Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Emelt családipótlék és meghosszabbított gyes kérdésben segítene valaki? fórum

Emelt családipótlék és meghosszabbított gyes kérdésben segítene valaki? (tudásbázis kérdés)


1 2
9. df37b7924d (válaszként erre: 8. - Micimacko72)
2010. ápr. 10. 18:57
Így van. Évente kell hosszabítotani, szakorvosi(!!!) igazolás,vélemény. De a gyes összege nem függ a keresetedtől.
2010. ápr. 10. 15:11
addig jár az emelt családi amig az orvos igazolja a betegség fennállását A gyes pedig mindenkinek egyforma (szerintem)
2010. ápr. 10. 14:51
méltányossági GYES = meghosszabbított gyes?!
6. epic marathon (válaszként erre: 5. - Mokuskas)
2010. ápr. 10. 14:11
A szülők jövedelmének szerintem nincs köze hozzá, legalábbis tőlünk nem kérték. Csak az számít, hogy a gyereknek olyan betegsége van-e, amire jár az emelt csp és a gyes.
2010. ápr. 10. 13:41
A szülők összjövedelmét figyelembe veszik-e az emelt csp és gyes jogosultság megállapításakor?!
4. Mokuskas (válaszként erre: 3. - Df37b7924d)
2010. ápr. 10. 13:05

Esetleg tudsz a neten erre vonatkozó rendelkezést?!

Csak hátha még néhány fel nem tett kérdésemre is választ kapnék:)

3. df37b7924d (válaszként erre: 2. - Mokuskas)
2010. ápr. 10. 12:53

Szia! teljes munkaidőben dolgozhatsz akkor ha beteg gyermek után jár a GYES,és az emelt családi.

Viszont meghatározott betegállomány jár a gyerekre ez esetben. Így ha beteg és elfogyott az az x nap,akkor vagy nem kapsz táppénzt,de a távolléted igazolt,ugyanúgy le kell adni a tápos papírt,csak pénz nem jár. Vagy ha beteg a lurkó felveteted magadat...Beadás után 1 hónap kb ,és folyósítják.Visszamenőleg gyes a szabadságra? Onnantól jár a gyes amikortól él az orvosi igazolás,az a kék papír.

2010. ápr. 10. 12:39

Kisfiam 3 éves múlt, de 18 hónapos szinten van a beszédfejlődése. Emelt családi pótlékra és meghosszabbított gyesre vagyok jogosult.

Ezalatt az idő alatt hány órás munkát lehet vállalni ill. milyen megkötések és kedvezmények vannak?!

Mikortól várható a folyósítás a beadástól számítva és meddig fizetnek visszamenőleg.

Végül a bónusz kérdés:) Ha már kivettem az összegyült szabiaimat és azalatt is járna visszamenőlegesen a gyes akkor mi az eljárás?!

2010. ápr. 10. 12:35
Emelt családipótlék és meghosszabbított gyes
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook