Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Endometriózis, ciszták...Fogamzásgátlószedéssel kivédhetők? fórum

Endometriózis, ciszták...Fogamzásgátlószedéssel kivédhetők? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. Lou88
2011. aug. 29. 11:54

Szia b.betty96!


Nagyon szorítok Nektek is, hogy össze jöjjön a baba, illetve meggyógyulj...

nehéz, de sok kitartás kell!!!

2010. nov. 6. 14:17

Sziasztok! Nekem danoval kúra után 2.5 hónapra lett egy 6 cm-res cisztám. :( Mivel nemsokára babát szeretnénk fogamzásgátló szedésével próbáljuk "eltűntetni" a cisztám. hó szedés után már csak 3 cm!!! Szóval használ és nem is görcsölök úgy! nemsokára megyek megint kontrollra remélem eltűnt! És kezdődhet a "babproject"!

Kitartás mindenkinek!!!!

2010. okt. 26. 15:53

kivédeni nem lehet

sőt inkább közre játszhat a kialakulásban is:(

javítani lehet vele a tüneteked de az csak kenjük be sárral módon

28. Hisztikirálynő (válaszként erre: 26. - Szandikkka)
2010. okt. 26. 15:49

Szia!

Én kétszer szedtem fogamzásgátlót, és mindkét alkalommal, miután abbahagytam a szedését, a műtőasztalon kötöttem ki. Először kb. 2 évre az abbahagyás után, akkor laparoszkópos műtétem volt, másodszor kb. 8-9 hónapra rá, akkor viszont nagyműtétem volt, bazinagy (1,5 l folyadékot tartalmazó) ciszta miatt.

Soha többet nem szedek már hormontartalmű fog. gátlót, az tuti!

27. danama (válaszként erre: 26. - Szandikkka)
2010. okt. 26. 15:47
nekem volt, csak akkor teherbe is estem a gyógyszer után és a terhességi hormonoktól eltűnt, de sajnos a baba nem maradt meg
2010. okt. 26. 15:43

Volt már olyan valakinek,hogy abbahagyta a tablettát és kialakult nála ciszta?

Én most szeretném elhagyni a tablettát és kíváncsi vagyok a tapasztalatokra.

2010. aug. 7. 14:46
Sehol senki....:(
2010. aug. 4. 17:23
Sziasztok! Látom nem vagyok egyedül ebben a betegségben...(sajna) 1éve műtöttek endoval és egyik petefészkem oda lett... Kaptam Danoval kúrát 11 hónapig. Minden rendbe jött. Most jul. 13.-án volt 3 hónapja,h nem kellett szednem. Leállította az orvosom. Panaszaim lettek,görcsöltem...stb. Visszamentem és megint van egy többrekeszű 6cm-res cisztám. :( Persze az ép oldalon...fogigátlót kapok most kezdtem el...ma 11 napja. És még mindig vérezgetek! aggódok nincs e baj? Kedden megyek dr-hoz...de félek. Talán lehet nem lesz babám? Légyszi írjatok! Köszi!
23. Reneszánsz (válaszként erre: 22. - Bobett)
2009. dec. 18. 18:06

Szia Bobett!


Hát én megkaptam a haladékot. Örülök neki. Valahogy eddig nem került szóba nálunk komolyan a gyerektéma, vagy csak "Majd igen"- ként. Mire szóba jött volna, már egyik ciszta jött a másik után. Július óta 5 volt. Megszenvedtem velük, az utolsó 3-at műtötték. Most meg az endo ütött be mintha nem lenne elég bajom nélküle is. A doki azt mondta, állapotosnak lenni, vagy injekciók, -mindegy...

Próbáljuk meg, ha úgy döntünk próbálkozhatunk és ha nem esek teherbe, akkor rövid időn belül jönnek mégis a szurik. Közben figyeljük hogy vagyok, és persze nem veszítjük el a hitünket, hogy minden rendben lesz. :-)

Januárig még nem fogok dolgozni, így lesz időm rágódni, egy álmatlan éjszakát már így is bezsebeltem...

22. Bobett (válaszként erre: 20. - Reneszánsz)
2009. dec. 15. 19:17

Szia!

Én az első műtétem után 6 hónapig kaptam ezt az injekciót, rendbe tett, de 2-3 hónap múlva újra cisztáim lettek! Utána jött nekem is a hasi műtét, ami után mi egyből belevágtunk a lombikba! Mire kivizsgáltak ( Kb. 1-1,5 hónap ), megint cisztáim lettek! Szóval nem érdemes húzni az időt, mert legtöbbször újra kiújul, s annak ismét műtét lesz a vége! Lehet, hogy én is hat hónapig fogom kapni, majd meglátjuk, hogy hogyan reagál a szervezetem! Én már nem félek tőle, bár iszonyatos hőhullámaim vannak és nem tudok aludni! De a cél lebeg a szemem előtt, s így egy kicsit könnyebb! Sok sikert Neked, s örülnék, ha még a későbbiekben is beszélgethetnénk!

2009. dec. 15. 14:22

Csinálja valamelyikőtök az Endo-diétát?

A táplálkozásról annyira kevés szó esik, pedig elég logikusan befolyásolható vele az ösztrogén szint...vagy csak úgy tűnik...használt már valakinek?? Én sokmindent megváltoztattam a konyhában, bár eddig is egészségesen próbáltam enni, most rájöttem, hogy eddig csak gyenge kísérleteket tettem, ami korántsem volt elég.

20. Reneszánsz (válaszként erre: 19. - Bobett)
2009. dec. 15. 14:16

Szia Bobett!

Nekem az ősszel már 2 műtétem volt, és a második szövettana hozta azt, hogy endometriózis. Nekem is injekciót kell kapnom hamarosan, de még lábadozok a műtét után, mert felvágták az egész hasam. Nekem fél évet mondtak a gnrh-ra, de látom, hogy van aki csak 3 hónapig kapja...

Te is fél évig fogod kapni? Nem féltél tőle? Nincs olyan lehetőség, hogy a dokitól 1-2 hónap haladékot lehet kapni, hogy hátha rögtön spontán baba lesz..és csak utána elkezdeni az injekciókat? Vagy ez csak még inkább rontja az esélyeket?

19. Bobett
2009. dec. 11. 10:52

Sziasztok!

Túl vagyok a negyedik műtétemen, s már meg is kaptam az első gnRh injekciómat! Eléggé fáj tőle a fejem, de a cél érdekében mindent!

2009. nov. 7. 09:09

Nálunk ez anyukámnak, a húgának, és a mamámnak is volt.

Így nem is keresték az orvosok az okát...

17. Bobett (válaszként erre: 15. - 9cb35398ff)
2009. nov. 6. 12:52
Köszönöm! Az még nagyon odébb van! Most lesz majd nemsokára a műtét, utána 9 hónapig fogom kapni azt a fa.a injekciót, s utána lehet csak lombik! Szóval még van időm bőven! De ha most sem fog sikerülni, akkor szerintem ennyi volt! Nincs erőm tovább küzdeni, na meg hát anyagilag sem bírjuk! Szomorú ezt mondani, de ilyen világban élünk!
16. Bobett
2009. nov. 6. 12:51
Amúgy érdekes, mert nekem sosem voltak menstruációs görcseim és most sincsenek! Az orvos is meg van ezen lepődve, de tényleg ez van!
15. 9cb35398ff (válaszként erre: 14. - Bobett)
2009. nov. 6. 12:51

Ez az!!! a legszemetebb...

remélem sikeres lesz a műtét és lesz babátok!:)

14. Bobett (válaszként erre: 2. - Luna21)
2009. nov. 6. 12:49

Szia!

Nekem pl. fogamzásgátló mellett alakult ki! 17 éves korom óta folyamatosan fogamzásgátlót szedtem, s egyszer csak ott voltak a ciszták! Már háromszor műtöttek vele, most várok a negyedikre, átestem már azon a 6 hónapig tartó injekciókúrán is, de az sem segített! Négy sikertelen lombikprogramon vagyunk túl, de most megint cisztáim vannak! Most fogamzásgátlót kell szednem, mert az kiiktatja a peteérést, ami az orvos szerint nem jó az endos cisztáknak! Azóta nincs is panaszom, előtte a peteérésnél a falat vakartam éjszakánként! Most addig kell szednem, amíg nem kerül sor az újabb műtétre! De azért kíváncsi lennék, hogy mentek e össze a ciszták, mert most mintha kisebbeknek érezném őket! Eddig 5 cm-es volt mind a két petefészkemen! Állítom, hogy ez a legszemetebb nőgyógyászati betegség!

13. csillagocska (válaszként erre: 11. - Myrthil)
2009. nov. 6. 12:47
én vegetáriánus lettem, semmilyen gyógyszert nem szedtem, s a végén már szinte csak zöldségleveken, meg nyers zöldségen, gyümölcsön éltem.így sikerült teherbe esnem.
2009. nov. 6. 12:45

Sziasztok!

Nekem két szülés után jött ki a csokiciszta, a hüvelyfalon, kitapintható volt így vettem észre.

szövettan nem készült, nem tartotta indokoltnak az orvos... no comment.

azóta mikor menstruálok - és a műtét előtt is - erős görcseim vannak, de nem mindig és általában egyszer. kb. 20 percig erős folyamatos görcs és elmúlik magától.

Amit elevensors írt a 2. bejegyzésben...attól félek ekkor kerül a hasüregbe a vér, mivel sokszor az utolsó napon jönnek ezek a görcsök.

11. Myrthil (válaszként erre: 10. - Csillagocska)
2009. nov. 6. 12:43
Utána már nem érdekelne, csak lehessen gyerekem...
10. csillagocska (válaszként erre: 4. - Myrthil)
2009. nov. 6. 12:42
Szia! én 15 éve élek endometriózissal, 94-ben állapították meg,akkor már volt egy lányom, nekem is azt mondta az orvos, hogy ha terhes leszek, aminek az esélye kb.ezer az egyhez, akkor elmúlik. Hát én megtettem mindent, s láss csodát, 98-ban szültem egy kisfiút.Amíg terhes voltam, és ameddig szopizott a fiam (8 hó, összesen 17 hó) a ciszták felszívódtak, de ahogy megjött az első menstruációm, ugyanúgy visszajött az endometriózis.
2009. nov. 6. 12:41

Szia.

Nekem sokszor találtak cisztát,összenövéseket,és egy műtét után a szövettanból derült ki.

Szedtem hormonokat,egyszer fogamzásgátlót,csak sajnos nálam már túlságosan elterjedtek belül az endos szigetek,az összenövések,mert sokáig nem tudták mi a bajom,miért vérzek erősen,mitől vannak erős görcseim stb..

8. luna21 (válaszként erre: 6. - 3d3ae91143)
2009. nov. 6. 12:35

Szia!

Megkérdezhetem, hogy neked hogyan derült ki a betegséged? Te szedtél rá valamit?

7. Myrthil (válaszként erre: 5. - Luna21)
2009. nov. 6. 12:33

Voltak, és vannak.

Szedtem gyógyszert, de folyton hánytam tőle. Vagy-vagy. Én a cisztákat választottam.

A dokim mondta, hogy gyerek szempontjából mindegy, mert mire kiürül a gyógyszer a szervezetemből - ha majd szeretnénk babát -, addigra visszajönnek a ciszták.

2009. nov. 6. 12:32

Szia.

11éve vagyok endometriozisos,4 hónapja a méhemet is ki kellett venni.

Nekem a fogamzásgátló nem segített..Vannak hormonkészítmények,amik 6 hónapra megállítják ezt a folyamatot,ma már azt mondják nagyon eredményes,kevés nőnek tér vissza az endometriózisa,és ezzel együtt a teherbeesésnek is sokkal nagyobb az esélye.

Persze ez függ a betegség súlyosságától is.Van akinek a fogamzásgátló is segít.

5. luna21 (válaszként erre: 4. - Myrthil)
2009. nov. 6. 12:28

Szia!

Neked is cisztáid voltak? És most szedsz fogit?

2009. nov. 6. 12:25

Szia!

Kivédhető, de ha abbahagyod, visszajön.

Nekem vannak folyamatosan. Míg gyógyszert szedtem, eltűntek, abbahagytam, visszajöttek.

A doki azt mondta, csak egy terhesség tüntetné el végleg.

2009. nov. 6. 12:23

Azt nem tudom a fogigátló segít-e, de ezt is jóha tudja az ember:


A hasüregi ciszták kialakulásának egyik oka a vér elsavasodása. A savasság miatt a méh belső felületét borító erecskék sérülnek és véreznek, ez a vér megalvad és nehezen távozik a szervezetből. A menstruációs görcsöket nem a normális tisztulási folyamat, hanem a pangás során keletkező alvadt vérrögök kiürítése okozza. A vérsavó pedig a petevezetéken keresztül kifolyik a hasüregbe, ahol ciszták keletkeznek.


Endometriózis esetén az előbb említett módon kerül a vérsavó a hasüregbe, és ha tartalmaz a savasság miatt roncsolódott méhnyálkahártyából akár egy gombostűnyit is, már ott a csokiciszta. Ha megműtik, de az egészségtelen életmód folytatódik, bármikor visszatérhet.


Policisztás ovárium akkor jön létre, ha a petefészek az anyukajelölt vérének savasságát észlelve beburkolja magát egy vékony hártyával. A havi ciklus hormonjainak hatására keletkezett petesejt ott marad a hártya alatt, és funkcióját vesztve, élettelenné válva elnyálkásodik."

2009. nov. 6. 12:21
Akinek esetleg volt petefészek cisztája, endometriózisa tud valamit arról, hogy fogamzásgátló szedéssel kivédhetők-e?Vagy az újra kialakulásában segithet-e a fogamzásgátló?
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook