Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Én inkább szívvel gondolkodom fórum

Én inkább szívvel gondolkodom (beszélgetős fórum)


1 2
49. csillus78.06.27 (válaszként erre: 48. - Csinoska2012)
2015. máj. 20. 22:26
Szia. Meg, és lassan 16 hónapos. Most kezd járni. 1 tündérke.:) Francesca Biancának hívják
2015. jan. 29. 13:33
Megszületett a baba?
2013. júl. 20. 23:00
Gratulálok! Örülök, hogy ilyen döntést hoztatok!
2013. júl. 13. 23:40

Orommel jelentem, ha valakit erdekel, hogy lesz 5-öske.

Parom tovabbra se boldog a tudattol, de annyira szeret megbeszeltuk, hogy beleegyezett, es vallaja tettenek következmenyet. Es szerintem szeretni is foga, a legjobban. ha a vilagra jott.

Egyebkent minden rendben van velunk, 10 het 6naposak vagyunk, vagy kicsitvtalan nagyobbak is. Es ugyan korai meg ilyenkor barmt mondani, de nagyon mutogatta a kis labakozet az uh-o, ös meg nem latszott semmi, ugyhogy rmelem, egy meglepi kiralylany lesz.:)Egyebkent pöttömke 3,7 centi volt 10 hét 1 naposan. En pedig veszett rosszul vagyok vele, de türöm.:)

2013. jún. 11. 13:44
Nem értem a pasikat,h miért ódzkodnak annyira az óvszertől. "Nem kényelmes", "zokniba csinálni nem jó" száz meg egy indokot hallottam már. DE elvárják,h a nő ne essen teherbe. (ha mondjuk nem szedhet fogamzásgátlót,vagy nem bírja, mint ahogy én sem). Nem értem miért a nő feladta,h mindent a vállán cipeljen: a gyereknevelést, a háztartást, rezsiköltségek - bár ez háztartása válogatja -, védekezés és ha úgy esik akkor még az abortuszt is.
44. 2hounds (válaszként erre: 36. - Csillus78.06.27)
2013. jún. 11. 13:39

Tökeletesen egyetertek veled!!


Sajat egyeni velemenyem meg a temahoz, hogy aki nem akar gumit huzni, az ne akarjon szexelni se, nekem pl. total erzekeny "odabent", azonnal elkapok mindenfele gombat, stb., akkor is, ha a paromnak semmi baja, tünete. En is kiprobaltam 3-4 fele fogamzasgatlot, egyikrtöl felfujodtam es örökke fajt a fejem, hanynom kellett, a masiktol depis voltam, a harmadiktol nulla libidom lett, sorolhatnam, nem birtam es kesz. Hozzateszem, terhesen is ovszereünk, pont a fertözes erzekenysegem miatt. A parom nem ovszer ellenes, meg jo.

Ha akaratunk ellenere besikerülne egy baba, biztosan soha nem vetetnem el, akarmit is mond a parom. Szerencsere ö sem, akkor sem, ha tudjuk, hogy barom nehez, szinte lehetetlen lenne egy harmadik. De inkabb egyedül maradnek 3 gyerekkel, mintsem az abortusz. Ha beteg a magzat, az megint mas tema... De csak anyagiak miatt, meg mert nehez lesz, en nem tudnam megtenni.

Es lehet, hogy ez meg tölem hangzik kemenynek, de szerintem egy ferfinak semmi joga "elvarni" egy nötöl, hogy ilyenre szanja magat, meg akkor sem, ha tenyleg föleg a nö miatt volt a teherbe eses - itt nem ratok gondolok, de vannak biztosan ilyen esetek, a nö hazudott a vedekezesröl, vagy valami. Ugyanigy viszont ilyen esetben ugy erzem, a nönek sincs joga elvarni, hogy a pasi mellette maradjon. Ez szinten nem a ti szituaciotok, hiszen nalatok mar ott egy kialakult csalad, 4 gyerekkel.

43. cslsz
2013. jún. 11. 12:00

jah, meg egy évet kellenne várni a műtétig, de addig sem bírja ki gumival? hát már ha megcsinálta akkor viselje a következményeket.

Azt kérdezted már tőle, ha úgysem akar gyermeket miért nem ő vállalja a műtétet?

Annak a babának meg kell születnie!!!!!

2013. jún. 11. 11:52
Egyre kevésbé szimpatikus a férj hozzáállása. Folyamatosan a feleség bizonyos szervével veri a csalánt. Nem vesz gumit, mert neki az kellemetlen, nem kötteti el magát, mert neki az kellemetlen. Megtörténik a baj, erre rögtön az abortusz témát erőlteti, mintha az a feleségnek olyan kellemes lenne...????!!!!!
41. b486c9cf7d (válaszként erre: 36. - Csillus78.06.27)
2013. jún. 11. 11:14

Hm, ez erdekes felvetes, te vallald az abortusszal jaro hercehurcat, de o semmit? O dug (mar bocsanat), te pedig vedekezz, hiszen ugy is a te tested, te mesz a mutoasztalra, ha besikerul.

Kicsit primitiv.

40. kékpille (válaszként erre: 36. - Csillus78.06.27)
2013. jún. 11. 11:10

Ne haragudj, de nem engem/minket kell meggyőznöd, hanem a férjedet.

Ilyen kemény szavak helyett inkább a kompromisszumra kellene hajlani mindkettőtöknek.

Nehogy aztán a nagycsaládból csonka család legyen, ha apuka is bekeményít!

39. kékpille (válaszként erre: 35. - Csillus78.06.27)
2013. jún. 11. 11:07
Igazad van, elnézést kérek, az a hsz valóban elkerülte a figyelmemet.
38. csillus78.06.27 (válaszként erre: 36. - Csillus78.06.27)
2013. jún. 11. 09:57
Nem eljottetek, hanem elkottetni. Az iphon szorakozik
37. csillus78.06.27 (válaszként erre: 32. - De Luca)
2013. jún. 11. 09:57
Igen, abban igazad van, hogy rámehet az egészsége, es nagy a felelősség rajta. De épphogy ezt a terhet mindketten viselnenk. Nem vagyok egy lista nő, sőt. Mindketten neveljük a gyerekeket, mindketten kivesszük a részünket a haztartasbol, es dolgozunk is. Az utolsó 3 gyermekemnel, az utolsó hónapig dolgoztam, es a 3. 4. Hónaptól, meg az összes gyerkocnel újból kezdtem a munkát. Ha tehetem, mivel vendéglátózom, akkor este dolgozom, hogy napközben az imádott gyermekeimmel legyek, es ne tőlük vegyem el az együtt töltött időt. Majd éjfélkor hazaérrek, gyorsan rendet teszek. Hajnalban kelek, elvégeztem a házimunka nagy részét, a maradékot játékosan a kicsikkel. Délután, tanulok a magyobbakksl a kicsik alvást ideje alatt. Es ez nap mint nap így zajlik. Ugyhogyminden formában kivesz a részem a terhekbol. Es próbálom a párom életet is könnyíteni.
36. csillus78.06.27 (válaszként erre: 34. - Kékpille)
2013. jún. 11. 09:50
A férj, meg nem akarta magát eljottetek, merthogy neki ez kellemetlen. Hat akkor most lehet keményen hangzik, de vállalja a felelősséget. Ne engem kényszerítsék egy másik helyzetbe, ami megannyira sem felel meg nekem.
35. csillus78.06.27 (válaszként erre: 34. - Kékpille)
2013. jún. 11. 09:48

Kekpille!


Ha olvastad volna a későbbi hozzászólásom is, akkor láttad volna, hogy éppen most került volna sor a műtétre. Mivel nem császárok voltam, ezért ez egy külön műtét, amit csak szülés után 1 evvel végeznek el, ha minden vissza alakult odabent eredeti állapotába. Sajnos ez a vissza alakulás nálam mar nehezebben megy, mert 4 gyermeket szultem

2013. jún. 10. 19:43

Az egyik félnek sem jutott eszébe, hogy egy "apró" műtétet elvégeztessen magán, hogy ez ne következhessen be?

Ha már sem az óvszer, sem a hormon nem vált be, és több gyereket nem akarunk?


Én azért meghallgatnám a férjet is!!!

33. 731e5b9ffb (válaszként erre: 32. - De Luca)
2013. jún. 10. 17:52
Engem sokkal jobban irritál az, amikor a férfiak a kényelmi szempontjaikat fontosabbnak tartják annál, mint mondjuk a párjuk testi, vagy lelki egészségét. Legyen szó a hormonális fogamzásgátlás mellékhatásairól, vagy egy abortuszról. Nyilván a feleség is hibázott, mert nem kellett volna belemennie így a véletlenre bízva az aktusba, de ez az egész komoly dilemma elkerülhető lett volna egy kis "kényelmetlenség" árán..
32. de Luca (válaszként erre: 29. - 731e5b9ffb)
2013. jún. 10. 16:13

Mert nyilván a nő nem tudta, hogy így teherbe eshet.

Nem vonom kétségbe, hogy a férfi is hibás, de szerintem a felelősség itt egyenlően oszlik meg.

Kimondottan irritál, amikor emberek adott dologban áthárítják a felelősséget a másik félre. És itt most mindegy, hogy az egy megfogant élet, vagy bármi más dolog. Ebben a szituban egyformán hibásak. És amennyire a fórumindító lelke sérülne egy abortusz során (amiben egészen biztos vagyok), legalább annyira mehet rá a párja egészsége a teher miatt, vagy a munkahelyi stressz miatt, vagy bármi miatt, ami neki plusz terhet jelent a családja anyagi és lelki biztonságának megőrzése miatt.

31. c6973617d3 (válaszként erre: 1. - Csillus78.06.27)
2013. jún. 10. 16:10

A "fogantatásnál" mindketten ott voltatok, a felelősség és a következmény is közös kell, hogy legyen.


Miből gondolod, hogy annak a "másik " embernek, akit most utálsz, nem fog fájni? :S

2013. jún. 10. 15:55
Ésszel élni jó dolog, de jobb előre gondolkodni és nem utólag.
29. 731e5b9ffb (válaszként erre: 28. - De Luca)
2013. jún. 10. 15:53
Olyan női fogamzásgátlóról, ami jó hatásfokú és nem hormonális, én még nem hallottam. A hormonálist meg próbálták, csak nem bírta a fórumindító. És most, hogy már megtörtént a baj, sem a nő ragaszkodik az abortuszhoz, hanem a férfi. Ha ennyire biztos volt benne a férfi, hogy nem akar 5. gyereket semmilyen körülmények közt, akkor neki kellett volna gondoskodni arról, hogy ne "csúszhasson be". Nem pedig utólag olyan műtétre kényszeríteni a feleségét, ami lelkileg és tesileg is megviseli a nőt... Szerintem ez minden, csak nem korrekt...
28. de Luca (válaszként erre: 27. - 731e5b9ffb)
2013. jún. 10. 13:59
Feltalálták már a női fogamzásgátlást is. A főszereplőnk se védekezett, ha már ez a téma. És nincs olyan, hogy az csak a férfi dolga kizárólag.
27. 731e5b9ffb (válaszként erre: 26. - 731e5b9ffb)
2013. jún. 10. 13:10
Szóval most, hogy már megtörtént a baj, az eszével gondolkodik, de amikor igazán kellett volna, egy másik szervével gondolkodott sajnos..:S
26. 731e5b9ffb (válaszként erre: 22. - Csillus78.06.27)
2013. jún. 10. 13:08

"A párom nem akart óvszert használni, így maradt a megszakítás."

A párod gondolkozzon el azon, hogy megérte-e a "kényelme" azt, hogy ilyen helyzetbe hozzon kettőtöket. És most ő kampányol az abortuszért, aki miatt történt ez az egész dolog..:S

25. cslsz
2013. jún. 10. 12:37
tartsd meg! ez a baba meg akar születni!
2013. jún. 10. 11:57
Most volt az orvosnál. Csak annyit tudok, 7 hetes. Nem néztem a monitorra, es nem hallottam mit mond az orvos. Rohadtul érzem magam.
23. 8e830f2dfa (válaszként erre: 8. - Kiscsillag120)
2013. jún. 10. 11:07

Nagyon szépen írtál!

Nekem is hasonló sors jutott... A 3. gyerekem, a "Kicsifiam" most 25 éves... És ma éppúgy döntenék, mint "akkor" - pedig emberpróbáló "következményei" voltak a döntésemnek.

2013. jún. 10. 10:33
9,8,2 es 1 évesek a gyerekek. Es úgy történt ez a nem az én hibám, hogy sajnos ezerféle kis hormon tartalmú gyógyszert kipróbáltam, meg hüvely gyűrűt, ami nem jut be elvileg a testbe, mármint a hormon, es mindegyik tol rosszul voltam. Sajnos a fokon is kimondta az ítéletet, nem tudok hormonális ám védekezni. Svájcban élünk, itt femspiralt mar nem tesznek fel. Meg is egyeztünk, hogy kislányom születése után, 1 evvelegnezzuk mi a helyzet szülés után, vissza alakult-e minden, es ha igen, akkor eljottetek magam. Erre tessék, lett egy pozitív teszten. A párom nem akart óvszert használni, így maradt a megszakítás. Na hat ez meg ennyire biztos, hogy semennyire. Hihetetlennek tartom az egészet, es el nem tudom képzelni mi a célja a sorsnak vagy Istennek ezzel a szituációval. Anyagilag, hat.... Most vagyunk úgy, hogy meg tudunk adni mindent a gyerekeknek es nem szenvedünk hiányt semmiben, de én is dolgozok. Es ha most kössék a munkából, hat nem lenne egyszerű. Az összes spórolt pénzünk elmenne, es a terveink meg a jövőre nézve végleg kútba esnének.
2013. jún. 10. 10:29

Bárhogy is döntesz, utólag -bármi is történik- szemrehányást ne tégy magadnak! Kérdés, hogy milyen személyiség vagy? Képes vagy-e nem a múlton rágódni,hanem csak a jövőbe nézni?5 gyermek a mai világban nagy kihívás - ez tény, de ahol már 4 van, az 5. már nem olyan nagy változás sem anyagiakban, sem szeretetmegosztásban. S ha jó szellemben nevelitek őket, akkor nem tesznek szemrehányást, hogy miért is vannak ők ennyien.

Én képtelen volnék arra, hogy hívatásomnak is éljek, 5 gyermeket is neveljek közben.De a kérdést a 2. gyermek után tettem volna fel magamnak. És arra is számíts, ha a férjed nem olyan strapaálló, mint te, és elmegy, mert nyugalmat szeretne, akkor az 5 gyermek gondja a tiéd lesz.Az biztos, hogy kisebb lelki teher 4 gyermek után az ötödiket is bevállalni, mint négy után az ötödiket elvetetni.

20. EsztyMorgan (válaszként erre: 16. - Megi04)
2013. jún. 10. 10:13

Ez (talán) igaz. De aki nem is tesz ellene, de nem is akar gyereket, utána pedig ebbe a dalba kerül.. azt valahol nem tudom megérteni.

Ugyanakkor ahol van 4 gyerek, gondolom vannak kinőtt ruhák stb.. remélhetőleg elfér egy 5. gyermek is.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook