Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Epekímélő diéta, de mégis hogyan? Mit egyek, mit ne? fórum

Epekímélő diéta, de mégis hogyan? Mit egyek, mit ne? (beszélgetős fórum)


2019. dec. 1. 19:34

"Minden ilyen étkezés után kötelező a Dipankrin forte 2 szem. Naponta 1x2 szem."


Ez ellentmondó.

Naponta egyszer vegyen be 2 szem bogyót? Minden étkezés után?

16. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2019. dec. 1. 15:09

Téged már régen meg kellett volna műteni, hiszen ha elakad a patkóbélben, vagy a hasnyálmirigy felől az epe, az tud fájni és betokosodni, ami már a ciszta kezdete, ha jó indulatú. Különben a májpástétom és a csirkemell együtt sok. Minden ilyen étkezés után kötelező a Dipankrin forte 2 szem. Naponta 1x2 szem.

Engem is műtöttek és a 3-ik nap körömpörköltet ettem, de baj sehol semmi. A sebész azt mondta, mindent ehetek, csak keveset. De attól is függ a teljes epe oda van, vagy cak az epecsatorna és akkor semmi nincs ami a pici zsirt is feldolgozza. Fűszereket, kolát, kávét nem, koffeinmenteset szabad.

15. globus (válaszként erre: 14. - Bless the child)
2019. nov. 30. 19:24
1-2 napig én is szundikáltam délután, de kifejezetten jólesett. Amíg alszol, gyógyulsz!
14. Bless the child (válaszként erre: 8. - Globus)
2019. nov. 30. 19:08
Vszínű az altatószerre vagyok érzékeny. Még mindig bealszom, pedig már 3. napos vagyok. A műtéti napot es a másnapot végig aludtam, ha éppen nem hánytam. Most már kezdek a régi lenni
13. Bless the child (válaszként erre: 6. - Lávli)
2019. nov. 30. 19:05
Kaptam, az is kijött
12. Bözsi néni (válaszként erre: 8. - Globus)
2019. nov. 30. 18:17
Lehet, hogy az altatószer miatt. Van, aki nem bírja.
11. Bözsi néni (válaszként erre: 9. - Globus)
2019. nov. 30. 18:16

Én betartottam a kapott diétás ajánlásokat. Zsírszegény, kevés fűszer, semmi puffasztó, egy hónapig.


Utána fokozatosan visszatértem a normál étrendre. Semmi gondom, és nem is volt.

10. Ladyvintage (válaszként erre: 4. - Bnedora)
2019. nov. 30. 17:55
Nem volt eddig szükségem diétára. Most is az váltotta ki, hogy kb nagyon nagyon csipősen megettem valamilyen káposztalevest, s azóta rendetlenledik az epém, savam van, hányingerem plusz a munkahelyemen sokszor alig van idő bekapni valamit s amikor mégis ételhez jutok gyorsan eszek, ami szintén nem a legjobb
9. globus (válaszként erre: 7. - Bözsi néni)
2019. nov. 30. 17:40

Kórházban spenótot kaptam krumplival, itthon sült csirkét ettem két napig, aztán ugyanazt, mint mindenki más.

Két dolog zavart össze. 3:1 kávé, valamint a vaj. Érdekes módon a zsíros kenyér nem.

8. globus (válaszként erre: 5. - Bless the child)
2019. nov. 30. 17:38
Hánytál?? Jellemzően inkább hasmars szokott lenni néhány napig.
7. Bözsi néni (válaszként erre: 5. - Bless the child)
2019. nov. 30. 17:22

Hú, az rossz lehet, jobbulást.


Mikor engem műtöttek, másnap ebédre sült oldalast kaptam, tört krumplival. Mivel baromi éhes voltam, mert már előző nap se ettem semmit, hát szépen megettem.


Nagyon jol esett. És igen nagyon sajnáltam azt, akivel elcserélték az én zsírszegény, diétás ebédemet :-)

6. Lávli (válaszként erre: 5. - Bless the child)
2019. nov. 30. 17:16
Nem kaptál jó kis kórházas krumplipürét? 😳😘
5. Bless the child (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2019. nov. 30. 17:06
Tegnap előtt műtöttek, jelenleg a pirítós kenyéren kívűl semmi nem marad meg bennem. Rengeteget iszok, hogy ne száradjak ki. Ha már nem hányok mindentől, zsírszegény diétát kell csinálni, kerülni a fűszerest. Kávét se merek inni, 3 napja nem gyújtottam rá. Majd kitapasztalom, hogy mitől nincs bajom
4. bnedora (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2019. nov. 30. 15:51
Ennyi idő után már tudni kellene, hogy mit lehet enni és mi az, ami bántja az epédet. Állítólag a "k" betűs élelmiszerek azok, amik problémát okozhatnak. Zsírszegény étrendet kell alkalmaznod, de ha beírod a gugliba hogy epe diéta, sok jó tanácsot kaphatsz. Persze, vannak, akiket egyes ételek nem bántanak, míg másokat igen. Jobbulást!
3. kisj
2019. nov. 30. 15:51

Mira víz?

A májkrém szerintem nem oké.

Egyébként meg nézz a neten epediétás étrendet, de azon belül is ki kell tapasztalnod, hogy mi jó neked és mi nem.

2. globus (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
2019. nov. 30. 15:49

Zsíros, fűszeres, kalóriadús ételek kerülése ajánlott. Kicsit, olyan, mint a fogyókúrázóké: gépsonka, sovány sajt, levesek, kefir, joghurt. Kevés krumpli, kevés rizs, nem puffasztó gyümölcsök. Sok folyadék, szénsavmentes.

Ha 10 éve történt diagnosztizálás, okvetlenül vizsgáltasd újra, mert lehet, hogy már köved is van.

2019. nov. 30. 15:41
10 éve azt mondták, hogy meg van csavarodva az epem, azóta néha fájt az epém, de volt hogy hónapokig semmi. Az utóbbi egy hónapban szinte napi rendszerességgel kínoz 2-3 órán keresztül. Kedden készülök menni orvoshoz, mert nem akarok már se játszani, de kínlódni. De addig is mit egyek? Ma 4kis szelet piritoskenyeret ettem megkenve vékonyan májkrémmel és vékony csirkemellszelettel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook