Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Emelt szintű angol érettségi fórum

Emelt szintű angol érettségi (beszélgetős fórum)

1 2
55. Guruljka (válaszként erre: 54. - MorninGlory)
2015. jún. 25. 18:46
Ezen én is elvigyorodtam, de lejjebb van kevésbé bonyolultnak ígérkező is... :D
2015. jún. 25. 09:41
Ha a Kama Sutrat fel tudom mondani angolul, onnantól már nincs lehetetlen ;D
2015. jún. 25. 05:29

Én már találtam! Igaz, németül kerestem.


A szövegben elmeséli, milyen jó az e-book, a piros betűs lista legalábbis érdekes! :D


[link]

52. MorninGlory (válaszként erre: 51. - MorninGlory)
2015. jún. 25. 04:20
Illetve, angol nyelvű gyermekirodalom nem tudom, beszerezhető-e...bizonyára itthon is forgalomban vannak, ha már csak a két tannyelvű általános iskolákat/speckó magánovikat nézem. Bár a "büdzsém" szempontjából inkább könyvtárból próbálok általában ilyesmit beszerezni.:$:)
51. MorninGlory (válaszként erre: 50. - Guruljka)
2015. jún. 25. 04:17

Na jó, bevallom; a Harry Potter-kötetekkel kezdtem:$:D

Lehet, hogy az én tudás-szintem nem volt még megfelelő, mindenesetre nagyon nehéznek találtam. A bulvár meg a képregény nem rossz ötlet, bár ötletem sincs, itthon hol lehet beszerezni őket...hacsak nem a neten olvasom, persze. Sajna, nem vagyok képben angol bulvár-fronton...:))) Az ismertebbje, amilyen újságok most beugrottak, azt hiszem, amerikai. Bár a két nyelv hasonló, mégis, ha az ember jobban beleássa magát, rájön, hogy ég és föld.:$

Na, most majd megpróbálok gugli segítségével tájékozódni.:P:)

50. Guruljka (válaszként erre: 49. - MorninGlory)
2015. jún. 25. 00:24

Nem az irodalommal kell kezdeni. Illetve ha hozzájutsz, gyerekirodalommal!

Vagy képregények, és krimik, egyéb ponyvák. Akár bulvárlapok is. Ezek a leghétköznapibb, egyszerű szókincset használják. :D

Amikor engem kivittek Németországba, már jól olvastam (mert ovisként megtanultam), ezért én a Donald kacsás képregényeket kaptam eleinte olvasni. Tetszett is, érthető is volt... :D

2015. jún. 19. 10:19
Igen, próbálkoztam a tankönyveken kívül angol nyelvű irodalommal, de abszolút nem voltam képben, hogy mivel lenne érdemes kezdeni. A vége az lett, hogy a kezembe került könyvekből kb. csak a kötőszavakat értettem, elvétve volt 1-2 mondat, amit össze tudtam rakni. Persze alapvetően hülyén álltam hozzá; ami magyarra fordítva könnyű olvasmány volt, az biztos az eredeti nyelven is...Más logika alapján viszont nem tudtam választani.
2015. jún. 16. 12:13

Nagyon nehéz azt elérni, hogy semmi, de semmi ne maradjon ki egy-egy vizsga-műből. Még ha többször átnézed is.


Lényeg, hogy az írásbeli sikerült! :D

(Eszerint olvasni is többet kellett volna, akkor talán vizuálisan is megmarad a szóalak.)

2015. jún. 5. 13:16

Köszi:)

Igen, sokat segítettek az itt leírt tippek. Furcsa mód a fogalmazásokra kaptam a legnagyobb pontszámot, pedig attól tartottam a legjobban. (Talán pont ezért, mert így azokra koncentráltam a leginkább.)

Az a bosszantó egyedül, hogy a legtöbb pontot a szövegkiegészítős, "szókincs" feladatokban vesztettem. Az régi hibám, hogy a kiejtés szerint tanultam szavakat, így amikor leírtam, egy-egy betűhiba/elírás mindig becsúszott, ahogy most is. Szóval, én is el tudtam volna érni jobb eredményt, hogyha ezeket figyelmesebben tanulom meg.

De sebaj, a lényeg, hogy megvan. Már "csak" a szóbelin kell átküzdenem magam.:$:D

46. Guruljka (válaszként erre: 45. - MorninGlory)
2015. jún. 2. 23:22

Huhhh, nagyon örülök!!! :D Ez a beszééééd!


Ha tényleg tudtál valamit használni a tippjeimből, annál inkább örülök. De a felkészülés a te dolgod volt, és szép munkát végeztél! :D

2015. jún. 2. 18:36
Huhhh, bőven meglett az írásbeli:))) Köszi szépen a segítséget!
44. MorninGlory (válaszként erre: 43. - Guruljka)
2015. jún. 2. 01:18
Köszi!:)))
2015. jún. 2. 00:50
Drukkolok!!!
42. MorninGlory (válaszként erre: 41. - Guruljka)
2015. máj. 29. 22:53

Jún. 02.

Persze, de írásbelin annyiból más, hogy volt időm átgondolni, nem úgy, mint a spontán beszélgetéseknél.

2015. máj. 29. 00:55

Mikor tudod meg?


Jól vetted észre, tényleg az árnyaltabb szókincs kell. De írásbelin is kiderült belőle valami...

40. MorninGlory (válaszként erre: 39. - Guruljka)
2015. máj. 28. 14:34

Köszi :$ :D

Inkább a várakozás idegesít, egyébként nem számít, hány százalékot érek el, csak átmenjek.

A szóbelitől annyiban tartok, hogyha nem koncentrálok eléggé, és izgulok, akkor hajlamos vagyok a könnyebb megfogalmazás mellett maradni. Szóval annál a szókicsnél ami középszinten megfelelő volt ugyan, de emelt szinten árnyaltabb szóhasználatot várnak, ahogy eddig láttam a feladatokat/könyveket. Gondolom, mivel a középszintű tudásra már kb. 10-12 éve alapozik az ember, viszont az emelt szintre nincs annyi idő, hogy annyira "leülepedjen", hogy a spontán beszédemben csípőből így fogalmazzak.

39. Guruljka (válaszként erre: 38. - MorninGlory)
2015. máj. 27. 03:20

Engem felhívtak, amikor nem sikerült, hogy fellebbezni csak személyesen tudok... Nagy pofára esés volt, mert nem a tudással volt baj, hanem a figyelmetlenséggel. Azaz túl könnyen vettem.


No de nyugi, és drukk. :D

38. MorninGlory (válaszként erre: 37. - Guruljka)
2015. máj. 25. 08:16

Igen, ilyen oldalakon is végigcsináltam pár feladatsort.

Meg lehet nézni, sőt; csak akkor tudhatom meg az eredményt, ha személyesen bemegyek, és kikeresik a feladatlapomat.

37. Guruljka (válaszként erre: 36. - MorninGlory)
2015. máj. 23. 22:40

Bocs, persze, angol. :)


Akkor az értéssel nincs baj, csak a tesztkérdésekkel.

Tudok német oldalakat, kimondottan a nyelvet tanulók számára, ahol lehet hasonló teszt-gyakorlatokat is találni, inkább ilyenekre vonatkozott a kérdésem.

Van remek német nyelvkönyv is, az egyetemen azt használjuk, és az is letölthető PDF-ben. Cirill betűs oldalakról is tölthetőek le nyelvi gyakorlóanyagok.


Bár így a szóbeli előtt már mindegy.

Ha minden igaz, kapsz alkalmat, hogy megnézhessed a javított feladatlapodat. Azt ne hagyd ki, ha lehet.

36. MorninGlory (válaszként erre: 35. - Guruljka)
2015. máj. 23. 14:11
Angol:) De igen, szoktam. Meghallgattam az előző évek emelt szintű feladatait, filmeket/sorozatokat is angol nyelven nézem elég régóta, felirattal. Ill, a BBC-t szoktam nézni, bár azt ritkábban.
35. Guruljka (válaszként erre: 34. - MorninGlory)
2015. máj. 22. 20:48

Így az első egyetemi év végén már alapkészség, hogy bármiről tudjunk írni két oldalt.

Az érettségin tényleg nem könnyű. Nekem sem volt az, és csak a szókincs miatt tudtam "süketelni" még, hogy a terjedelem meglegyen.


Ha a magnósból nem is sikerült annyira, várhatóan görbülni fog. Az írásbeli mindegyik részének (azt hiszem, négy rész van) osztályozhatónak kell lennie. Emiatt nem sikerült nekem elsőre.

Szoktál német anyagot hallgatni a neten?

34. MorninGlory (válaszként erre: 33. - Guruljka)
2015. máj. 21. 21:43

Magnós feladatból ha jól emlékszem 3 volt. Az egyiket teljesen elszúrtam, legjobb esetben is csak két jó válaszom van:/ A másik kettő szerintem jól ment, de tippelni nem tudnék, pont milyenre sikerült.

Igen, a kifejtőseket érzem a legjobban sikerültnek. Attól tartok, hogy az egyik (két kis esszé volt) túl rövid lett. 250 szóból kellett volna állnia minimum, de nem jött ki ilyen hosszúra. Újra fogalmazni pedig már nem lett volna időm. Őszintén szólva nem is jutott semmi plusz eszembe. (Egy fórumtéma indító bejegyzésre kellett tanácsot adni párkapcsolati problémával kapcsolatban.)

33. Guruljka (válaszként erre: 32. - MorninGlory)
2015. máj. 21. 15:32

Hogy ment a magnós feladat? (hallás utáni értés)


Figyeltél, hogy a kis esszében pont a feltett kérdésre válaszolva írj?

32. MorninGlory (válaszként erre: 31. - Guruljka)
2015. máj. 20. 09:43

Egy fia suszter se volt közel s távol:D

Az írásbeli már megvolt, sajna tippem sincs, hogy hogy sikerült. A szóbeli jún. 9-én lesz. Az írásbeli eredményét viszont csak egy héttel előtte tudom meg:/

31. Guruljka (válaszként erre: 30. - MorninGlory)
2015. máj. 18. 03:43

No erre meg én nem gondoltam még.

Régen lehetett kapni még az úgynevezett "tornász papucsot", ami amolyan kis körömcipő-szabású bebújós, eredetileg tényleg tornasportra való lábbeli volt műbőrből, a talpa puha volt. Az orra kicsit hegyesre szabva, és gumi fogta körbe a bebújó-nyílást.

Kényelmes volt, sokan viseltek ilyet otthon is. Egymásba lehetett dugni a párat, és összetekerve nem foglalt sok helyet. Fehér és fekete volt kapható, talán egy ilyen pótcipő nem lehet rossz végszükség esetén.


Akkor Pest közepén találtál legalább egy susztert, aki segített? :D


Mikor is mégy "érni"?

Nekem pénteken, 26-án két nagy tárgyból vizsga, de nyelvi anyag, "beszélgetős"...

30. MorninGlory (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2015. máj. 12. 20:01

Waoo...csak most döbbenek rá, hogy milyen felelőtlenül közlekedek a nagyvilágban.:$:D


De viccen kívül, tényleg köszönöm:)

Én csak olyasmiket vittem eddig magammal (főleg jeles alkalmakkor), hogy tartalék harisnya, tartalék cipő, tartalék minden...saját kármonom okulva, mikor egyik alkalommal, váratlanul, a cipőm teteje búcsút mondott a talpának Bp közepén. Még pénz se volt nálam, hogy esetleg beszaladjak vhova, úgy égtem...:$

29. Guruljka (válaszként erre: 28. - MorninGlory)
2015. máj. 12. 15:20

Sok apróság jut az ember eszébe, szívesen megosztom, ami bevált.

Nálam rendszerint van toll, csavarhúzó és kiskanál a táskámban. Nem fogod elhinni, de a csavarhúzó kell a leggyakrabban!


Pl. nemrég a vonaton egy fülkében utaztam egy magas pasassal, aki a csavarhúzóm segítéségével tudott állítani az ajtó fölött levő fűtéskapcsolón.

Nem utolsó szempont, ha egy apró termetű nő ajánlja fel a csavarhúzót gond esetén... :D

Kiskanál ha van nálad, bármelyik boltban vehetsz hirtelen pudingot vagy hasonlót.


Nálam sörnyitó nincs mindig, mert "olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó", de néha viszem a kis stampedlit, aminek füle van és azon egy zsinór, azzal kötöm a táska belső cipzárjához, így mindig kéznél van... :D

28. MorninGlory (válaszként erre: 27. - Guruljka)
2015. máj. 11. 16:02
De aranyos vagy:D Köszi a tippeket:)
27. Guruljka (válaszként erre: 25. - MorninGlory)
2015. máj. 11. 02:21

Hogy kik a vizsgáztatók, azt nem fogod megtudni, de a nyelvtanár sokat tud segíteni abban, hogy mire számíts. Ő évente érettségiztet elvégre is.

Az sem hátrány, ha picit ismered az adott iskolát belülről. Hol van kávéautomata esetleg. A vizsgaterem rendszerint közel van a WC-hez, de azt sem árt megnézni.

(Magára a vizsgára vigyél WC-papírt is, egy keveset gurigástul, amit laposra összenyomsz. Alkoholos tisztító kendő sem árt. Ha nem jó a csap a WC-ben, illetve esetleg az arcod megtörölni vagy a nyakad felfrissíteni vizsga alatt.)

A kaját, amit viszel, ne csörgős csomagolásban vidd, inkább tedd át otthon puha nejlonba.

Én almás-diós zabkását vittem otthonról visszazárható tejfölös pohárban és műanyag kanállal, amit utána kidobhattam.

Teám volt, és mogyoró, ami nem volt jó döntés, mert ropogott. Csokit nem vittem, mert nem tudom, mikor zuhan le utána a vércukrom. :D

Az sem jó, ami ragacsos (müzli szelet).

Energiaitalt sem ajánlok, még ha netán szereted is. Olyan átható szaga van a legtöbbnek, hogy zárt helyen vizsga-helyzetben kész katasztrófa.

26. MorninGlory (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2015. máj. 11. 01:21

Igen, ebben abszolút igazad van.

Én is hiszem, hogy semmi nem történik ok nélkül. Ezzel már erősen eltérek a témától, de hogyha valami olyasmi ér az életben, amit akkor nagy veszteségnek élek meg és teljes a mélypont utólag átgondolva rá kell jönnöm, (újra és újra) hogy ez így volt jó, ahogy volt.:$:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook