Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Emésztési probléma vagy valami más? fórum

Emésztési probléma vagy valami más? (beszélgetős fórum)


22. Cemi
2019. aug. 29. 09:34

Sziasztok, szeretném megosztani veletek az én tapasztalataimat, 17 kg fogyás, rengeteg fájdalom, és teljes eladósodás után végre a javulás útján vagyok, ősszel még lesz néhány kiegészítő vizsgálatom.

Jelenleg diétázom, a tüneteim minimálisak lettek!

Hozzáértő gasztroenterológust itt találtam:

[link]

Dr. Sipos Ferenc Ph.D. belgyógyász, gasztroenterológus, immunológus-allergológus szakorvos osztályvezető egyetemi adjunktus

Van egysajátságos stílusa, /de nem ez a lényeg, hanem a szaktudása /, minden előző eredményemet megkérdőjelezett, kiegészítő vizsgálatokat kért-neki lett igaza, SIBO-nál képben van, javasol diétát, ha szükséges gyógyszert stb.

Hasznos információkat itt lehet olvasni, ezzel kezdtem:

[link]

A következő lépésem a Facebookon csatlakoztam különböző csoportokhoz –életem egyik legjobb döntése volt, többségében támogató segítő, és tapasztalatokkal rendelkező emberek vannak itt. A csoportban fájlok közt szinte minden megtalálható, vizsgálatok, orvosok, dietetikusok, diéták stb.

Bemásolom ide az egyik csoport által javasolt vizsgálatokat:

I. Háziorvos által kérhető vizsgálatok:

- Hasi Ultrahang (Bélfal vastagodás és egyéb jelentős szöveti elváltozás kizárására, emésztő és kiválasztó szervek állapota)

Vértesztek:

- Általános vérkép

- B12, Folsav, D vitamin szint (vitaminellátottság ellenőrzése)

- CRP szint (Van-e gyulladás a szervezetben?)

- TSH T3 T4 hormonszintek (pajzsmirigy működése)

Széklettesztek:

- Széklettenyésztés (patogén gombák és baktériumok jelenlétének ellenőrzésére)

II. Kizárólag gasztroenterológus által kérhető vizsgálatok

és magánlaborban kérhető vizsgálatok:

- Gyomortükrözés + szövetmintavétel (Szöveti elváltozás látható e? Reflux és fekély kizárása.)

- Vastagbéltükrözés + szövetmintavétel (Szöveti elváltozás látható e? Crohn és Colitis Ulcerosa kizárása.)

- Hasi CT

Széklettesztek:

- Széklettenyésztés (patogén gombák és baktériumok jelenlétének ellenőrzésére)

- Clostridium difficile toxin

- Giardia lamblia antigén

- Calprotectin szint (Van e gyulladás a bélrendszerben?)

- Bélflóra státusz (Nem elsődleges, de hasznos lehet.)

H2 kilégzési tesztek:

Ha lehetőség van rá, akkor a modernebb tesztet kell választani, ahol mérik H2 és a CH4 szintjét is egyidejűleg. Kiértékelés: H2 (hidrogén) pozitív eredmény esetén: SIBO-D gyanú, CH4 (metán) pozitív eredmény esetén: SIBO-C gyanú

- laktulóz(SIBO-D)

- glükóz (SIBO-C)

- fruktóz (gyümölcscukor intolerancia)

- laktóz (tejcukor intolerancia)

Vértesztek:

- Cöliákia [tTG IgA, tTG IgG] (glutén intolerancia)

- DAO szint (hisztamin intolerancia)

- Laktóz genetikai teszt (genetikai tejcukor intolerancia)

- Helicobacter pylori teszt

- Thyreoglobulin autoantitest/ATG (pajzsmirigy működése)

- AntiTPO szint (pajzsmirigy működése)

- Amiláz, lipáz enzimek értékei (hasnyálmirigy működése)

- Pepszinogén I-II, Gastrin-17 [un. GastroPanel] (gyomornyálkahártya állapota, gyomorsavtermelés, atrófiás gastritis)

- ANCA, ASCA szint (Hasznos lehet, ha igazoltan gyulladás van a bélrendszerben.)

[link]

[link]

Ezután én dietetikushoz fordultam, vele Skypen konzultáltam, az ő javaslatára nézettem meg a DAO szintemet is, ez igazolta, hogy hisztamin intoleranciám van.

A hisztaminnal kevés szakember foglalkozik, nagyon sok betegség kísérő tünete, diétával, étrend kiegészítőkkel, vitaminokkal, probiotkum, perbiotikumok használatával jól lehet csökkenteni a tüneteket.

[link]

[link]

Ezt én a Synlab-Centrum labnál csináltattam meg, de itt is meg lehet:

Hisztamin vizsgálatok

LABOR VIZSGÁLAT -MIKROBIOM teszt

MEDIVERE – Németország

[link] Frau/Darmgesundheit/Darm-Mikrobiom-Stuhltest.html

Így néz ki az eredmény:

[link] out/media/210021de_musterbefund_mikrobiom.pdf?fbclid=IwAR0o8TbQ2_twyrqRApzp3dunTJfAcH5kWU0ZaT5dYw3WcCas460W2WgJ5fg

- “Hétfő és csütörtök között kell postára adni,hogy hétvége ne essen bele, mert akkor a postán ragad.... :-) mintavétel előtt, vegyél ki minden fertőtlenítő illatosítót a wc-ből és 2x őblítsd le a wc-t.3 helyen vegyél mintát a székletből.”

- “Átutalások banki adatai: Bank: HypoVereinsbank Erlangen (Unicredit Csoport)

BIC: HYVEDEMM417

Közvetlenül bankkártyával vagy PayPal rendszerben is lehet fizetni.

Beteszed a kosárba a megrendelni kívánt terméket, kitöltöd az adatokat, és akkor elküldi a megrendelést. Pár napon belül küldik futárral a kért vizsgálatokhoz a dolgokat.”

Visszaküldés: 3 napon belül vissza kell érkeznie.

LABOREXPRESS

A vizsgálat kódszáma: 1101“

A bélflóra mikrobiológiai vizsgálata, gombákra, valamint hasznos és káros baktériumokra (quantitatív – mennyiségi, székletvizsgálat: aerob - anaerob bélflóra, élesztő és penészgombák, pH érték beleértve a clostridium difficile is).”

[link] laborvizsgalat-belegeszseg-szekletbol-belflora-statusz

A vizsgálat kódszáma: 1136

Bélflóra státusz (aerob- anaerob baktériumcsírák, penész-és élesztőgombák Candia albicans és Candida spp. ) mikrobiológiai vizsgálata, valamint az emésztési maradványok quantitatív vizsgálata. A csomag tartalmazza az alfa-1-antitrypsin, calprotectin, epesavak, pankreas-elastase és szekretoros IgA vizsgálatát is.

[link] laborvizsgalat-belegeszseg-szekletbol-belegeszseg

A vizsgálat kódszáma: 1139

Bélellenõrzés-gyulladás-> flóraállapot, emésztési maradványok, alfa-1-AT, kalprotektin, slgA, EPX

[link] laborvizsgalat-belegeszseg-szekletbol-belegeszseg-gyulladas

REGENERUS LABS – Anglia

Comprehensive Stool Analysis With Parasitology x 2 (CMI03)

[link]

A hisztaminózis tünetei – részlet a cikkből

Forrás: [link] Letöltés: 2018.06.26

Nem specifikus tünetek

Fontos: az alább felsorolt tünetek nem specifikus tünetek, ami az jelenti, hogy a tünetek sok más betegség tünetei is lehetnek. A felmerülő tünetek alapján fontos a differenciál diagnózis felállítása, hogy a kiderüljön, ha más betegség okozza a tüneteket. CSAK a tünetek alapján nem lehetséges a hisztamin intolerancia diagnózisának felállítása. Ha az érintett egyik-másik tünettől újra és újra szenved, továbbá nem található az egyértelmű kiváltó ok, akkor kell gondolni a hisztamin intolerancia lehetőségére is.

A felsorolás nem teljes körű. A felsorolt tünetek, olyan érintettektől származnak, akiknél az eliminációs diéta alatt ezek a tünetek enyhültek, vagy teljesen el is múltak. Tudományosan nem az összes tünetnél bizonyított eddig a hisztamin metabolizmussal való közvetlen kapcsolat. Nincsenek egyértelmű diagnosztikai módszerek, amelyek alapján biztonsággal kimondható lenne, hogy a tüneteket a hibás hisztamin anyagcsere okozza, vagy egyes tüneteket egy másik mediátor idéz elő, és ezért csak masztocitózis esetén figyelhető meg.

Hogy a következő tünetek melyike érint ez teljesen változó lehet, általában nem az összes van jelen.

Emésztőrendszer, gyomor-bél traktus

A leggyakoribb akut vagy krónikus tünet az emésztőrendszert érinti. Ezeket ezeket a panaszokat gyakran ismeretlen eredetűnek titulálják, mert a kiterjedt diagnosztikai vizsgálatok nem találnak kóros elváltozásokat. Sokszor irritábilis gyomor, és/vagy bélszindróma a diagnózis. A közvetlen kapcsolatot az tünetek és az étkezések között gyakran nehéz felismerni. Ez azért van mert a felvett táplálék lassan szívódik fel a bél tranzitideje miatt és a tünetek nem az étkezés után azonnal, hanem csak késleltetve jönnek. Erősen hisztamin szennyezett étel azonban okozhat 15-30 perc elteltével is hasi görcsöket és akut hasmenést.

Emésztési zavar, puffadás, hasi fájdalom, szúró érzés a gyomorban, gyomor-és bélrendszeri görcsök.

Gyakori vagy krónikus hasmenés, reggeli hasmenés, a hisztamin növeli a belek motilitását, miáltal a megemésztett étel gyorsabban halad át a bélben, mint a normálisan. Emiatt a rövidebb tartózkodási idő miatt, hiányosan emésztett az étel.

Ritkábban székrekedés, vagy váltakozó hasmenés és székrekedés

Gyomorégés, visszacsorgó gyomorsav (reflux)

A gyulladásos gyomor- vagy bélbetegség, irritábilis bél szindróma

Hányinger, hányás

Tengeribetegség, utazási betegség

Kínai étterem szindróma (ellentmondásos)

Tünetek, amelyek hasonlítanak a gyomor-bél influenzára (gastroenteritis)

Szív-és érrendszer

A hisztamin fiziológiai funkciója, hogy vazodilatációt okoz (perifériás értágulat-->anafilaxiás sokk).

Ezáltal, ha valakinek magas a hisztamin szintje nagy valószínűséggel alacsony a vérnyomása (hipotónia). Sajnos az alacsony vérnyomást szívesen elkönyvelik, úgy, hogy "örüljön neki agyvérzést nem fog kapni, igyon sok vizet, és menjen sportolni". Nagyon ritka esetekben előfordulhat azonban ennek az ellenkezője is. Feltételezik, hogy a hisztamin a perifériás ereket tágítja, ellenben acentrálisakat szűkítheti (erek amelyek a szívbe és az agyba vezetnek), ezért egyedi esetekben felléphet hipertónia is.

Vérnyomásesés, alacsony vérnyomás (hipotenzió)

Szívritmuszavarok ("szívdobogás")

Gyors, szabálytalan szívverés (palpitáció)

Szapora szívverés (tachycardia), pánikroham

Bőr, nyálkahártya, légzőszerv

"Állandó nátha", orrdugulás, orrfolyás (rhinitis), különösen az étkezésekkor, de típustól, és hisztamin tartalomtól függetlenül is előfordulhat. Súlyosbítja a hideg / füst / szmog / illatok.

Orrfújásnál jelen lehet egy kis vér (az erek fokozott permeabilitása)

Erős izzadás, verejtékezés, éjszakai izzadás, izzadt láb / kéz, hőhullámok

Piruló az arc étkezés után ("flush"), hőhullám, arcbőr enyhe gyulladt érzése

Foltok az arcon, akne, pattanások, mitesszerek, faggyú túltermelés, zsíros bőr

Bőrkiütés, bőrpír, ekcéma, csalánkiütés (urticaria)

Viszketés (pl.: viszkető fejbőr, viszkető oltási hegek)

Keratosis pilaris: felkar, néha comb, arc, stb. tele vannak kis piros pöttyökkel / pattanásokkal, egyszer kiszáradt, egyszer gennyes

A kéz égető fájdalmas gyulladása, hólyagok, csomók, bőrkeményedés

"Nap allergia": a naptól a bőr gyorsan kipirosodik, a következő napon azonban a "leégés" eltűnik

Kiszáradt száj

Afták: mikro sérülések a száj nyálkahártyáján, kicsi sárgás-fehér "lyukak" / "sebek", úgy fáj, mint a pokol, és napokig, hetekig, hónapokig nem gyógyul. Amellett, hogy a száj nyálkahártyáján lehet, lehetnek papillák a nyelven is, amik ugyanúgy fájnak, mint az afta.

Krónikus köhögés, száraz köhögés, bronchitis, irritált hörgők

Állandó köhögés, különösen stresszes helyzetekben

Váladék felköhögés, a gyakori torokköszörülés, akár a hangszalagokat is érintheti, különösen azután, hogy nehéz ételeket ettünk (hasonló,mint a cisztás fibrózis)

Ödéma (duzzanat = kötőszöveti folyadék felhalmozódása miatt), pl. duzzadt szemhéj, folyadék a lábakban

Idegrendszer

A hisztamin részt vesz az alvás-ébrenlét ciklus szabályozásában, ha a testet elárasztja a hisztamin különböző neurológiai tünetekhez is vezethet.

Fejfájás, migrén, nyomásérzés a fejben, szédülés

Fáradtság, levertség, kedvetlenség

Álmatlanság, elalvási vagy alvási zavar, csak felszínes szundikálás mély alvási fázis nélkül

Koncentráció, kognitív zavar, lassúság

Feledékenység, károsodott memória

Zaj érzékenység, nyugalom keresés

Érzékenység a stresszre, csökken az ellenálló képesség, burnout érzés

Idegesség (még külsõ ok nélkül is), nyugtalanság, viszketés, koffein túladagolás érzés

Izomgörcsök, izomrángás, remegés, összeszorított állkapocs izmok, fogcsikorgatás

Olyan tünetek mintha enyhe mérgezésünk lenne idegméreg által

Melankólia, szomorúság, sírás, depresszió (gyakran nem látható ok miatt)

Öngyilkossági gondolatok

A szaglás ideiglenes elvesztése vagy károsodása

Személyiség megváltozása, esetleg más mentális / neurológiai rendellenességek

Endokrin rendszer

Menstruációs zavarok: fájdalmas menstruáció, a ciklus zavara

Endometriózis

Fejlődési rendellenességek, a növekedés elégtelensége

Immunrendszer

Fokozott hajlam a fertőzésekre, gyakori betegség

Fokozott fogékonyság a gyulladásokra, gyulladásos területek

Torokfájás

Rekedtség

Influenzaszerű tünetek, tartós rossz közérzet, izomfájdalmak

Homloküreg-gyulladás, arcüreggyulladás, orrmelléküreg-gyulladás, gyulladás egyéb orrmelléküregekben, mint ékcsont, rostacsont

Tartósan duzzadt, fájdalmas nyirokcsomók

Mandulagyulladás (tonsillitis), orrpolip, esetleg mandulaműtét. (A mandulák az immunvédelmet szolgálják. A műtét után még növelheti a hajlamot a fertőzésre.)

Gombóc a torokban

Kötőszöveti gyulladás, a szövetek a bőr alatt nyomásérzékenyek, fájnak

A fejben fájdalmas gyulladás, égő és nyomás érzés, krónikus (nem bakteriális eredetű) agyvelőgyulladás (enkefalitisz = krónikus gyulladás az agyban)

Fájdalmas / égő húgyhólyag, sürgető vizelési inger, gyakori vizelés (hasonló, mint a bakteriális hólyaghurut gyulladás)

Égő szemek, kötőhártya-gyulladás, piros, könnyező szem

A szem belső sarkában vagy szájzugban sárgás fehér összegyűlt anyag

Homályos látás

Gyulladásos reumatológiai betegségek, rheumatoid arthritis

Lágyrész reuma: pl. ín vagy ízületi problémák, hátfájás: hát izmai úgy fájnak, mint izomláz esetén (izom reuma, izom gyulladás)

Szakaszos fogfájás, fájó íny, bölcsességfogak begyulladnak

Herpes simplex labialis (ajakherpesz) vagy herpesz szerű tünetek (pl. nem gyógyuló bőr repedések a szájzugban)

Táplálkozás

Alkohol allergia, egyáltalán nem, vagy csak nagyon kis mennyiségben tolerálható

Falási rohamok

Vitamin-, tápanyaghiány a gyulladt belek miatt

A folyamatosan gyulladt, ingerelt legyengült immunrendszer érzékenyebben reagál kisebb környezeti hatásokra, amik az egészségeseknél észrevétlenül maradnak.

időjárás érzékenység (pl.:légnyomás változás)

elektroszenzitivitás (érzékenység az elektroszmogra) ???

érzékenység a földsugárzásra, vízerekre stb. (radiesztézia) ???

Ha valaki már régóta szed savlekötőt, feltétlenül olvassa el a legújabb kutatási eredményeket:

[link]

javaslom, hogy csináltassa meg az itt javasolt vizsgálatokat / Pepszinogén I-II, Gastrin-17 [un. GastroPanel] (gyomornyálkahártya állapota, gyomorsavtermelés, atrófiás gastritis/

Ezeken az oldalokon még rengeteg érdekes információ van, szörfözzetek náluk is:

[link]

[link]

[link]

Igen, sajnos teljesen eladósodtunk / ősszel lesz meg egy széket Genom vizsgálatom/, úgy érzem megérte. Minimálisak a tüneteim, és nincs fájdalmam-ha betartom a diétát!

Remélem tudtam segíteni, és nem okoskodásnak veszitek.

Jobbulást mindenkinek

21. Pasionella (válaszként erre: 19. - 0adc8842b1)
2019. aug. 8. 22:48
Irtam hogy abbahagyom, nyilvan nem tudhattam hogy rosszabbul leszek tole. Nem tudom egy vakbelgyulladas mennyi ido alatt zajlik, mar jo ideje faj igy a hasam, aztan lettek refluxra utalo tuneteim. Augusztus vegenel hamarabb sajnos egy gasztroenteorologus sem tud fogadni.
20. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 15. - Levarosbukta)
2019. aug. 8. 21:14
Igen nála is voltam.Őt is ajanlom.A klinika es a magancentrum is nagyon jo
19. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Pasionella)
2019. aug. 8. 08:54
Szép napot! A refluxra nem kellene olyan gyógyszert szedned, amitől még rosszabbul vagy. Miért nem hagyod abba? A reflux amúgy is a gyomorsavasságtól alakul, a savat kell enyhíteni, Még a "Dipankrin" is sokkal jobb. Már egy párszor írtam, a legjobb sok köménymaggal erős "köménymagos leves" - rántott leves. Hidd el sokat segít. A liszttel való rántás felszívja a savat és esetleg a zsíros dolgokat. Szerintem meg elképzelhető, hogy vakbélgyulladás, mert az szokott a baloldalon kisugározni. Sőt veszélyes is lehet.
18. 5236d12e25 (válaszként erre: 17. - Levarosbukta)
2019. aug. 8. 07:12
Neked amúgy mi a gondod?
17. levarosbukta (válaszként erre: 16. - 5236d12e25)
2019. aug. 7. 23:35
Az az igazság hogy ha most rendbe raknak - félúton már nem akarom otthagyni őket - akkor én sem megyek többet. Pofátlanul drágák.
16. 5236d12e25 (válaszként erre: 15. - Levarosbukta)
2019. aug. 7. 21:57

Én a 400 ágyasba Illés Anitához.

Egyébként amit felháborítónak tartok a Davinciben pl, hogy elmész kiperkálod a vastag összeget arra az alig 15-20 perces konzultációért majd ugyan úgy leküld a 400 ágyasba majd menj vissza a davincibe

újabb jó pénzért. 1x voltam Davinciben igaz nődokinál de semmi újat nem mondott se kezelést. Szóval oda soha többet.

15. levarosbukta (válaszként erre: 14. - 5236d12e25)
2019. aug. 7. 21:50
Amúgy a Király Klinikát dicsérik, én a dr. Czimmerhez járok, ő a Da Vinci Klinikán is rendel, azok is jók.
14. 5236d12e25 (válaszként erre: 3. - Valakivagyok1984)
2019. aug. 7. 21:14
Amúgy én épp Pécs mellett lakom. Pécsre járok gasztroshoz. Ha most nem talál semmit, akkor megnézem ezt a klinikát.
13. 5236d12e25 (válaszként erre: 9. - Valakivagyok1984)
2019. aug. 7. 21:08
Jó de, hogy hívják a ritka vastagbél betegséget? Mit műtöttek rajtad végül?
12. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 10. - Amaunet)
2019. aug. 7. 21:04
Azért ez nem minden puffadast lehet szódabikarbónával elintézni.Előbb az okot kell kideríteni.
11. Pasionella (válaszként erre: 10. - Amaunet)
2019. aug. 7. 20:26
Ultrahangon a vesemre azt mondtak minden ok, se homok, se ko.
10. Amaunet (válaszként erre: 1. - Pasionella)
2019. aug. 7. 18:53

Puffadásra innék szódabikarbónát. Gyermekkorunkban is mindig azt kaptunk, ha valami emésztési problémánk volt, puffadtunk.

A hányinger és derékfájás: nekem akkor volt ez a két tünet egyszerre, mikor vesehomokom volt. Sört kell inni, az kimossa.:)

9. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 5. - 5236d12e25)
2019. aug. 7. 18:14

Egy ritka vastagbélbetegség amire mindig ráfogták h ibs vagy csak tárták szét a karjukat.es a vicc,hogy egy 5000ft-os vizsgalattal derult feny ra.

Ezert irtam h menjetek el oda.

2019. aug. 7. 15:29
Ludea-t írtak fel refluxra, ahogy elnézsem a mellékhatásai simán lehetek ettől is ennyire rosszul mert azóta van ennyire a puffadás amióta szedem, illetve a fejem is nagyon sokat fáj emiatt.
7. Napsugár8 (válaszként erre: 5. - 5236d12e25)
2019. aug. 7. 14:28
Írja, hogy a műszeres vizsgálattal megtalálták a problémát, az alapján megműtötték, és azóta nuku gond.
6. 5236d12e25 (válaszként erre: 4. - Pasionella)
2019. aug. 7. 14:21
Novemberben már olyan súlyos volt a gyulladás hogy 6 napig véres hasmenésem volt, leszállni alig bírtam a wcről. A fájdalomról ne is beszéljünk..
5. 5236d12e25 (válaszként erre: 3. - Valakivagyok1984)
2019. aug. 7. 14:19
De végül mi volt a diagnózis?
2019. aug. 7. 14:15

En meg egyelore nem sejtem mi bajom, nem latott meg gasztroenteorologus.

Elliana, ez nem semmi amin atmesz.

2019. aug. 7. 14:13

Mind a kettőtöknek ezt a klinikat ajanlom:



[link]


33év szenvedès számos rossz diagnózis után és vagy 5 vastagbéltükrözés és rengeteg gyógyszer után végre itt diagnosztizáltak és ez alapján mûtöttek meg és lett élhető az életem.

Nemtudom ti hol laktok.

Én Pestről 2 gyerek mellől utazgattam ide és higyjétek el,megérte.

Jobbulást!

2019. aug. 7. 14:02

Bal borda ív alatti égő szúró fajdalom stimmt.

Nekem 2010ben kezdődőtt. 1 évig jött ment. Akkor ráfogták hogy ibs de annyi biztos volt, hogy valami gyulladásban van csak nem tudták mi.

Nekem azóta folyamatos hasmenésem vagy laza székletem van. 5 éve az első terhességemmel kezdődőtt a bélgyulladás ami azóta is folyamatosan jelentkezik. A 2. császáromnál kiderült mindenem összenőtt a vastag belem csoda hogy nem halt el mert megcsavarodva nőtt rossz helyre.

1 éve voltam béltükrőzésen mert a köldöksérv miatt nem vállalt másképp a doki. Ott annyi derült ki hogy a megcsavarodott rész kitágult valamennyire.

Túl vagyok laktóz terhelésen glutén pajzsmirigy ilyen olyan vérvételen negatív. Fruktóz terhelésem ami papíron negatív mert 1 egység híján fújtam meg az alsó határt, ellenben a terhelést magát nagyon rosszul toleráltam. Konkrétan 15 perc után kifo.tam a lelkem 2 napig. Szóval most 2 hónapja tartom a diétát de 0 változás. Szeptember 2.án lesz újabb béltükrőzésem de most biopsziával.

2019. aug. 7. 13:48

Tudom tudom, hogy a hoxán nem rendel orvos :-) ahhoz már ezer éve tagja vagyok a portálnak, hogy ezt jól tudjam. Egyszerűen amíg eljutok dokihoz hátha valakinek voltak hasonló tünetei és tudott valahogy segíteni magán.

A kezdés fül-orr-gégész volt, reflux gyanús, most szedek erre tablettát, a gombócérzés a torokban elmúlt. Időközben kértem időpontot hasi ultrahangra ahol megnézték a veséimet, epét, hasnyálmirigyet, lépet, májat, minden ok.

Kértem időpontot gasztroenteorológushoz, mindenki szabadságon van, mindenkit végig hívtam, legkorábbi időpont gyomortükrözéssel egybekötve aug 30.

Addig nyilván szétrobbanok. Nagyon durván puffadok folyamatosan, bármit eszek, már a tejet (csak reggeli kávéba iszom) lecseréltem laktózmentesre, kenyér helyére vettem valami nagyon ch csökkentett kenyeret, a teljesen gluténmentest még nem próbáltam, ezek csak tippek, hogy esetleg ez a bajom.

Bal oldalt borda alatt szokott fájni a hasam, szúró égó érzés de igazából nem tudom megállapítani biztosra, hogy a gyomrom lenne. A puffadáson kívül fáj a derekam és már átsugárzik a hátamba. Iszok salvus vizet, illetve mától már a kálmogyökér teát is próbálom, valahogy túlélni a napokat. Néha hányingerem is van de az ritka, hányás, hasmenés nincs.

Persze ilyenkor az ember bújja a netet és a legrosszabbra gondol...de véres széklet meg ilyesmi hál Istennek nincs.

Ha valakinek voltak hasonló panaszai és mivel enyhítette, kiderült-e mi baja azt megköszönném.

Létezik ennyire durva étel intollerancia, úgy értve előzmények nélkül vagy IBS, vagy esetleg ezeket a reflux produkálhatja? (a reflux tipikus tünetei mint gyomorégés nem igazán van meg)


A menj el orvoshoz dolgot légyszi hanyagoljuk, részben megtörtént és muszáj várakoznom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook