Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Endokrinológushoz mehetek hüvelyi fájdalom miatt? fórum

Endokrinológushoz mehetek hüvelyi fájdalom miatt? (beszélgetős fórum)


14. Ágio8405 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 3. 11:03
Nőgyászhoz menj első körben. Endokrinologus a hormonokkal foglalkozik.
13. Lora44
2021. dec. 3. 10:15
Keress rá a Vulvodynia nevű női betegségre. Ott olvashatsz okokról, kezelési javaslatokról.
12. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 19. 22:18
Tapasztalatom nincs. De most bármilyen orvoshoz akarsz menni, oda kell telefonálni, időpontot kérni. Akkor azt is megkérdezik, milyen panasszal mennél? Tehát rögtön kiderül, hogy oda tartozik -e a te panaszod, vagy ajánl más szakorvost.
2021. febr. 19. 19:37
Köszönöm!
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Vivo44)
2021. febr. 19. 19:36
A kérdésem az volt, hogy van-e bárkinek tapasztalata......... nem azt kértem, hogy mondják meg mi a bajom, mint ahogy itt nekikezdtetek elemezni, hogy pszichés gondom van, meg hogy a sikosító a baj... csak attól szerettem volna véleményt, aki hasonlók miatt járt már endokrinológián.
2021. febr. 19. 17:48
Bajod nem lehet belőle, főleg, ha úgy érzed, hogy a fogamzásgátló miatt indultak be nálad a folyamatok. A bőrgyógyász sem rossz ötlet, akinek szintén illene kérni neked egy hormonpanellt.
2021. febr. 19. 17:39
Fordulj szexuálpszichológushoz,ha úgy látod,hogy eddig nőgyógyászatilag rendesen kivizsgáltak.
7. vivo44 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 19. 17:30

Kérdésedre a válasz:

Nem vagyunk orvosok, nem tudunk táv diagnózist felállítani, ezért keress fel egy orvost.

Sok sikert!

2021. febr. 19. 16:24
Én talán első körben bőrgyógyászhoz fordulnék.
2021. febr. 19. 16:09

A sikosítót azért írtam, mert az első amit mindig megkapok, hogy használjunk sikosítót, mert biztos azért van az irritáció mert száraz vagyok. A probléma a sikosító előtt is fennállt. Pont hogy egy kicsit segít a dolgokon. Óvszerre sem lehetek allergiás, mert 3 évig azt használtunk, a probléma a fogi gátló szedés alatt alakult ki. Illetve volt hogy 1 hónapig nem szexeltünk csak petting, és akkor is égett, plusz próbáltuk latexmentessel is.


Nem “vizsgálgatom” magam, de néha néha feldugom az ujjam, hogy jobb-e a helyzet vagy sem, mennyire vagyok sikos, ég-e stb. Egy mp az egész. Szerintem nincs semmi baj ha egy nő megfigyeli magát. Nőgyógyásznál voltam eleget.


A párom nem csak “beteszi” és kész. Fél órás előjátékok vannak, sőt.... beletesz apait anyait és mindenben támogat engem 🙏🏻 5 éve együtt vagyunk, és sose vesztünk össze ha nem jött össze valami, hanem átölel, vígasztal, megbeszélünk mindent.


A kérdésemre szeretnék választ kapni: állhat-e hormonális probléma a dolog mögött?

Mivel màr mindent IS megpróbáltam. Illatmentes betét, wc papír, csak vízzel mosakszom, teát is ittam, ülőfürdőztem, nem hordok szoros bugyit, tampont se helyezek fel mert fáj, sorolhatnám...


Ettől függetlenül nem bánom az egyéb tanácsokat, de kérem valakit, hogy a fórum címére is adjon választ, hogy érdemes-e.

4. vivo44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 19. 15:16

Őszinte leszek!

A párod is tehet a kialakult helyzetről és te is!

Nincsen itt semmi féle probléma. Menj el nőgyógyászhoz és menjetek el egy szexuálpszichológushoz. A szex nem olyan hogy beteszi a pasi és kész. Vannak nők, akik nehezebben nedvesednek, de ez javarészt a pasin is múlik. Sokkal több előjátékkal és nem behatolással...

Na meg az, hogy felnyúlkálsz magadnak is kissé meglepő. Minek vizsgálgatod magad? Nem vagy te nőgyógyász. Keress fel egy arra szakosodott orvost. Megtetted? Akkor ne síkosítót használj, hanem intim pillanatokat, amitől tocsogsz és nem okoz problémát. Maga a síkosító is lehet allergént kiváltó ok, ahogyan más is helyesen fogalmazott.

Szóval olvasgass a nemi életről és orvos. (nőgyógyász, pszichológus)

3. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 19. 15:15

Én is arra gondolok, hogy a síkosító okozhatja az irritációt.

Ha kaptál pH-visszaállítót, persze hogy nem segít, ha az irritációt okozó anyaggal szinte felváltva használod.

2. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 19. 15:08
Már bocsi, de miért kell a sikosító? Lehet, hogy az okozza az irritàciót.
2021. febr. 19. 15:06

Sziasztok.

1 éve szenvedek égő hüvelyi érzéssel. Egy nőgyógyász sem látott gyulladásos tünetet, tenyésztés negatív, P2 rákszűrés. Hámosító krémeket illetve pH visszállítokat kaptam csak... nem segítettek... ha az ujjamat feldugom, olyan érzés mintha elölről meg lenne duzzadva a hüvelyfal, ami érdes, illetve érzem az irritációt. Régen mindig simaságot éreztem. Fogamzásgátlót abbahagytam emiatt, már 9 hónapja nem szedem. A szexet sajnos ellehetetleníti ez a fájdalom. Az elmúlt 3 hónapban néha jobb volt, de el kellett telnie 4-5 percnek hogy “megszokjam” a páromat, majd hamar be kellett fejezni mert kezdtem érezni az irritációt. Sikosítót használunk!! Amikor jobb volt a szex, az peteérés körül történt. Ezért gondolkozom, hogy lehet a hormonjaimhoz köze a dolognak?? 23 vagyok, akné van az államon, hol jobb hol rosszabb, a mensim hol késik 1-2 napot, hol előbb jön meg... érdemes elmennem megnézetni?


Van bárkinek ilyen tapasztalata, tudtak neki segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook