Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Endometriális abláció fórum

Endometriális abláció (beszélgetős fórum)

29. mgagi (válaszként erre: 28. - Vykyduly)
2023. szept. 20. 13:15
Szia! Akkor vmi más állhat a háttérbe. Érdemes lenne utána nézni.
2023. szept. 20. 12:20
Sziasztok.Nekem erős,elhúzódó,fájdalmas menstruáció végett csináltak endometrium abláciot májusban.Azóta sokkal rosszabb lett.Van valakinek ilyen fajta tapasztalata?
27. hapi72 (válaszként erre: 26. - Mgagi)
2023. máj. 18. 20:36
Köszi, remélem, teljesen megszűnik a vérzés, mert már ott tartottam, h Cataflammal aludtam 2-3 órát. Már úgy szedtem, mint a cukorkát :(
26. mgagi (válaszként erre: 25. - Hapi72)
2023. máj. 18. 17:52
Szia! Ezt jó hallani!
25. hapi72
2023. máj. 18. 17:38

Sziasztok!

Én 3 hete estem túl a műtéten, egyelőre csak pozitív tapasztalattal. Nekem elektromos árannal csinálták, aminek az az előnye, hogy egy kanerát is rá tudnak tenni, úh látja az orvos, mit csinál,

A műtét után közvetlenül, ébredéskor volt erős görcs, kaptam még egy adag fádalomcsillapítót )a műtőben már kaptam kétfélét), de estétől már semmi fájdalom nem volt. Utána pár napig még vérezgetett, aztán már csak sárgás folyás volt.

Amikor a következő menstruációm lett volna, 2 este volt némi görcs, de sokkal enyhébb, mint előtte, és volt némi vérzés is, de töredéke annak, ami előtte. Azt mondták, h a műtét után két hónapig még lehet ilyen kis vérzés.

Most már csak a belgógyászhoz kell mennem, hogy kezeljék a vérzészavar miatt kialakult vérszegénységet és a vashiányt.

24. OKinga79 (válaszként erre: 12. - Kisvirág4)
2023. ápr. 29. 09:08

Szia Kisvirág4!


Ha még jársz a fórmumra,mesélnél,hogy vagy az ablació óta? Azóta sincs menzesz? Még megvonásos sem a Minipill mellett? Köszönöm szépen

23. mgagi
2022. szept. 15. 19:38
3 év alatt nem változott semmi. Minden ugyan olyan volt. Nekem nem segített. De szerintem attól függ mi okozza a sok és elhúzódó vérzést.
22. mgagi (válaszként erre: 21. - Csd)
2022. szept. 15. 18:59
Szia! Nekem Ausztriában végezték és ballonos volt. De akikkel beszéltem nekik a másik módszerrel csinálták. A lézeressel és azt mondták hogy nekik azóta nincs panaszuk. Nekem mint kiderült más oka is volt hogy nem vált be. Nekem azóta méheltávolításom volt.
21. csd (válaszként erre: 20. - Mgagi)
2022. szept. 15. 15:53

Szia! Hol végezték ezt a beavatkozást?

Nagyon köszönöm a választ, és azt is, ha megosztod a hosszú távú tapasztalataidat is. Igen, látom, hogy már írtál róla, de érdekelne az is, hogy azóta mi a helyzet.

20. mgagi (válaszként erre: 19. - Ohno)
2022. márc. 13. 15:07
Szia! Nőgyógyásszal beszélj. Ő ajánlhatja.
19. Ohno
2022. márc. 13. 13:40
Üdv. Ilyen ablációt hol lehet kérni, kihez forduljak ha ilyet szeretnék? Akiknek volt ilyen műtéte hol csináltatta??
18. mgagi (válaszként erre: 17. - CGloss)
2021. máj. 24. 09:32
Igazából nem tudom milyen komplikáció léphet fel. Max annyi hogy idővel újra felépül az endometrium. Van akinek a műtét után elég a tisztasági, nekem az első két nap normális. Utána már könnyebb. Jobb mint a műtét előtt.
17. CGloss (válaszként erre: 16. - Mgagi)
2021. máj. 24. 08:14
Olvasgattam a témáról, hogy egy idő után (pár év) komplikációk lehetnek. Neked azóta is jó?
16. mgagi (válaszként erre: 15. - CGloss)
2021. máj. 23. 16:10

[link]


Itt leírják mivel végeznek ablációt. Nekem ballonos volt amibe magas hőfokra folyadékot felmelegítették.

15. CGloss
2021. máj. 23. 09:36
Sziasztok! 49 éves vagyok, évtizedek óta anémiás, és már állandó légszomjam is van, a vesém pedig már nem bírja a sok vastablettát, C vitamint, amikkel amúgy se mentem sokra. Azt hiszem, eljött az ideje az ablációnak. Még a nőgyógyászommal meg kell beszélni. Telefonon említettem neki, és azt mondta, többféle lehetőség van. Vajon mire gondolt?
14. mgagi (válaszként erre: 12. - Kisvirág4)
2021. márc. 5. 06:58
Szia! Neked miért végezték el? Milyen módszerrel műtöttek?
13. mgagi
2021. febr. 28. 08:26
Nekem nem adtak semmilyen hormonpótlást mivel a petefészkek meg vannak. Én el is vagyok köttetve.
12. Kisvirág4 (válaszként erre: 9. - Mamas&Papas)
2021. febr. 27. 22:32
Szia! Nekem is volt méhablációm.35évesen. Magyarországon nem támogatják ezt az eljárást. Egyáltalán nem fáj altatásban műtöttek. Azóta nekem nincs vérzésem. Gyerek az biztos hogy nem lehet. Minipillt kell szedni a hormonpótlásra ill hogy véletlenül se esek teherbe mert az nem egy életbiztosítás. A petefészek működik így ha megtermékenyülne egy petesejt akkor nincs hova beágyazódnia ezért kell szedni fogamzásgátlót. Évente kontrollra kell járni.
11. mgagi
2020. júl. 12. 21:24
Mikor műtenek? Majd írj hogy mi volt.
10. mgagi (válaszként erre: 9. - Mamas&Papas)
2020. júl. 12. 21:23
Értem. Ne félj tőle. Tényleg kíméletesebb mint a méheltávolítás. Persze ha nincs komoly indok amiért ki kell venni.
9. Mamas&Papas (válaszként erre: 8. - Mgagi)
2020. júl. 12. 18:25

Szia Ági!

Köszönöm a válaszodat, sokat segítettél + a link is amit küldtél. Akkor ez egy viszonylag kíméletes beavatkozás a méheltávolítás helyett... :-(

Csodálkozom, hogy ide nem írt még senki, ezek szerint nem nagyon alkalmazzák?

Igen, a nőgyógyászom ajánlotta a változókor előtti vérzés zavaraimra. (50 éves vagyok.).

Progeszteront nem nagyon akarok szedni, mert fejfájós vagyok :-( Hát még gondolkodom, meg kivárok kicsit, de lehet, hogy ez lesz a megoldás mivel már most is 2 hete pecsételgetek megint... üdv, Panni

2020. júl. 12. 07:30
Egy kérdésedre elfelejtettem válaszolni. Nincsenek menopauzás tüneteim mivel a petefészkekhez nem nyúlnak hozzá.
2020. júl. 11. 17:42

[link]


Valahogy így.

2020. júl. 11. 17:19
Neked a doki ajánlotta?
5. mgagi (válaszként erre: 4. - Mamas&Papas)
2020. júl. 11. 17:17

Szia Panni!


9 hónapja műtöttek. A vérzésem megmaradt de csökkent a mennyisége. 35 évesen műtöttek.

Ez a műtét hüvely én keresztül történik altatásban. Ballont helyeznek fel amit megtöltenek 90 fokos folyadékot amit hagynak kb 10 percig. Ezzel az eljárással elégetik a méh izomig a méhnyálkahártyát.

Szóval nekem nem szűnt meg csak enyhült a vérzésem de legalább nem vagyok vérszegény. Egyenlőre minden rendben

4. Mamas&Papas (válaszként erre: 3. - Mgagi)
2020. júl. 11. 14:31

Kedves Ági!

Nem tudom, olvasod-e még a fórumot. Szeretnék érdeklődni hogy milyen tapasztalataid vannak a műtét óta? Megszűntek a panaszaid? Megtudhatom hány éves voltál a műtétkor? Ha változókorban vagy, vannak -e azóta klimaxos tüneteid? A menstruációd abbamaradt? Hogy történik a műtét? Vágnak vagy kolposzkópos beavatkozás esetleg hüvelyen keresztül? Bocsánat a sok kérdésért, de szeretnék többt tudni és ez az egyetlen fórum, amit találtam. (nekem is méhpolip és azóta is rendszertelen vérzés a panaszom) Köszi előre is Panni

2019. okt. 3. 19:34

Sziasztok!

Úgy gondoltam ha már én nem találtam olyan embert akinek ezt a műtétet megcsinálták én megosztom az én történetemet.

Augusztusban méhnyálkahártya polipot mutatott a szövettanom. Ezért a műtétet végző orvos felajánlotta hogy elvégzi a méhnyálkahártya elégetést.

Ma volt a műtétem. Vártam, mert az elhúzódó vérzés és a görcsök nem voltak jó hatással rám. Úgy mentem be hogy a ciklusom 2. napján. Görcsökkel és sok vérzés dél mentem be. Volt egy gyors vér és vizeletvizsgálat és utána betoltak a műtőbe. Bekötötték a branült, vérnyomásmérőt. Maszk és villanyoltás. Mikor felébredtem nagyon görcsöltem. Vérzés még volt de nem olyan erős.

A doki azt mondta nem tudták 100%- ban elvégezni a műtétet, mert a ballon amivel elégették a méhnyálkahártyát 8 cm átmérőjű, a méhem 10cm.

De szerencsére jól vagyok. Jobban mint elôtte. Remélem ez így is marad.

2019. aug. 7. 21:37

Október 3-án lesz a műtétem.

Endometriális abláció= méhnyálkahártya elégetése.

2019. júl. 31. 06:54
Sziasztok! Endometriális ablációm lesz. Ki az akinek volt már ilyen? Mik a tapasztalatai?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook