Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Epidurális vagy altatás fórum

Epidurális vagy altatás (beszélgetős fórum)


2009. dec. 13. 11:49

"Amennyiben kellő idő áll rendelkezésre elsősorban az epidurális érzéstelenítési módszert választják, mint a legideálisabbat és legkíméletesebbet a rendelkezésre álló lehetőségek közül (altatás, spinál anesztézia, EDA). A szülőnő a műtét során ébren van, újszülöttjét azonnal megnézheti. Az altatás során, az altatószer újszülöttnél kialakuló hatásaival is számolni kell. Spinális anesztézia: a tűvel nem csak az epidurális teret érik el, hanem mélyebbre, egészen a gerincburkon át a gerincet körülvevő agyvíz térig (liquor térig) hatolnak. A gyógyszer közvetlenül az agyvízbe kerül. Kevesebb gyógyszer szükséges.

Gyorsabban és mélyebben áll be az érzéstelenség.

Hátránya, hogy nagyon gyakori a hirtelen vérnyomásesés és az érzéstelenítés utáni, akár napokig is eltartó fejfájás.

Leggyakrabban császármetszéshez alkalmazzák, ha az EDA nem kivitelezhető vagy gyors érzéstelenítésre van szükség."


Én kifejezetten kértem, hogy ne altassanak. Az elsőnél nem volt gondom, a másodiknál fájt a fejem, de csak egy napig. Nekem jobb volt, hogy tudom, mi történik és mi lesz a kisbabámmal.

2009. okt. 1. 15:46

Nekem a fiam 2005-ben magzati szívleállás miatt született császárral. Epidurális geric érzéstelenítőt kaptam. De amikor besokkoltam, hogy nem sírt fel a fiam amikor kivették elaltattak. Hála dr. Csenge Titanilla szülész nőnek életben maradt a fiam.

A második 2007-ben azért lett sűrgőségi császár, mert nem észleltek mozgást és akadozott a szívhang is. Itt is epidurális érzéstelenítést kaptam a gerincemmbe. De a végén elaltattak, mert szédültem és elájultam.

Ugyhogy nem tudok rosszat mondani erről.

A lábaimat lassacskán éreztem és ami jó volt nem nagyon éreztem fájdalmat. Amikor kezdtem érezni akkor meg már nem voltak olyan nagy fájdalmaim.

Most tervezzük a harmadik babát és szerintem az is császárral lenne meg.


A felépülés meg megint más dolog.

9. zsuzsi 79 (válaszként erre: 1. - 17dfdcec7d)
2009. szept. 30. 15:20
Én csak saját tapasztalatomat tudom megosztani,én is császáros voltam,mert a kislányom farfekvéses volt.Az altatást választottam,mert nagyon féltem.Nem bántam meg,ugyan a babámat később láthattam.Hajnalban műtöttek,estefelé már mozoghattam,viszont az epidurális érzéstelenítésnél 24órát mozdulatlanul kell feküdni.Egyébként mindkettőnek lehet nemkívánatos mellékhatása.Ne félj.Sok szerencsét.
2008. okt. 29. 00:35
szia 2004 ben szultem a nagyobik lanyomat csaszaral 24 ora vajudas utan altatasal megmondom oszinten nagyon rossz volt ahogy az adrien mondta kegyetlen arra ebredni hogy faj most majusba szultem meg a masodik babamat ugyan csak csaszaral nagyon feltem az epitol amikor mentem a mutetre bogtem mint egy nagy gyerek.De halistenek nem volt semi baj mar abbol is elonyoseb az epi hogy nem erzed azt a merhetetlen fajdalmat aval kapcsolatosan hogy nem birom ki mozdulatlanul kelemesen csalodtam magamban de nagyon sokat szamit az is hogy ki adja be es hogy hogyan.Azt mondom vegulis hogy ha megegyszer kene szulnom akkor bisztos az epit valasztom mar csak azert is mert rogton meglathatam a babat es a ferjem bent maradhatot vele melettem amiutan feloltoztetek es elatak es ez sajnos az elso szulesemnel nem adatot mag kivanok neked minden jot.
2008. okt. 28. 13:24

Szia!Nekem 2000-ben volt az első császárom sürgősségi,altatásos.


Mikor a másodikat vártam (gyáva nyúl vagyok)megbeszéltem a fogadott orvosommal,hogy ha nem sikerül a sima szülés altatást szeretnék megint.


Nos a második szülés sem úgy sikerült mint szerettem volna:


Hidegrázás,áthánytam az éjszakát,láz.


Hajnali 2 óta voltam a szülőszobán,reggel uh ahol kiderült ,hogy vesetágulatom van.


Úgy volt leengednek az osztályra.Kértem a dokimtól gyógyszert a vesémre,nem adott.Azt mondta majd szülés után elmúlik:(Hihetetlen...


Este 10-ig óránként vérvétel,aztán közölték,hogy most azonnal műtét.A férjem alig ért be.

Az altatást nem engdték a baba érdekében.


A szúrás nem fájt igazán ,de én műtét közben nagyon szarul voltam:(

Nem kaptam levegőt,szédültem,remegtem,pedig az anesztes nő rendes volt,próbált segíteni ,kaptam oxigént,de nem használt.

Alig vártam,hogy vége legyen!Hiába szedték ki a babámat és mutatták meg egy másodpercre.


Az én véleményem:Altatás után hírtelen szakad rád az érzés(az,hogy kegyetlenül fáj)+én köhögtem hurutosan a tubustól ami friss hasi sebbel nem túl jó.


Epidurál után:Lassan megy ki az érzéstelenítő,így apránként kezded el érezni a dolgokat.

2008. okt. 23. 09:06

Epidurális!

Kíméli a szervezetedet, a piciét is, kicsi a valószínűsége, hogy rosszul bökik, és béna marad a lábad. Nem pusztulnak el az agysejtjeid, mint altatáskor. Nekem is volt, 1 hónapig rágódtam rajta, én csak attól féltem, milyen lesz, ha turkálnak a hasamban, és én a tudatomnál leszek. De megérte, láttam a babát, közben beszélgettem a személyzettel, humorizáltunk, ha nem is volt egy leányálom (éreztem, ahogy cincálnak), de összevarrás után teljesen jól voltam, semmi szédülés, hányinger, bambaság. Még egyszer választanám, ha kellene.

2008. okt. 23. 08:59
Én nem császárral szültem, de Epidurálisan. Utána, vagy tőle napokig felfokozott Boldogságos állapotban voltam. Szinte lebegtem .. Azt utólag tudtam meg a Szülésznő Barátnőm lett azóta. Felszabadító hatása is lehet az Agyban. Igaz ez 25 éve volt. Még most is 54 évesen NEM BÁNTAM MEG, hogy endedtem beadatni.: )
4. 17dfdcec7d (válaszként erre: 2. - 92c8ab1dcc)
2008. okt. 23. 08:25

Kedves zizi!

köszönöm a válaszod,de én nem töprengek 1általán csak feltettem egy kérdést,h más kismamáknak mi a véleménye.természetes,h a legcsodálatosabb érzés,h egyből láthatom a kicsimet,ez evidens!!Csak vannak sajnos rossz hallomások a gerince adott zsibbasztóról.Tolószékbe viszont nem szívesen élném le az életem.Tiszteletből nem kezdek el itt mesélni,mert senkit nem fogok eltántorítani az epiduráltól.

3. lego (válaszként erre: 1. - 17dfdcec7d)
2008. okt. 23. 08:14
Szerintem a legjobb,ha spontán szülöd meg a babádat!Ki ne akarna ott lenni amikor kibújik a kisbabája?Ha pedig csak császár jöhet szóba,akkor epidurál!
2008. okt. 23. 07:55
Ha így indúlsz neki, a már régen rossz.. Én nem töprengenék ezen ennyit (májusba szülök, azstmás vagyok, így minden esélyem megvan a császárra)de én az epiduránsat választanáma mert ha kinn a baba rögtön láthatom
2008. okt. 23. 07:39
Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye császárnál epidurális vagy altatást kérjen az ember.Félek ha gerincbe kérem,soha nem mozdítom meg a lábam többé,az altatásnál meg nem kelek fel.Melyik biztonságosabb szerintetek.miközbe szúrnak gerincbe,mivan ha megzizzenek v vmi,rosz helyre megy a zsibbasztó anyag.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook