Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Embólia előtt trombózis van? fórum

Embólia előtt trombózis van? (tudásbázis kérdés)


2021. febr. 2. 01:09

Válasz:

IGEN. A vérrög egyetlen darab nem szokott lenni. Pont az-az egyetlen darab lenne, ami a tüdő embóliát okozta?? Valahol (trombózis) gyülekeznek.

Például a lábakban, leginkább, de lehet akár máshol is.

13. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 31. 18:13

Ebben az esetben igen.

De a tüdőembólia jöhet minden előjel nélkül.

Olyan ez, mint a sportolóknál a hirtelen szívmegállás.

Semmi előjel és egyszer csak ott van.

12. Channa* (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2021. jan. 31. 17:57

A gipszeléssel nagyon kell vigyázni.


A tesóm fia úgy járt, hogy focimeccsen vidéken eltört a karja és ott a helyi kórházba begipszelték neki (körbe és vállig).

A gyerek panaszkodott, hogy fáj a karja, így a tesóm elvitte ügyeletre és kiderült, hogy rosszul látták el, mert nem szabadott volna körbe gipszelni, hátha dagad...

Szerencsére nem lett baja, mert lecserélték a gipszet és az már jó volt, de bármi lehetett volna ebből is...

11. Channa* (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2021. jan. 31. 17:55
Baromi jó. Én azt gondoltam, hogy vérhígító mellett ilyen nem fordulhat elő, hiszen ha valakinek trombózisa van, akkor ez a kezelése...
10. Guruljka (válaszként erre: 7. - Channa*)
2021. jan. 31. 17:52
Mondjuk én is orvoshoz megyek, ha bajom van, de a férjem a fekvő gipszével csak egy nagyobb autóba fért volna be. Viszont kisebb autó se volt - most sincs.
9. Guruljka (válaszként erre: 6. - Channa*)
2021. jan. 31. 17:50

Igen.

Nem is hitték el, hogy rendszeresen szúrtuk, pedig igen.

8. fincsi5 (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2021. jan. 31. 17:39
Én is azonnal megyek a háziorvosomhoz, ha valami "új bajt" veszek észre Nekem visszeres a lábam, de inkább a bokámnál. 3 éve egy nyáron kezdett fájni, nem is nagyon, mégis rögtön telefon és már 2 nap múlva a háziorvosnál voltam. Érsebészetre küldött, de sürgős teendőt nem látott. Még jó, mert októberre kaptam időpontot.
7. Channa* (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2021. jan. 31. 17:25

Én pl. nem vagyok lábfájós, de ha valami gondom van, akkor elmegyek a háziorvoshoz. Minden nap rendel, így bármikor tudok menni. Elmondom, hogy mi a bajom és megvizsgál.


Nekem pl. a lábdagadás miatt szokta megnézni a lábaimat. Mondjuk én szoktam 1-2 évente angiológiára is járni.

6. Channa* (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2021. jan. 31. 17:24
És mégis lett embóliája?
5. Guruljka (válaszként erre: 4. - Channa*)
2021. jan. 31. 17:13

Te hogy csinálod, hogy rágondolsz és hipp-hopp már az orvosnál is vagy?

Aki lábfájós, annak esetleg csak kis kellemetlenség, nem foglalkozik vele.

A férjem pl. nem volt visszeres, és éppen a másik lába gipszben volt szó szerint tökig. Emiatt szúrtuk is naponta az alvadásátlót.

2021. jan. 31. 17:07

Olyan furák az emberek...

Mindig csak utólag gondolkodnak aránylag reálisan.


Ha valaki nem lábfájós, annak észre kellene vennie, hogy ez most más, és el kell menni orvoshoz.

Az én háziorvosom egy bizonyos technikával, simán megnézi, hogy trombózis e, és azonnal cselekszik.


Ha valakinek a háziorvosa nem ennyire ügyes, akkor ott van az ügyelet, a sürgősségi, stb. és el kell menni megnézetni. Főleg akkor ha esetleg tudja is az illető, hogy visszeres vagy van rá hajlama valamelyik betegsége miatt.


Kérdésedre a válasz, hogy igen, lehet, hogy onnan indult a vérrög, ami tüdőembóliát okozott.


Remélem jól van az ismerősöd!

Gyors felépülést kívánok neki!

3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 31. 16:58

Akár lehetett is.

Volt méretbeni eltérés a 2 láb körfögata között?

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 31. 16:48

Lehet, hogy az volt!

Nekem is van lelkifurdalásom, a férjem is panaszkodott fájdalomra, én meg éreztem a lábában egy csomót, el akartam masszírozni. Akkor ijedtem meg, amikor sikerült,de utána megint ugyanúgy csomó lett.

Két napra rá embólia.

Szerencsére abból felépült.

2021. jan. 31. 16:45

Az ismerősöm napokig panaszkodott enyhe lábfájásra és nehézlégzésre, azt hittük valami vírus, aztán emboliája lett.

Szóval a lábfájás trombozis lehetett? És azt kellett volna komolyan venni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook