Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epilepszia - A teljesebb életért fórum

Epilepszia - A teljesebb életért (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Epilepszia - A teljesebb életért

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
9890. Mézes-Krémes (válaszként erre: 9887. - Kokosz)
2015. jún. 1. 11:49
Szia! Szerintem se várj. Jobb félni, mint megijedni!
2015. jún. 1. 11:48
Sziasztok! Nem tudjátok, az adókedvezményre jogosultak vagyunk?
9888. Brigi03 (válaszként erre: 9887. - Kokosz)
2015. jún. 1. 06:34
ne várjál senkire,irány a neurológus! van magánba is,nem kell beutaló.....Te is és a gyerekeid is veszélyben vagytok,ez nem vicc.....Nekem is két picim van....az nem kiinduló pont h kinek hányszor van rohama....
9887. kokosz
2015. máj. 31. 23:56
Sziasztok. Nekem 2013 ban volt egy rohamom, akkor 7 hònapos terhes voltam. Vizsgàlatok utàn a terhessègemre fogtàk az orvosok. Majd utàna egy èvvel kèsőbb megint szūltem egy babàt. Amikor ismèt volt rohamom, ő kèt hònapos volt. Sajnos pont a kezemben tartottam szegènyt, mikor elkapott. Nem is tudom mi lett volna, ha a pàrom nincs itthon. Nagyon megijedtem, elmentem a hàzi orvosunkhoz, aki csak annyit mondott, meg vàrjuk hogy lesz e következő. Ezt mondjuk valahogy nem tudtam hova rakni. Vàrjam meg hogy akkor legyen rohamom amikor nincs mellettem felnőtt, csak a kèt pici? A pàrom 12 òràzik minden nap. Szerintetek ezt mièrt mondta az orvos? Hozzàteszem azòta minden napom rettegès, mert mi van, ha mondjuk pont főzès közben jön ràm. Ègjen le a hàz a 2 picivel?
9886. Fanni:) (válaszként erre: 9868. - Perdy)
2015. máj. 31. 15:18

Szia.

Én lamolepet szedek, de nekem nincs konkrétan epilepsziám.

De leírom az én sztorimat, hátha van még valaki ilyen helyzetben. Nekem 5 év alatt 3szor volt rohamom összesen. Az első 2010ben a második 2012ben a harmadik pedig 3 hete. Mind kisebb roham volt, nem vészes, de akárhányszor volt rohamom mindig elkezdtem szedni a felírt gyógyszert, de 1 hónap után általában abba is hagytam. (nem hiszek a gyógyszerekben) aztán most újra szedem mert nem akarok mégegyszer kockáztatni. Jóindulatú a dolog tehát 1 év múlva én már vezethetek is. Én nemhiszem hogy epis vagyok, orvos se nagyon hiszi el, mert csak akkor volt kis rohamom miután én kiprovokáltam magamnak. (éjszakázások)

2015. máj. 31. 02:37

Szeretném egy kicsit felvidítani a sorstársakat, itt van néhány mondat, szerintem miért JÓ epilepsziásnak lenni. (azt, hogy miért rossz, valamennyien tudjuk). Fogadjátok szeretettel ezt a viccesnek, de kedvesnek szánt írást, szép napot mindenkinek :)


Miért éri meg epilepsziásnak lenni?


-Mert megbizonyosodsz az emberek segítőkészségéről, akik vizet hoznak, karton dobozt tesznek alád, vigyáznak, hogy ülve maradj és kihívják a mentőt

-Mert olyan gyógyszert szedhetsz ami közben más idegrendszeri, vagy mentális betegségre is jó pl.: bipoláris depresszió

-Mert az az érzés, hogy bármikor magatehetetlen lehetsz, amiatt megsérülhetsz, vagy meghalhatsz, bátrabbá tesz és segít jobban értékelni az egészségesen eltöltött időt

-Mert így sokkal jobban átérzed, milyen általában a beteg emberek élete – főként ha felnőttkorban kezdődik el

-Mert rájössz, ki az akire számíthatsz

-Mert rájössz, hogy a mentősök egyáltalán nem szar arcok

-Mert megismersz egy csomó kórházat és tudni fogod, ha bármilyen más baj van hova érdemes, és hova nagyon nem érdemes menni.. főleg, hogy hova nem

-Mert vicces EEG-vel a fejeden mászkálni, mint egy marslakó

-Mert megnyugtató, hogy minden egyes füves cigaretta, orgazmus és meditáció segít a gyógyulásban

-Mert meg tudsz küzdeni a betegségtudattal, és mélyebben elfogadni önmagad


és végül:


-Mert ha szerencsés vagy lehet egy szexi neurológusod, akivel élmény minden találkozás ;)

9884. agnes1219 (válaszként erre: 9883. - 3532273647)
2015. máj. 21. 15:49
ILDI1970-szia,most pobálom,fokozatosan,leépiteni, én,szintén, RIVOTRILT,05.szintén szakdki,tanácsára. kérle, irj ,infot ,hogy,sikerül stb .nagyon köszönömén ,most gerinc gondokal,közködöm.
2015. máj. 16. 10:21
Abbahagytam a Rivotrilt,persze orvosi tanácsra és fokozatosan
9882. 3532273647 (válaszként erre: 9878. - Brigi03)
2015. máj. 16. 09:47

Nekem azt mondták,hogy egy pozitív EEG nem egyértelmű bizonyíték,csak alapos gyanú,ha a tünetekkel egyezik (olyan helyen van az eltérés az EEG-n,amit a tünetek mutatnak) akkor is MR ill. egyéb vizsgálatok,pl alvásmegvonásos EEG.

Persze,ha az eltérés-tünet nagyon összepasszol,kicsi az esély,hogy nem az

9881. Ncilány (válaszként erre: 9880. - Brigi03)
2015. máj. 9. 09:16

Nem kizárt.

Szerencsére a sajátomat ismerem. Minden vizsgálatkor a fogamat szorítsam össze, szól az orvos kérése. ( több más utasítás is )

Majdnem bizti, ebből is látja lehettek e rohamok. Mert a fogazat alján meglátszik, kopottabb, egyenesebb, szinte " árok van ". De csak szerintem...

Kezdem azt gondolni, nem ártana naplót vezetni, mikor voltak szédülések, egyensúly zavar szerű mindjárt elesek.. Vérnyomást mértünk e, és mennyi volt.

Mert ha eljutunk a dokihoz, egy csomó ilyen infó általában " kiesik ", és nem közöljük. Pedig jó lenne..

9880. Brigi03 (válaszként erre: 9879. - Agnes1219)
2015. máj. 9. 08:12
Köszi a választ,akkor ezek szerint ez epilepsziás görcs lehet??Mármint ez a fogszorítás,meg állkapocs görcs???Van ilyen tipusú roham,hogy csak ez a tünet?Tehát nem az egész testem görcsöl???
9879. agnes1219 (válaszként erre: 9878. - Brigi03)
2015. máj. 8. 12:07
szi,szintén,szóritóm, a fogam,éjel,de ,más,tünet,nincs, szedek,epileptikúot.}fogvédőt csináltatam,és igy,megvéd fogak,elvesztésétől.}képra,lamictál, rivotril. szintén, nem,vagyok,pisztós,hogy,epis vagyok.vigyázz magadra. ct csináltak.nincs tünet.kérdés van,irj.
9878. Brigi03
2015. máj. 8. 07:51

Sziasztok!


Azt szeretném kérdezni hogy van vkinek olyan tipusú rohama,ami állkapocs görccsel jár,de csak éjszaka....illetve csak erre emlékszem belőle,meg arra hogy végig álmodok vagy mi,próbálom szétfeszíteni de nem megy,meg próbálok felébredni belőle de az se megy....nem hinném h másom is görcsölne,illetve a férjem gondolom felébredne rá ha vergődnék....gyerek korom óta vannak ájulások,10 éve szedek gyógyszert akkor az első nagy rohamnál derült ki h mi ez....addig rendszeresen voltak ezek az éjszzakai borzasztó állkapocs görcsök,de 10 éve nem volt....nemrég voltam EEG-n iszonyú szar lett az eredmény sajnos....most beszéltem a dokival,nem biztos benne h ezek epis görcsök,de én meg mernék rá esküdni....

9877. larmaz
2015. ápr. 30. 11:03

Üdv!


Egy epilepsziásokat támogató webes alkalmazás fejlesztésén dolgozunk jelenleg és a segítségeteket szeretném kérni, hogy ha egy oldalon megtalálható, animált gif vagy videó, akkor mekkora az a terület, ami még nem bántó, ha villogásról van szó?


Köszönöm a válaszokat!

9876. Ncilány
2015. márc. 24. 09:11
Sok fénykép van a facebookon. Lila nap Pécs Balokány ( nál ) megtalálható.
9875. 3532273647 (válaszként erre: 9874. - Cickány5)
2015. márc. 23. 21:14

Én közel 10 éve szedem,semmi bajom.

csak a Lamictalt engedte a doktornő,semmi hasonló hatóanyagúval nem szabad helyettesíteni,szerinte ez szívódik a legbiztonságosabban fel

9874. cickány5
2015. márc. 23. 14:36
A lamolep melle kerni kell gyomorvedot nekem gyomorverzest okotott. A menses gorcsot iszonyat felerositi en nehezen szoktam hozza. Verszegeny is lettem tole en most fogok valamu mast kapni helyette.
9873. Mézes-Krémes (válaszként erre: 9872. - Bridget*)
2015. márc. 23. 08:21

Nem gondolod hogy tényleg a láznak volt ez köszönhető?

A páromnál a nagyrohamok elvágódósak, ilyenkor elveszíti az eszméletét, nem emlékszik később semmire, és nincsen tudatánál.

Kissebb rohamoknál meg mozgáskordinációs zavara van, illetve el-el révedezik.

Biztos minden epis más-más tüneteket hoz, de én a páromnál hasonlót se tapasztaltam, amit leírtál.

9872. Bridget*
2015. márc. 21. 07:37

Sziasztok! Segítséget, tapasztalatot szeretnék kérni. 8 éves kisfiamnak csütörtök este epilepsziás rohama volt. Csütörtök hajnalban belázasodott, akkor félrebeszélt. Ezt a láznak gondoltuk (38,3 C volt), de most visszagondolva, lehet, h már akkor is egy kisebb rohama volt.

Az eeg semmit nem mutatott ki. A kórházban hétvée van, hétfőn tudunk az orvosával beszélni....

A feje egy oldalon, egy pontban már szerda este fájt, ami azóta sem múlik. Illetve egyszer fáj, egyszer nem, néha belenyilal, vagy lüktető a fájdalom, néha folyamatos, aztán semmi.

Mik a tapasztalatok, van valakinek ilyen tünete?

Válaszokat előre is köszönöm!

9871. csicsery
2015. márc. 19. 13:49

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni próbálta-e már valaki a craniosacralis terápiát!? Köszönöm a válaszokat!

Szép napot!

9870. agnes1219 (válaszként erre: 9868. - Perdy)
2015. márc. 9. 18:12
szi,én, nekem,be,vált,már,több,éve,szedem, nemokóz,gondót,de,kétcer,felet. 1993óta.mást,is,szedek,meléte.kepra, ható,anyagót,rivotrilt.kivánok,romam, mentes, napokat. tap,b6 vitamin,is jó,meg Magnéiúm. bár mikérdésed van,irj. megtalálsz.ágnes1219
9869. 3532273647 (válaszként erre: 9868. - Perdy)
2015. márc. 8. 22:12

Szia!

Nekem jó,igaz egy másik gyógyszerrel kombinálva

Ildi

9868. perdy
2015. márc. 8. 11:20

sziasztok.

azt szeretném kérdezni, hogy a Lamolep gyógyszerrel kapcsolatban van vkinek tapasztalata?

mennyire gátolja a rohamokat? én most kezdtem el szedni, egyelöre csak este kell szednem, 2 hétig, utána reggel-este. 2 nagyrohamom volt sajnos.

9867. Ncilány
2015. márc. 6. 12:31
Köszönjük. Ott a helyünk.
9866. aliasdj
2015. márc. 6. 11:06

Mindhárom rendezvény a Magyar Epilepsziával Élők Alapítvány szervezésében kerül megrendezésre!

A részvétel mindenhol INGYENES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sok szeretettel várjuk sorstársainkat, kísérőiket, családtagokat,illetve bárkit aki eltöltene egy kellemes napot velünk bárhol az országban!

Üdv M.Laci

9865. aliasdj
2015. márc. 6. 11:02

LILANAP MAGYARORSZÁG PÉCS

részletek:

[link]

9864. aliasdj
2015. márc. 6. 11:01

LILANAP MAGYARORSZÁG BUDAPEST

részlretek:


[link]

9863. aliasdj
2015. márc. 6. 11:00

LILANAP MALOMVÖLGYI TÓPIKNIK

részletek:


[link]

9862. aliasdj
2015. márc. 6. 10:59

Felhívás!


Kórházak, neurológusok, epileptológusok jelentkezését várjuk,az ország egész területéről akik EPILEPSZIA feliratú karkötőt adnának/osztanának/ ingyen a betegeiknek.

A karkötőt a Magyar Epilepsziával Élők Alapítványa biztosítaná.

Jelentkezni Magyar Epilepsziával Élők Alapítvány /Mészáros László/ 6351 Bátya Kossuth 62 vagy meszaros.laszlo@eboc.hu címen tel 9-től 17 ig 06 78 468 023

9861. edy24 (válaszként erre: 9860. - Mézes-Krémes)
2015. febr. 25. 12:19
Köszönöm szépen a kedves soraidat Mézes-Krémes!!!! legyen szép napod
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook