Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Epemütéttel kapcsolatosan tud valaki segíteni?Hogy müködik, mit lehet enni utánna, stb? fórum

Epemütéttel kapcsolatosan tud valaki segíteni?Hogy müködik, mit lehet enni utánna, stb? (tudásbázis kérdés)

1 2
2008. okt. 15. 18:02

Hajhó!

2 hete műtöttek engem is epével, sajna nem sikerült laparoszkóppal, mert már szét voltam vagdosva, és a dokim mondta, hogy brutálisan össze van mindenem nőve. Szót ejtett valami "csepleszekről".. (azóta ez a kedvenc szavam)

Nekem is van problémám mindenféle az emésztésemmel azóta, de bélmozgatónak nagyon jó a borsmenta tea. Az legalább természetes. :)

27. 6b94deaef4 (válaszként erre: 22. - Drnéni)
2008. okt. 14. 16:47
hasmenés!?? nekem ép az ellenkezője:((
26. gpetra
2008. okt. 14. 13:52
Nekem nem volt hasmenésem a műtét után. Szerintem ez nem törvényszerű.
25. 285ef8daf9 (válaszként erre: 22. - Drnéni)
2008. okt. 14. 13:45

Hát nekem nincs:(

Félek is,mert nem csak hogy hasmenés de más se..Majd pénteken megkérdezem a dokim...

24. 285ef8daf9 (válaszként erre: 23. - Jay néni)
2008. okt. 14. 13:43

Jajj de jó is az:-)

Bár most jól jönne pár kiló minusz...

23. Jay néni (válaszként erre: 21. - 285ef8daf9)
2008. okt. 14. 12:59

Tök jó! Nekem is el vannak téve a kövek. :)))

Kisérletezéssel óvatosan, bár én mondom aki utána alig diétázott. :D

Ma már mindent birok kajolni, töltött kápi sok tejföllel, nyam-nyam. :))))

22. drnéni (válaszként erre: 21. - 285ef8daf9)
2008. okt. 13. 20:21
Szólok neked is, hogy utána szinte mindenkinek hetekig hasmenése van, nekem elég durván volt, már azt hittem, sose lesz vége, de aztán egyik napról a másikra abbamaradt. Semmilyen hasfogó gyógyszer nem segített. Nem közvetlen a műtét után kezdődött, hanem 4-5 nappal utána.
21. 285ef8daf9 (válaszként erre: 18. - Jay néni)
2008. okt. 13. 17:13

Tulvagyok rajta,nem volt vészes,és még a köveimet is megkaptam:-)(a kis bizonyitékok..:))

Már csak varratszedésre megyek be a héten..Az evés még 6hétig szigoru diéta aztán kisérletezés mit bírok és mit nem.

De már most jobb!!!

2008. okt. 8. 19:14
Itt egy jó tapasztalat. Anyukámnak tavasszal volt, az epehólyagját is kivették. Akkor eléggé megviselte a műtét, de azóta sincs semmi gondja. Bármit megehet (csak az alma héját nem szokta).
19. nyau82
2008. okt. 8. 14:05

apámnak volt pár éve.neki sem végtak,csak 4 lyuk volt a hasán.sajnos az epehólygját is kivették.azóta is diétázik,mert a fűszereset azóta sem írja,meg van egy-két kaja,pl a paradicsomot,paprikát,hagymát nem nagyon tudja megenni.műtét után pépes és tejes kajákat evett,2 hétig,szerencsére szereti a tejet:)

mielőbbi gyógyulást kvánok neked!

18. Jay néni (válaszként erre: 16. - 285ef8daf9)
2008. okt. 8. 10:10

Nagyon szurkolunk, hogy minden rendben legyen. :)))

És persze kérünk majd beszámolót, hogy mi volt.

2008. okt. 7. 16:28

Én is így jártam, aszaltak 3 hétig, aztán amikor már majd megpusztultam, éjjel megműtöttek. Madarat lehetett volna fogatni velem, amikor megtudtam, hogy végre megszabadulok ettől a rohadt kis szervtől...

Másfél éve volt ez, most már szinte mindent tudok enni. Hajrá!

2008. okt. 7. 16:23

Nagyon köszönöm mindenki segitségét,sikerült beszélni az orvosomal,megyek be,és csütörtökön mütét..

Mégegyszer köszönöm.

15. Jay néni (válaszként erre: 14. - 285ef8daf9)
2008. okt. 7. 16:11

Ha elérhető telefonon akkor szerintem hívd fel, és kérdezd meg, hogy javasol-e valamit a görcsök enyhítésére, vagy pedig akkor műtét.

Ha nagyon szarul vagy, mindenképpen menj vissza, azért van a 6 hét, mert annyi a várólista, de a sürgős eseteket előre szokták venni.

2008. okt. 7. 16:02

Semmi ilyet nem kaptam..

Gyógyszert a gyomromra,de ennyi..

Viszont nem tudom mit csináljak visszamenkek-e vagy sem mert a gyomrom miatt halasztják a mütétet,bár a tanárur azt mondta ha nem lesz jobb akkor mütét elöbb mint 6 hét,de multhéten jöttem haza..

13. Jay néni (válaszként erre: 12. - 285ef8daf9)
2008. okt. 7. 15:44

Már nagyon kész van akkor az epéd, gyorsan telítődik valószínűleg a kövek + a gyulladás miatt.

Cseppek?

Bogyó?

Nyelv alá fújós?

2008. okt. 7. 15:29

Nekem csak 6 hét mulva lenne mütét mert van egy enyhe gyomorgyulladásom,de ha nagyok a görcsök vissza kell mennem..

Azt nem értem hogy diétázok,betartok mindent,mégis nagyon görcsöl...

11. Jay néni (válaszként erre: 10. - 285ef8daf9)
2008. okt. 7. 15:26

Én pl. nem is görcsöltem, iszonyat szorítást éreztem a rekeszizomnál, kiegyenesedni sem tudtam, aztán amíg mindent ki nem adtam ami bent volt addig nem is lett jobb.

Csomó vizsgálat után derült ki, hogy epe. Műtét óta semmi bajom.

2008. okt. 7. 15:18

A diéta nem probléma,igazság szerint most is diétázok,semmi füszer,semmi zsíros,csak szin hús stb..

amaégis nagyon görcsölök..Bár be van gyulladva az epém,ezt megnézték és köveim is vannak..

2008. okt. 7. 15:14
Legtöbbször igen, és az epeváladék a gyomorba megy majd.Azért kell diétázni hogy ne terheljük meg az epeváladékkal a gyomrot./nelegyen sok a váladék
2008. okt. 7. 15:12
Ja, és én is fogytam műtét után néhány kilót!
2008. okt. 7. 15:12
A diéta meg teljesen egyénfüggő szerintem. Nekem elég volt kb. 2-3 hétig vigyázni arra, hogy ne egyek tojást, zsíros, olajos, fűszeres ételeket, de ismerek olyan embereket is, akiknek sokáig diétázni kellett még műtét után. Bocs, nem akartalak elkeseríteni!
6. Jay néni (válaszként erre: 5. - 285ef8daf9)
2008. okt. 7. 15:10
A szívásos módszernél is kijön, uh. igen.
2008. okt. 7. 15:09
Az epehólyagot nálam kiveszik ezt mindig igy szokták?
2008. okt. 7. 15:07

Engem műtöttek már.

Laparoszkópiás módszerrel, kamera, be ez volt az egyik cső, meg még három cső volt bennem. Egyszerűen kiszívták a köveket, mert kicsik voltak. Összvissz hat öltésem volt négy helyen.

Befeküdtem reggel, délután megműtöttek, másnap meg haza. :)

2008. okt. 7. 15:05
Nekem volt ilyen műtétem néhány évvel ezelőtt.
2008. okt. 7. 15:05

Szia!

Csak annyira kellemetlen, mint minden kisebb műtét. Ki lehet bírni. Utána diétázni kell egy darabig. A páromnak csinálták néhány éve.Jól bírta, pedig férfi... Azután én diétáztattam. Olyan jól sikerült, hogy 20 kg-t fogyott. De sajna visszahízta, mert nem is vigyáz magára.

Szóval, fel a fejjel! Pár nap szenvedés inkább, mint mindíg a jóllakások után.

2008. okt. 7. 14:59
Epemütéttel kapcsolatosan tud valaki segíteni?Hogy müködik, mit lehet enni utánna, stb?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook