epivé.


Mi a Heim Pál kórházba járunk, ott vagy video eeg is és nagyon rendesek az orvosok.

6. 5015332cc0 (válaszként erre: 1. - Csandi07)
2012. ápr. 1. 10:06

Az alapján amit leírtál kérdezz rá az orvosnál, hogy szerinte lehet -e West-syndroma ?


"A West -syndroma vagy BNS (Blitz-Nick -Salem) epilepsia leginkább egy év alatt ,3-9 hónapos korban lép fel. Jellegzetes, hogy a roham során a baba hirtelen összerándul (Blitz -vállám), biccent (Nick-bólint) kezeit felkapja (Salem-a mohamedán köszöntéshez hasonló mozdulat). Ez a jelenség ,akár naponta több százszor is előfordulhat. Háttertében állhat perinatális hypoxiás agysérülés, sclerosis tuberosa, de lehet ismeretlen eredetű is. GYAKRAN JÁR SZELLEMI LEÉÜLÉSSEL, EZEN A KORAI ÉS EREDMÉNYES KEZELÉS MÓDOSÍTHAT. "


Forrás: Gyakorlati gyermekgyógyászat tk.


A férjednek mondd meg, hogy ne a büszkeségével nyűglődjön, mert ha tényleg ez a baja a babátoknak, akkor a kezelés halogatása hosszú távon súlyos következményekkel járhat.

2012. márc. 31. 21:54
Van olyan diagnózis, hogy "epilepszia jellegű, de nem epilepsziás"... Közel 150 féle epilepszia van; valahol minden egyén más.
4. border05 (válaszként erre: 3. - Csandi07)
2012. márc. 31. 21:51
jól tetted, h kérted az EEG-t, igaza van a dokinak, ha használ az antiepileptikum, akkor ez tényleg epi
3. csandi07 (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2012. márc. 31. 18:39
kösz a tanácsot
2. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Csandi07)
2012. márc. 31. 18:33
A pécsi epilepszia központba vinném el dr. Janszky Józsefhez! EMBER!!!
2012. márc. 31. 18:25

Sziasztok,

olvastam itt az epilepszia témában fórumokat, de nem találok hasonló helyzetet a miénkhez.

Röviden a történet: egyikünk családjában sincs epis, szülés spontán, 4kg,55cm, gátvédelemmel, oxigénhiányos állapot nem volt, apgar9/10. 4 hetes korától kb. 3 hónapos koráig néha (nem emlékszem pontosan, emiatt nagyon utálom magam) álmában rángatózott, amit úgy kell elképzelni, hogy pl. tartottam a kezemben és egyszer csak az egész teste rándult egyet, aztán megint, és volt hogy 25ször, azonos időközönként, de nem kelt fel. Szóltam a gyerekorvosnak, mert elég ijesztőnek éreztem, első kisfiamnál semmi ilyet nem tapasztaltam. A doki azt mondta várjunk még, hallgattam rá. Ezek a rángások abba is maradtak. Ezután jöttek olyan dolgok, hogy álmában ha a hátán aludt, felhúzta a két lábát, plusz felemelte a két kezét, mondjuk volt hogy nem egyszer csinálta egymás után. Anyukám is tapasztalta, ha nála aludt. Nagyon nyugtalan éjszakák is voltak, még 3 évesen is, amikor nem volt szomjas, éhes, nem kellett pisilni, csak sírt, forgolódott az ágyban, volt hogy 2 órát is így töltöttünk, és reggel alig tudtam elvinni oviba, mert nagyon fáradt volt. Fél éve tapasztaltam először, hogy napközben, mintha kirázná a hideg, ellentétesen megrántja a vállait, volt hogy többször egymás után, sokszor olyan helyzetben, ahol szerintem nem rázhatta ki egyébként. Nekem túl hevesnek tűnt ez a mozdulat, meg az éjszakai rúgások, meg lábfelhúzás, nem tudom, sokan, köztük a férjem is még most is mondja, hogy persze mindenki rúg álmában, de szerintem nem 8szor egymás után. Meg most jutott eszünkbe, hogy meg kéne nézni vállrángásnál, hogy libabőrös-e. Egyébként eszméletvesztést, elrévedést nem tapasztaltam. Voltunk orvosnál, mert úgy döntöttem, tovább nem várok. Szemészet, mozgáskoordináció negatív. Alvásmegvonásos eeg- mindkét agykéreg izgalmi állapotban. Most convulex szirupot fog kapni, és azt mondta a neurológus, ha elmúlnak a jelenségek, akkor epilepszia, és hogy ez a gyógyszer kevesebbet árt, mint az elektromos kisülések. 3 napja nem alszom, mert úgy érzem a férjem neheztel, ő elhanyagolhatónak találta ezeket a jeleket, pedig bébikorában risztóbb volt, mint ezek a mostaniak.

Egyébként nagyon okos, fejlődik, értelmileg semmi gondunk, hála istennek. azt igérte a doktornő, hogy ha 2 évig tünetmentes lesz, utána már gyógyultnak tekinthető. De ha nem kezdi szedni, akkor csak rosszabbodni fog. A párom vinné tovább pestre, győriek vagyunk, állítólag pesten van videós eeg, de nem tudom kapnánk-e más diagnózist. Arra kérek mindenkit, akinek hasonló tapasztalata van. ossza meg velem, mert kétségek közt vagyok, mivel teszünk kisebb kárt, mi a helyes, már teljesen elbizonytalanodom, hogy jól tettem-e egyáltalán, hogy eeg-re kértem. Szóval kérlek írjatok, egyébként nem izlik neki a szirup, nem tudom hogy fog még lecsúszni két évig. Semmi más gyógymód nincs?? Ha nem epilepszia, mi lehet még?? előre is köszönöm, jó volt ide kiírni magamból.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook