Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Emeletes torta fórum

Emeletes torta (beszélgetős fórum)


13. aszparagusz (válaszként erre: 4. - 7cd7aa7e50)
2022. nov. 25. 13:22

Indítottál egy fórumot.

El kell fogadnod, hogy nemcsak neked tetsző hozzászólások érkeznek.

12. bozsu55 (válaszként erre: 4. - 7cd7aa7e50)
2022. nov. 25. 12:33

Nem tetszik az igazság.Van ilyen.


Ha olyan talpraesett lennél,a YouTube on már 10-15 videót megnéztél volna,mindjárt világosabb lenne számodra egy-két dolog.

Ettől függetlenül jó munkát kívánok.

11. 7cd7aa7e50 (válaszként erre: 10. - Bichi)
2022. nov. 25. 09:43
Ez csak egy szülinapi torta és csak a tesómék lesznek meg a családom. Nem idegeneknek sütök tortát
10. Bichi (válaszként erre: 7. - K-né Zsóka)
2022. nov. 25. 09:35
Szerintem mondjuk nem tudja pontosan, ha az "abban magasabb" kérdés megfogalmazódott benne, vagy a "szebb lesz-e". Én nem akartam bántani, de nekem nem jött le a kérdésből a "tudja", és szerintem is jobb, ha valaki nem egy 18 fős vendégségnél kísérletezik, de persze ez az ő döntése. Én elég rutinos sütő vagyok, de azért nem vagyok nyugodt teljesen, ha vendégségnél új dologgal próbálkozom, mert sosem lehet tudni :). Ha nem tortakarikába süti az ember, akkor is lehet szép és magas is, maximum méretre kell vágni...
9. K-né Zsóka (válaszként erre: 8. - K-né Zsóka)
2022. nov. 25. 08:39
22/16 akart lenni :)
8. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - 7cd7aa7e50)
2022. nov. 25. 08:38
Nekem bevált a tortasütő karika, persze sütőpapírral. Úgy gondolom, hogy a piskótarecepten múlik sok, nem a formán. Ha van egy jó recepted és a sütőd is jó, akkor siker! Fogj hozzá bátran, menni fog! Ja, és 18 embernek a kisebb méret is elég lesz (22/18).
2022. nov. 25. 08:33
Ha jól értem, akkor fi. nem arról érdeklődik, hogy hogyan kellene piskótát sütni, hanem a tortakarika használata, azzal kapcsolatos tapasztalatok érdeklik. Szerintem ő is pontosan tudja, hogy az alsó tortalapba alátámasztókat kell tenni, álljon a torta mint katiban a gyerek.
6. Bichi (válaszként erre: 4. - 7cd7aa7e50)
2022. nov. 25. 08:28
Amúgy annyiban azért igaza van, hogy az emeletes tortában a piskóta a legkevesebb, ha már ott el vagy akadva, tényleg lehet át kéne gondolni. A normál piskóta könnyen összenyomódik a súly miatt, arról nem beszélve, hogy az sem mindegy, hogy mivel tölti az ember, hogy ne nyomódjon ki az "emelet" miatt, ugyanakkor ne legyen egy tömény vajkrém, és még vágni, feltálalni is normálisan lehessen. Szóval azért az nem igazán úgy működik, hogy csak simán 2 tortát egymásra teszek, és kész. Egyébként én sem vagyok cukrász, de ismerem a sütőkarikát, és hát nem egy nagy fizika, hogy nem attól lesz magasabb, hogy miben sütöd, hanem attól, hogy alapból mennyi a tészta :D. De persze sok sikert, de én biztos inkább egy nagyobbat csinálnék helyedben, még ha nem is kerek, abból is gyönyörűséget lehet alkotni, és sokkal egyszerűbb is.
5. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - 7cd7aa7e50)
2022. nov. 25. 08:18

Én sem vagyok a torták királynője, sőt... amit tudok segíteni, ha egyáltalán segítség, egy link. Talán segít valamit. Használd egészséggel:


[link]

4. 7cd7aa7e50 (válaszként erre: 3. - Bozsu55)
2022. nov. 25. 07:52
Nem volt muszáj ide írni. Soha nem csináltam még emeletes tortát és az hogy én segítséget kérek vagy kérdezek valamit az neked miért fáj? Szórakozz máshol. Nem vagyok cukrász.
3. bozsu55 (válaszként erre: 1. - 7cd7aa7e50)
2022. nov. 25. 06:45

Olyan érzetem van hogy az alapismereteid hiányosak.

Tizennyolc ember előtt debütálni,nem könnyű....

2. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - 7cd7aa7e50)
2022. nov. 25. 05:00
Youtoubeon vannak videók Bebepiskóta néven.Nagyon jól magyaráz is.Én az ő receptjei alapján készítettem mindent.
2022. nov. 24. 22:54
2 emeletes tortát szeretnék sütni. Kb 18 főre. Az alsó piskóta vagy 22 vagy 24 cm torta formával gondoltam a felső piskótát pedig vagy 18 vagy 16 cm. Hogyan nézne ki jól? Mi a véleményetek a torta sütő karikarol? Szebb lesz a piskóta ha abban sütöm? Vagy magasabb? Soha nem használtam még olyat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook