Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Emésztési zavarok fórum

Emésztési zavarok (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Emésztési zavarok

11. Zsu-boszi (válaszként erre: 10. - Zsu-boszi)
2010. okt. 22. 16:54
bocsi, folytatom, tehát ha nyugodtabb vagyok, az emésztési gondok (puffadás, hasfájás, gyomorégés) is csökkennek, jó esetben el is múlik. De persze nem könnyű nyugodtnak maradni, ha valaki szorongós, idegeskedő tipus.
2010. okt. 22. 16:51
Szerintem is jó a svédcsepp, azonkívül nagyon sokat segíta kamillatea, de csak ha rendszeresen, napi 3-szor fogyasztjuk, természetesen ki kell hagyni a puffasztó ételeket (sajnos legtöbb nyers gyümölcs éa zöldség is idetartozik), tapasztalataim szerint a mozgás is hatásos (egyszerű torna vagy jóga) és végül de nutolsó sorban katácskának igaza van: ne idegeskedjünk (szigorú figyelemelterelés pl. hobbi, könyv, bármi, ha stersszes napunk vagy időszakunk van. Én azt vettem észre magamon
9. katácskák (válaszként erre: 7. - Katácskák)
2008. okt. 9. 02:12
öröklött is lehet, sajna.
2008. júl. 27. 01:03

nekem is vannak ilyen problémáim..

ill nem is hasam hanem a gyomorszáj körül puffad fel és főleg éjszaka ébredek fel a rossz kellemetlen közérzetre és nem bírok aludni és feküdni sem.

vajon mi lehet a megoldás?

amúgy már 3 éve kivizsgáltak gasztrón de már a gyomorröntgen is kimutatta a reflux betegséget a savkötők meg elég sza..ok

2008. júl. 26. 11:01
ÉS FQleg NE idegeskedjünk senkin- semmin..
2008. jún. 9. 18:22
A puffadás során a belekben apró a szénsavra emlékeztető buborékok keletkeznek,amiket sajna pusztán folyadékkal nem lehet megszüntetni!Erre jó az espumisan aminek a hatóanyaga egy teljesen inert forma,és ennek köszönhetően a kismamák is szedhetik,anélkül hogy bármi bajt okoznának a picinek!Próbáljátok ki,hogy egy pohár habos sorbe cseppegtetek az espumisan emulsióból(ami a pici babáknak van kitalálva),hogy pár másodperc alatt eltünteti a bubikat!U.az játszódik le a belekben is!
2008. ápr. 23. 21:32
TÖBB FOLYADÉKOT KELL INNI, ÉS ROSTOS ÉTELEKET ENNI
2008. febr. 11. 12:12
Azt mondjátok a zoldlotty erre is jó?
3. 27525d0da6 (válaszként erre: 2. - Lamoni)
2007. dec. 17. 06:53
Vannak már olyan haspuffadás elleni gyógyszerek,amiket kismamák is használhatnak.Azt hiszem a Normaflore is ilyen.Én Espumisan gyöngyöt szoktam használni,mert sajnos ez a probléma engem is érint.Viszont megfigyeltem,ha teljeskiőrlésű dolgokat eszem,akkor a wc-re járással sincs semmi gond!
2007. máj. 1. 21:02

A cikkben leírtak nagyon jellemzőek rám. Nekem elég sűrűn szokott puffadni a hasam, és a sok folyadék tényleg segít általában.

De mi van ha nem segít? Olyankor mit lehet tenni? Ha egy kismamának bekeményedik a hasa, az mit tud csinálni?

2007. márc. 26. 13:34
Ha a farmerod egyik nap még jó, másnap már alig tudod begombolni, valószinüleg puffadt a hasad. Elejét veheted a dagadásnak, ha megfogadod ezt a pár jótanácsot, így nem fogsz többé kellemetlen haspuffadással küszködni.

Ugrás a teljes írásra: Emésztési zavarok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook