Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Én meghallgatom bárki problémáját, de az enyém senkit nem érdekel, miért? fórum

Én meghallgatom bárki problémáját, de az enyém senkit nem érdekel, miért? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
68. mariskanéni (válaszként erre: 67. - Csgal)
2009. okt. 24. 18:58

És a neurológus nem mondott semmi okosat?

Nem tudom a házaságod milyen,de úgy gondolom rajtad segítene egy kis kikapcsolódás, már ha megengedheted magadnak.Nem szokásom ajánlgatni dolgokat,de természet gyógyászati dolgokkal nem próbálkoztál? Pesten az Ormos Intézetben biztos tudnak neked segíteni. Vagy esetleg az aloe. Most én is azzal próbálkozom,a sima gélt iszom hátha felszívódik a ciszta. Akkor egy gondal kevesebb. A másikra bajomra meg lehet vodkát kéne innom.

67. csgal (válaszként erre: 65. - Mariskanéni)
2009. okt. 24. 18:50
Pajzsmirigy alulműködés alakult ki, először azt mondták, a terhesség hozta ki, aztán most mindenféle kivizsgálásokra járok és a neurológus szerint idegi alapon van. Iszonyú sok problémát okoz, fizikálisakat, ezeken kívül a legrosszabb a depresszió és a hangulatingadozások, az állandó idegesség, fáradtság. Senki nem ért meg, továbbra is elvárják tőlem, hogy ugyanúgy viselkedjek, mint eddig, mindent ugyanúgy csináljak. Nincs energiám arra, hogy érdeklődjek a barátaim élete felől, az is felemészt, hogy a kisfiam ne érzékeljen semmit ebből, viszont újabban feltűnt, hogy nem hív senki, hogy hogy vagyok. Szóval gáz. Maximálisan megértelek.
66. mariskanéni (válaszként erre: 59. - Princes47)
2009. okt. 24. 16:48
Igen tartok tőle igazad van. Az elhidegüléshez nem ez vezetett. Férjemet a haverjain kívűl meg a pián kivül kevés dolog érdekli. Igyekszik minnél kevesebbet itthon lenni. Inkább dolgozik,ha nem akkor meg kocsma,szomszédok,haverok mert ez neki jár és ő ezt megérdemli. Bezzeg ha én el megyek a kollégáimmal valahová akkor dúl-fúl. Természetes a tiszta vasalt ruha,tiszta lakás,a finom vacsora. amit akkor is meg kell csinálnom ha este későn érek munkából haza. Neki jár a délutáni alvás a hétvégi pihenés. Nekem nem! általában csak hétvégén vagyok otthon. Hétköznap mivel a munkahelyen messze van a lakóhelyemtők kb 3 órát utazom. És persze az is természetes amit pénzben az asztalra teszek. Na de ez nem panasz. Van egy nagyon jó állásom,munkám amit szeretek. Emelett imádok főzni sosem volt teher. És persze szeretem a tisztaságot. De ezzel szerintem ti is mind így vagytok.
2009. okt. 24. 16:40

örülök,hogy sokan vagytok körülöttem. szebbnek még egyenlőre nem látom szebbnek a világot,de jobb már mint tegnap volt.

ezek szerint sok nő társam van ilyen helyzetben mint én.

ó igen syria nálam is ez a helyzet.azt mondják Felnőtt ember vagyok és tudok dönteni az életemről és a jutalom

egy gúnyos mosoly. csgal elárulod neked milyen jellegű az eü problémád?

2009. okt. 24. 10:38

Szia Mariskanéni!

Remélem ma már szebb színben látod a világot.:-)

Most elsősorban magadra koncentrálj,a házasságod most nem fontos. "a hídon akkor kell átmenni amikor odaérünk"!

Meglátod a karácsonyi nagytakarítást idén is neked kell majd megcsinálni:-)

63. syria
2009. okt. 24. 09:18

Hú, de ismerős a topicindító problémája!

Én is mindenkinek mindenben segítettem, amiben csak tudtam. Nem csak szóbeli tanácsokkal, hanem tettekkel is. Eszembe se jutott, hogy viszonzás is létezik, mert szerencsére sokáig nem voltak komoly problémáim.

Aztán egyszer lettek. És jött a pofára esés. Akikhez segítségért fordultam vagy feltették a kezüket, hogy ők nem akarnak beavatkozni, illetve a szokásos duma: te olyan karakán, talpraesett vagy, meg fogod oldani.

Na akkor elgondolkodtam egy kicsit. Rádöbbentem, hogy szinte csak magamra számíthatok, mert a „barátaim” úgy zúdítják a nyakamba a problémáikat, mintha velem minden rendben volna, és semmi más dolgom nincs, mint az ő problémáikat meghallgatni, a megoldásban segíteni.

2009. okt. 24. 08:17

Hasonló problémáim vannak, sokszor érzem úgy, hogy túl szolgalelkű vagyok, az a ló, amelyiket ütik, mert jól húz... :( De a hibát mi követtük el, erre szoktattuk a környezetünket, így arra is nekünk kell megtanítani őket, hogy emberből vagyunk!


A petefészek az új dolgokkal kapcsolatosan merül fel a betegségszótárban: ha a változás/változtatás elkerülhetetlen és ezzel összefüggő problémáink vannak. Ha úgy érzed, a házasságod zsákutca, talán azért... vagy bármiért, nem ismerlek annyira, hogy ezt megmondhassam. De javaslom nézz utána a posa.hu oldalon, ha megnyitod, akkor bal oldalon van egy betegségkereső, arra rákattintva kijon egy legördíthető sáv, amiben kiválaszthatók a testrészek, betegségek. Nagyon sok elgondolkodtató dolgot ír.

A műtét már amolyan "futószalagos" mindennapi ,űtét, ne félj tőle... és igen, a gondolatnak nagyon erős hatása van, gondolkodj pozitívan a műtéteddel és a életeddel kapcsolatban is :)))

Millió pusziölelés, priviben is bármikor kereshetsz!

Cara

61. csgal (válaszként erre: 41. - Eddit)
2009. okt. 24. 07:58
EGyetértek, legalább még egy orvossal konzultálj! Az egészszéged a legfontosabb!
60. csgal (válaszként erre: 10. - Mariskanéni)
2009. okt. 24. 07:53

Nekem teljesen más jellegű problémáim vannak, de a szituáció szinte ugyanaz, mindenkinek én vagyok a tartóoszlopa, csak most nekem is egészségügyi problémáim vannak, ami miatt teljesen ki vagyok borulva és senki nem figyel rám, de ami a nagyobb baj, nem vesznek tudomást arról, hogy most nekem kéne egy kis megértés.

Emiatt téged maximálisan megértelek. A barátainkról is ugyanezt érzem, mint te.

59. princes47 (válaszként erre: 53. - Mariskanéni)
2009. okt. 24. 07:23

Drága Mariskanéni !

Azt kell hogy írjam hogy ne foglalkozz most senkivel csak magaddal. Sajnos ilyenek az emberek.

Ebből most tanultál. Mindig mindent csak módjával kell intézni. Lehet hogy a sok másokkal való törődés vezetett az elhidegüléshez is. Saját példám van ezzel kapcsolatban. Mindig megtaláltam a munkát a pénzkereseti lehetőséget, soha nem lazsáltam. Sokszor kaptam meg, hogy neked nem kell segíteni neked mindened megvan. Soha nem kaptam semmilyen segítséget. De tudod mit nem is kellett. Ami nekem kellet mindig megteremtettem.

Tanultam, soha senkitől nem vártam semmit.

Sajnos most sem változtam, ha tudok segítek.


Légy bátor és hidd el minden rendbe fog jönni.

Most csak te vagy fontos a többiek nem számítanak.

58. e5c5bc0854 (válaszként erre: 49. - Mariskanéni)
2009. okt. 24. 00:51
Szia:) Ne izgulj... első nap befeküdtem a kórházba, másnap elvégezték a műtétet altatásban, harmadnap már haza is mehettem... már 2x túlestem ezen, de ez a fránya petefészek ciszta harmadszorra is kiújult az elmúlt 5 évben... mindenképpen menj el a dokihoz, mert ha nagyobb lesz a mérete, akkor csak hasfali vágással távolítható el:(
57. 00346cf747 (válaszként erre: 10. - Mariskanéni)
2009. okt. 23. 23:52

Sajnos, így van ez :(

Az ember addig értékes a környezete számára, amíg egészséges, és húzza az igát. Mihelyst leesik a lábáról, elfeledkeznek róla, terhessé válik. Sovány vigasz, hogy ez másokkal is megtörténik :(

56. a6d5a14c21 (válaszként erre: 53. - Mariskanéni)
2009. okt. 23. 23:45

De itt mondtuk többen is,hogy mesélj és ez a lényeg:) és bár ez csak virtuális segítség,olykor én is igénybe veszem,és az a tapasztalatom,hogy sokszor az a lényeg,hogy ki add magadból amit érzel!Persze jobb azt egy szempárba mondani és esetleg egy bátorító ölelést kapni a végén,de a nagy részét itt is megkaphatod azzal,hogy kibeszéled ami zavar!


Egyébként egy két embernek ha felnyitnád a szemét és elmondanád,hogy "figyelj rám,mert most nekem van rá szükségem akármilyen hihetetlen és fáj,hogy eddig nem voltál erre tekintettel,nem viselkedtél igaz barátként miközben én mindig ott voltam mikor segítségre volt szükséged"Szóval ha ennyit elmondasz,talán magukba néznek és észre veszik magukat.Sokszor ilyen helyzetekben nem arról van szó,hogy nem szeretnek,csak talán már kiveszőben van az emberekből a tapintat,az önzetlenség vagy legalábbis könnyen elfelejtik hogyan is kell ezeket gyakorolni,mert túlságosan leköti őket a saját életük,gondjuk.Néha fel kell nyitni a szemüket:)

55. xti_
2009. okt. 23. 23:37

nem kell mindig erősnek lenned! ne erre menjen el az energiád, hanem arra, hogy meggyógyulj.

soha nem késő újra kezdeni, de ráadásul te még nagyon fiatal vagy. rengeteg szép dolog áll még előtted.

54. minerva223 (válaszként erre: 50. - Mariskanéni)
2009. okt. 23. 23:33

Most ne foglalkozz mások problémájával! Legyél egy kicsit önző, életedben talán először:-)

A laparoszkópiás műtétet is altatásban,vagy kábításban végzik.3db. pici kb.1-2 cm .-es seb marad csak utána,tehát nem vágnak. Ha nincsenek komplikációk 5 nap után már haza is mehetsz. Fiatal vagy a szervezeted hamar magához fog térni és gyorsan felépülsz. Ne félj! Hidd el hamarosan együtt nevetünk,meglátod a családod is másképpen fog viselkedni amikor itt lesz az ideje,és végre felfogják,hogy Te sem vagy sebezhetetlen sajnos.

53. mariskanéni (válaszként erre: 25. - A6d5a14c21)
2009. okt. 23. 23:29

kedves amit írtál. Igen tudom a házasságomnak annyi!Csak jó lett volna ha van valaki aki csak annyit is mond mint ti: gyere mesélj!

És nem igaz,hogy olyan erös vagyok,csak szeretnék olyan lenni.

2009. okt. 23. 23:26
Jó éjt!
51. correct (válaszként erre: 50. - Mariskanéni)
2009. okt. 23. 23:26
Egyáltalán nem kell elszégyellni, Neked is nagy a problémád attól, csak megnyugtatni akartalak legalább egy picit! :) Hogy tényleg hidd el, hogy túlleszel rajta és visszavárunk ide! Viszont ne állj elő az orvosnak a halasztással, mert valóban átmehet a ciszta daganatba, bár odalenn kevesebb valószínűséggel.
50. mariskanéni (válaszként erre: 48. - Correct)
2009. okt. 23. 23:23
Te jó ég! ilyenkor mindig el szégyenlem magam. Vannak biztosan sokan akiknek nagyobb problémájuk van mint nekem.
49. mariskanéni (válaszként erre: 46. - Minerva223)
2009. okt. 23. 23:21
egyenlőre csak annyit tudok,hogy laparaszkópiás.20-án kell mennem a dokihoz ha megyek. Addig is vérvétel stb
48. correct (válaszként erre: 45. - Mariskanéni)
2009. okt. 23. 23:20
:(
47. correct (válaszként erre: 23. - Mariskanéni)
2009. okt. 23. 23:20

DRÁGA MARISKANÉNI!

Nekem szeptember 4-én 4 cm-es agydaganatot operáltak ki egy 17 cm-es koponyavágással. 5 napig K.O., 1 hétig még alig tudtam járni is, de 2 hét után visszanyertem önmagam fizikailag. 1 hónap után már biciklin mentem, pedig nagyon aggódtak a mozgásközpont miatt is és ez az egyik legkomolyabb műtétféle. (A másik a szívműtétek.)

Hidd el, hogy sosem olyan súlyosak a dolgok, mint ahogy az ember gondolja, annál pár fokkal biztosan jobbak!!! A cisztát ha kioperálják, hidd el, maximum 2 hét, és minden a régi lesz! Ne hónapokra gondolj, és ne hosszú hetekre, és nem is kell túl sokáig feküdni sem. Neked az a más, hogy olyan részt műtenek, amelyik aktívan "stimulálható" már a felüléssel is, de ez sem jelent súlyosabb dolgot, ami veszélyeztetne!

KITARTÁS!

Hol fognak műteni, melyik városban?

46. minerva223 (válaszként erre: 38. - Mariskanéni)
2009. okt. 23. 23:19
Mit tudsz a műtétről? Laparoszkópiás vagy normál műtét lesz?
45. mariskanéni (válaszként erre: 40. - Margareta51)
2009. okt. 23. 23:17
Jó neked. Nekem vannak sógornőim, fiatalabbak mint én. Kisebb nagyobb gondokkal. De ha nyűgös vagyok már nem kellek.
44. minerva223 (válaszként erre: 39. - Survivor3)
2009. okt. 23. 23:17
:-)
43. correct (válaszként erre: 38. - Mariskanéni)
2009. okt. 23. 23:13
Ne tedd ezt, mert a ciszta daganattá is változhat, habár ez idő.
42. minerva223 (válaszként erre: 23. - Mariskanéni)
2009. okt. 23. 23:13
Bizonyára nem kis dologgal kell most megkűzdened. Nem lesz gyerekjáték az biztos. Most azonban ne a kételyekkel foglalkozz,hanem próbáld meg megacélozni a lelked és a pozitív gondolatokat előre vetiteni. Itt vagyunk körülötted,ha csak virtuálisan is és szorítunk . Ha akarsz beszélni róla tedd meg bátran!
41. eddit (válaszként erre: 38. - Mariskanéni)
2009. okt. 23. 23:13
Kérd ki akkor több orvos véleményét!
2009. okt. 23. 23:12

Lehet hogy nagyon maganyosnak erzed magad ,nincs kinek elmagyarazd a gondolataid,nehezseged stb.Voltam en is ebben a helyzetben es ha jobban meggondolom most is az vagyok,szerencsere a leanyaim kozel laknak jonnek vagy telefont adnak keszuljek mert jonnek utanam es visznek valamere mint micimackot.


Kerlek irjal privibe.

39. survivor3 (válaszként erre: 28. - Minerva223)
2009. okt. 23. 23:12
nagyszerű hír !
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook