Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Én így csinálom... fórum

Én így csinálom... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Én így csinálom...

2012. márc. 3. 07:25
Egyet értek,hogy nem mindegy milyen ch kerül a szervezetbe:(....nem mindegy,hogy édes péksütit eszünk vagy csokit eszünk vagy teljeskiőrlésű pékárút:)...
28. Hits Gym (válaszként erre: 26. - Heni0124)
2012. márc. 1. 11:06
Persze, hogy kell töpörtyűt is enni! Én is szoktam. És természetesen szüksége van a szervezetnek szénhidrátra, meg zsírra is, nem is kevésre. Csak az a nem mindegy, hogy milyet viszünk be. A csokiban is van szénhidrát, meg a brokkoliban is. A szervezetben okozott hatásuk viszont már nem ugyanaz. Mi tehát a válasz? A döntő többség. Lehet néha csokit is enni, de NAPI SZINTEN a jó minőségű ételek domináljanak. Jutalom képpen, vagy alkalmilag nyugodtan lehet kevésbé egészséges dolgokat enni, semmi baj nem lesz belőle.
27. d0f360ed26 (válaszként erre: 26. - Heni0124)
2012. febr. 29. 19:30
Egyébként utánaolvasgattam. Egy neves magyar cukorbetegségekkel foglalkozó szakember cikkében ír a "takarékos génről". Épp ezt a gondolatsort igazolja vele...
26. Heni0124 (válaszként erre: 25. - D0f360ed26)
2012. febr. 29. 16:52

Néha kell a töpörtyű is:)

Az sem jó ha valaki egyoldalúan táplálkozik sztem:(

A szervezetnek úgyanúgy szüksége van zsírra szénhídrátra is....

25. d0f360ed26 (válaszként erre: 22. - Hits Gym)
2012. febr. 28. 14:08

Ez a gondolatsor tetszik. Két éve van, hogy egy kúra után átkattant az agyam, s nem értettem, hogy miért??? Nem kényszerből eszek nagyjából egészségesen. De kb hetente pl tegnap is tepertőt ettem, meg kocsonyát. Mindig is szerettem az ilyesmit. Sokszor nem kívánom, de olykor-olykor igen, s vérré válik...:-)) annyira jólesik. Aztán már ma sem kívánom, nem kell.

De ezt lehet tudatosítani is...

Valóban nem engedi talán lelasítani az anyagcserét???? Logikusnak tűnik.. :-))

24. Heni0124 (válaszként erre: 23. - Ce53b9ff5e)
2012. febr. 28. 13:40
Viki előbb bébikét aztán jöhetnek azok a fránya farmerek és felsők :D
2012. febr. 28. 12:33
Heni,még sok uj farmert,pulcsit,stb..na meg babát a pocakba:-))!
22. Hits Gym (válaszként erre: 18. - Heni0124)
2012. febr. 28. 11:09
Nagyon igaz. Ha elég ideig sikerül egészséges dolgokat enned, akkor a szervezeted visszaszokik a normális tápanyagok emésztésére, és már nem a csokit fogod kívánni, hanem a gyümölcsöt például. Érdemes néha csaló étkezést tartani, amikor azt eszel, amit csak akarsz. Ennek két okból is pozitív hatása lesz. Az egyik, hogy mentálisan szünetet kapsz az esetlegesen kényszernek érzett egészséges dolgok fogyasztásából, másrészt pedig segít a kevés kalória, és szénhidrát által okozott anyagcsere lassulást kizökkenteni. Például egy héten egyszer. Ha lehet, ez a nap essen olyan napra, amikor edzünk is!
2012. febr. 25. 07:29

Viz,kaja,mozgás!!!!!

Aki nem tudja egyszerre bevezetni mert az már sok lenne..az kezdje lépésenként előszőr ha keveset iszik valaki a vvizet tegye be a mindennapjaiba aztán a több vizfogyasztással jön hogy kevesebbet eszik...ezt kell megspékelni azzal,hogy amikor eszik is az nem péksüti ,chips...hanem zöldség,sali, húsi gyümi....és ha ez is flottul megy akkor hajrá mozgás előszőr én mindig kardiót vezettem be....és amikor lement már 4-5 kg akkor kezdtem mást csinálni plusz még ez mellé:)

20. Hits Gym (válaszként erre: 7. - Izabell82)
2012. febr. 24. 15:42
Így van! Nagyon igaz, a táplálkozás tényleg ennyire fontos! Minél több feldolgozatlan élelmiszert kell enni, húst, halat, tojást, zöldséget, gyümölcsöt, magvakat!
19. Heni0124 (válaszként erre: 17. - Timilini)
2012. febr. 24. 07:36
Ha sok a súly felesleged akkor kezd kardió edzésekkel aztán folyamatosan iktas be súlyzós edzéseket is mert attól lesz feszes a bőrőd ....sok sikert a tavasz a nyakunkon de nyára még lehetünk bombázóak:D
18. Heni0124 (válaszként erre: 16. - D0f360ed26)
2012. febr. 24. 07:34

Én is erre a 3 dologra eskszöm én szerencsésnek tartom magam mert szerettem az "egészséges" hamikat:))

És jól irod ha az ember rendeszeresen sportól akkor már szinte kivánja a szervezete....

2012. febr. 24. 00:26

sziasztok!

A pocakotok hogy ment lejjebb? milyen gyakorlatokat végeztetek? bár nem nagy tragédia a pocak, hisz egy gyönyörű szép kisbabát tarthatok a kezemben.. de jön majd a tavasz, nyár.. és igen nőből vagyunk. :)


köszi,

Timilini

2012. febr. 23. 22:23

Három dolog az alap szerintem: /Enni muszáj, rendszeresen, legalább napi 3x. Persze nem mindegy, mit, mennyit./ Sok vizet kell inni./ És sportolni kell. Rendszeresen.

58 kiló voltam, mikor terhes lettem. 20 kilót szedtem fel. Szülés után lement valami, nem foglalkoztam vele. Évek alatt azt vettem észre annyi kiló vagyok, mint 9 hónapos terhesen. 78 kg. Sőt szinte 80 kg is. 20 év alatt rengeteg diétát próbáltam. Megtanultam lovagolni, fallabdázni, szaunázni már amúgy is 30 éve szaunázom, konditerembe jártam, személyi edzőm is volt, kocogni járok, jógázok, stb. Lassan azt vettem észre, hogy a mozgás az életem része lett, hogy akarva akaratlan, de figyelek arra mit eszem, s szomjas vagyok, ha nem iszom elég teát, vizet. De az áttörést nekem egy Neera kúra hozta évekkel ezelőtt, amit nem is fogyás céljából, hanem méregtelenítés miatt csináltam. Leolvadtak rólam a kilók. Már 23 éves a lányom, 67-68 kilómmal jól vagyok, (178cm) és nem igazán megy le se fel se, mert az agyam átkattant. Így értettem meg, mi az, hogy a fejben dől el minden. Valahogy visszaálltak a szabályok. Továbbra is valamit, de rendszeresen sportolok, változatosan eszem, és sok folyadékot iszom, de nem kényszer az egész. Bárcsak így maradna, és kívánom mindenkinek, hogy erőfeszítéseinek legyen eredménye. Arra nem jöttem rá, mi a titok abban, hogy ezek az erőfeszítések ne legyenek kúrák, kényszerek. Hogy fejben miként dőlhet el, hogy minden sport, "diéta" az élet örömét jelenthesse, mert jó, és sikeres. Ha rájövök, megírom.. :-))

15. kingi7 (válaszként erre: 3. - Rozália)
2012. febr. 22. 20:30
Miért számolod a szénhidrátot? Én "mindent" eszek, csak máshogy és a max cukrom 6,5 szokott lenni.pedig kemény inzulinon voltam a terhesség alatt és sajnos nem múlt el nyomtalanul...
2012. febr. 22. 15:18

Huuuu lányok kedvem lett a dologhoz:DDD

Mindig azt mondom,hogy ez fejben dől el mert amig az ember nem kattan rá a dologra addig nincs értelme én mindkét gyereknél agyilag hangolodtam a dologra és amikor már éreztem,hogy itt az idő,hogy tegyek azért hogy ne legyek dagi akkor tettem is és lement....

Ha valaki mindent megtesz és nem fogy mozgás diéta mellett az mindenképpen forduljon szakemberhez mert ott bibi van :(

13. Heni0124 (válaszként erre: 8. - Anna0129)
2012. febr. 22. 15:15
Igen :) Nekem van itthon mobil szaunám azt is elő kéne szednem:D...de igazándiból az max a méreganyagokat üriti ki:(...mert ha vizet veszitesz az izzadással azt pótolni is kéne igy azzal nem nagyon tudsz fogyni ...inkább mérget üriteni:(
12. Heni0124 (válaszként erre: 6. - Izabell82)
2012. febr. 22. 15:12

Igazad van inkább költs az egéségedre annyi pénzt mert lássuk be a túlsúly nemcsak esztétikai kérdés:(

Csomó betegség forrása:(

11. Heni0124 (válaszként erre: 5. - Kolli1987)
2012. febr. 22. 15:11

Igen ezen kéne még változtatnom ,hogy ne álljak mindennap mérlegre:(...kitartó vagy és ez a lényeg:)

Meglesz az álmod higy benne és tégy érte!!!!

Nekem is vannak hetek hónapok amikor lustulok megis látszik :(....

Sajnos:(

10. Heni0124 (válaszként erre: 3. - Rozália)
2012. febr. 22. 15:09

Szerintem sokkal jobb ha az ember nem drasztikusan fogy:)

Gratulálok!!!

9. Heni0124 (válaszként erre: 2. - Batkácska)
2012. febr. 22. 15:08

Sziasztok!!!


Most hűtlen leszek cikkemhez:)))Mostanság nem sok iddőm van tornázni:( De muszály leszek nekiállni mert ez igy nem mehet tovább:(Hála istennek szerencsésnek mondthatom magam mert ha belekezdtem báribe az általában sikerel járt fogyi terén viszont,amiket leirtam az mindig alap pillére volt a dolgoknak....sok víz,napi 40 perc mozgás max 2 napi ill hogy naponta én csak 3x étkeztem és utcsó étkezés 1/2 5 kor volt....serintem csak ezen múlik:)

2012. febr. 22. 15:02
Én még azt hozzá tenném hogy a rendszeres szaunázás is csodákra képes :)
7. izabell82 (válaszként erre: 2. - Batkácska)
2012. febr. 22. 14:58
szia! én napi 1,5 órát minimum de a kaja 70% meghatározza a dolgot,hiába tornázol ha étrendet nem váltasz semmi nem fog történni.
2012. febr. 22. 14:56
Én karácsony után kezdtem neki 158 cm magas vagyok és 60 kg. Szépen étrendet változtattam rendelem az update1 menüt most azt mondjátok hogy drága heti 5700 forint, más többet költ cigarettára és kávéra hetente. Napi 2 liter vizet iszok minimum , és napi 1,5 órát rubint rékázok, plusz heti 4 szer járok alakformáló tornára . És most jön az hogy nekem nincs időm napi 1órája mindenkinek van tv nézés helyett torna én már látom a változást magamon :)
2012. febr. 22. 13:45

Teljesen egyet értek veled. ÉN is ebben hiszek és most már két hónapja ezen a rögös úton vagyok. Az, hogy milyen sikert értem el nem tudom mert nem méredszkedtem már egy hónapja majd csak 29-én. Remélem a mérleg nyelve is mutatja, majd de ami most biztos, hogy meváltozott az alkom kezdenek nagyok lenni rám a ruháim, kezdenek látszaniaz izmaim is.

A másik fontos dolognak tartok az a kis célok beiktatása, ami reális is. Pl ne akarjon senki 1 hóna alatt 20 kg lefogyni hanem nálam most az a cél, hogy 73kg-ról elérjem a 70-et remélem sikerülni fog. :)

4. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Heni0124)
2012. febr. 22. 13:40
:o)
2012. febr. 22. 13:39
Amíg nem lettem diabeteszes, én is csak normál tudtam bizonyos dolgokkal foglalkozni. Azóta, még ha muszájból is, számolom a szénhidrátokat. Miuztán számolom a szénhidrátokat, igyekszem a magas szénhidráttartalmú ételeket minimumra csökkenteni az étrendemben. Ez egy életmódváltás. Más betegségemből kifolyólag kitartóan mozogni (gyaloglás, kerékpározás, taposó) nem tudok. Mert fájdalommal jár, tehát nem működik. De azért egy év alatt fogytam az én módszeremmel több, mint 15 kg-ot. És nem vettem csodaszereket én sem, csak változtattam az étkezési szokásaimon.
2012. febr. 22. 13:38
Szia!sajna én is sok diétát kipróbáltam már de mindíg abbahagytam!Van három fiam és sajna a terhességek után nagyon sok + rajtam maradt!Most döntöttem én is a mindennapi torna mellett,mert nekem sem megy a sanyargató fogyi!Te mennyit szoktál naponta tornázni?
2012. febr. 22. 13:08
Sokat tudnék mesélni diétákról, önsanyargató fogyókúrákról, de nem teszem, inkább leírom, miként élek én. Nem gondolom, hogy drasztikus módszerekhez kell folyamodnia az ember lányának, hogy sikereket érjen el, hanem azt gondolom, mindenkinek meg kell találnia azt az utat, amit, ha végigjár, azt mondhatja, igen, megcsináltam. Saját erőmből lefogytam... letettem a cigarettát... vagy legyen szó bármi másról.

Ugrás a teljes írásra: Én így csinálom...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook