Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » E-mail a NAV-tól, valós vagy sem? fórum

E-mail a NAV-tól, valós vagy sem? (beszélgetős fórum)


20. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Andi6020)
2020. márc. 21. 15:15

Ez kamu. Már a megfogalmazás is gáz, hol tegez, hol magáz, magyartalan, stb.


Ha valaki elhiszi, kicsalják az afatait, a bankszámla számát, aztán leshet!


Minden évben előkerülnek ezek, nehogy bedőljetek neki!


A NAV emailban nem levelez, pláne nem kér adatokat!

19. Bless the child (válaszként erre: 18. - Péter 83)
2020. márc. 21. 15:09
Bakker, ez durva. Viszont az igaz, hogy a nav nem levelez emailban, max arról értesít, hogy érkezett valamid a tárhelyedre. Akinek meg nincs ügyfélkapuja, annak eleve nem is tud küldeni semmit, csak postai úton.
18. Péter 83 (válaszként erre: 12. - Bless the child)
2020. márc. 21. 14:51

Az e-mail címet lehet hamisítani. Jobb esetben jelzi a levelező rendszer (pl. Gmail), hogy probléma van, de nem feltétlenül!


[link]


[link]

17. meer
2020. márc. 21. 13:59
Én ennek nem dőlnék be... max ügyfélkapus tárhelyre tudok valami írásos anyag.. vagy postán lakcímre. De van telefonos ügyfélszolgálat.. fel lehet hívni és egyeztetni. Vagy ügyfélkapun keresztül levél.. más hatóságnál is működik efféle ügyintézés.. de csak is ügyfélkapus módon.
16. Guruljka (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2020. márc. 21. 13:59
Azt úgy fizetem, hogy az ELMÜ honlap bekapcsolja nekem az OTP-t, és ott fizetek. Régről ismerős a megjelenése is.
15. andi6020 (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2020. márc. 21. 13:56
Elmű re lett írva CVV kód.
2020. márc. 21. 13:35

Nem beszélve a rémes magyartalanságokról.

Pl. "az ügyfelek számára ellenőrizték".

2020. márc. 21. 13:30

A NAV-nak nem is lehet bankkártyával fizetni, csak utalással. Szóval nem kell a CVV-kód. A netbankomban rögzítettem a számlaszámukat, így gyorsan el tudom indítani az utalást.

Ha valami elmaradás van, az Ügyfélkapura kapok értesítést, amit letöltök a gépemre, és rendes hivatalos NAV-levelet látok, sok paragrafussal, de ott van az ügyintéző telefonszáma is.


Ez a "hyserinvoiceupdates.eu" nem NAV-os cím, a NAV -os levél címe, ahogy Bless is írta, eleve nem .eu végződésű.

2020. márc. 21. 13:04

@nav.gov.hu

Ami innen jön, az nem kamu

11. andi6020 (válaszként erre: 10. - Michelle.r)
2020. márc. 21. 12:57

From: nav <nav@hyserinvoiceupdates.eu>

Sent: Friday, March 20, 2020 8:34:25 PM

Cc: nav <nav@hyserinvoiceupdates.eu>

Subject: adóvisszatérítés.

10. michelle.r (válaszként erre: 1. - Andi6020)
2020. márc. 21. 12:50

Milyen e-mail címről jött?


Egyébként ezer százalék kamu. Ahogy a kurrrrva elmüs próbálkozás. Egy ilyen tranzakcióval le tudják szedni a CVV kódot, és a következő percben a világ másik felén vásárolsz :(

9. magdimnika74 (válaszként erre: 1. - Andi6020)
2020. márc. 21. 11:51

Én már egy hónapja kb . Még oda is navigált a NAV oldalára . Megtévesztésig hasonlít az oldal . Oda kellett volna beírni az adatokat.

De kaptam már Telekom,Démász nevében is .

8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Andi6020)
2020. márc. 21. 11:03

Nem kaptam ilyet, az ügyfélkapumra jött üzenet, de a konkrét adatokkal, ami tavaly is jött meg előtte stb.

Valószínű adathalász csaló.

7. andi6020 (válaszként erre: 6. - Bless the child)
2020. márc. 21. 10:27
Pedig a mécsessel már majdnem meggyőzött :D
6. Bless the child (válaszként erre: 1. - Andi6020)
2020. márc. 21. 10:10

Nehogy elhidd! Az egyik mondatban tegez😱

Amúgy volt vmi közlemény már, hogy a nav nevében emailokat küldözgetnek. Gondolom van ügyfélkapud, így ha bármi van, odaküldi tárhelyre az értesítéseket

5. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Andi6020)
2020. márc. 21. 10:06

Ez a játék megy mindenhol. Itt is. Én SMS-t kaptam, hogy a nem létező autómra jár visszatérítés.

A kolléganőm egyéb adó visszatérítésről kapott e-mail, de ő megadta az adatait, aztán futkoshatott mindent tiltani, mikor mondtuk, hogy az kamu.


Ha a NAV akar valamit, a hivatalos csatornáin értesít, nem küldözgetett e-mailt meg SMS-t, és az oldal, ahová küld, csak hasonló, mint a sajátja.

4. New(l) (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2020. márc. 21. 10:03

Hányinger...

A NAV-ról tudok többet (informatikáján dolgoztam), és bizton állíthatom, ilyen nincs.

De ha bizonytalan vagy bármilyen ilyen jellegű megkeresésnél, nézd meg a helyesírást, magyartalanságokat, ékezet hiányokat. Egy valamit magára adó cég nem küld ki ilyen igénytelen levelet.

3. andi6020 (válaszként erre: 2. - New(l))
2020. márc. 21. 09:58
Eszem megáll. Múltkor az EON küldött emailt, hogy van 2200 Ft tartozásom, bankkártyával fizessem ki. És már irányított is át egy banki felületre.
2. New(l) (válaszként erre: 1. - Andi6020)
2020. márc. 21. 09:52

Nem kaptam, de tuti kamu!

A NAV sosem egyeztet ilyen formában.

De nézd meg a hányaveti slendrián szöveget, hol tegez, hol magáz.

Töröld és rá se nézz többet. :)

2020. márc. 21. 09:50

Emailt kaptunk tegnap a NAV-tól a következő szöveggel:


"Tisztelt Ügyfelünk!


Az idén kifizetett összes adót az online ügyfelek számára ellenorizték. Az év végén jelentkezzen

be az alábbi linkre, és hajtsa végre az alábbi lépéseket: Adja meg nevét, vezetéknevét és azonosítószámát,

és erosítse meg e-mailjeit. Biztosítjuk, hogy jogod van az ebben az évben fizetett pénz visszaszerzésére


Ellenorizze most


Kérem jelentkezzen be az adóvisszatéritési oldalra,hogy visszaigényelheti az alapokat.


Kiemelt figyelemre számíthatnak a virágot, koszorút és mécseseket árusítók. A NAV munkatársai a nyugta- és számlaadást, az online pénztárgép megfelelo üzemeltetését, valamint az alkalmazottak bejelentését vizsgálják."


Nem tűnik valósnak.

Más is kapott ilyent?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook