Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Én le tudtam tenni a szenvedélybetegségem, abban bíztam ő... fórum

Én le tudtam tenni a szenvedélybetegségem, abban bíztam ő... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

27. Napsugár8 (válaszként erre: 26. - Nikice)
2022. máj. 17. 07:26

Milyen igazad van! Látod, ez az otthonról hozott minta, mint befolyásoló tényező eszembe sem jutott. Pedig itt-ott apósom is megitta a magáét a főnökével, mert a főnöknek nem lehet nemet mondani.

Abban a családban, amelyben én nőttem fel, csak "minden másnap" volt pia az asztalon: húsvét másnap és karácsony másnap. :))

Valóban bele sem gondoltam, hogy mekkora erőfeszítést követelt volna bárkitől is, erővel lerakatni a poharat. Erre valóban meg kell érni, az illetőnek kell eljutnia arra a pontra, másként nem megy.

26. Nikice
2022. máj. 17. 04:29
Egyik legnagyobb hibánk, ha mi egyszer valamivel megküzdünk, már tudjuk, hogy min megy keresztül a másik, és neki mit kéne tennie. Sajnos nem, nem tudjuk. Volt egy megoldókészletünk, egy személyiségünk, körülményein pici gyermekkor óta, mintáink. Ő tök mással rendelkezik,
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Napsugár8)
2022. máj. 16. 16:09
Igen. De én is és ő is tisztában van vele, hogy ez nem megoldás semmire, mégis csinálja. Nálam volt egy kattanás, igen, és döntöttem, saját erőből, erőszakkal nem megy, ment volna. A környezetemben rengeteg hasonló szitut látok. Nem vezet sehova. Lehet hogy én is feladom... mert engem ugyanúgy felőröl az ő "szokása".
24. Napsugár8 (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 16. 15:26

Tudom, olvastam. Te is ezt csináltad, és akkor még te sem vetted volna jó néven, ha valaki erőnek erejével akart volna kiráncigálni abból az életformából.

Aztán jött nálad egy kattanás, és attól kezdve tisztán láttad, hova is vezet az az út.

Őnála még nem volt kattanás.

Lentebb írtam: én közel 15 éven át próbálkoztam a páromat kirángatni ebből a "szokásából", aztán feladtam.

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Napsugár8)
2022. máj. 16. 15:17
Nagyon egyszerű a válasz: anno én is ezt csináltam. Tisztában vagyok vele, min megy keresztül.
22. Napsugár8 (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 16. 15:10
Te mit válaszolnál, ha megkérdezném tőled: hogyan lehet szerelmesnek lenni egy olyan emberbe, aki 2 naponta halálra issza magát??
21. Napsugár8 (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 16. 15:09
Ha nem érezné jól magát abban az állapotban, biztosan nem csinálná.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Napsugár8)
2022. máj. 16. 14:59
De hogy lehet valaki boldog, hogy két naponta halálra issza magát?!
19. csemár (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 16. 13:55

Persze.

Csakhogy az "én"-nel kezdted a vallomásodat. Simán elhagyhattad volna ezt is az elejéről, csakhogy így hangsúlyozottabb a tartalmi ellentét.

De ahogy gondolod - nekem így is jó meg úgy is!

Kívánom, hogy legyen jó Neked is!

18. Napsugár8 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 16. 13:25

Én elhiszem, hogy szereted! Ha szereted, engedd meg neki, hogy boldog legyen!

És ha úgy nem tudod elfogadni, ahogyan most él, akkor is hagyd őt a saját boldog világában élni és te lépj tovább. Talán éppen akkor fog komolyabban elgondolkodni azon, hogy téged szeret-e jobban, vagy a piát.

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Csemár)
2022. máj. 16. 13:21
Itt nem az én bezzeg vagy nem én bezzeg dolgon van a hangsúly, hanem, hogy ő nem tudta megtenni.
16. csemár (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 16. 13:17

A vallomásod első fele arról szól, hogy Te letetted.

Próbáld meg odailleszteni az "én" elé azt, hogy "bezzeg"!

Változik valami a vallomásodon?

Szerintem nem változik semmi.

Hát ez a "bezzeg".

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Napsugár8)
2022. máj. 16. 12:36

Köszi.

Csak sajnálom őt, mert amúgy értékes ember lenne, lehetne. És ha nem szeretném... akkor talán el tudnám engedni ezt a vonalat.

14. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 16. 11:48

Akarata ellenére senkinek az életébe nem avatkozhatunk bele! Egyszerűen nincs jogunk más (felnőtt) emberek élete felett nekünk határozni és cselekedni.

Ne éld meg kudarcként, ez az élet törvénye. Mindenki csak saját életének kovácsa, és csak a saját életéért felelős.

Légy büszke önmagadra, amiért te megcsináltad, és hagyd őt is a saját kis életében boldognak lenni, ha őneki ez szükséges a boldogsághoz.

13. Napsugár8 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 16. 11:41

Szóval nem cigi, hanem pia!

Arról nekem sem sikerült páromat, közel 15 évig próbálkoztam. Átgondoltam, valóban olyan életet képzeltem magamnak? Utána léptem.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Csemár)
2022. máj. 16. 10:23
Nem vele élek. Igen, keserű és csalódott lettem, mert hiába voltak az erőfeszítéseim, ehhez már orvosi segítség kell.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Csemár)
2022. máj. 16. 10:20
Milyen "bezzeg"????? 4 éve próbálom meggyőzni és segíteni neki lélekben hogy tegye le azt a rohadt piát. Milyen bezzegről írsz??? Bocs.
10. csemár (válaszként erre: 8. - Csemár)
2022. máj. 16. 08:15
Hozzátenném azért: ha valaki egy párkapcsolatban "keserű és csalódott", az nem boldog. Nem kiegyensúlyozott párkapcsolatban él. Elvárásai vannak. Ebben az esetben jogos elvárásai. Ugyanakkor a társa ezekkel az elvárásokkal mit se törődik... Ez így nem jó...
2022. máj. 16. 07:52

Minden ember akkor fogja letenni, amikor megérett benne az a bizonyos "belső elhatározás".

Napi másfél doboz cigit szívtam 43 éven át, és amikor az életem egy olyan szakaszba érkezett, hogy éreztem: nincs már rá tovább szükségem rá... akkor kezdtem el leszokni róla. Ennek több mint 10 éve, egyetlen egyszer sem volt azóta olyan, hogy de jó lenne...

8. csemár (válaszként erre: 7. - C1fdff80c0)
2022. máj. 16. 07:30
Ebben igazad van.
7. c1fdff80c0 (válaszként erre: 6. - Csemár)
2022. máj. 16. 07:13
Értem,...oké, Te így látod...én meg úgy, hogy keserű és csalódott, mert neki sikerült, annak a másiknak meg nem, sőt, meg sem próbálja!
6. csemár (válaszként erre: 4. - C1fdff80c0)
2022. máj. 16. 07:07

Én másképp látom:

A vallomás kiírójában forr az indulat, hogy "bezzeg..." Ez nem "baj"? De, az!

2022. máj. 16. 07:01

Pohár, vagy cigi???

Ha cigi, én sem tudtam letenni egyik napról a másikra.

De szépen, fokozatosan le tudtam magamat szoktatni róla!!

A módszert az adatlapomon a cikkek között találod. Segíts neki, talán ezen az úton őneki is sikerül.

4. c1fdff80c0 (válaszként erre: 2. - Csemár)
2022. máj. 16. 06:49

Szerintem, lehet "nem baj"-t nyomni, mert ezzel kezdődik a vallomás: "Én le tudtam tenni a szenvedélybetegségem..."

Kedves Anonim, sajnos amíg valaki komolyan el nem dönti, hogy leteszi, addig más hiába is kérné...és még akkor is jöhet a kudarcok sora, ami visszaveti. Van, aki szakember segítsége nélkül nem tudja letenni. Van, aki igen, mint pl.: Te, ha jól értem a vallomást.

3. Panna.33 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 16. 06:01
Orvoshoz fordult már?
2022. máj. 16. 03:50
Erre nem lehet "nem baj"-t nyomni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook