Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Epekímélő diétás étrend fórum

Epekímélő diétás étrend (beszélgetős fórum)


2020. júl. 28. 05:40

Köszönöm szépen a tanácsokat

.

6. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Manó2000)
2020. júl. 27. 20:05

Epeműtét után nem kell pépesíteni. De kerülni kell a zsíros, puffasztó és túl fűszeres ételeket. Füstölt húsok, kolbász felejtős.


Gyümölcs nem inkább kompót. Dinnye az mehet, mag nélkül.


Van, aki nem bírja a tejtermékeket, tojást, de ez egyéni.


Én olivaoljjal főztem, abból is picit.

2020. júl. 27. 16:44
Anyósom volt "epés", a túl zsíros ételektől begörcsölt. Pl. zsíros pörköltek, vagy ha vacsorára több szalonnát katonázott be, és hasonlók. De valóban jó lenne egy szakemberrel átbeszélni, mert az is meglehet, sőt biztos, hogy nincs két egyforma szervezet.
4. Lávli* (válaszként erre: 3. - Manó2000)
2020. júl. 25. 19:21
Szívesen!
3. manó2000 (válaszként erre: 2. - Lávli*)
2020. júl. 25. 18:07
Köszönöm szépen, megbeszélem vele, hátha.
2. Lávli* (válaszként erre: 1. - Manó2000)
2020. júl. 25. 18:02

Én azt javasolnám inkább, hogy a kerületileg illetékes házi segítségnyújtó (gondozó) szolgálattal vegye fel a kapcsolatot, ők vállalnak diétás étel kiszállítást is, és ha szükség van rá, akkor másban is tudnak segíteni. De a mást nem muszáj kérni, ha nincs rá szükség, nem feltétele az ebéd biztosításának.

Nem kell pépesíteni.

Viszont nyers zöldséget (paprika, paradicsom, hagyma) és gyümölcsöt ne egyen.

2020. júl. 25. 17:46
Segítséget szeretnék kérni, távoli nyugdíjas ismerősöm számára akinek epeproblémái vannak. Nagyjából tudja mit ehetne, de nem egy házias típus. Budapesten tudtok olyan helyet ahonnan tudna epekimélő, műtét utáni ételt rendelni? Illetve kell e pépesíteni az ételeket, mire figyeljen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook