Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ennyire félreismertem volna egy “barátot?” fórum

Ennyire félreismertem volna egy “barátot?” (beszélgetős fórum)


2020. aug. 30. 07:11
Nem jól kommunikál a másik fél, az biztos és még nem rendelkezik kellő önismerettel. Barátságot fenntertani felnőttként nagyon nehéz. Én magamról tudom, hogy nem lennék rá képes, ha a másik nincs ott minden nap. Így már évek óta eleve nem engedek senkit olyan közel, hogy ő azt barátságnak tekinthesse, hiszen nem akarok csalódást okozni. Pl. nem megyek egy-egy munkatárssal közös programra, mert tudom, hogy rendszeresen nem férne bele az életembe és nagyon fárasztana- viszont a másik fél meg elvárná. (Még a családtagjaimat sem keresem hónapokig, aztán egyszercsak eszembe jut, hogy te jó ég, fel kéne hívni.) Ez személyiségtípus. Csak meg kell tanulni vele úgy élni, hogy másoknak ne okozzunk kellemetlen perceket vele.
17. 0c4eeadbce (válaszként erre: 1. - Andussz)
2020. aug. 30. 00:04
Vannak, akiknek csak jó programot jelent a másik ember.
16. Scherlock (válaszként erre: 1. - Andussz)
2020. aug. 29. 21:36

Isten nem véletlenül von ki embereket az életünkből.


Lépj tovább! Sokkal jobb emberek várnak rád! :)


Volt ilyenben részem, itt is....

Okádékba tudnak átmenni emberek.


Légy boldog! A többi nem számít. ;)

15. delbuk
2020. aug. 28. 12:43
Szerintem jo baratnok voltatok, de a baratsagert kemenyen melozni kell, ha nincs napi kontakt. Nekem is volt tobb ilyen is, en nem vagyok tul jo kapcsolattarto, hajlamos vagyok elfeledkezni arrol, hogy apoljam az ilyen iskolai/munkahelyi baratsagokat. En ezt ugy kezelem, hogy tok jo, amig tart, de nem gorcsolok ra. Persze van BARATNOM, akivel 6 eves korunk ota joban-rosszban egymas mellett vagyunk, tulelve nehez elethelyzeteket, masik varosban lakast... mert vele mindketten tudjuk, hogy semmit nem jelent, hogy epp ki keresi a masikat, csak azon mulik, hogy melyikunk er jobban ra.
2020. aug. 27. 15:02

Nem volt igazi barátság, te komolyabban gondoltad, ő nem. Ha nincs egy barátság, kapcsolat ápolva és nem tesznek érte a felek kihűl, elmúlik.

Ne keseregj ezen. Ha nem keres hagyd a fenébe mert csak eszed magad. Nem mindenkiért érdemes.

2020. aug. 27. 14:31

Nekem eddig mindig a sülve-főve barátnőimből lettek a legnagyobb ellenségeim, ráadásul egyik pillanatról a másikra. Egy gyerekkori barátnőm fordult 180 fokot, ahogy lett pasija. Utána olyan közönyös lett, hogy még köszönni is elfelejtett az utcán.


És nem ez az egyetlen barátságom, ami így romlott meg. A másik gyerekkori barátnőm azért kattant be egyik pillanatról a másikra, mert féltékeny volt rám, amiért jól érzem magam az ő barátaival. Onnantól kezdve elkezdett lejáratni. Ennyit ért az, hogy együtt nőttünk fel.


Sajnos azt kell mondjam, hogy a legtöbb embert az érdek köti össze. Ahogy az nincs, úgy már el is dobja azt, akit csöpögősen a legjobb barátnőjének nevezett, akiért tűzbe tenné a kezét. Ritka az igazi barátság.

2020. aug. 27. 11:41

Igen, van ilyen. Úgy tíz éve az akkori munkahelyemen kb. ugyanezt éltem meg. Azzal a különbséggel, hogy nem volt könnyes búcsú, hiszen egy városban lakunk továbbra is. És ahogy mondod, egyre ritkábban találkoztunk, majd beszéltünk. És többnyire én kerestem. Aztán néhány éve úgy döntöttem, hogy nem keresem többé.


A legutóbbi munkahelyemen volt egy lány, akivel az első napon "összekattantunk". Nem címkéztük a kapcsolatot, pár hetente beszélünk, havonta egyszer együtt ebédelünk.


Három-négyhavonta vele, a volt főnökömmel és néhány kollégával valamelyikünknél összejövünk egy iszogatásra, röhögésre. Nem adunk nevet ezeknek a kapcsolatoknak, nincs elvárás, én meg csak örülök, hogy mindig szeretettel fogadnak, ha találkozunk.


Én azt hiszem, minden kapcsolat addig működik, amíg az érintettek egyformán haladnak, fejlődnek, amíg a kapcsolat fejlődik. Stagnálás nincs, vagy fejlődik valami, vagy elkezd sorvadni.

11. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Andussz)
2020. aug. 27. 11:34

Igen. Pont ilyet. A szomszédom volt, az osztálytârsam és a legjobb barátnőm. Én hoztam össze a férjével. Esküvőre készültek, koszorúslâny lettem volna. El is jutottunk a ruhâig, amikor közölte velem, hogy nem mehetek abba a ruhâban, mert szebb leszek mint ő. Azt hittem hülyéskedik csak, de nem. Soha többé nem is keresett.

Pár éve felett az ismerősei közé, de ennyi. Nem beszêlünk.

10. Kacsahercegno (válaszként erre: 5. - Andussz)
2020. aug. 27. 11:24

Nem minden kapcsolat egyforma, nekem is volt ilyen barátnőm akivel a munkahelyen 2 évig folyton együtt lógtunk. Munka után/hétvégén közös programok, mindent megbeszéltünk stb. Megsiratott mikor eljöttem, meg megígértük hogy keressük majd egymást, de egyszerűen úgy alakult hogy nem tartjuk már a kapcsolatot. Persze sajnálom meg minden, de ez két emberen múlik, ami nem megy azt nem kell erőltetni szerintem. Alapból hatalmas löketet ad egy baráti kapcsolatnak amikor minden nap együtt vagytok, és ugyanannak a közösségnek a részei vagytok, ugyanazokkal a problémákkal meg vicces történésekkel a melóban meg stb.


Pl. a gimis sülvefőve együtt barátnőimmel is van hogy fél évig egyáltalán nem beszélünk, tényleg elrohannak a napok és észre sem veszed. Mondjuk velük mindig ugyanonnan folytatjuk, mintha egy hét se telt volna el. :)

2020. aug. 27. 11:23

Mindenkinek van olyan barátja szerintem, aki valami oknál fogva lemorzsolódik.

Nekem is van egy olyan, akivel együtt gyerekeskedtünk, sőt egészen főiskolás koráig együtt szórakoztunk.

Aztán ő elkerült Egerbe a főiskolára, ahol egyre több időt töltött. Mikor egyszer-egyszer beszélgettünk, mindig ígérte, hogy a jövő héttől már haza fog járni.

Azóta is jön. :)))


Közben megismert egy lányt és vele összeköltözött Budapesten. Néha még hazajártak együtt, meglátogatták az édesanyját, majd az anyuka is felköltözött a nagy faluba. A srác közben egy másik lánnyal összejött, akivel házasságot kötött és már van két aranyos gyerkőcük is.

A lényeg, hogy a kétezres évek környéke óta ezt a srácot, talán három alkalommal láttam. Néha a facebookon egymás képeihez írunk pár keresetlen szót és ennyi.

Persze, annyiban más ez a Te esetednél, hogy úgy gondolom, ha valami miatt egy városba költöznénk ismét, újra ott folytatnánk, mint 20 éve abbahagytuk. Persze lehet, hogy kissé naív vagyok, de bízom ebben.

2020. aug. 27. 11:22
Szerintem meg nem normális az ilyen. Egy barátságban nem kell sülve főve együtt lenni, de akkor is tudod, hogy ott van és számíthatsz rá. Hány olyan abráti kapcsolat van, ahol nem egy munkahelyen vannak, de működik... Biztos, hogy van oka, amiért ez történt! Ok nélkül nem szűnnek meg barátságok, még ha az ember nem is tudja pontosan az okot, valami akkor is áll a háttérben. Nekem 10 év barátságom végződött így, és én sejtem is az okát: jöttek új barátnők, akik érdekesebbek voltak, mint én, aztán szép lassan le lettem tojva. Pedig mindig ott voltam, amikor kellett, de a végén már inkább csak kihasznált. Nálunk is volt egymás esküvőjén koszorúslányok leszünk, egymás gyerekeinek leszünk a keresztanyja, stb... Aztán ma már kb. megy a 'harc', mert ő olyan típus, aki bemocskolja az embereket, hogy a saját maga hazugságát állítsa be igaznak. Durván félre lehet ismerni egy embert, ezért kell óvatosnak lenni, nem túl odaadónak lenni, csak ha ez kölcsönös. Kitartást, tudom, hogy nehéz ezen túllépni, de aki menni akar arra rá kell adni a kabátot. ;)
7. Andussz (válaszként erre: 6. - Garabonciás)
2020. aug. 27. 11:21
Ezt mondom én is hogy akkor nem volt igazi barátság .. de ha velem nem, akkor kivel igen? Hogy tudta 1-2 hónap alatt elfelejteni a sok évet a nyaralásokat, hogy irt sírva búcsú levelet mikor felmondtam, ha semmit nem jelentett neki? 1-2 hónap alatt nem tudom elképzelni hogy minden kitörlődjön, és ilyen érzelemmentes legyen..
6. Garabonciás (válaszként erre: 5. - Andussz)
2020. aug. 27. 11:12
Nem tudom, most mondanam azt hogy akkor nem volt igaz baratod.. de nem állná meg a helyét, mert a korulmenyek is sokat szamitanak. Lehet neki most a ferje az elso, friss hazasok meg minden.. Dúl a love 😀
5. Andussz (válaszként erre: 3. - Garabonciás)
2020. aug. 27. 11:09

Van egy másik volt kollégám, mai napig barátok vagyunk. Igaz,

Nem beszélünk minden nap de 2 hetente azért felhívjuk felváltva a másikat hogyan alakul az élete, szoktunk találkozni is néha. Persze, nehezebb, ha nincs napi kontakt, de azért az durva, hogy meg sem próbálta a kapcsolatot tartani, csak felszivodott, egyik napról a másikra, és mikor írtam azt a regényt az sem gondolkodtatta el.. egyik napról a másikra kitorolt az életből..

2020. aug. 27. 11:08
Az eletre szóló baratsagok meg szerelmek csak a filmekben leteznek. 😒
3. Garabonciás (válaszként erre: 1. - Andussz)
2020. aug. 27. 11:05

Szia. Nem akarlak elkeseriteni még jobban, de szerintem ez normalis. Ha vkik nincsenek napi kapcsolatban egymassal, azok elobb-utobb eltavolodnak. En is egy csomo baratnot, osztalytarsat elvesztettem az idok soran, nem volt kozottunk semmi félreértés, vita.. egyszeruen csak az idő, a tavolsag.. mind ellenunk dolgozott.

Mondjuk az esküvős resze az eleg csunya volt.. Illett volna meghivnia, ha mar beharangozta elore.

2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Andussz)
2020. aug. 27. 11:05
Igen, ahogy te kikerültél a képből nála, napközben nem találkoztatok, és jött az esküvő ezernyi intézni valóval,... bizony gyorsan telnek a napok. Ezek szerint a család nyomására a rokonságból választott koszorús lányt. Az is meglehet, hogy ez miatt egy kicsit bűnösnek érzi magát, és nem akar veled beszélni, nehogy rákérdezz. Nem tudok mást gondolni.
2020. aug. 27. 10:56
Évekig dolgoztam egy multinál.. ott lett egy hozzam hasonló, huszonéves lány a barátnőm.. évről évre nagyon megszerettük egymást.. egymás mellett ültünk mindig, munka után telefonàltunk, majd elkezdtünk munka után közös programokat szervezni, párjainkkal 4esben, koncertekre mentünk, kirándulni, később nyaralni is együtt mentünk. Annyira egymás életének részei voltunk, hogy furcsa volt ha 2 napig nem hallottunk a másikról. Megvette a menyasszonyi ruháját, küldte a kepet azzal a szöveggel “Te vagy az egyetlen akinek megmutatom!” Majd, hogy én leszek a koszorús lány a jövőre tartandó esküvőjén. Aztán, pár hónappal ezelőtt felmondtam a munkahelyemen. A barátnőm sírtva atolelt, kaptam Tőle búcsú kèpeslapot hogy soha többet nem lesz olyan kolléganője - barátnője mint én, és nagyon vigyázzak magamra, de úgyis tartjuk a kapcsolatot. Eltelt 2-3 hónap és azt vettem észre csak én keresem őt... gondoltam teszek egy próbát, ő mikor fog keresni.. eltelt 2 hónap .. rám se emelte a telefont.. írtam neki egy regényt hogy nem értem hogy juthattunk idáig, nagyon rosszul esik hogy így eltávolodtunk.. erre kaptam 3 nap múlva egy érzelemmentes választ “szia, ahha én is észrevettem hogy el távolodtunk, nem tudom miért, nem vettem észre hogy nem kereslek, elteltek a napok.” Még írtam neki egy utolsó gondolatot hogy 3 év barátságot hagyott volna veszni hagyni mert nem is keresett, és hogy innentől én nem nyomulok, ha akar valamit tudja hol talál. Ennek fel éve, válaszra sem méltatott.. a legendás esküvőre ahol “én leszek a koszorús lány” közben meg sem hívott.. egyszerűen nem értem azt hogy tud eltűnni ilyen egyszerűen valaki az életemből, ilyen könnyen mikor pár hónapja sírós búcsú levelet irt.. nem igazan tudom Lezárni ezt a barátságot.Éltetek már meg hasonlót ? Mit gondoltok ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook