Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Emelkedett Tsh! Lehet így teherbe esni? Van valakinek tapasztalata? fórum

Emelkedett Tsh! Lehet így teherbe esni? Van valakinek tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


1 2
58. maarii
2015. febr. 15. 13:07

sziasztok!

uj tag vagyo itt es szuksegem lenne a segitsegetekre. van egy ket es fel eves kislanyom, a masodik terhessegem viszont missed ab lett. ura babat szeretnek, de elotte hormonvizsgalatot csinaltattam. ime az erdmenyek: tsh 2,4 UI/ml Ft4 1,22 ng/dl prolaktin 47,80 ng/ml progeszteron 0, 45 ng/ml osztradiol 76, pg/ml fsh 7,00 UI/L LH 7,10 UI/L tesztosztero 0,50 nmol/l. a vizsgalat a harmadik ciklusnapon volt csinalva. annyit eszrevettem hogy a prolaktin magasabb. szerintetek a tobbi eredmeny jo? ha belojuk a prolatint johet is a baba? koszonom a segitsegeteket.

57. Karyka
2014. nov. 26. 14:50

Hát nem vagyok orvos, de az biztos hogy a tsh érték 4ig jó!!

Nekem az tuti hogy sikerült magasabb tsh értékkel babásodni.

2014. nov. 26. 09:58
Sziasztok lányok! Nálam múlt héten derült ki,hogy 2,75 a TSH értékem, azt mondta a doktornő ,hogy ezt 2 alá 1-1,5 körüli értékre le kell vinni! Az lehet ,hogy még ezért nem estem eddig teherbe? Bár hallottam olyat akinek magasabbal is sikerült! Még a prolaktinom is emelkedett , de arra szedem a bromot!
55. Karyka
2014. nov. 25. 17:05

megnéztem, augusztusban 6 volt, szeptemberben megfogant a fiam:)

szerintem a kineziológusnak és a tudatalattimnak több köze volt hozzá mint a tsh-nak :)

54. Karyka
2014. nov. 25. 08:51
azt vérvétel hiányában nem tudom! 9-10 hetes voltam amikor 11 volt! Előtte pár hóval 6 volt,de megnézem és javítom ha nem
53. Gyongyi 4 (válaszként erre: 52. - Karyka)
2014. nov. 24. 20:41
neked mennyi volt a tsh-d mikor teherbeestél?
52. Karyka
2014. nov. 23. 22:26
figy megnézhetem a leleteimet,de az én esetem azért nem mérvadó mert terhes voltam mikor elkezdtük a kezelést, olyankor egyre több hormonra van szükség.
51. Gyongyi 4 (válaszként erre: 50. - Karyka)
2014. nov. 23. 17:21
ohh,hát én is remélem hogy hamar beáll,de kíváncsi leszek,hogy mi lesz belőle!Nálad mennyi idő volt amíg a gyógyszert beállították?
50. Karyka
2014. nov. 19. 19:46

bakker, sajnálom,de reméljük hamar beáll a helyes értékre és nem szórakozik tovább ;)

ha a tpo túl magas az azt jelzi hogy autoimmun a betegség vagyis a tepsiig szedni kell a gyógyszert ha jól emlékszem. Nálam ez a helyzet sajna.

49. Gyongyi 4 (válaszként erre: 48. - Karyka)
2014. nov. 19. 19:11

köszike!de aaaaranyos vagy!:)))

Voltam dokinál,meglátta az eredményem,és azt mondta ,hmmmm,szórakozik a pajzsmirigyem!

tuti...

most elkezdette újra a gyógyszert,szintén 25 mg ot!meg kért tpo vizsgálatot!jan 9 -re,aztán jan 13 án mondta,hogy menjek vissza!De azt mondta a baba dolgot most szüneteltessük addig!:(((

Ugyhogy ennyi röviden!A tpo az mit mutat meg,miért kérte a dokinő ennek a vizsgálatát?

48. Karyka
2014. nov. 19. 09:36
na mizu van?
47. Karyka
2014. nov. 17. 21:56
nagyon szép menyasszony voltál ;)
46. Karyka
2014. nov. 17. 21:53
ne hariiii,inkább nekem okoznál fejtörést, a dokiknak tuti nem fogsz ;)
45. Gyongyi 4 (válaszként erre: 44. - Karyka)
2014. nov. 17. 19:45

Köszi....most megnyugtattál.....:)))

Én sem értem,de talán holnap majd okosabb leszek!

44. Karyka
2014. nov. 16. 21:18

25 bakker, lehet fejtörést okozol a dokinak

Majd írd meg mit mondtak.

2014. nov. 16. 10:35

Hát igen..... 25mg-ot szedtem,tehát keveset!És attól ment le ennyire,aztán mikor visszamentem a 0,013 as értékemmel,azt mondta inkább hagyjuk abba,mert többet ártunk,mint használunk,nahh puff,most meg ennyi lett!

Hát 18-án kedden megyek vissza,már várom,hogy mit mond!Csak hát mire fog ez lemenni,hogy normális legyen?......

42. Karyka
2014. nov. 15. 16:22

hát igen a várakozás. Tudod nekem terhesen ugye havonta nézték. Ebben az esetben vagy másik orvoshoz mennék vagy magánba.

Hány mg adtak amitől lement?

Érdekes, csökkenthették volna. Most írtak megint, vagy nem voltál még vissza ezzel a magas értékkel

41. Gyongyi 4 (válaszként erre: 40. - Karyka)
2014. nov. 15. 14:50

elöször ápr ban voltam vérvételen,akkor volt 5,7 es a tsh-m,erre kaptam gyógyszert,ami levitte a 0,013 as értékre!Akkor abbahagyatták a gyógyszert,most meg ennyi lett!Kicsit aggódom,hogy sokáig tart így belőni!Főleg,ha 3 hónapokat kell várni mindig a vizsgálatokig? ..vagy ne aggódjam túl?

amúgy köszi,rendes vagy.

40. Karyka
2014. nov. 11. 22:11

szia!

nem vagyok orvos,de majd az orvosod elmondja miért van hogy egszer túlmüködik most meg alul a pajzsmirigyed.

Beállítják gyógyszerrel egy két hónap és jöhet a baba szerintem

2014. nov. 11. 18:53

Sziasztok.

Olvasgatlak titeket.mi is babat szeretnenk a parommal,de most jott meg a vervetel eredmenyem,36,87es tsh,ugyhogy most eselyem sincs.:(

Ilyenkor gondolom eselytelen a baba?

Csak azert kerdem,mert probalkozunk ,es csak most tudtam meg az eredmenyem.az erdekes,hogy 3 honapja 0,013 volt.szerintetek?

38. Karyka
2014. nov. 1. 22:39

hát hidd el hogy teherbe fogsz esni így is,,mert ha azt hiszed el hogy nem az csak ront a dolgon szerintem. Szedj vitamint pl e vitamin és cink jó erre a célra aztán húzzatok bele! Hajrá! ;)

ja és köszike

37. buvar_pocok (válaszként erre: 36. - Karyka)
2014. nov. 1. 18:20

Pedig a 6 már tényleg magas (elvileg), de gratulálok :)

Az a probléma, hogy az "állami" kilőve, ahol lakom, itt már csak 1 (!) magán endokrin doki van, aki kb 20 ezerért rendel. Feleslegesen azért én sem szórnám a pénzt, ha nem muszáj, ezért gondoltam, hogy előtte érdeklődöm egyet :) Próbálom nyugodtan várni a babát, de mióta rám ijesztettek, hogy nehezen fogok teherbe esni, ha nem jó az eredményem, azóta ez jár a fejemben.

36. Karyka
2014. nov. 1. 18:02

hát igazából értékeken belül van és az orvosok is rábólintottak.

Én olyan 6 körüli tsh val estem teherbe,tehát lehetséges.

Kérd ki esetleg egy másik doki véleményét!

2014. nov. 1. 17:48

Sziasztok! Ha valaki járt hasonló cipőben és tudna tanácsot adni, azt megköszönném. A párommal kisbabát szeretnénk. Voltam pajzsmirigy vizsgálaton.

TSH 3,6 (norm: 0,5-4,7)

FT4:16 (norm:11,5-22,7)

TF3:4,4 (norm:3,5-6,5)


Az endokrinológus és a nőgyógyász szerint is teljesen jó eredmény, tarományon belül vagyok, ne izguljak. Én mindenhol azt olvasom, hogy ez a 3,6 nagyon sok, ha babát szeretnénk, de sok függ az FT4 értékétől. Ez az érték ez most jó, vagy nem jó? Valakinek sikerült ilyen, vagy hasonló értékkel teherbe esni? (és megszülni persze) Mert persze valahol meg azt írják, hogy teherbe lehet esni, de könnyen vetélés lehet. Még nem régóta próbálkozunk, de tanácstalan vagyok, hogy menjek tovább ez ügyben, vagy "nyugodjak le a p..ába" :)

34. Karyka
2013. nov. 28. 22:28

Szia!


Elvileg 1 hónap! Nekem terhesen viszomt 50ről 100ra kellett emelni.

2013. nov. 26. 13:03
Érdeklődnék csajok, aki szedett letrox 50-et mennyi idő alatt vitte le a tsh-át??? most kezdtem el szedni, mire számítsak???
32. Karyka
2013. nov. 19. 17:51

Andi a sokáig szedni azt jelenti,hogy amíg élünk:( nekem is az van

Eva milyen az a természetes progeszteron?

2013. nov. 18. 10:44

Nagyon sokat olvastam az ösztrogén és progeszteron hatásairól,fontosságáról.Megint sok mindent másként látok.Sajnos érintet lettem mell fibrozis miatt,ami számomra most derült ki,pedig ezzel élek már régen.

Kevés, sok nő progeszteron szintje és nincs ezért egyessúlyban az ösztrogénnel,és ez hozza a bajokat.

Nehéz kivédeni az ösztrogének bevitelét,amiben található pl:fogamzásgátló,növényvédő-szerek,tísztító-szerek,víz stb.

Szerintem nálam,most az íre az tette fel a pontot(nagyon begyulladt a mellem),hogy éjszakára egy elektromos lapot betettem a konektorba,annyira idegesített egy szúnyog,mindíg is sejtettem nekünk ezt nem szabad belélegezni.

Visszatérve az ösztrogének sok problémét okoznak:hajhullás,pajzsmirigy gondok,meddőség,menses rendellenességek,és rengeteg minden.

Ezekre a gyógymód természetes progeszteron szedése és nem még több ösztrogén ami úgy is mindenkinél sok van.

2013. nov. 18. 10:18
Igen, a TSH 1 körül jó, de az is igaz, hogy a T4 a legfontosabb, az hol tart, annak függvénye a TSH érték. Azt is nézni kell. Én autoimmun beteg lettem a lányom után, jártam endokrinológushoz rendszeresen, de akkor még nem kellett gyogyó. Majd újra babát vártam, Ő felborította az értékeimet, mivel 16 hetes korig Őt is az Anya látja el pajzsmirigy hormonnal. Akkor már kellett a bogyó is. Bevettem, rendben tartott a doktornő és minden jól sült el. Persze most is szedek gyogyót, de ez így lesz még jóóóó sokáig.... :(
29. Karyka
2013. nov. 18. 10:04
A háziorvos is ír egy beutalót vérvételre, aztán ha ilyesmi az értéked akkor kérsz beutalót endora. De egy jó nőgyógyász is megteszi mindezt!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook