Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elviselhetetlen szomszédok!Mit tegyünk? fórum

Elviselhetetlen szomszédok!Mit tegyünk? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. jan. 12. 21:22
Én "panel patkány" vagyok...Utálom.Mióta bevezették az egyedi fűtést,másodjára penészedik be a fal fél év alatt, mert alattam miss punci egyedül él a 70 nm-es 3 szobás lakásban,és nem hajéandó mindenütt fűteni...A fiam 2 hetente beteg, mert hüvös is van abban a szobában.Hozzá teszem új palija van,megy a családtervezés,de uramatyám fél 2-kor erre kellni kicsit durva.hülyén hangzik,de tegnap már vertem a csövet és orditottam hogy kuss legyen.Hozzá teszem ö volt az aki feljárkált egy idöben hogy a fiam dübög a lábával és ö szombat este 10-kor nem tud aludni.Pedig csak mászott négykézláb a kisfiam,még nem tudott járni.:)Szóval én ilyen emberektül kapok agyvérzést.ti mit tennétek a helyemben?
2010. jan. 12. 21:21
Az én kedves szomszédaim a kertünk végébe engedik ki a lakásban keletkező mellék és végtermékeket. :-((( Nem tudok mit tenni, feljelentettem, az ÁNTSZ-től ők hozták ki az ellenőröket. Azóta röhögnek a képembe, hogy: "na mivan? nem sikerült, mi??? Minket úgysem büntetnek meg..." Szerintetek mit tudok tenni? Semmit... A közterületes pasi azt mondta, vegyem fel amikor a cuccot kiengedik... :-O Na tessék...
31. golfáramlat (válaszként erre: 30. - Panzerkampfwagen)
2010. jan. 12. 21:17
:DDDDDD gratula
30. Panzerkampfwagen (válaszként erre: 29. - Golfáramlat)
2010. jan. 12. 17:55

Biztos vagyok benne, hogy ezeket a lopásokat norvég állampolgárságú eszkimó lakók követik el.

Ugye senki nem gondolt a "nemmondomkikre"!!!!

2010. jan. 12. 15:24

Én kertes, nagy házból kerültem panelba. Semmi gondom a szomszédokkal, úgy tudom nekik sem velünk,pedig 2 gyerek van. :))


Apukám jó pár éve meghalt, anyu magában lakik: most próbáljuk bemenekíteni panelba! :DDD


Hiába van a nagy kert, nem lehet beültetni, mert mindent ellopnak. A gyümölcsfát - félig érett gyümölcsökkel - ágastól törik, úgy viszik.

Az udvaron semmit nem lehet kint hagyni (gondolok kerti ülőre, gyerekjátékokra, stb.) mert 5 perc alatt képes "eltűnni". Esküszöm bicskanyitogató...


Aztán van még disznóól, állattartásra hely, de gondolni sem merünk rá, mert úgyis ellopnák...


Legjobb lenne a Holdra költözni.... :DDDDDDDD

28. Panzerkampfwagen (válaszként erre: 27. - Szanád)
2010. jan. 12. 14:53

Én vidéki vagyok "gyárilag", ott azért messze nem volt ennyire gázos a helyzet!

Le kell az ilyet nyugodtan ugatni, és akkor mi van ha összeveszek bármelyikkel? Eddig sem voltak szerintem puszipajtások vagy vacsoratársak, akkor innentől sem lesztek azok. Nagy veszteség lenne...

27. szanád (válaszként erre: 25. - Panzerkampfwagen)
2010. jan. 12. 13:57
Ez nagyon igaz...anyósomék nem szólnak , de én már többször odakiabáltam nekik. úgy mintha nem látnám hogy ott vannak... ))...de anyósék: jaj nem kell veszekedni, meg mit fognak szólni.....))
26. szanád (válaszként erre: 11. - Heni86)
2010. jan. 12. 13:55

Na nehogy azt hidd hogy ott jobb...

Én vidéken lakom ,csendes utcában, a szomszédnak a lánya a kertük végéba építkezett. A férje egész nyáron reggeltől-estig ordíttata a zenét .a kutyájuk non-stop ugat, és mostanában vasárnap délben áll neki stilfűrésszel fát vágni..

2010. jan. 12. 13:44

Átolvasvaa kmmenteket, még mindig azt mondom, mint az elején.

Ez egy tipikus magyar betegség, hogy "jaj, nem szólok, mert mit fognak rólam gondolni" vagy "inkább csendben tűrök, mert a veszekedés nem vezet semmire"

Hát pont hogy igen. Változtass rajta, próbáld ki, hogy melyikőtök bírja tovább idegileg!

Van az a nagyon egyszerű paneltörvény, hogy az - erősebb hangfal b@szik - (bocs a vulgáris kifejezésért)

2010. jan. 12. 13:17

A felettem lakó szomszédomnál egyre több a veszekedés. Káromkodnak és verekednek esténként.

Sokszor repül is náluk valami.

Ilyenkor kimegyek a konyhába egy cigire, mosolygok rajtuk és átértékelem a b@sztatás nélküli életet. :-)

23. tündér74 (válaszként erre: 22. - Cb82b220ce)
2010. jan. 12. 12:48

Mi önkormányzati bérlakásba laktunk /átmenetileg/ és a szomszéd alkoholistával voltak problémák. Neki aztán beszélhettünk. A rendőrök sem tettek semmit és a közös képviselő sem emelte fel a sz.ros seggét.

Volt olyan szerencsénk és építkezésbe fogtunk és már egy szép családi házban lakunk.

A saját lakás tényleg problémásabb. Ott tényleg csak a közös képviselő segíthet, ha nem olyan tutyi-mutyi mint a mienk volt. De mi van akkor, ha továbbra sem fog intézkedni senki? Azt már a topicindítónak kell eldöntenie meddig bírja idegekkel.

22. cb82b220ce (válaszként erre: 21. - Tündér74)
2010. jan. 12. 12:38
Hát ez az.Nehogy már normális emberek megalázkodjanak és elköltözzenek.Ugyan már,ez nem megoldás!Mi van ha tegyük fel van egy szép lakásod,szeretsz ott élni,a tied,otthonod,feladnád pár seggfejért?
21. tündér74 (válaszként erre: 17. - Cb82b220ce)
2010. jan. 12. 12:36

Pedig, ha a rendőrök sem tudtak intézkedni, akkor nem fog változni a helyzet. Ezt mindenkinek magának kell eldönteni, hogy együtt tud-e élni ilyen emberekkel, vagy nem. Mi nem tudtunk. Nehogy már a normális emberek alázkodjanak meg seggfejeknek. /viccesen elütve a dolgot/

Láthatod, hogy már mindent kipróbáltak.

Egyébként az ilyen lények nem képesek felfogni, hogy mások is laknak rajtuk kívül. Az állatok sokkal intelligensebb élőlények.

20. cb82b220ce (válaszként erre: 19. - Zsu1984)
2010. jan. 12. 12:34
Na ugye hogy van más megoldás is a költözésen kívül.
19. zsu1984 (válaszként erre: 1. - 9554ed1dc0)
2010. jan. 12. 12:32

Szia!

Mi is hasonló helyzetbe voltunk, állandóan éjjel hallgattak zenét, többször voltunk fent náluk éjjel is és nappal is hátha ajtót nyitnak, de sose!Megkérdeztem a közös képviselőt, hogy mi a teendő, mondta, hogy először írjunk levelet neki, legyen írásos nyoma a dolgoknak ha ez sem segít megkeresi a lakástulajdonosát(albérlők voltak)!Megírtam, pár napig semmi, utána a többi lakót is felkerestem, a közösképviselő intézkedett!Hála égnek már nyár óta új szomszédaink vannak és mindenki tud pihenni!

2010. jan. 12. 12:28
Szerintem valamit megkell próbálni tenni.Megszégyeníteni őket a többi szomszéd előtt,aláírásokat gyűjteni,szólni a lakás szövetkezetnek stb...Nehogy már ők meneküljenek,ez hülyeség.
2010. jan. 12. 12:27

De az most milyen már hogy ezért költözzenek el?És ha a köv helyen is bunkó szomszédok lesznek?Nem lehet előre tudni,mi van ha mégis?Akkor mit oldottak meg?Lehet van egy tök jó kis lakásuk amit otthon-nak hívhatnak,nehogy már ilyen seggfejekért adják fel!!

Mik ezek állatok hogy nem képesek felfogni nem csak ők vannak a világon?

16. tündér74 (válaszként erre: 10. - 9554ed1dc0)
2010. jan. 12. 12:19
A legjobb, ha tényleg elköltöztök, ha tudtok. Az ilyen IQ bajnokok nem fognak megváltozni.
15. tündér74 (válaszként erre: 7. - Faustina12)
2010. jan. 12. 12:12
Már akivel meg lehet viccesen oldani. Nektek szerencsétek volt a szomszédotokkal. Mi hiába szóltunk a szomszédunknak szépen, csúnyán, viccesen, hiába akartuk velük megbeszélni.
2010. jan. 12. 12:12
Szioka a szomszédtól csak menekülni lehet.Mi 4évig szenvedtünk a bunkó szomszéd miatt.mi kertes házba laktunk nekünk más volt a gond nem tetszett neki hogy megvettük a melette lévő kis házat igy mindenbe belekötött feljelentgetett meg minden. sokszor probáltunk a szép szot is de semmire nem mentünk. 4évig birtuk ez volt Kecskemétem most 40kmre költöztünk örülhet.De legalább itt semmi gond a szomszédokkal.ilyenkor tudja meg az ember mennyit jelent.nállunk is volt hogy szinte menekültünk otthonról.de most már nagyon más:)de azért sok szerencsét neked
13. Heni86 (válaszként erre: 10. - 9554ed1dc0)
2010. jan. 12. 12:09
Akkor viszont tényleg az én megoldásom marad... :) Sajnálom, biztosan borzasztó lehet. :(
12. Faustina12 (válaszként erre: 10. - 9554ed1dc0)
2010. jan. 12. 12:06
Ha semmi nem használ, vagy vártok türelmesen, vagy költöztök. :) Sok sikert!
11. Heni86
2010. jan. 12. 12:06

A legjobb megoldás egy külvárosi kertesházba költözni! Nekem bevállt! :)

Bocsánat, rossz vicc... Szóval az a baj hogy az előttem szólóknak igaza van és csak elmérgesedhet a helyzet. Ha viszont nem történik semmi akkor utáltok majd hazamenni. Én biztosan megkérném őket face-to-face és remélhetőleg segít. Sok sikert!

2010. jan. 12. 12:04
A legnagyobb baj az,hogy az ő lakásuk pont fordítottja a milyeneknek.Ez úgy kell érteni ahol a mi nappalink van ott az ő hálójuk és fordítva.Már kompletten átrendeztük a lakást.Szóltunk már nekik finoman,bunkón,ordítva,fenyegetőzve,hívtunk már rendőrt rájuk.Nah hát ők csinálták a legkevesebbet elküldték a társaságot 20 perc nem telt bele újra itt voltak.Üvöltött már nekik a zene,vertük már a falat már mindent kipróbáltunk!
2010. jan. 12. 12:03

Egyszer én is írtam egy nagyon "kedves" levelet a felettünk lakó szomszédnak.Hogy is mondjam,burkoltam bunkó volt...

Sokáig dolgonak azt tudom,volt hogy este 11-kor értek haza.Na de könyörgöm,00-kor azt hallgatni hogy centrizik a mosógépe...nem tudom milyen mosógépe lehet de hangos volt nagyon.Hát emlékeztettem arra hogy megértem hogy nincsenek otthon de valahogy oldják meg.

Nos azóta a probléma megszünt.

2010. jan. 12. 12:00

Nálunk az alattunk lakó csinálja néha a fesztivált meg vagdalja a WC ajtót de én már nem szólok, mert tavasszal babánk lesz, szóval fogok én még ringatni üvöltő gyereket az ő hálószobája felett....mikor aludna.


Amúgy volt már vele más témában gondunk és a párom írt nekik egy, hogy is mondjam nem túl kedves de nyomdafestéket abszolút tűrő levelet és megszűnt a probléma.

7. Faustina12 (válaszként erre: 6. - Tündér74)
2010. jan. 12. 11:58
Nekem is volt részem ilyenbe, azért is ezt tanácsolom. Miért kellene rendőrt hívni? Hogy utána még mocskosabb legyen a helyzet? Hogy a lépcsőházba, ha találkoznak köpködjenek egymásra? Viccesen is meglehet oldani, és rájönnek a hangoskodók, hogy na ezek nem is olyan rossz fejek, és inkább csendesebbek lesznek. Én tapasztalatból beszélek. Azóta majdnem hogy puszi-pajtások lettünk a szomszéd "kölkökkel" :)
2010. jan. 12. 11:54

Én nem ajánlanám, hogy ti is azt csináljátok amit ők, mert tovább fog romlani a helyzet. Először szerintem szóljatok nekik finoman, és ha süket fülekre talál, akkor jogotok van rendőrt hívni. Egyáltalán nem undorító dolog, undorító az, aki társasházban nem tud alkalmazkodni, /éjjel 3-kor üvölt a tv stb/ sz.rik a másik emberre, hogy tud-e pihenni vagy sem. Volt részem ilyen szomszédban sajnos, és csak azok az emberek tudják, hogy milyen lakni ilyen "emberek" mellett.

Egyébként házirend, gondolom, van kifüggesztve.

2010. jan. 12. 11:49

Szia,

Szintén hasonló, panelben.

Mellettem két süket öreg ordító TV-vel. Ez ellen a hatásos gyógymód a legalább 150W-os hangfalszett, és ha rájön, hogy nem hallja a TV-jét az én "zenémtől" akkor elcsendesedik.


Felettem 30-as (korombeli) csávó, súlyzókkal, lakásban éjjel 11-kor magassarkú kopogós cipőben járkáló barátnővel, ajtócsapkodással. Ellen bevált az ütvefúró plafonnak nyomása pár alkalommal, lehetőleg olyan hajnali 4-5 körül.


Ja, és még van egy felújítóm, aki éjjeliőr, így amikor reggel hazajön 6-kor, akkor nekikezd, majd alszik, és utána este 8ig míg nem megy dolgozni, addig folytatja. Az ellen alakalmazott taktika az alvási periódusának 10-16 óra között "kihasználása".


Kicsit lealacsonyodás az ő szintjükre, de ha nincs mit tenni, és a szép szó (megtörtént minden esetben) nem használ, akkor marad a drasztikus eszköz.


Ellencsapásként már kaptam villanyóra-lekapcsolást, az most lakatokkal védve :-)


Sok sikert hozzájuk :-)

4. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - 9554ed1dc0)
2010. jan. 12. 11:47
Voltatok már náluk beszélni erről?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook