Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Én vagyok anyagias? fórum

Én vagyok anyagias? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
156. gribedli*** (válaszként erre: 149. - A356356219)
2013. dec. 3. 09:36

Sztem Garfield altalanositva ertette.


De mondom en, feltekeny a ferjed! Ha amig otthon voltal, nem szolt erte, most szol, amikor megkeresed ra, mert dolgozol, nem az a baja, hogy tovabbra is koltesz, hiszen elfer, mert tobb a bevetel. Az a baja, hogy esetleg a meloban megismertel valakit es annak akarsz tetszeni. Itt azt mondasz, amit akarsz, mert mi nem ismerjuk a munkahelyedet, sem a kollegaidat. De gondolkozz el, mert te magad mar biztos tudod, hogy kire gyanakszik es miert, akar ok nelkul is, es ezt csak ti tudjatok megbeszelni. Ne elottunk tisztazd magad, hanem elotte!


Logikus, hogy ha te tobbet dolgozol es tovabbra is a gyerekeket is el kell latnod, kevesebb figyelem jut ra. Azt mondod, felajanlottad, hogy toltsetek tobb idot egyutt, de szerintem egy kicsit kereti magat, errol van szo, nem?

155. gribedli*** (válaszként erre: 144. - 39dbe380da)
2013. dec. 3. 09:29

Ez prioritas kerdese is, mi pl 3 eve nem voltunk nyaralni, mert azt valasztottuk, hogy inkabb legyen olyan a hazunk, hogy eleg kikapcsolni a telot es szinte nyaralunk. Ebben az evben mar majdnem elmentunk osszel "nyaralni", de az utso pillanatban ugy dontottunk, hogy fontosabb a kutyanknak egy kutya-bari:)))


Szoval prioritas kerdese is, es nem mindig lehet mindent, csak vagy egyik dolgot, vagy masikat. Egyebkent is en lelkifurkat ereztem volna a kutyaval szemben, hogy elmegyunk nyaralni es itt marad napokig egyedul (valaki hozott volna neki kajat, de ennyi), es most mar nincs egyedul, de nyaralas sincs. Majd jovore...(ha nem gondoljuk meg magunkat)

154. gribedli*** (válaszként erre: 142. - Licsi)
2013. dec. 3. 09:23

Mint irtam korabban, itt a feltekenyseg a gond, nem a koltekezes, csak erre a szitura ertem.


Igen, lehet sok lakkod, sok ruhad, stb., mindenki dontse el maga. Ha ez kulonosebb vita targya egyfolytaban, akkor megmergezheti a kapcsolatot. Amugy a kabatot termeszetesen inkabb az 1db 300 ezrest valasztanam es nem 10-et ami gagyi. De nem vagyunk egyformak.


Valoszinu, hogy ha csak a 3ezer forintosra telne, akkor meg abbol is csak 1 lenne, csak mert ismerve magamat, nem vagyok mar shopping manias. Viccesnek tartom, amikor valaki duplakat vesz, tok ugyanaz a szin, hasonlo fazon, csak mert nincs tisztaban vele, hogy van mar neki 3, mert mondjuk nem latszik a kupitol, vagy nem talalja meg, es nem is emlekszik ra.

153. grizus (válaszként erre: 144. - 39dbe380da)
2013. dec. 3. 00:31
Éves teniszpályabérlet? Hát, az se lehetett két fillér. Neked az kell, másnak meg a vakolat.
152. a356356219 (válaszként erre: 150. - Spinneli)
2013. dec. 2. 23:09

Mi aztán közös kasszán vagyunk. Igen, két fizetés, családi, ez a közös kassza.



A férjem éjjel-nappal dolgozik munka mellett. Nagyon sokat. Mondjuk, hogy a keresetét hova teszi azt nem tudom. Biztos a párnája alatt gyűjtögeti.


De ez nem gond. az a gond, hogy nincs velem, nincs a gyerekekkel soha, mert dolgozik. Én vagyok velük, de a drága férjem szorgalmából semmit nem látok. Elhiszem sokat dolgozik, én is, elhiszem maszekol, de ahogy mondta nekem ahhoz semmi közöm.



Lehet hülye vagyok, meg a pénzre hajtok, de valamit valamiért. Én gondozom a gyereket éjjel-nappal. Jöhet házifeladat, lecke, betegség, én ott vagyok. Ő meg a pénzét villogtatja. Azt a pénzt amit akkor keres, amikor munka után itthon a gyerekekkel kellene lennie. Mertm az az Ő maszek pénze, amit akkor keres meg, amikor a gyerekekkel kellene lennie.

151. a356356219 (válaszként erre: 149. - A356356219)
2013. dec. 2. 22:58

Mondjuk az is megalázó volt, hogy a férjem pénzt adott a kezembe és rábízott a barátnőmre.


Ő meg vitt.......


Mint utólag kiderült megkérte a legjobb barátnőmet, hogy vigyen el kozmetikushoz, fodrászhoz, műkörmöshöz....


Tök jó érzés volt, amikor leesett.......hogy akár a barátnőm szépészetété is fizeti, de vigyen el engem. Annyira azért nem vagyok kövér, rusnya, elhanyagolt.

150. spinneli (válaszként erre: 1. - A356356219)
2013. dec. 2. 22:55
Szerintem nem...nekem elég furcsa, hogy három gyerek mellett nem vagytok közös kasszán, persze ez nem azt jelenti, hogy ne költhetnétek saját igényekre is.
149. a356356219 (válaszként erre: 135. - 39dbe380da)
2013. dec. 2. 22:51

Mi feleslegesre költök kedves?



Mint írtam dolgozom, gyerekeket nevelek, férjre figyelek. Olyan nagy bűn, ha szeretek elmenni kozmetikushoz, körmöshöz?


Nem, nincs haramadik, nekem legalábbis nincs. Csupán magam miatt akarok jól kinézni. Tudom önző dög vagyok....... Hát hogyne.


Négy éve, hogy a férjem először adott pénzt (akkor még gyesen voltam kozmetikusra, körmösre, fodrászra) Neki is bejött, mert eddig nem szólt érte. Amióta én akarok menni és van keresetem már nem tetszik neki.



Még egyszer mondom, nincs, és nem is lesz senkim. Csupán néh a jól éreztem magam a bőrömben. Nem akartam tetszeni senkinek, csak jó volt a bőrömben.

148. e49241a632 (válaszként erre: 135. - 39dbe380da)
2013. dec. 2. 17:31

Embere válogatja, ki mennyit költ.

Szerintem aki saját keresettel rendelkezik, mint a fóruminditó, hadd döntse el, mire szeretne költeni. Ha ahhoz elég felnőtt, hogy dolgozni járjon, meg három gyereket neveljen, akkor ahhoz is felnőtt, hogy el tudja dönteni, szeretne-e műkörmöket vagy fodrászhoz járni.

2013. dec. 2. 17:24
Akármikor meg akarok venni valamit, felteszem magamnak a kérdést: szükségem van nekem erre? Nem azt, hogy megvehetem-e, belefér-e a keretbe, hanem az előbbit. Van egy csizmám, férjem rá akart beszélni egy másikra, végül nem vettem meg, mert minek? Egy is elég. Futotta volna a másikra? Igen. Szükségem volt rá? Nem. Körmöshöz nem járok, szoliba sem, kozmetikushoz sem, konditerembe sem, fodrászhoz ritkán. Turiból öltözöm, mert ez nekem így jó, magamat sminkelem, az ékszereim nem méregdrágák, és úgy gondolom, fel tudok öltözni, tudok ápolt lenni, meg tudok jelenni, ha kell. Ellenben azt is megértem, ha másnak lételeme egy kozmetikai kezelés. A fórumindító szerintem nem költ sokat ilyesmire, és igen, bunkóság volt a férj részéről beszólni, pláne úgy, hogy az illető is dolgozik.
2013. dec. 2. 15:53
Bár mindenkinek a maga problémája a legnagyobb és ennek tudatában átérzem a fórumindató gondjait, de szerintem olyanok is sokan lehetünk, akik elfogadnák ezt a jó dolgos, kicsit morgós férjet a sajátjuké helyett.
145. Zebra25 (válaszként erre: 144. - 39dbe380da)
2013. dec. 2. 13:32
Pfff, mennyi ilyen van.
2013. dec. 2. 13:22
Azon szoktam magamban még mosolyogni, hogy számos ember a környezetemben, (munkahely, szomszédság) irigykedve, sóhajtozva előadja a nagy mártírt, hogy neki nincs pénze moziba, fürdőbe menni vagy megvenni egy könybet vagy csak délben egy borsófőzeléket, aztán ránézek és több cucc van rajta, mint az éves teniszpályabérletem.
143. 39dbe380da (válaszként erre: 142. - Licsi)
2013. dec. 2. 13:15
Szerintem ha egy házasságról, családról beszélünk, akkor régen rossz ha számon van tartva, hogy ki mennyit visz haza vagy hazavisz-e egyáltalán valamit. A személyes jellegű kiadásaimat soha nem ahhoz mértem vagy arányosítottam, hogy mennyit tettem a családi kasszába és természetesen a férjem sem. Viszont illik gondolni a családi budget-re akkor amikor a 28. felsőt vagy éppen a 36. körömlakkot akarja megvenni a nő, függetlenül attól, hogy ő kereste meg az árát és joga van hozzá, hogy akárhány ruhája legyen.
142. licsi (válaszként erre: 139. - Gribedli***)
2013. dec. 2. 11:17

De ez csak te vagy. :) Miért ne használhatna egy nő (és a családja) többféle tusfürdőt, miért ne lehetne háromnál több körömlakkja (párszáz forintba kerül :)), miért ne lehetne sok ruhája (nem árfüggő, lehet 3 ezerért is kabátot venni például, és lehet 300 ezerért is).

Nehogy már bárki is megszabja nekem, hogy hány ruhám legyen vagy hány körömlakkom. :) Szerintem ma kevés nő engedheti meg magának, hogy ne legyen saját keresete, jövedelme is, akkor pedig kinek mi köze hozzá. :) De ha egy férfi tartja el, az már az elejétől így működik, és ha hirtelen ez neki nem tetszik és megvon, beszólogat, az nem az anyagiak miatt szokott lenni. Főleg ebben az esetben, ahol nem arról van szó, hogy a férfi hirtelen kevesebb pénzt keres, kevesebb a család jövedelme. Egy normális párkapcsolatban ez fel sem merül, mert megszokják, elfogadják a másik szokásait. Attól még lehet olykor bosszantó, de ez mindenhol előfordul időnként, de nemcsak a holmikban, hanem a távirányító használatában, a fogkrémtubusban, vécéülőkében és még lehetne sorolni. :)

141. gribedli*** (válaszként erre: 136. - Licsi)
2013. dec. 2. 10:54

Azok a ferfiak, akikrol te beszelsz, nem is az a kategoria aki beszolna a felesegnek, hogy mindenet o fizeti, vagy ez tul sokba kerul, hiszen maga a ferfi sem nezi az arakat.


A pedansabb ferfiak, azok meg sajat maguknak is szabnak hatarokat es akkor szolnak be, ha hozzajuk kepest a masik nem.

140. gribedli*** (válaszként erre: 137. - Michelle.r)
2013. dec. 2. 10:51
:DDD
139. gribedli*** (válaszként erre: 135. - 39dbe380da)
2013. dec. 2. 10:50

Ezzel tokeletesen egyetertek, legyen keves ruha de az jo! Es jol alljon, mert ugyis csak azokat hordjuk!:)


Masik fontos, hogy a kozmetikumoknal is eloszor el kell hasznalni mindent, ami van, es csak azt potolni, ami vegkepp elfogyott, egy csomoszor, mikor vendegsegben vagyok, latom, hogy a furdoben ott van 20-30 flakon, felig uresek, nekem van mindenbol 1. Nincs 10 doboz lakkom, van 3 es azt varialom.


Tisztelet a kivetelnek.


Egyebkent a ferfiak egy resze pont emiatt is akad ki, mert ha szepen rendben lenne minden, es nem nagyborondnyi sminkcucc, nem 20-30 tegely krem es ebbol 5 kulonbozo tusfurdo lenne, nem hiszem, hogy belekotnenek. Kevesebb cuccot konnyebb is rendben tartani, de egyebkent ez nem jelenti azt, hogy ne vegyen soha semmit, ne apolja magat, de pl hulyeseg sirni azon is, hogy nincs mit felvenni, ha kozben mindenhol ruhak vannak szetdobalva.

138. 39dbe380da (válaszként erre: 137. - Michelle.r)
2013. dec. 2. 10:10
:)
137. michelle.r (válaszként erre: 135. - 39dbe380da)
2013. dec. 2. 10:03
Markáns vélemény ez egy lusta, kövér macskától :o)))
136. licsi (válaszként erre: 135. - 39dbe380da)
2013. dec. 2. 09:59

A hajfestés, műköröm, smink egyáltalán nem kerül nagyon sok pénzbe, és a legtöbb nőnek azért van sok ruhája, mert nem dobja ki az ezerévest, méretben, stílusban már nem jót sem. :)

Szerintem a férfiak sokkal több felesleges dologra költenek, sokkal drágábban vásárolnak, mint a nők, mert nem nézik meg annyira az árakat, nem hajlandók többet menni, nézni azért, hogy valamit olcsóbban megvehessenek. :)

2013. dec. 2. 09:34

Szerintem a nők egy csomó felesleges baromságra költenek és nem lesznek tőle szebbek, inkább csak solszor ízléstelenül megcsináltak.

Rengeteg gusztustalan műkörmöt, hajfestést, vakolatot látok. Nagyon sok pénzbe kerül és teljesen felesleges.

Akkor még furább ez amikor egy kövér nő van így megcsinálva. Miért nem sportra költ? Ha az a cél, hogy jól nézzen ki, azzal inkább elérhetné. Ha az a cél, hogy jobban érezze magát a bőrében, a sporttal pl. az is elérné. Persze egyszerűbb elücsörögni a műkörmösnél, mint lefutni pár km-t. De drágább. Amúgy a fele annyi kaja is fele annyiba kerül.

Ruha: iszonyatosan sok felesleges ruhája van egy átlag nőnek manapság. A felét sem hordja általában. Aztán nagyobb ház kell, hogy elférjen a sok szerencsétlen gönc.

Sok esetben igazuk van a férfiaknak. A nők túl sokat költenek szükségtselenül.

134. grizus (válaszként erre: 129. - A356356219)
2013. dec. 2. 04:05
Nehogy már ezek miatt az összegek miatt legyen lelkifurdalásod!
133. grizus (válaszként erre: 1. - A356356219)
2013. dec. 2. 04:04
Nem. A nők szeretnek szépek, ápoltak lenni, szeretik a szépet. Persze nem az ízléstelen, túl drága dolgokra gondolok itt. Igenis belefér, hogy elmenj egy körmöshöz, kozmetikushoz, ha ez ad egy kis örömöt, jó érzést, a férjednek nem kéne ebbe beleszólnia. Szerintem.
132. ina87
2013. dec. 1. 17:51
A férfiak ezt nem szokták érteni,miért kell a nőnek az a flanc kencefice a h mondani szokták,mert hát ő nekik erre nincs szükségük.amugy ha van saját kereseted miért nem abbol költesz olyan dolgokra mint a mükörmös,a másik dolog a plusz pénz,amit a párod megtart meglehet ezt is beszélni te nem kéred töle de akk hagy olyan dolgokat meg venni amire neked van szükséged és ő nem szol érte,sajnos sok férfi nem ugy gondol az elvégzett házi munkára és a gyerekek törödésével mint egymunka kötelezetség.ha nem ugy h mert az az asszony dolga meg muszáj neki csinálnia mert ezt évszázadokon át igy csinálják a nők a férfiak pedig ezt nem számiják ugy mint egy munkát,ha nem h mert igenis ezt megkell csinálniuk ez a feladatjuk,és ez egy darabig nem is fog fáltozni.
131. a356356219 (válaszként erre: 32. - C76732ce20)
2013. dec. 1. 00:27

Végül is köszönöm, hogy hozzászóltál.


Belátom csak nem ennyire barom a férjem mint te vagy. Máris jobb nekem.


Teperek még pár kört érte, inkább mint ilyen agglegénnyel hozzon össze a sors.



Lehet, hogy sokszor megbánt, de akkor sem akkora bunkó mint te vagy.



Édes istenem, nem csoda, hogy egyedül vagy. Ilyen hozzáálással.

130. a356356219 (válaszként erre: 34. - C76732ce20)
2013. dec. 1. 00:16

Kinek akarok tetszeni? Senkinek.


Csak magamnak.



Baj az ha én jól érzem magam a bőrömben, ha le van vágva a hajam, be van feste ( a festést mindig magamnak csinálom) Baj az ha jobban érzem magam attól, hogy egy profi kozmetikus kiszedi a szemöldököm? Átkeni krémekkel az arcom?


Akkora bűn, hogy igenis jól érzem magam attól, hogy a töredezett, sehova nem növő körmeim helyett néha egy műkörmös rendbetette a kezem, és az jól esett nekem? Esetleg még tetszett is nekem?


Én boldog voltam ettől, a férjemnek is tetszett, bár utólag a szememre hányta.


Még egyszer mondom nem akarok senkinek tetszeni, csak jól akarom magam érezni a bőrömben.

129. a356356219 (válaszként erre: 28. - C76732ce20)
2013. nov. 30. 23:57

A te édesanyád nem dolgozott, édesapád eltartotta, a gyerekeivel együtt.



Én viszont dolgozom, nem is keresek rosszul. Rendben elismerem kevesebbet mint a férjem, de nekem is minden hónapban utalják a fizetésem a számlámra.

Ő sem keresne többet nálam, ha én nem biztosítanám a hátteret neki. Én munka mellett, mosok, főzök, takarítok, ellátom a gyerekeket. A férjemnek semmi gondja nincs a gyerekekkel, csupán a játék jut neki.

Tehát mindent megteszek, amit édesanyád, csak én napi kilenc órányi munka mellett. Úgy hogy három gyereket ébresztek, húzok magammal reggelente, hozom haza Őket munak után, ellenőrzöm a leckét, tanulok velük. Beszélem meg velük a gondjaikat.



És már megbocsájts, de azt hiszem, bármely dolgozó nő egyetért azzal, hogy munka mellett megcsinálni ezt nem egy azzal, amikor édesanyának nem kell dolgoznia, csak a gyerekekkel, háztartással törődnie.


De számolgass csak nyugodtan.

Fodrász háromhavonta 2.000,-ft, kozmetikos havont 1.500,- Na ezekről nem mondok le, inkább éhenhalok.

Műkörmös még volt, havi 3.000,- Ft.


Osszad-szorozzad!



Úgy gondolom a fizetésem tizedét nem teszik ki.

A fizetésem többi kilencven százalékát a gyerekekre költöm, a családra.

2013. nov. 30. 21:48

Jó, hogy indult ez a fórum, mert most még jobban értékelem a férjemet.

Édesanyám az Electric Play tipusú embereket fatengelyesnek szokta nevezni. Nem is gondoltam volna, hogy fiatalok között is létezik még ez a szemlélet.

127. csincsinlány (válaszként erre: 57. - C76732ce20)
2013. nov. 30. 21:13

A két dolog nem üti egymást. Azért mert egy feleség, anya 1-2 havanta eljár kozmetikushoz, fodrászhoz, még tökéletesen el tudja látni a gyerekeit is.

Bizony az én férjem igenis szereti, hogyha csinos és ápolt vagyok. Büszke rám, hogyha társaságban megnéznek, megdícsérnek.

Pár napja elmentünk együtt moziba, gyerekek a nagyinál maradtak. Szépen kicsinosítottam magamat, de nem kentem fel vakolatot, nincs műkörmöm sem. Örült neki.

Az én férjem is fusizik, többet keres mint én, de mindig megbeszéljük, hogy mire költjük el a pénzt. Ő támogatja, hogy vegyek magamnak új ruhát,stb. Szerinte egy nőnek ez jár! Persze ő is költ magára, ami számára fontos. Imád pl. kerékpározni és elég komoly garnitúrája van, ami nem volt olcsó. Amikor futotta rá szépen bővítgette a kerékpár tartozékokat.

Nálunk is a család, a gyerekek a legfontosabbak, de azért nekünk is vannak igényeink, azért mert szülők lettünk. Lehetőségeinktől függően próbáljuk ezeket kielégíteni.

Számára az sem probléma, hogy másoknak is akarok tetszeni. Azért még nem csalom meg, csak jól esik néha napján egy-egy mástól érkező bók. Sőt én is örülök neki, hogy sportol, odafigyel magára és közel 40 évesen a legtöbb 30-ast lekörözi.

Sőt, olyan munkahelyen dolgoztam gyes előtt, ahol sok férfi is dolgozott. Persze volt aki udvarolgatott is. Mondták többen, hogy jaj csak a férjem meg ne tudja.... Mondtam, hogy meg fogja tudni, mert én mindent elmesélek neki. Így is volt és együtt jót mosolyogtunk a történteken.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook