Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Enyhe lefolyású bárányhimlő fórum

Enyhe lefolyású bárányhimlő (beszélgetős fórum)


16. tkgabi (válaszként erre: 14. - Szenasie)
2008. dec. 4. 00:03
Szia!Egy féltett-óvott lányom van(Még szeretnénk testvért is).Himlőügyben semmi panasz azóta se,de a szobafogság még tart.Azt tudtam,hogy a bárányhimlő veszélyes a várandósság idején,ha nem estél át rajta,de hogy az övsömör is az,azt nem tudtam.Őszintén remélem,hogy minden rendben lesz veletek,drukkolok!
15. _kleo_
2008. dec. 3. 13:10
Igen, emiatt megyünk, ill. vashiányos is volt korábban, arra is jó lenne ránézni. Csak emiatt valószínűleg nem vinném vérvételre, de így a kettő együtt már jó alap.
14. szenasie (válaszként erre: 13. - Tkgabi)
2008. dec. 3. 09:25

az övsömör sajnos oltással nem elkerülhető... az akár hányszor előjöhet, de kell hozzá, hogy legyengüljön a szervezet!!! két fajtája van, az egyik, az amikor a szervezet önmagában aktiválja újra a bárányhimlőt,(ez a gyakoribb) a másik pedig amikor a legyengült szervezet közösségbe megy és ott jelen van a betegség...

elhiszem, hogy a nagynénéd szenvedett :( nekem a nagymamámon volt hogy egy év alatt többször is kijött...

Viszont tényleg jobb ha túlesnek rajta. Bár nem tudom, hogy fiaid v. lányaid vannak, de mi most rendesen megilyedtünk amikor a terhességem 11. hetén kijött az övsömör. HA bárányhimlőt kaptam volna el (ami ugye csak akkor lehet, ha nem voltam himlős) akkor 70-80 % esélye lett volna, hogy vmilyen sérüléssel jön a világra a baba. Az övsömör, ha az első 12 hétben van 10%alá megy az esélye... Hála Istennek úgy látszik nem is lesz baja a kisasszonynak (még nincs kint) de azért megnyugtatóbbak a számok. Ráadásul bármilyen rossz látni h a gyermekünk szenved, higyjed el, hogy a gyermekek sokkal könnyebben átvészelik (mint ahogy a legtöbb betegséget) mint a felnőtt szervezet.

13. tkgabi (válaszként erre: 11. - _kleo_)
2008. dec. 3. 01:24

Anyukám szerint nekem is a tenyeremen,talpamon jött ki annak idején.Titeket emiatt küld a doki vérvételre,ellenanyagszűrésre?

Mert a miénk,mikor megkérdeztem,a betegség után mikor menjünk vizsgálatra,azt mondta,nem kell visszamenni.

Amúgy hallottam nagy járvány van a bölcsikben,és az óvodákban.

12. tkgabi
2008. dec. 3. 01:17

Sziasztok!

Kösz a sok kedves hozzászólást!Megnyugtattatok.Habár még mindig nem hiszem el egészen,hogy ez himlő.Pedig az kell legyen,ha az orvos azt mondta.Ráadásul mi még nem is járunk közösségbe(22 hós),és nem is nagyon szokott beteg lenni.Remélem,hamar túlesünk rajta.

Ami az övsömört illeti,én épp azért akartam beoltatni,mivel nagynéném sokat szenvedett 40-50 évesen tőle(szívbeteg volt).

Hogy miért nem akarta felírni az oltást a dokinő?Ő semmilyen oltásnak nem híve,csak a kötelezőknek(azoknak is lehet,hogy csak muszájból).A meningococcus,és a pneumococcus ellenit is erőszakkal tudtam csak kivívni.Azt mondja,egy nem beteges gyermeknek túl kell esni az ilyesmin.

11. _kleo_
2008. dec. 2. 21:05
Nekünk is bárányhimlő gyanúnk volt, a kis hólyagok kijöttek a 20 hónaposomon, de csak a tenyerén, talpán és a szájában. Összesen szerintem nem volt rajta 25-nél több hólyag, a törzsén és a fején egy sem. A tesóján ugyanez pár nap múlva. Mi 3 hét elteltével megyünk majd vérvételre, az ellenanyagszint megmutatja, hogy bárányhimlő volt-e.
2008. dec. 2. 08:54
7-21 nap a lappangási idő... ha letelt akkor nem foglya...
2008. dec. 2. 08:53

Sziasztok!


Nálunk is ki van téve a csoportban az ajtóra,hogy bárányhimlő járvány van.Eddig még csak egy kislány kapta el,most kiváncsian várom,hogy az én lánykámon előjön-e?

2008. dec. 2. 08:15
egyébként most mi is gondolkozunk, hogy beadjuk-e... valószínű, hogy be fogjuk, mert bármikor jöhet a gyereknek egy gyengébb időszaka. Minden esetre kicsit reménykedtünk, hogy megússzuk, és elkapja tőlem (az övsömörtől) a bárányhimlőt, de ő annyira erős kisember, hogy hiába az ovi, és az anya fertőzése, totálisan megúszta :) vannak ilyenek is (és ez nem jobb, mintha nem kapná el, vagy nem kapna oltást... ugyanis felnőtt korban sokkal több szövődményt okozhat a himlő, mint pl egy óvodás korú gyermeknek)
2008. dec. 2. 08:06

sziasztok!


Nekem anyukám óvodában dolgozik (több mint 30 éve), ráadásul 4 gyerekes anyuka, úgyhogy elég sokat látott... tőle tudom, hogy a bárány himlő lehet nagyon csúnya és nagyon enyhe is.. általában csoportosan azonos. Ha ez a 12 pötty tényleg himlő (amit az orvosok nem mindig állapítanak meg tökéletesen) akkor nem kell félned sem a szövődményektől, sem pedig attól, hogy megint kijön. (övsömör amúgy bárkin kijöhet! elég egy gyenge immunrendszer...rajtam most terhesség alatt jött ki, volt is nagy ijedelem, pedig nekem annak idején nagyon csúnya volt)

Akiknek 2 bárányhimlője szokott lenni, sokszor azt sem veszik észre, hogy volt nekik, általában 1-2 pöttynél nem hordoznak többet.

Az oltás amúgy pont azt okozza, hogy enyhén átmegy a gyereken a vírus (mint pl rajtatok) Az oltás nem garantálja, hogy nem lesz bárányhimlős a gyerek!!!!! csak enyhíti a tüneteit, ha elkapja!

6. naildi81 (válaszként erre: 1. - Tkgabi)
2008. dec. 2. 07:51

Szia!


Igaz nekem mindkét gyerekemen rendesen kijött a bárányhimlő, de talán jobb is. Úgy hallottam, ha valakinek gyengébb lefolyású bárányhimlője volt, anak később újra előjön, de akkor övsömör formájában.

Nekünk szerencsénk volt, és gyorsan túl is estek rajta a gyerekek. A fiam pont féléves volt akkor.

5. roka0322 (válaszként erre: 1. - Tkgabi)
2008. dec. 2. 07:22
Szia énis most szeretném eadatni a lányomnak az oltást.Neked mitmondtak miért volt ellene az orvos.?????Egyébként örülj neki, hogy ilyen gyenge vírus kapta el, nállunk járvány van és aztmondják magas lázzal, és sok csúnya pötyel jár.
4. rohiani (válaszként erre: 1. - Tkgabi)
2008. dec. 2. 06:21

Az én kisfiamon is ilyen volt, és a óvodába még több gyereken is. Még csak nem is viszketett neki.

Örülj neki, hogy ilyen enyhe lefolyású, ennek nagyon kevés esélye van, hogy bármiféle szövődménye legyen.

2008. dec. 2. 00:26
A doktornője szerint igen.
2. dee
2008. dec. 1. 23:56
Biztosan himlő?
2008. dec. 1. 23:26
Féléve gyötröm a háziorvost,hogy írja fel a bárányhimlő elleni oltást.Mindig ellene volt,és odázta a dolgot,...most meg tessék:bárányhimlős a lányom!De összesen 12pötty van az egész testén,ami fokozatosan jelent meg,láza nem volt,nagyon eleven...Van még valakinek ilyen enyhe lefolyású himlőről tapasztalata?Szövődményekre mennyi esélyem van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook