Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elvitte a cica? fórum

Elvitte a cica? (beszélgetős fórum)


2011. nov. 16. 20:28
köszi a tanácsokat mindenkinek!azt hiszem tényleg elviszi a cica, ugy látom sokaknak ez jött be végülis.Ha nem ,ott lesz még az álommanó a kukásbácsi,stb:-)
2011. nov. 16. 17:27
egy gyerek, aki ezt még nem érti meg, nyugodtan cumizhat .-)
15. pritta
2011. nov. 16. 17:10

de hogy lehet ezt elmagyarázni egy gyereknek aki még nem érti meg?

mennyi idősen történtek ezek?

14. bdioda
2011. nov. 16. 17:06

Szia! nálunk az álommanók vitték el, helyette játékot hoztak reggelre :)

épp ma írtam le a naplómban, ha gondolod, nézd meg.

2011. nov. 16. 17:04

Nekem szerencsém volt a két lányommal, mert időben leszoktak a cumiról és soha többé nem kellett nekik.

Üdv. Ágnes

12. tapka
2011. nov. 16. 16:58
Nálunk nagy kedvenc a kukásautó, és mindig azt mondtam Andrisnak, ha széthagyod, elviszik a kukások. Egyszer csak elvitték. :) Az én gyerekem meg egy sétán kiugrott a kukás elé, hogy miért vitte el és azonnal hozza vissza. Jó fej volt a bácsi, kivágta magát. :)
2011. nov. 16. 16:51

Nálunk is a cica vitte el :)

Mikor kérte a fiam, mindig kiálltunk az erkélyre, vártuk, hogy jöjjön a cica és ha láttunk egyet, lekiabáltunk neki, most hozza vissza, mert szükség van rá. Azután pár értelmetlen kísérlet után rájött a kisfiam, áááá, anya, ez nem hozza vissza... Mondtam neki, talán azért, mert mikor visszanézett, látta, milyen szép nagy fiú vagy már és azért...

Nem volt belőle sírás, hamar elfelejtette :D

2011. nov. 16. 16:45
A bátyám állítólag sokáig cumizott. Aztán apám közölte, hogy most szépen kidobja a kukába... tényleg kidobta, és a bátyám se sérült tőle lelkileg :-) (Bár kamaszkorában volt egy időszaka, amikor mindig le akart rázni engem, nem tudom, hogy ennek tudható-e be) :-D
2011. nov. 16. 16:33
Mi a húgommal nagyon sokáig cumiztunk, de határozottan emlékszem, hogy egyik karácsonykor be kellett raknunk a fa alá, hogy az angyalka elvigye. :) Semmi megrázó nem volt benne, egyik napról a másikra abbahagytuk. Legalábbis én így emlékszem. :)
2011. nov. 16. 16:20

Mi az első fogacskák megjelenésével elvettük a cumit.Akkor volt 7.5 hónapos a lányunk.Első este(vagy talán még a 2.-on is)odaadtuk neki,de napközben nem.Csak nagyon kis elégedetlenség volt a reakciója,mert napközben lefoglaltam,hogy ne gondoljon rá,alvásra meg úgy kifáradt,hogy nem kellett:)Sőt az éjszakai "kiesett a cumim,adjátok vissza" felsírások is megszüntek így 1-2 nap alatt:)))Cumisüveget viszont használunk még,de azt is egyre ritkábban.

Én még az oviban is cumiztam,meg is lett az eredménye(fogszabályozás,már amennyire engedtem).

2011. nov. 16. 16:13
Olvastam arról, hogy a cumiból mindig egy nagyon picit levágni, és mire elfogy, a gyerek le is szokik. Próba szerencse, barátnőm kisfiánál bejött, pár hét alatt leszokott.
6. Szilvita (válaszként erre: 1. - Ca39633091)
2011. nov. 16. 16:11
Nekem a fiam csak evéshez vette ki a szájából, már megőrültem tőle. Aztán az egyik cumi eltört, volt még egy, azzal meg az Ikeában szórakoztunk a pénztárnál, hogy nem kell az a cumi, mert büdös, a pénztáros meg mondta, hogy dobjuk ki, és úgy is csinált, mint aki kidobta. A gyerek kérdezgette, hol a cumi, mondtuk neki, hogy emlékszik-e, hogy kidobta a néni, és aznap este elalvásnál meg sem említette. Tulajdonképpen az egyetlen rázós az volt, mikor éjjel felébredt, és félálomban kereste, ez az első éjjel másfél órát jelentett kicsi sirdogálással, majd következő éjjel 5 percet. Azóta meg sem említi, max. beszélgetés szinten, hogy ő már nagyfiú és nem kell a cumi, és szépen elmondja, hogy melyikkel mi lett:) Soha nem aludt el korábban cumi nélkül, még véletlen sem, felkelt, ha kiesett a szájából, stb. Két éves volt ekkor. Szerintem igen, elviszi a cica. Nekünk más nem jött be. 3 nap és leszokik róla, akármilyen hihetetlen.
2011. nov. 16. 16:08

Kisfiam másfél éves, nem gondolom hogy "káros" lenne a cumi, egyelőre. Csak alváshoz és a reggeli mesekönyvezéshez igényli, különben a polcon van, nem kapja meg napközben.

Egyelőre sok olyan dolog éri őket, (szeparációs szorongás, fogzás, stb) ami miatt nem gondolom hogy el kéne venni tőle. Amint kinyílik ezirányba az értelme, majd megbeszéljük hogy csak a kisbabák cumiznak, vagy valami... és oda is fogjuk ajándékozni valakinek.

4. pritta (válaszként erre: 1. - Ca39633091)
2011. nov. 16. 15:59

nálunk is hasonló a helyzet. most 16 hós de nlha sírva követeli. pedig szerettem volna ha karácsonyra eltűnik a cumi. de egyelőre úgy tűnik nem fog...

ő főleg a bölcsiben lett nagyon cumis. ott szinte minden nap cumizik

2011. nov. 16. 15:55
Nálunk a nagyobbik 16 hónaposan szokott le a cumiról magától. Sokáig szorongatta alvás előtt/közben, de már nem kell. A kicsinek mindig szólunk, hogy lepisilte a kutyus. Erre kiveszi a szájából, megnézi, közli, hogy fúj, és leteszi. Boltba, sétához pl. sose visszük el a cumit. Nehéz nagyon. Sok sikert.
2011. nov. 16. 15:51
Nálunk mami megígérte neki, h Dani 4. szulinapján leteszi a cigit, ha ő is leteszi a cumit. Azóta nem cumizik, mami meg nem cigizik. Nem is kellett neki egyszer sem, nem is kéri.
2011. nov. 16. 15:46
Sziasztok!Hogyan lehet leszoktatni a kislányomat a cumizásról?Ha valamiért szorongani kezd követeli a cumit napközben is.A beszéde ez miatt sokszor érthetetlen ezert én szeretném ha már nem érezné szükségét ennek.Akinek van jó ötlete kérem irjon!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook