Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Endometriózis vagy méh összenövés fórum

Endometriózis vagy méh összenövés (beszélgetős fórum)


1 2
2015. dec. 14. 13:36
Irok!koszonom!!
32. mgagi (válaszként erre: 30. - Valakivagyok1984)
2015. dec. 13. 19:40
Írj ha sikerült.
31. mgagi (válaszként erre: 29. - Valakivagyok1984)
2015. dec. 12. 20:52
Nálunk a fiam jött így pont menzesz utáni napokban tudtunk együtt lenni. Lányra számítottam de fiú lett.
30. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 28. - Mgagi)
2015. dec. 12. 20:19
Drukkolok neked h kideruljon mi a baj!En kiharcolom ezt a beavatkozast
29. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 27. - Mgagi)
2015. dec. 12. 20:18
Hat tudod ez is egy jo tema kinek mi a kritikus nap..nekem konkretan a kislanyomra azt mondta a doki h tuti terhes nem lehetek mert 1hettel menszesz utan fogant..aztan amikor latta h megis azt mondta korai peteeres van ilyen..ugyh csak ovatosan👍🏻
28. mgagi
2015. dec. 12. 09:04
Bär most ujra belevägnänk a projektbe csak ugye nem szeretnek megint ugy järni hogy nem tudom kihordani. Ezert merült fel bennem ez a problema es mert utoljära se jött könnyen a baba.
27. mgagi (válaszként erre: 25. - Valakivagyok1984)
2015. dec. 12. 09:01
Persze a kritikus napokon vedekezünk ez nälunk nem kerdes.
26. mgagi (válaszként erre: 24. - Valakivagyok1984)
2015. dec. 12. 09:00
Na, ettöl kimeltem meg magam.
25. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 21. - Mgagi)
2015. dec. 12. 08:10

Vigyazz vele.mi 7evig megszakitassal vedekeztunk.soha nem tortent baj.Aztan egyszercsak terhes lettem.Ezert is lett abortusz..3honappal csaszar utan lettem ujra terhes..azota gumi.

Szoval csak ovatosan:-)

24. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 22. - Mgagi)
2015. dec. 12. 08:08
De!sose görcsöltem menszesznel de amikor bennem volt ez a sz.r majd megpusztultam!
23. mgagi
2015. dec. 11. 21:18
Ha ezt tudtam volna annak idején hogy ez okozhat görcsöket akkor kezelhető lehetett volna, de most nem tudom.
22. mgagi (válaszként erre: 20. - Valakivagyok1984)
2015. dec. 11. 21:16
A sima spiráltól nem lesznek erősebbek a görcsök? Én ezt olvastam és eléggé elijesztett az egyébként is görcsöléses időszakaim miatt. Na meg amit még okozhat a későbbiek során.
21. mgagi (válaszként erre: 18. - Valakivagyok1984)
2015. dec. 11. 21:15

:(


Az igazat megvallva örülök hogy nem tömtem magam hormonokkal. Szerencsémre az óvszer nálunk bevált. Nem vagyok rá allergiás, így soha nem is akartam mást. Néha mikor úgy adódik megszakítással vagyunk együtt és ennyi. Vegyesen mindent (naptár módszer)

Sosem estem még úgy teherbe hogy nem akartam volna.

20. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 14. - 5236d12e25)
2015. dec. 11. 21:08

Ja igazad van ez sima spiral volt..azert az masabb..

Kivanom h neked ez a hormonos bevalljon

19. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 16. - Mgagi)
2015. dec. 11. 21:08
En se.
18. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 15. - Mgagi)
2015. dec. 11. 21:08
Hat ne is..engem haza vagott nagyon:-(
17. mgagi
2015. dec. 11. 19:23
Ezek a görcsölések hol rosszabbak hol enyhébbek annyira változó
16. mgagi
2015. dec. 11. 19:21
Sosem használta fogamzásgátlót, se semmilyen hormonális fogamzásgátló eszközt.
15. mgagi (válaszként erre: 12. - Valakivagyok1984)
2015. dec. 11. 19:20

Köszi.

Nekem is spirált ajánlott a doki, de utána olvastam és a sok rossz olvasása után el is felejtettem hogy én akarjak ilyet annak érdekében hogy ne görcsöljek.

14. 5236d12e25 (válaszként erre: 12. - Valakivagyok1984)
2015. dec. 11. 19:18

Hormon spirál vagy sima normális?Mert nem mindegy, "elméletben " a hormonos gátolja a gyulladást, bár semmire nincs garancia.

Az a baj, hogy eleve pco+ ir-s vagyok. 2 évig szedtem 2 féle fogamzásgátlót, majdnem 2 évbe telt utána hogy a szervezetem visszaálljon a számára normális kerékvágásba.Ekkor megfogadtam soha többet nem szedek olyat ami a hormonháztartásba nyúl bele.

Az óvszerre allergiás vagyok ill, a rajta lévő síkosítóra- kilőve. Pharmatex és társait eszembe sincs kipróbálni, hüvelygyűrűt szintén..így maradt a hormonspirál ami helyileg hat a hormonháztartás belenyúlása nélkül.

Szóval ha ez sem válik most be, akkor nem tudom mi lesz..

2015. dec. 11. 19:11
*gyulladva
2015. dec. 11. 19:11

En is rakattam fel spiralt onnantol lett meg rosszabb a helyzet..ossze-vissza verzes,fajdalom 7honap utan levetettem jelzoszall eltunt alig birtak leszedni es bevolt gyullava a mehem!szabadulj megtőle minnel elobb!

mgagi:drukkolok h helyre jöjj!!

2015. dec. 11. 19:08

8 hónapja szültem császárral, 3 hónapja hormon spirált rakattam fel, de bevallom nem érzem valami jól magam császár óta. Állandó diszkomfort érzésem van, terhesség alatt 3 bélgyulladásom is volt, gyermekágy után rögtön kaptam egy húgyhólyag-méh és bélgyulladást, utána ismét egy bélgyulladást.. Este szültem másnap elmúlt már dél mire lábra állítottak, előbb nem mertek mert toxémiás voltam és nagyon magas volt a vérnyomásom, sok volt a vérveszteségem is. Kislányomat ráadásul elszállították másik városba másik kórházba, így mikor végre kiengedtek a kórházból mentünk hozzá minden nap, semmit nem tudtam pihenni.

Olyan érzésem van mintha "nem jó helyen lenne" a berendezés. Azóta sokszor fáj a hólyagom ha sokat kell pisilnem egyszerre, mintha kiakarna durranni.

Elvileg most már nem kellene vérezgetnem a spiráltól de még mindig minimálisan vérzek, együttlét után meg 2 napig újból vérzek.Amőgy meg ezt a 3 hónapot keményen végig véreztem a spiráltól, ami elvileg normális. Jövőhét tervezek dokihoz menni.

10. mgagi
2015. dec. 11. 18:36

Sziasztok!

Örülök hogy rátaláltam erre a fórumra. Ugyanis nálam is ilyesmi panaszok vannak. De már évek óta.

Persze nem minden együttlét kellemetlen, de előfordul és a menzeszkori görcsölés és végülis a ciklus bármely napján is akár. Tudom, hogy összenövéseim vannak hisz volt két császárom. De ez a gondom már előtte is meg volt.

Mivel volt egy missed ab-om bennem is felmerült a kérdés hogy mi van ha ez az oka, hogy nem marad meg a baba. Ha igen akkor lehet megkérem a dokim hogy végeztessük el ezt a műtétet.

2015. dec. 11. 17:51

Koszonom neketek a sok hozzászólást.Elmegyek vissza a nőgyogyaszhoz 21.ere kaptam időpontot es megkerem irjon ki erre..szerintem ki fog miutan ő is mondta h valahogy ennek utana akar jarni mert nem normalis h minden negatív es ez a panasz,rendes nagyon ugyh megbeszelem vele.

Volt mar sok mutetem,2szulesem,sajnos abortuszom is ugyh birom a fajdalmat plane azok utan ami most van:-(

8. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 5. - Vigyorex6)
2015. dec. 11. 17:48

Öszinte leszek:

Én örülnèk ha meddő lennék mivel van 2gyermekem es én ennyire vagyok kalibralva,mind anyagilag,mind lelkileg mind pedig idegileg így nekem csak jó lenne ha meddővé válnék.De neked gratulálok a babához:-)

2015. dec. 11. 15:13
nem volt nekem se egyik se de szinten vannak fajdalmaim idokozonkent egyutletekor nem nekem ezek a 3. csaszar utan jelentkeztek es nekem is ez az elmeleetem hogy osszenoves lehet sot nalam is mivel nem maradok spontan terhes
2015. dec. 11. 15:03
Nekem endometriózis volt,de az csak menzeszkor fájt úgy,hogy négykézláb mentem be a sürgősségire. A műtét előtti utolsó hónapokban voltak spontán alhasi fájdalmaim,de az gyógyszertől elmúlt. Ultrahangon is csak ekkor lett látható. Műtétre csak úgy nem fognak kiírni. De mindenféleképpen menj vissza. Egyébként a laparoszkópiától nem kell félni,csak a gáz kellemetlen,ahogy feszít. Nekem volt nagy hasi műtétem is,így visszagondolva csak az ébredés után volt nagyon rossz az is.
5. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2015. dec. 11. 15:01

A laparoszkópia utàni fàjdalmak elenyészők a mostaniakhoz képest. Nekem összenövéseim voltak a kismedencében, méhkürtön és a beleim is belenőttek. Gyulladàsok okoztàk, de hegesedés is csinàlhat ilyet bàrmilyen műtét, akàr csàszár utàn is.

A műtét nagy volt, de olyan jól sikerült, hogy 4 év múlva a 2. laparnàl nem talàltak összenövést. A régi gyulladàsból az maradt vissza, hogy a petevezetők elzàródtak és nem lehetett megnyitni őket. Mivel minden más rendben volt, idén tavasszal lombik programmal megfogantak a Picikéink. :)

Remélem nem endo lesz a dologban.

2015. dec. 11. 13:09

De jó!ez megnyugtato:-)

Koszonom!

Akkor menjek vissza a nogyogyaszhoz es mondjam meg h ezt szeretnem?

11,5eve vagyunk egyutt tenyleg csak csaszar ota van ilyen problema..

Gondolta a nogyogyasz h felirja nekem a fog.gatlo injekciot na de olyan rosszakat olvastam rola h nem mentem el beadatni.Meg amugy is elkepzelni nemtudom h egy fogamzasgatlotol ez megoldodna..gyogyszert probaltam ugyanugy fajt.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook