Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epehólyag működésének zavara miatt vettek ki valakinek epehólyagját? fórum

Epehólyag működésének zavara miatt vettek ki valakinek epehólyagját? (tudásbázis kérdés)


2015. ápr. 1. 18:39
Köszönöm a válaszokat! Nekem nincs epekövem, gyulladásom, fal megvastagodás, vérképem tökéletes, máj rendben van. Egyedül az epehólyag működik alul (38%-on), ami miatt ha nehezebb ételt eszem rengeteg savam termelődik, ami görcsös fájdalommá alakul a gyomorszájnál, de epegörcsöm a jobb bordaív alatt sosem volt. Diétázom,azóta nincs sav túltengésem. Külföldön élek, az itteni orvos kapásból a hólyag kivételét javasolta. Tegnap kértem online tanácsot hazai orvostól, aki azt mondta nem indokolt az epehólyag kivétele, mert visszafordítható a folyamat olyan módon, hogy naponta kétszer kell annyi zsiradákot bevinni, ami készteti az epét az összehúzódásokra, így pár hónap alatt rendbejöhet. Azt hiszem megpróbálom először ezt a módszert óvatosan, ha nem muszáj nem vetetném ki. Mégegyszer köszönöm a válaszokat!
2015. ápr. 1. 11:35

Egyre szaporodó és egyre nagyobb epegörcseim voltak, nem akartam orvoshoz menni. Mígnem hasnyálmirigy-gyulladást kaptam, s ez már az az állapot volt, hogy " nem megyek, csak ha visznek".

Amikor kikezeltek belőle, azonnal műtöttek is a kövekkel.Nem mondom, hogy bármit ehetek, de azoktól a dolgoktól sem kell tartózkodnom, amelyekről tudtam korábban, hogy meg fogok 3-4 óra múlva szenvedni a könnyelműségem miatt: csirkecomb bőrével kenyér nélkül, meleg kelt tészta...De vigyázok is.

2015. ápr. 1. 11:16
Nekem a 3. gyermek születése után 4 héttel vitt be a mentő, epeműtétre, mert nagyon sokféle ételtől volt epegörcsöm és kezdtem besárgulni.. Azt mondták, hogy valószínű a szülés "hozta" elő, mert soha nem volt arra utaló jel, hogy epekövem van. Laparoszkópos epeműtétem volt 19,5 évvel ezelőtt, akkor azt mondta a Doki, hogy egy részét az epevezetéknek is és az epehólyagot is elkellett távolítani.. Most 2 hete újra vannak epegörcseim, majd 21-én kell mennem uh-ra, mert nagy az esélyem, hogy újra epekövem van ezt a háziorvosom mondta. Alig eszek valamit, mert ha olyan ételt eszek akkor azonnal olyan gyomorgörcsöm van, az egész hátam iszonyatosan fáj és amíg a hányás segít egyedül, akkor enyhűl a fájás..
2015. ápr. 1. 10:33

Nekem 10 éve volt epehólyag kivétel, azóta nem volt problémám, csak mostanában, mert rossz a májfunkcióm, de remélhetőleg csak azért, mert érzékeny a májam a fentiek miatt. Voltam UHn, ott mindent rendben találtak, szóval csak diétázom.

Amúgy a műtét után minden tünetem elmúlt és bűrmit megettem, talán azért egy kicsit jobb lett volna odafigyelni.

2015. ápr. 1. 10:03
Ja... Bélre fonódott a dög, ezért bélszakasszal együtt vágták ki. Az epehólyag tevékenységét átvette a gyomorhoz közeli bélszakasz. Azóta nincs problémám a káposzta-félékkel, sőt a szalonnával sem. Ki..- hogy reagál a műtétre. Hála a műtétet végző orvosaimnak, számomra jól végződött. Bár nekem sludzsom volt, ami - állítólag - epesár - ami átment rosszindulatú daganat irányába. Úgyhogy figyeljetek az epefájdalmakra. Irány a szakorvos!
2015. ápr. 1. 08:43

Szia!

Nekem egy éve vették ki az epehólyagomat, mert tele volt pici apró kövekkel amik mozgolódtak és félő volt, hogy kijutnak az epevezetékbe és nagy bajt okoznak. Nem is tudtam róla, hogy problémám van, akkor derült ki mikor egyszer nagyon begörcsöltem. A műtétre hamar sor került, azóta már jól vagyok. Műtét után fokozatosan ehettem dolgokat, de mostmár a fokhagymát is vígan megeszem. :)

2015. ápr. 1. 07:33
Szia, többször begörcsöltem, de először nem volt kövem, csak olyan, hogy nem volt az epehólyagban folyadék, mikor kellett volna, hogy legyen. Aztán lett egy kis kövem, ami egy görcs alkalmával kijutott az epevezetékbe és ott elzáródást okozott. Kő már nem volt, de a dokim kivette. Azt mondta a dokim, hogy jobb, hogy kivette, mert már nem működött jól. Azóta sokkal jobb!
2015. ápr. 1. 02:07
Epehólyag működésének zavara miatt vettek ki valakinek epehólyagját?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook