Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elvileg ha valaki terhes, attól megjöhet neki akár több hónapban is. Tudja valaki ez hogy lehetséges? fórum

Elvileg ha valaki terhes, attól megjöhet neki akár több hónapban is. Tudja valaki ez hogy lehetséges? (tudásbázis kérdés)


25. magyarverona (válaszként erre: 21. - Linda0405)
2012. aug. 16. 18:25
Kedves linda0405, csináltál végül tesztet? Mi lett az eredmény? Jobban vagy?
2012. aug. 16. 18:23

Sziasztok! Hasonló cipőben járok, mint ti.

Most tartok épp a mentruációm 4. napján, de ennek ellenére azt hiszem hamarosan tesztelek egyet. Múlt hónapban is "normálisan" menstruáltam, bár azt hittem baba lesz a dologból. Ugyanis pont félidőben nem védekeztünk, sehogy. Ennek ellenére megjött múlt hónapban. Azóta felszedtem 5 kg-ot, ami nálam kb. a csodával egyenlő, hiszen gyerekkorom óta tartom a 45 kg-ot, bármit csináltam nem tudtam hízni. Később előjöttek hányingeres tünetek, erős szédüléssel, majd falási rohammal. Ráadásul most megint megjött négy napja, tehát "elvileg" nem vagyok állapotos, viszont minden tünet stimmel. Azelőtt sosem "vizesedtem", most az is előjött.

Segítsetek, kérlek! Tényleg létezik az, hogy 2x menstruálok és mégis babát várok? Gondoltam már álterhességre is, de kizártam, hisz' nem él benned olyan erős bab utáni vágy, nem vagyunk baba projektben, nem képzelem be magamnak mindezt.

Arról már hallottam persze, hogy menstruáció alatt simán teherbe lehet esni, de ezt a verziót, hogy terhesség alatt menstruálni még nem.

Mi a véleményetek?

Figyelmeteket, a válaszokat előre is köszönöm!

Szép napot!

23. andi6020 (válaszként erre: 21. - Linda0405)
2012. aug. 2. 13:17
Vegyél egy tesztet.
22. f543259233 (válaszként erre: 21. - Linda0405)
2012. aug. 2. 13:13

Szia.


Én mostanában a TLC csatornára vagyok rákattanva és azon minden este van egy műsor, amiben valós történetek vannak azokról a nőkről, akik nem tudták, hogy terhesek, egyszer csak jöttek a szülési fájások... Van aki negatív tesztet is csinált és végig menstruált, nem hízott, stb...

Szerintem csináld meg a tesztet és esetleg menj el dokihoz.

2012. aug. 2. 12:37

Sziasztok!

Valaki tud-e abban segíteni, hogy miért van az, hogy hétfő este 7kor megjött, kedden volt, szerdán meg egy-két csepp! Ez most mi???

Ráadásul 2 hete szarul vagyok, hányinger szédülés, és kifinomult szaglás! Minden rosszat hamarabb megérzek mindenkinél. De mielőtt megjött, vagyis amikor elkezdődött a rosszullét, csináltam egy tesztet ami negatív lett. Most is van egy tesztem, de nem mertem megcsinálni, mert "megjött" Mit csináljak?

20. Binky (válaszként erre: 18. - 4a57f67a52)
2009. ápr. 6. 20:08
szóval véletlenül sem azért lökődik le a méhnyálkahártya, mert a petefészek sárgateste elsorvad..?
19. diegóóó (válaszként erre: 16. - Belle Morte)
2009. ápr. 6. 19:52
Persze a gyógyszer mellett nincs "igazi" menstruáció.
18. 4a57f67a52 (válaszként erre: 2. - Binky)
2009. ápr. 6. 19:51

mér, te a petefészkedből vérzel? xD

17 vagyok, de ennél még én is többet tudok.



egyébként menstruálhatsz terhesség alatt, azt hiszem 1-3 hónapig, utána meg kell nézetni, de ez nem biztos.


áttöréses vérzésnek hívják ezt is.

17. diegóóó (válaszként erre: 14. - Tamo87)
2009. ápr. 6. 19:50
Nem saját kútfő.Másoltam.:)
2009. ápr. 6. 19:47
Unokanővéremnek 5terhességből 3 alatt ugyanúgy megjött. És a nem terheseknél is előfordulhat, hogy nem élénkpiros. Nálam is pl, gyógyszert szedek, nem jön meg annyira, kevesebb a mennyisége és nem élénkpiros... Ja és nem vagyok terhes (remélem :D), eddig nem voltam. :)
15. Kata75
2009. ápr. 6. 19:47

Kicsit javítanék, mert az elsőnél erős gyomorgörcsöm volt (semmi nem mozdult se le, se fel), és hajnalra elöntött a vér.

Szerencse 10percre sem lakunk a klinikától, így nagyon hamar beértünk. 1 hetet voltam ott, ebből az első 3-4 napban volt egyre csökkenő vérzés, majd teljesen el is műlt.

Emellett elég szépen előjött az egész napos émelygés, de akkor nagyon örültem neki:)

14. tamo87 (válaszként erre: 13. - Diegóóó)
2009. ápr. 6. 19:46
Köszi :)
2009. ápr. 6. 19:45

“Menstruáció” a terhesség alatt többféle okból léphet fel:


-a fogantatás viszonylag későn történik, ezért a “szokásos” időpontban leválik egy kis darabon a méhnyálkahártya

-a szervezet “emlékszik” rá, mikor kéne megjönnie, ezért a menses időpontjában a megszokott tünetek lépnek fel és minimális vérzés is jelentkezik

-hormonális okokból lép fel vérzés, ami nem “igazi” menstruáció, és nem is teljesen abban az időpontban jelentkezik, hanem az első harmad folyamán bármikor.


[link]

12. tamo87 (válaszként erre: 9. - Binky)
2009. ápr. 6. 19:44
De ha a másik petefészekből megérik akkor hogy hogy nem tud megtermékenyülni? És elvileg váltakozva érnek a peték a két petefészekben, tehát akkor nem lenne lehetséges a több hónap egymás után, max. minden 2. hónapban.
11. Kata75
2009. ápr. 6. 19:42

Szia!


Sajnos nem tudom pontosan az okát, de az első 3 hónapban nálam is volt ilyen.

Az elsőnél nagyon megijedtünk, mert ez még az első UH előtt volt, de egy pozitív teszt és 2 szintén pozitív vérvétel után. Ekkor tudtuk meg, hogy ikrek, egyébként lombikbabák:))

Ekkor azt mondták, hogy lehet valami tapadási probléma, de az eredményeim azt mutatták, hogy minden ok (2 dobogó szivecske, folyamatosan emelkedő HCG, zárt méhszáj, görcsök nélküli nem túl erős és egyre csökkenő vérzés).

Aztán a második alkalomnál kicsit számolgattam, és nagyjából stimmelt a dolog. Ezek után még egyszer volt, aztán hála elmúlt.


Sajnos sejtem, hogy ezzel nem igazán segítettem, max megerősítettem, hogy előfordulhat ilyen:)

2009. ápr. 6. 19:40
Nekem az első terhességemnél megjött. Igaz, késett két napot, nagyon gyenge volt és kevesebb ideig is tartott. Szóval, lehetséges a dolog.
9. Binky (válaszként erre: 2. - Binky)
2009. ápr. 6. 19:39
Azt hiszem én válaszoltam. Valaki cáfoljon meg...vagy értsen velem egyet. Attól másik petefészeknek még nincs semmi baja és működik, ha a hormonok nem állítják le.
2009. ápr. 6. 19:38
Érdekes ez a női szervezet. Sokat gondolkodtam ezen de nem találtam még megfelelő választ.
7. tamo87 (válaszként erre: 3. - Diegóóó)
2009. ápr. 6. 19:36
Ezt cáfolja nővérem, aki már tudta, hogy terhes, de sokkal erősebben jött meg neki, mint normálisan.De nem vetélt el.
2009. ápr. 6. 19:35
Nem igazán tudom, hogy mivel függ össze. Az biztos,hgy lehetséges mert a barátnőmnek 5 hónapos terhességig megvolt.
2009. ápr. 6. 19:34
Én csak azt tudom, hogy nekem 2x jött meg... És terhes voltam, pedig gyógyszert szedtem... Lehet azért menstruáltam...
2009. ápr. 6. 19:34
Én csak úgy tudom elképzelni, hogy több pete érik meg egyszerre. De akkor miért nem termékenyülhet meg egyszerre több pete eltérő időben?
2009. ápr. 6. 19:34
Igen lehetséges,de általában más mint szokott lenni,gyengébb,pár napig tart és nem élénk piros.
2009. ápr. 6. 19:33
Hát az embernek jobb esetben két petefészke van, amik felváltva működnek.
2009. ápr. 6. 19:32
Elvileg ha valaki terhes, attól megjöhet neki akár több hónapban is. Tudja valaki ez hogy lehetséges?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook