Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Endokrinológiai laboreredmény fórum

Endokrinológiai laboreredmény (beszélgetős fórum)


2016. febr. 12. 20:00

Segítséget szeretnék kérni, ha tudtok?

Az ösztrodiolóm 310,00pg/ml lett

azt mondták hogy ez nagyon magas érték.Mit lehetne tenni hogy lejeb menyen.

7. Drotyka (válaszként erre: 6. - Mézgapaula)
2013. márc. 19. 07:29
ÁÁÁ igazad van! ezek így stimmelnek! Felháborít, h inzulin rezisztenciával mentem oda és nem volt reagens....hónap elején mentem 10.-ként...szétbarmolták a vénámat és még reagens sincs.... :(
6. mézgapaula (válaszként erre: 1. - Drotyka)
2013. márc. 19. 07:14

Szia!


INS=inzulin

PGLU=glükóz (vércukorszint)

OSD=ösztradiol

DHAS=DHEA-S (így keress rá)

AND=gondolom, ez is vami férfi nemi hormon, talán androstendion?

5. Drotyka (válaszként erre: 4. - Cooltim)
2013. márc. 18. 21:57
Köszi! Kár h nem volt reagens.... Legalább tudom mit jelentett volna :)
4. cooltim (válaszként erre: 1. - Drotyka)
2013. márc. 18. 21:02

Van mobil alkalmazas Laborlelet.

Sajnos en csak ezt talaltam meg benne :

Shbg:

Jelentés:

Szexuálhormon-kötő globulin


Mértékegység:

nmol/l (nanomol / liter)


Referencia tartomány:

10-55


Részletes leírás:

A SHBG), más nevén tesztoszteron-ösztradiol-kötofehérje (TeBG) vagy szteroid-kötőfehérje a májban termelődő és a vérben keringő fehérje, amely megköti a nemi hormonok közül a tesztoszteront és az ösztradiolt. A hormonok ebben a kötött formában inaktívak, csupán a vérben szabadon keringő kis hányaduk (általában az összes tesztoszteron 2%-a) képes kifejteni hatását. Az SHBG szintje tehát meghatározza azt, hogy mennyi nemi hormon lehet aktív. Vizsgálata a nemi hormon státusz megismerésének része, sokszor a tesztoszteron szinttel együtt értékelik. Túl sok SHBG, és következményesen túl kevés szabad nemi hormon férfiaknál terméketlenséget, impotenciát okozhat. Nők szervezetében egészségesen is jelen van minimális mennyiségű tesztoszteron, ennek azonban már kismértékű növekedése is (pl. csökkent SHBG szint miatt) a menstruációs ciklus rendellenességeihez, fokozott szőrnövekedéshez, terméketlenséghez vezethet.


Megjegyzés:

Az SHBG mennyisége erősen életkor- és nem függő. Befolyásolja a jelen lévő nemi hormonok szintje (természetes vagy valamilyen céllal kívülről bevitt hormonok egyaránt), de más hormonok és a máj működése is hatással van rá. Egyes betegségek szintén hatással vannak az SHBG szintre: pl. májbetegség, pajzsmirigy betegségei, elhízás, cukorbetegség. A referenciaértékek erősen labor függőek!

3. Drotyka (válaszként erre: 2. - Zebra25)
2013. márc. 18. 20:04
Köszi. Írt fel Letroxot, mert ő is azt mondta, h a TSH kicsit magas a babásodáshoz...
2013. márc. 18. 15:48

Lh:FSH teljesen jó

tsh picit lehetne alacsonyabb, de elmegy szerintem

2013. márc. 18. 15:41

Segítséget szeretnék kérni a következő rövidítések mit jelentenek (a felkiáltójeles rövidítéseket nem tudom mit jelentenek)? A ciklusom 2. napján vették le. PCOS és inzulinrezistens vagyok, 750 mg Mercformint szedek.


INS: reagenshiány !!!!!!!!!!!!

PGLU: 5,15 mmol/l !!!!!!!!!!!!

TSH: 2,6 mU/l

LH: 8,5 U/l

FSH: 8,0 U/l

Proges: 2,0 nmol/l

OSD: 124 pmol/l !!!!!!!!!!!!!

TEST: 0,91 nmol/l

DHAS: 5,64 umol/l !!!!!!!!!!!

PROLA: 11,80 ng/ml

SHBG: reagenshiány !!!!!!!!!!!

AND: 9,42 nmol/l !!!!!!!!!!!!



Segítségeteket előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook