Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Emlékfát szeretnénk ültetni kislányunk születése alkalmából fórum

Emlékfát szeretnénk ültetni kislányunk születése alkalmából (beszélgetős fórum)


2013. ápr. 10. 14:49
Az én szüleimnél minden unokának van ilyen fája és mindegyik megvan jelőlve egy táblácskával.
13. rinike
2013. ápr. 8. 16:29
Köszönöm mindegyik tanácsot, választok is közülük, ha nem érkezik konkrét szervezett lehetőség valami szép helyen.
12. napocskaszemű (válaszként erre: 1. - Rinike)
2013. ápr. 8. 16:13
Esetleg a természetbe , egy erdőbe is elültethetnétek. Hacsak nem gondozásra szoruló nemesített mondjuk, bár az is bírná, legfeljebb nem lenne mondjuk annyi és olyan gyümölcs. Én nekem annó akácot ültettek erdő szélre. A kisfa ma már csodás nagy, él és virul. Szüleim raktak rá kis falapot amire pákával égették a nevem. Évente látogattuk, kirándulás, piknik.... Csodás volt. Emlékszem amikor előszőr vittem oda egy barátnőmet, fura volt, nagyon megható. Szabadon a fám, amilyen én is lettem. :) csak egy ötlet volt.
2013. ápr. 8. 15:54

Szia, bár nem park, esetleg nézd meg ezt:

www.ultessfat.hu

10. rinike
2013. ápr. 8. 12:20
Azért ha valaki tud egy parkról, vagy sétányról, ahol ha egy fa árát kifizetjük, akkor az egyik fára jelképesen azt mondják, hogy az a mi kislányunk fája, az továbbra is érdekelne.
9. 9d7907a17a (válaszként erre: 8. - Szafaripók)
2013. ápr. 8. 12:18
Valamikor nálunk is élő fát ültettek, de manapság egy faragott fára (Életfa) ragasztanak levél alakú réz lapocskákat minden év elején az előző évben születettekét.
2013. ápr. 8. 11:25
Nálunk van ilyen: az önkormányzat ültet minden megszületett gyereknek, évente két alkalommal. Ebből lett egy kietlen területen az "újszülöttek ligete"...:)))
7. rinike (válaszként erre: 6. - Rinike)
2013. ápr. 8. 11:16
Mármint nem a tulajdonjog lett az övé, hanem jelképesen.
2013. ápr. 8. 11:15
Tévében láttam néhány éve, hogy létezik valahol egy (kirándulós) park, ahol lehetett ilyen fákat ültetni. Ott a park gondozásában bennefoglaltatott, hogy gondozták a fákat. Tulajdonképpen szerintem abban a parkban mindenképpen akartak fákat ületetni, de egy-egy fa árának megfizetésével ez annak a fája lett, aki finanszírozta. Ilyenre gondoltam, de sehol nem találok a neten ilyen lehetőséget, pedig már hetek óta mindenféle kulcsszóval keresem.
2013. ápr. 8. 11:12
én is saját,vagy nagyszülők kertjébe ültetném,mivel tényleg rosszul festene a dolog ha a fa kipusztulna. Vagy ha tervbe van a költözés én a lakásban is nevelenék fát cserépben.
2013. ápr. 8. 11:01
nagyon szép gondolat,de tényleg érdemes év közben is ápolni,mert az meg nagy trauma,ha az emlékfa kiszárad.
3. 408020f45e (válaszként erre: 2. - Rinike)
2013. ápr. 8. 10:52

Hogy van-e erre szabályozás, nem tudom. De talán a legalkalmasabb hely erre a saját kert vagy a lakóházatok előtti vagy mögötti terület. Ha pedig csak évente 1x mennétek oda, hát nem szerencsés. Ha metszeni, vagy locsolni netán karózni kellene vagy a lombot gereblyézni később, azt ki fogja csinálni?

Ha egy parkban egy híres személyiség ültet fát vagy az ő emlékére ültetnek fát, annak a gondozását az vállalja, aki ültette. (vagy közvetlenül vagy közvetve) De ha magánszemély ültetne, nem tudom milyen kötelezettséggel jár.

2013. ápr. 8. 10:34
Emlékfát szeretnénk ültetni kislányunk születése alkalmából, amit egy kirándulás keretében évente meglátogathatnánk a gyermekkel együtt és "csodálnánk", hogy mekkorát nőtt a fa és a gyermek. Hol van/lenne ilyenre lehetőség?
2013. ápr. 8. 10:34
Emlékfát szeretnénk ültetni kislányunk születése alkalmából, amit egy kirándulás keretében évente meglátogathatnánk a gyermekkel együtt...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook