Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Engeded otthon a gyerekedet vízfestékezni, gyúrmázni? fórum

Engeded otthon a gyerekedet vízfestékezni, gyúrmázni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
33. _kleo_
2007. júl. 22. 22:13
Ti milyen idős korban kezdtétek a vízfestékezést? Az én nagyfiam 2.5 éves múlt, vettem temperát, ecsetet, gondoltam lassan nekiülünk. Szerintetek élvezné már? Gyurmázni, rajzolni szoktunk, ő is élénken érdeklődik a bútorok, saját keze és a fal összefirkálása iránt, így nagyon résen kell lenni.
2007. júl. 22. 10:43
Most már nem szórakoznak ilyesmivel, de régen engedtem, hogy alkossanak.
31. tengericsillag (válaszként erre: 30. - LoLiNa)
2007. júl. 9. 19:59
nálunk az etetőszékben fest igy nem szökik meg,le tudom mosni,mellette tudok konyházni.
30. LoLiNa
2007. júl. 9. 09:06
gyúrmázni igen. a vízfesték eszembe se jutott, pedig van itthon. de pici baba mellett nem tudom jó ötlet e, ugyanis nemigen tudok felette ülni az asztalnál. de kipróbálom, mindenbe benne van a lelkem :-)
2007. júl. 8. 09:39
Miért ne!
2007. júl. 7. 18:41
Persze,fejleszti a kreativitast.
2007. júl. 7. 18:15
Természetesen igen.
2007. júl. 7. 18:10
Persze hogy engedtem.Miért ne???
2007. júl. 2. 14:30
Még nincs gyerekem, de mindenképpen engedni fogom! Gyurmának a legjobb és legolcsóbb a só-liszt gyurma. Külön élvezet együtt elkészíteni, kiszárítható, kisüthető, ha nem színezzük nem is mérgező...
2007. jún. 23. 22:24
Már picikorátol (most se nagy szeptemberben lesz 3)rajzol,gyurmázik,nemrég kezdtük a festést imádja.Én meg imádom nézni ahogy szakszerüen márt,lehúz,márt,fest.Imádom hallgatni közben:"hajó,mama,anyu,Zazi,vitorla,itt süt a nap".Ez a tudás,nem amikor produkáltatjuk a gyereket,de ez már más téma.
2007. jún. 15. 20:33
Persze. Néha úgy néz ki a ház...
22. Teráz
2007. jún. 8. 19:22
Mindkettőt együtt csináltuk ,nagyon élveztük.
2007. jún. 8. 19:20
nagyon szereti mindkettőt..kreativitását is fejleszti!!
2007. máj. 25. 22:54
Nálunk is nagyon szeret a pici festeni
2007. máj. 25. 09:53
Persze, hogy engedem, nagyon szereti.Fejleszti és jól lefoglalja.
2007. máj. 25. 09:42
naná hogy engedem!Úgy doldozik és olyan örömmel.Még ha főzök v. sütök ő is besegít tojással festi a sütiket...+minden
2007. ápr. 10. 11:13

Most jutott eszembe!Van egy jó sztorim is ezzel kapcsolatba.Igaz nem vízfestékkel ,hanem olajjal???!!

Egyik karácsonyra a fiam olajfestéket,kis fa álványt,meg vásznat kapott karácsonyra,a nővéremtől.Ki is próbáltuk festettünk egy virágos képet.Aztán a fiókjukban kapott helyet,szépen elpakolva.Egy téli estén történt,hogy bennt voltak a szobájukba,játszottak,nevetgéltek,én a konyhában voltam.De ha csend,van,nevetgélés az már alapvetően gyanús náluk.....Szóval beléptem a szobályukba,és ott volt a két gyerek nyakig olajfestékesen,a szőnyeg, a bútor,minden......nagyon mérges voltam....de így utólag visszagondolva,inkább azt sajnálom,hogy nem fényképeztem le a rombolást,meg őket ahogy nyakig festékesek voltak.A ruhájukból sem sikerült kimosni.....de az olaj festék az azért más.

Gyúrmában pedig,azok az újabb fajta,színes,dobozost javaslom,nem a régi tipusút.

Mert ezek az újabbak,könnyen megszáradnak,ha le is esik,vagy odamázolja bárhova,ha megszárad ,egyszerűen felporszivózható.nem utolsó szempont!

2007. ápr. 10. 11:00
Még jó! Igaz egyszer egy kicsit nem figyeltem rá, és a gyurmát hangya méretűre csipkodta, és leszórta a szőnyegre. Nem esett jól felszedegetnem, de hát ettől még megengedem neki, csak résen kell lenni.
2007. ápr. 10. 10:38
Naná!!Hol érdekli egy anyát a lakás,ha láthatja a gyerekén az alkotás,a játék örömét????Persze,amíg kissebbek voltak ,volt pár gigszer is.Pl amikor a kreativitásuk,nem csak a Papírra korlátozódott,hanem a falra,radiátorra is....elég volt egy pillanatnyi nem odafigyel és.....de ezek már csak szép emlékek...a falon is!
14. Ramcsi
2007. ápr. 10. 09:58
naná még szép, sőt van hogy együtt festünk. Miért? van olyan szülő aki nem engedi? nem lennék a gyereke.
13. Nike
2007. ápr. 9. 08:56
Ez kérdés lehet??? Természetesen!!! Csak focizni nem engedem a lakásban :)))
2007. ápr. 9. 06:47
Mindenképpen kell a gyerköcnek a fejlödése szempontjából. Pl. a gyurmázás erösiti a kezeket és fejleszti a finommozgásokat, ami késöbb az irásnál nagyon fontos.
2007. ápr. 4. 07:56

Orülök,hogy mindenki így gondolkodik,hisz én is alig várom már,hogy a kislányom akkora legyen,hogy együtt gyúrmázhassunk,festhessünk.De sajna találkoztam olyan szülövel,aki jobban örül annak,ha a gyerek inkább leül a tévé elé mesét(vagy ki tudja mit?)nézni,mert ugye azzal nem rendetlenít.

Könyv és papíráru boltban dolgoztam szülés elött,és tanszervásárláskor elég sok ilyen véleményt hallottam,amikor gyurmát,vízfestéket stb.kellett adnom a vevônek.

2007. ápr. 3. 17:36
Micsoda kérdés ez? Nem hiszem, hogy létezik szülő, aki megfosztaná a gyerekét ettől az örömtől! Sőt, én is be szoktam szállni! :-))))
2007. ápr. 3. 15:00
Ha van kedve hozzá, csinálja! Közben irányítással azt is megtanulja, hogy rendesen, tisztán dolgozzon.
2007. ápr. 3. 14:10
Mindig engedtem neki.Most a rajzolás és színezés zsírkrétával a sláger
2007. ápr. 3. 13:34
Amennyit csak lehet... :DDD Csak az enyém még pici, de a nagyokkal csináltuk anno... Őket már nem érdekli :((
2007. ápr. 3. 13:13
Szerintem mindenképpen megengedem,összelehet takaritani,söt nagyon is szeret akár vizfestékezni akár gyurmázni.Kéri is folyamatosan ,hogy vegyünk neki.Az oviban mit tanul azt mindig megmutatja nekünk itthon,és én még segitek neki ,ötleteket adok.Azért nem lehet egy gyereket annyira szigorbban nevelni,hogy ezek a dolgok ne férjenek bele itthon is.
2007. ápr. 3. 13:06
Igen, de csak a konyhában. Nagyon szereti. Só-liszt gyurmát is készítünk, és utána kifestjünk.
2007. ápr. 3. 13:04

Én megengedem neki! Olyan szépeket szokott festeni!

...karácsonyra gyurma-készletet is kapott! Jókat szoktunk együtt ügyködni!:)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook