Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Emiatt ne akarnék gyereket? fórum

Emiatt ne akarnék gyereket? (beszélgetős fórum)


13. ariana
2021. szept. 23. 11:54
Te kitől örökölted az orrod?
12. Scherlock (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 23. 09:50

Ezek szerint nálad az.


Ki miben tud segíteni?

11. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 23. 08:38
Vigyen a szíved:))A külsőségeket nem érdemes figyelembe venni.Azt megértem hogy mentális problémák miatt aggódsz,,,de ha tényleg tudod kezelni ,egy baba amellett hogy sok izgalom és aggódás ,,rengeteg öröm is.Nem is lesz annyi időd magaddal/magadon gondolkozni mert ő fogja jó esetben lekötni a gondolotaidat.Ilyenkor a magunk bajai szinte eltűnnek szóval gyógyír lehet/lesz a lelkednek:)))
10. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 23. 07:18

Ez a genetikailag elhízott egy marhaság. Persze van aki könnyebben és gyorsabban hízik, de hogy ezt ne lehetne kordában tartani, az nem igaz. Ahogy egy tanárom egyszer mondta, ha ez így lenne, akkor Auschwitzben is lettek volna kövérek, de nem voltak. Szóval ezt a felét elengedheted.

Az orrod? Hát eleve kevés igazán szép orrú ember van.

Ne bátsák a gyereket? Hát a legtöbbet fogják, a gyerekek ilyenek, tök mindegy miért, nem kell ehhez ronda orr, mindenkit van miért csúfolni, és meg is történik, utána meg csúfolják a másikat...

A mentális problémáid nem ismerem, de szerintem ez a ráfeszülés erre a dologra is ebből adódik.


Egyébként meg az az igazság, hogy mindenki magának dönti el, hogy mi miatt akar vagy nem akar gyereket. Te meg akarsz, akkor hol itt a kérdés? :DDD

2021. szept. 23. 05:54

Értem, hogy aggódsz, mivel eleve sorongó alkat vagy. Ez sajnos valóban örökölhető, de szerencsére ma már nem kell ezzel sem szenvedni, van korszerű gyógyszeres sefítség, terápia, ami már nem ciki.

De a gyerek külseje miatt kár előre aggódni. Elhízottak a pasik a férjed családjában? Lehet. De mit főzött anyósod, sportoltak, kertészkedtek, vagy az volt a családi minta, hogy csülökpörkölt és pihi a fotelben? Akkor az nem genetika, életmód kérdése.

Az orrot ma már meg lehet műteni, nem nagy dolog.

8. Amaunet (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 22. 23:19

Nem lehet mindenre felkészülni. Főleg nem kéne félni a képzelt jövőtől.

Lehet, hogy csodaszép lánykád lesz vagy egy szuper okos, ügyes fiacskád, akinek semmi gondja nem támad majd az iskolában.

2021. szept. 22. 23:15

Párod alkata miatt ne aggódj.Én 12 évig jártam szülői értekezletre. sokféle egyáltalán nem snájdig apukát láttam, sok volt az alacsony, a túlsúlyos, szekrényt stb

Egyik anyatársammal csak nevettünk rajtuk, hogy melyik kéne - egyik se.


És érdekes módon ezeknek a rémes küllemű pasiknak iskolás korban egész helyes gyerekeik voltak.

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Amaunet)
2021. szept. 22. 23:04

Remélném, hogy nem. Már tudok teljes életet élni.

Inkább attól tartok, hogy az ő kis élete alakulna rosszul ezek miatt és ugyanúgy át kéne esni azon a rögös úton, amin nekem.

Nem is úgy aggasztanak.A saját gyerekemet előnytelen külsővel is imádnam. De az egész társadalom, a többi ember sokszro csúnyán viszonyul azokhoz, akik nem illenek a normákba. Talán kicsit túlzásba esek, de a magam bőrén is tapasztaltam.

5. Amaunet (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 22. 22:54

Úgy értem, hogy az ő életére nem lenne hatással a te betegséged?

A külső jegyek pedig ne aggasszanak! Lehet, hogy egy jóképű, csinos üknagypapa/nagymama tulajdonságait örökli majd.

De nem rendelhetjük meg ezeket. Egy barátnőm kisfia óriási elálló fülekkel született. De viccként kezelték és ma már "utolérte" a füleit.:)

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2021. szept. 22. 22:46

Tuljadonképpen nem tudom, mennyire örökölhető ez a probléma. Kényszerbetegség, pánik és depresszió. Kijárt nekem a jóból. Azt viszont tudom, hogy a kényszer kivételével édesanyám is küzdött ezekkel. Pont egyforma tüneteink voltak. Emellett is szépen felnevelt, minden jót megkaptam, de szörnyű ilyen problémákkal élni.

Az elhízásról pedig annyit, hogy apósom is elhízott, a párom is és a sógorom is. Már gyerek koruk óta. Volt, hogy a párom lefogyogatott pár kilót, de sosem volt igazán vékony testalkat.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2021. szept. 22. 22:38

Tudnám nevelni mellette a gyermekem, már élhetővé tettem orvos segítségével.

A bélyeget azonban rányomta a kamasz és fiatal koromra. Rengeteget szenvedtem. Nem akarnám ezt a gyerekemnek.

Azt sem, hogy a külseje miatt bántsák. (Ha esetleg megörökölne minden "rosszat".)

2021. szept. 22. 22:35

A gének hajlamosíthatnak az elhízásra, de sokkal nagyobb szerepe van benne az egészségtelen életmódnak. A nevelésnek. A sportnak.

Csúnya az orrod? Ugyanmár! Mi a csúnya és mi a szép? És ma már létezik a plasztikai műtét.

Ha a pszichés problémád nem öröklött, akkor amiatt sem aggódnék.

A kérdés az, hogy emellett a probléma mellett, ezzel élve hogyan tudnád a gyermeked nevelni?

2021. szept. 22. 22:14

Normális ha valaki amitt nem akar gyereket, hogy nehogy a rossz külső és belső tulajdonságokat örökítse?

Párom elhízott (180cm és 127kg) egész családjában jelen van ez a hajlam, én pedig nagyon csúnya orrú nő vagyok. Ráadásul pszichés problémáim is vannak.

Én szeretnék babát, de félek, hogy megörököl minden rosszat. (Legrosszabb a pszichés probléma lenne)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook