Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epegörcsös betegnek mit adjak enni? fórum

Epegörcsös betegnek mit adjak enni? (tudásbázis kérdés)


19. ca6273a8a5 (válaszként erre: 18. - 328e1b30ab)
2016. júl. 12. 10:07
hu, ezt nem tudtam, bocs:(
18. 328e1b30ab (válaszként erre: 17. - Ca6273a8a5)
2016. júl. 12. 08:02
A kompót is rost. Heveny gyulladásban szigorúan tiltott.
2016. júl. 11. 19:20
befőtt helyett kompótot szerettem volna írni. + a főtt krumpli mindenképpen, kamillatea, gyulladáscsökkentő.
16. 328e1b30ab (válaszként erre: 10. - Roreliyh)
2016. júl. 11. 10:15
Rostosat ne kapjon, rostmenteset lehet. A rost az, ami árt ilyenkor, zöldségben és gyümölcsben is.
2016. júl. 11. 10:14

Gyümölcsöt, zöldséget, befőttet ne, görcsöt válthat ki.


Zsírtalanított csirkecomb, gyenge fűszerek, üres erőleves kis tésztával, esetleg főtt hússal, de semmi rostos. Soha ne egye magát tele, csak olyan háromnegyedig.

Tört krumpli, de semmi margarin vaj vagy tej!


Tilos: kávé, tea, gyümölcslé, tej, szénsavas.


Igyon sok vizet s legyen a keze ügyében háztartási keksz, de semmi korpás vagy cukros vagy zabos vagy ilyenek.


Amikor nekem műtötték az epémet, háztartási kekszet, zöldségmentes húsleves adtak gyengén fűszerezve, tört krumpli meg valami párolt húst.

14. Bözsi néni (válaszként erre: 10. - Roreliyh)
2016. júl. 10. 15:32
Szénsavasat, pláne narancsot nem javaslok - görcsöt válthat ki.
2016. júl. 10. 15:30

Ha fájdalmai is vannak, akkor No-Spa-t i szedhet. Plusz a cholagol cseppek kifejezetten ilyen panaszokra valók és gyulladáscsökkentő hatásuk is van.


Nyilván a fájdalom és a gyulladás gyengíti le ennyire, plusz hogy nem tud enni.


Ezek segítségével majd tud enni fájdalmak nélkül.


Gyógyulást kívánok. És ha tudod, vidd jobb helyre anyukádat, mert amit írsz, az nem éppen a gyógyulását segíti elő.

2016. júl. 10. 15:00
főtt krumpli, befőtt
2016. júl. 10. 14:31

Nincs abban a kórházban egy dietetikus? Szerintem hivatalból kellene, hogy odamenjen anyukádhoz. Kérdezz utána, hogy tudnál beszélni vele. Étrendet is tudnia kellene adni.


Egyébként furcsának találom, hogy ilyen esetben nem biztosítanak speciális étrendet. Nem lehet, hogy csak átvernek, mert nekik így kényelmesebb? Esetleg beszélj holnap a háziorvosotokkal, és mondd el neki, mi helyzet, hátha megmondja, mit lehet még tenni.


Hacsak valaki nem tud egészen mást, én szénsavas üdítőt nem adnék neki, mert az amúgy is puffaszt, és az most nem hiányzik neki. Esetleg vigyél be neki hűtőtáskában hűtött vizet vagy valami szénsavmentes italt, az is elveszi a szomjat. A buborékos kicsit jobban szomjoltónak tűnik, de ha a sima ital jó hűvös, az is oltja a szomjat.


Jobbulást anyukádnak!

2016. júl. 10. 14:15
Köszönöm a segítséget! Hideg, szénsavas narancsot kíván, szinte könyörög érte. Vihetek neki? Vagy inkább szörpöt, vízzel?
9. Klingy 15 (válaszként erre: 3. - Bibity)
2016. júl. 10. 13:42
Nagyon jókat írtál,csak egyetlen megjegyzést fűzök hozzá,hogy amikor sok évvel ezelőtt bajlódtam az epémmel,akkor nekünk a kórházban azt javasolták,hogy a csirkemell helyett csirkecombot válasszunk jól megfőzve,lebőrözve,meg lezsírtalanítva.Akkor mi is csodálkoztunk,de elmagyarázták,hogy ez azért van,mert puhábbak a rostok,és az epe könnyebben feldolgozza.Bocs,nem okoskodni akartam,csak tapasztalatból írtam.
2016. júl. 10. 13:18
Banánt.
2016. júl. 10. 13:17

itt sok hasznosat olvashatsz.


[link]

2016. júl. 10. 13:16
Hígabb tejbegrízt, vízben főtt, héjában sült krumplit zsiradék nélkül, pici sóval. Gyenge húslevest, benne főtt zöldségekkel, joghurtot. Reszelt almába kis darált kekszet keversz. Hirtelen ennyi jutott eszembe.
2016. júl. 10. 13:00
Két hete műtöttek. Eltávolították az epehólyagom. Semmi zsìrosat, puffasztót, kelt tésztát, èdességet nem ehetek, zsírszegény kefirt, túrót eszegetek. Rengeteg vizet iszok
2016. júl. 10. 12:33
Sós vízben párolt krumplit, répát is ehet még.
2016. júl. 10. 12:32

Vízben jó puhára (lehet pépesre is) főtt enyhén sós rizs, kevés puhára főtt csirkemell. Nem lehet zsíros, olaj sem lehet benne. Ez reggel, délben este. Nagyon vigyázz ebben a melegben, hogy minden friss legyen, vagy főzés után rögtön lehűtve, és jégakkuval vidd be neki. Remélem, van ott mikró!

Párolt alma, párolt őszibarack is egy pici, de figyeld, hogy nem görcsöl-e tőle. Héja nélkül! Nyersen semmit.

Esetleg friss fehér kenyér vagy zsemle, nagyon sovány csirkemellsonkával, vagy pulykamellsonkával. Semmi margarin, semmi sajt.

Multivitamin szirupot vegyél neki, a patikában kérdezd meg, melyiket ajánlják.

Kiszáradva nincs? Kérdezz rá a dokinál. Sok szénsavmentes ásványvíz, kortyolgatva kellene.


Bocs, hogy így ömlesztve írtam, remélem, tudtam segíteni. A sok szeretet is gyógyít! Jobbulást kívánok!

2016. júl. 10. 12:01

Édesanyám kórházban van. Víz van a tüdejében, és epekövet találtak nála, utóbbi miatt görcsöl. Enni napok óta 1-2 falatot eszik (már amikor eszik). Kapott fájdalomcsillapító tapaszt, ami nem hat, de hiába mondja ezt az orvosnak. A saját lábán ment be a kórházba, most meg a 3 méterre levő wc-re is tolókocsival tudom betolni. Epéseknek való étrendet a kórház nem biztosít, nekem kell vinnem az ételt. De mit? Tegnap hekket vittem, meg zöldséglevest, abból evett 5 kanálnyit. Nincs ereje :(

Aki tudja esetleg, mi a teendő, kérem, segítsen! Előre is köszönöm!

2016. júl. 10. 11:57
Epegörcsös betegnek mit adjak enni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook