Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Endometriózis ellen babával? fórum

Endometriózis ellen babával? (beszélgetős fórum)


15. 84Agi
2011. márc. 10. 07:37

Sziasztok,


kb. 2 éve erős fájdalmaim vannak menstruáláskor. 2010. októberében nálam is endometriózist állapitottak meg. Laparoscopiás műtétem volt, petevezeték átfúvás, méhtükrözés, mivel 1, 5 éve sajnos nem esem teherbe, pedig nagyon várjuk már az első babánkat. 26 éves vagyok és szeretném már nagyon az elő picúrt :) annyira kis fokú endometriózist állapitottak meg nálam, hogy mintát sem tudott az orvos kicsipni műtét közben, igy igazából csak diagnoztizáltak. A műtét után hormonkezelést javasolt az orvosom, de mivel nagyon félek a hormonoktól még rábirtam, hogy adjon pár hónapot, hátha terhes leszek. Sajnos ez még nem következett be. Elmentem idő közben egy másik orvoshoz és ő azt mondta, hogy még egy fél évig próbálkozzunk még tudatosabban, igy elkezdtem újra hömérözni (amit már régebben csináltam) ovulációs tesztet csinálni valamint nézegetem a mikroszkópot is. Ezeket igy együtt 2 hónapja csinálom. Van valakinek ezekkel kapcsolatos tapasztalata esetleg? Megköszönném, ha megosztaná velem.

2011. febr. 18. 11:17
Halim! Szerdán doki..még nem tartok sehol...:S
2010. dec. 19. 18:26
Sziótok! A helyzet nem a legrózsásabb de eldöntöttük és belevágunk! :) Januártól indul a project! Van mindkét oldalon 3cm-res cisztám...de reméljünk nem leszenk "útban". Nagyon szeretnénk babyt! Légyszi szorítsatok! Puszka nektek!
12. a14deb9047 (válaszként erre: 11. - B.betty86)
2010. dec. 18. 20:06
Amennyiben sikerül endometriosis mellett teherbe esni, ill. kihordani a babát, az ok akkor sem szűnik meg. Amennyiben gyógyszerrel nem sikerül kiküszöbölni a tüneteket, sajnos a műtét a megoldás. 12 éve vagyok már túl rajta :(
2010. szept. 11. 21:28
Halihó valaki?
10. b.betty86 (válaszként erre: 9. - Reneszánsz)
2010. aug. 8. 07:48
Szia! Köszönöm szépen,hogy írtál! Igyekszem!
2010. aug. 7. 20:23

Szia!

Látom érdeklődsz a témában. Nekem 5 cisztám volt egymás után, ebből 3-at műteni kellett. Az első szövettan nem utalt endometriózisra, de a későbbi igen. Fél évig hormonkezelést kellett volna kapnom, de mi haladékot kértünk a dokitól, hogy had próbálkozzunk a babával.


Adott a kezelés megkezdése előtt 2-3 hónapot. A második hónapban picurka beköltözött a pocakba, és ott lakik már 7 hónapja. Az én példámból kiindulva azóta mesélte a doki, hogy mást is biztatott, és másoknak is sikerült a spontán babus.

Endometriózis esetén a terhesség is meghozza a kívánt hormonális változásokat, nem csak a hormonterápia.


Akkor mi vállaltuk a babát, mert megijedtem, hogy soha nem lehet gyerekünk (vagy csak beültetéssel).

Azóta látom, hogy egy szilárd kapcsolat és egy megértő, türelmes, nagyon szerelmes társ megléte elengedhetetlen. Fontos, hogy ha a baba mellett szól a döntés, ő is akarja, különben nagyon nehéz lesz.

Mi nem mentünk szét, egy pár vagyunk, de nem könnyű egy várandós hormonbomba mellett az élet egy férfinak sem, azt elhiheted!


Kitartást!

Figyelj a táplálkozásodra! Én endo-diétáztam a műtét után egészen a terhességig nagyon szigorúan.

8. b.betty86 (válaszként erre: 7. - Betonka82)
2010. aug. 7. 17:56
Szia! Nagyon szépek köszönöm a bíztatást! Rámfér. :) Sok boldogságot ahhoz a kis tündérhez!
2010. aug. 7. 17:40
Szia, nagyon szurkolok, hogy összejöjjön mihamarabb a babó. Annó nekem is ezt pedzegette dokim, hogy lehet ez a bajom, talált egy cisztát... Akkor mondtam neki, hogy babát szeretnénk. Felvilágosított, hogy mivel jár ez a probléma, lehet nehezen fog összejönni... Akkor persze kiborultam, de belevágtunk a babaprojektbe Párommal, hogy hagy jöjjön ha jönni akar. Nekünk szerencsénk volt, mert a következő hónapban össze is jött, terhes lettem... Azóta pedig már meg is született Kislányom, már 5 hónapos. Úgyhogy nem is vizsgálták tovább a cisztát. Ezt csak azért mesélem el, hogy kicsit bíztassalak, hogy ne add fel! Sok szerencsét kívánok! :)
2010. aug. 6. 17:56
Müzli köszi! Megpróbáljuk!
5. fe9bef5a3e (válaszként erre: 4. - B.betty86)
2010. aug. 6. 14:44
Látom 24 éves vagy. Még ráérnél, csak az a baj, hogy a ciszta annyira roncsolja a petefészket, vagy petevezetéket, hogy nehogy azokat is ki kelljen szedni, mert akkor bizony lekésed a babát. Nekem mindig azt mondta az orvosom, hogy minél hamarabb hozzam össze a gyereket. Csak az sem megy egy csettintésre. Én 8 évet vártam rá és minél jobban akartam, annál jobban nem jött össze. Aztán amikor feladtam az egészet magamban, két hét múlva terhes lettem. Gondold át, de én a helyedben nem késlekednék vele. Nekem 33 évesen sikerült. Még egy pár év és búcsút inthettem volna neki. :)) Próbáljátok megbeszélni a pároddal.
4. b.betty86 (válaszként erre: 3. - Fe9bef5a3e)
2010. aug. 6. 12:36

Szia!

Köszi,hogy válaszoltál!Végülis azorvosom is azt mondta össze kell mennie a cisztának ami megint lett a fogigátlótól! De csak egy havit kaptam...utána? Nagyon szeretnék babát hiszen nem vok már annyira fiatal. De egyedül kevés vagyok hozzá...párom még nem szeretne. Meddig várhatok?

3. fe9bef5a3e (válaszként erre: 1. - B.betty86)
2010. aug. 6. 11:23

Szia!

Engem már kétszer műtöttek ezzel. Először egy 10*8 cm-es volt a bal petefészkemben, két év múlva 8*6 cm volt ugyanott. Az első után kaptam Decapeptyl Depotot 6 hónapig, a második után pedig a Danovalt. Állítólag ha fogigátlót szedsz, akkor nem újul ki, de már hallottam ismerőstől, hogy neki emellett alakult ki. Két menstruáció között nekem is szokott lenni pár napos pecsételgetés, és még sincs most cisztám. A második ciszta után egy évvel teherbe is estem csak úgy még a vizsgálatok előtt. Azóta nem jelentkezett. Neked az lenne a jó, ha a fogamzásgátló elkezdené zsugorítani. Szerintem komolyan kell venni, főleg, ha még nincsen gyereked!

2. sugarka (válaszként erre: 1. - B.betty86)
2010. aug. 6. 11:22

szia!


sajnos mi nem hiszem, hogy teljesen megnyugtató választ tudunk adni erre. ha felmész az orvostudakozo.hu weboldalra, és Hamvas Ferencet kérdezed, nagyon hamar választ kapsz. Szülész-nőgyógyász-szakorvos, minden szart tőle szoktam megkérdezni, talán hallottál is már róla :)

2010. aug. 6. 11:12
Sziasztok! 1éve műtöttek endoval és egyik petefészkem oda lett. . . Kaptam Danoval kúrát 11 hónapig. Minden rendbe jött. Most jul. 13. -án volt 3 hónapja, hogy nem kellett szednem. Leállította az orvosom. Panaszaim lettek, görcsöltem. . . stb. Visszamentem és megint van egy többrekeszű 6cm-res cisztám. :( Persze az ép oldalon. . . fogigátlót kapok most kezdtem el. . . ma 11 napja. És még mindig vérezgetek! aggódok nincs e baj? Mennyire kell komolyan venni ezt a betegséget? Légyszi írjatok! Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook