Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Emésztés "rendező" diétát keresek (fogyni nem akarok) fórum

Emésztés "rendező" diétát keresek (fogyni nem akarok) (beszélgetős fórum)


2013. dec. 12. 09:19
Zolsegek=zoldsegek
2013. dec. 12. 09:19

A paleo etrend nem baromsag es van benne szenhidrat, ne keverd ossze az atkins dietaval, egyebkent annak is csak az elso szakaszaban van nagyon korlatozva.


A paleoban nem tiltott a gyumolcs, vagy a magvak, vagy a zolsegek, teljesen kielegitik a szenhidrat szuksegletet. Termeszetesen, ha sokat akar fogyni az ember, barmilyen dietaban altalaban a gyumolcsot korlatozni szoktak, hacsak nem egy gyuminaprol van szo.


Na, spec a paleoban is gyuminapozhatsz akar. Szerintem egy termeszetes alapanyagokat koveto etrend, tehat adalekanyagoktol, tartositoszerektol, finomitott szenhidratoktol mentes "eletforma", sok feherjeforrassal. En pl mar azelott is sokszor igy csinaltam, mikor meg azt sem tudtam, hogy ezt paleonak nevezik, es gondolom, egy csomoan torekszenek erre, es ok sem tudjak, hogy valojaban paleoznak:)

26. grizus
2013. dec. 11. 01:06
A paleo étrend baromság szerintem. Muszáj valamennyi szénhidrátot fogyasztani.
25. hédi67 (válaszként erre: 1. - 39dbe380da)
2013. dec. 10. 19:46
nekem is vannak-voltak hasonló panaszaim, már egy sima kruplitól is puffadás. Első körben neked kell kitapasztalnod, mitől és a legfontosabb - főzz és használj minél kevésbé előre feldolgozott ételt, mert akkor tudhatod csak meg, mi a rossz számodra. Egy probiotikum kúra is hasznos lehet, de vigyázz mert sok problémát okoz a tej és társai és a probiotikumok többségében is van tej.
24. Kantara (válaszként erre: 22. - Gribedli***)
2013. dec. 10. 08:10
igen? Na akkor úgy látszik, figyelmetlenül olvastam. Akkor talán hüvelyesek vagy krumpli....
2013. dec. 4. 10:27

Garfield, egyebkent volt valami valtozas? Kiprobaltad, hogy elhagyod a kaposztat vagy valamelyik masikat, amiket irtam, ereztel javulast?


Nagyon kivancsi vagyok:)

2013. dec. 4. 10:19
Kantara, egyebkent Garfield irta is, hogy nem fogyaszt kenyeret es mas finomitott szenhidratokat, ezert kovetkezo lepesben azt kell megfigyelni, hogy ami maradt, azok kozul melyik a ludas?
21. gribedli*** (válaszként erre: 20. - Kantara)
2013. dec. 4. 10:15

Persze, de vannak novenyek, amikben olyan anyagok vannak, amik ellazitjak a gyomorszajat, es ezek: mentol, citrusgyumolcsok minden resze, hagyma stb.


Edeskeves elhagyni a finomitott szenhidratokat, ha a tobbi, amit eszik az ember, hiaba egeszseges, de pont ugy mukodik, hogy ellazitja a gyomorszajat.


Ugyanigy, a kave koffeintartalma es a tea csersavtartalma izgatja a gyomornyalkahartyat es tobb savat termel a gyomor, szoval itt is, hiaba iszod edesitovel, ha maga az eros tea vagy az eros kave okozza a savassagot, a paradicsom szinten savas, hiaba egeszseges, egye az, akinek nincs ilyen baja, es akinek meg van, az korlatozza!

20. Kantara (válaszként erre: 13. - Gribedli***)
2013. dec. 4. 06:57
sav-és gyomorszáj problémákat (reflux) a finomított szénhidrátok okozzák.
19. Kantara (válaszként erre: 9. - 39dbe380da)
2013. dec. 4. 06:55

sajnálhatod. Aki kipróbálta egy hétre is legalább, tapasztalta áldásos hatását.

De a döntés a kezedben, válaszd azt valóban, ami neked a legszimpatikusabb. Mert csak úgy lehet valamit csinálni, ha az ember ráhangolódik.

Én is végigjártam az összes diétát, mire megállapodtam végre a paleonál. De ha neked egy másik válik be, hát jó, csak találd meg. :)

18. 39dbe380da (válaszként erre: 16. - Gribedli***)
2013. nov. 29. 10:46
Te aztán nagyon profi vagy ebben a témában. Én örülök ha egyáltalán felismerem a paradicsomot mint zöldséget :), de nagyon köszönöm a tanácsokat.
2013. nov. 29. 10:37
Feher kaposztanal ugyanez, csak heti 1x es ne nyersen
16. gribedli*** (válaszként erre: 15. - 39dbe380da)
2013. nov. 29. 10:34

Ha tovabbra is szeretned oket enni, akkor amit irtam, ketszer fozni oket es az elso vizet dobd ki, de amugy ha lehet, korlatoznam heti 1 alkalomra az ilyeneket.


A paradicsomnak pedig a magja savasabb es a heja rostosabb, szoval nem nyersen ennem hanem passata (pure) formaban. Amiben 2x annyi likopen van, mint a nyersben. Ha megis nyersen eszed, a magokat kiszednem. Az olasz konyhaban igy szoktak, ha kenyes gyomorra foznek.


A masik dolog, a kaposzta, ha kelkapirol beszelsz, azert jo, mert sotetzold leveles zoldseg ugye es gazdag polifenolokban es folsavban (amik antioxidansok). Ezeket napi 1x kellene enni es mindennap, de teljesen ugyanazokat talalod a spenotban, vagy a salataban. Azzal a kulonbseggel, hogy a salata masszat kepez, nem gazokat, szoval kenyes beleknek is jot tesz, rost, de nem puffaszt. A spenot pedig sotetzold es igy polifenolok kipipalva itt is. Szoval igy elosztanam, hogy ne mindennap kaposzta, hanem valamikor spenot vagy sali. Melyhutott spenot is jo:)


Hagymat csak fedo nelkul dinsztelj, fozz, es mindig adj hozza egy pici rozmaringot! A huvelyeseknel is adj hozza rozmaringot, csokkenti a puffadast es azokat is fedo nelkul, szoval egy idore felejtsd el a kuktafazekot is!


Bocs, ha hosszu lett, remelem, hasznal, tenyleg nagyon keves valtoztatas is eleg lesz, majd kitapasztalod.

15. 39dbe380da (válaszként erre: 14. - Gribedli***)
2013. nov. 28. 12:11
Hát igen. Hagyma, káposzta, paradicsom - igen gyakram eszem őket. A beleimnél puffadok és azt vettem észre, hogy leginkább a kenyérféléktől és a káposztától.
2013. nov. 28. 12:03

Es kihagytam a paradicsomot, a paprikat. A paprika a belekben puffaszt, a paradicsom pedi mar a gyomorszajat sem kimeli.


Amugy ezek a cuccok sok szempontbol egeszsegesek is (kaposzta, hagyma, tea, paradicsom, citrusok), mert tele vannak antioxidansokkal, csak ha olyan gyakran es mindig egyszerre eszi oket az ember, akkor az emesztesnek mar nem annyira jo, szoval az adagokra is figyelni kell, teszem azt, 1 paradicsom egeszseges, 10 az mar tele van olyan anyagokkal, amik fokozzak a bel atereszto kepesseget ami nem mindig jo.

13. gribedli*** (válaszként erre: 1. - 39dbe380da)
2013. nov. 28. 11:54

Eloszor kideritenem, mi az ami a puffadast okozza es mi az ami a savat. Melyik zavar jobban? Mert nem biztos, hogy ugyanaz okozza mindket tunetet. Ja, es hol puffadsz? A beledben erzed inkabb, vagy kozvetlenul etkezes utan?


Puffaszt (a belekben): huvelyesek (a zsenge zoldborso is) kaposztafelek, karfiol, brokkoli, tojas, erjesztett sajtok (brie, gorgonzola), minden szensavas ital, az asvanyviz is, hagyma


Sav- es gyomorszaj problemakat sulyosbithat: a citrus gyumolcsok, mentolos cukor/rago (meg jobban tagul ezektol a gyomorszaj), a koffein barmilyen formaban, a csersav (tea), az ecetes dolgok, hagyma


A huvelyeseket, kaposztat fedo nelkul fozni es a kaposztat 2x fozni, elso vizet kidobni. A teat leforrazni, kinyomni a filtert es meg egyszer leforrazni, ezzel csokken a csersav tartalom.


Ha ezek kozul, amiket leirtam, valamit, vagy tobbet is gyakran fogyasztasz, az lehet a ludas, lehet, hogy eleg lesz csak azt az egyet kiiktatni:)

2013. nov. 28. 11:42
gyömbértea
2013. nov. 28. 11:33
makrobiotikus diéta
10. bibity
2013. nov. 28. 11:26
Csak teljes kiőrlésű kenyér. Szendvics mellé mindig zöldség is legyen. Ebédre MINDIG főzelék vagy párolt zöldség, feltéttel. Naponta joghurt, kefir, gyümölcs. Este mértékkel egyél, ne legyen zsíros, és ne sok fehérjét tartalmazzon. Pl. Este már túrót, vagy nagy szelet húst ne. Állati zsírt gyakorla tilag 0-t, helyette növényi olajok, de mértékkel. Nekem ezek a szabályaim, amik beváltak.
2013. nov. 28. 11:20

Mindenkinek köszönöm a tanácsokat.


Édességet nem nagyon eszem és kevés kenyeret fogyasztok. Igazából rostdúsabban kellene ennem.


A lenmagot és a citromos vizet mindenképpen kipróbálom.


A paleolit táplálkozás egyáltalán nem szimpatikus, azt azt hiszem nem fogom kipróbálni.

2013. nov. 28. 11:15
paleo.
2013. nov. 28. 11:12

Savasságra a langyos meleg vízbe egy fél citrom leve nekem is bevált reggelente.


Több rostosat egyél,koffeint,szénsavasat,tejet és tejtermékeket hagyd el.Fehér gabonás,élesztős cukros cuccokat is.

6. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 5. - 7ff5dc369b)
2013. nov. 28. 10:55
Az első tipped nekem nagyon bevált,szuper hatásos!Még régebben,Sütő Enikőtől hallottam.
2013. nov. 28. 10:54

Evés után egy pohár vizbe csavarj fél citromot.


Vagy egyi evés itromos viz másik evés után alma jó savanyú.

2013. nov. 28. 10:46

Keresd mg, mik azok az ételek, amik ezt okozzák, és iktasd ki.

Ha egyedül nem megy, kérd dietetikus tanácsát.

2013. nov. 28. 10:46
Diétát nem tudok, de próbáld ki a lenmagot! Pl. joghurtba keverve.
2013. nov. 28. 10:44
Paleo.
2013. nov. 28. 10:35

Rossz az emészésem, gyakran puffadok, sok a savam.

Sportolok a súlyom normális.

Valamiféle táplálkozási módszert keresek, hogy fenti problémáim orvosoljam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook