Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elvetéltem és profi nőgyógyászt szeretnék, aki pcos-ben jártas fórum

Elvetéltem és profi nőgyógyászt szeretnék, aki pcos-ben jártas (beszélgetős fórum)


2013. febr. 21. 09:33
Sajnálom, ami veled történt. Én őt tudom ajánlani: [link]
17. Bea0124 (válaszként erre: 16. - D71ef05a8e)
2013. febr. 21. 08:28
Teljesen egyetértek veled.
16. d71ef05a8e (válaszként erre: 10. - Napocskaszemű)
2013. febr. 20. 20:47

Mert nem is feltétlenül így van. Sajnos én is így voltam először. Pont abban a hónapban volt egy hormonsorom, amikor először teherbe estem, ahol a ciklus második felében rendkívül alacsony volt a progeszteronom, ráadásul utóbb ugye kiderült, hogy akkor már állapotos voltam. Mégsem kaptam semmit. Ez egyfajta protokoll, az van mögötte, hogy a progeszteronnak is lehetnek mellékhatásai. Sajnos az a kisbbaám elhalt nekem is. Ez kellett ahhoz, hogy másodszorra már a pozitív teszt napján megkapjam az Utrogestan-t, napokkal azelőtt, hogy UH-n kimutatható lett voln a beágyazódott zigóta, és hetekkel azelőtt, hogy először láttunk volna szívhangot.


Más orvosok pedig még azt is megcisnálják, hogy előre felírják a receptet, hogy amint lesz otthon egy pozitív teszt, ne akkor kelljen rohanni érte, hanem azonnal el lehessen kezdeni.


Javaslom, hogy jó előre bezséld ezt meg az orvosoddal, aki húzza a száját lfogadható indok nélkül az azonnali hormonpótlásra úgy, hogy igazolt sárgatest-elégtelenséged van, az nem a te embered lesz.

15. napocskaszemű (válaszként erre: 12. - Szerénke83)
2013. febr. 20. 20:39
Vasárnap volt szívhang is és enyhébb, de már vérzés. A szülészetin nem adtak, a Jánosban igen, de késő volt már. Nagyon gyors lefolyású volt.
14. napocskaszemű (válaszként erre: 13. - Bea0124)
2013. febr. 20. 20:36
Látod ezt nem tudom, mivel elég gyorsan történtek az események és bepánikolva a nőgyógyászokhoz rohangáltunk bízva a segítségben. A kezelő nőgyógyászom egy klinikán dolgozik az endokrinológusommal, direkt azért jártunk oda, hogy majd " jobban tudják egymás munkáját segíteni. " Endokrinológiára márciusra van időpontom, remélem legközelebb komolyabban vesznek. Marad utrogestan bőven, meg is szeretném beszélni az orvossal, hogy támogatja-e a legközelebbi terhességnél a szedését.. Köszönöm, hogy szorítasz, mi is reménykedünk.
13. Bea0124 (válaszként erre: 12. - Szerénke83)
2013. febr. 14. 19:08

Érdekes amit írsz nem egy emberről tudom hogy kezdetektől kapott.Sőt olyat is aki még terhesség előtt megkapta a receptet hogy ha kell legyen neki otthon.

Orvosi felelőtlenség történt.Tiszta szégyen.

Főleg nem értem ha tudják hogy elégtelensége van a kismaminak.


Fórumindító remélem mielőbb sikerül teherbe esned egy jó orvos mellett.Amúgy az endokrinológus nem íratott volna fel?

12. Szerénke83 (válaszként erre: 10. - Napocskaszemű)
2013. febr. 14. 07:09

Csak élő terhességet támogatnak hormonnal.

De ha vasárnap már volt szívhang és tudtak a bajodról, akkor miért nem kaptál?

Vagy akkor már véreztél?

11. Nívea (válaszként erre: 9. - Napocskaszemű)
2013. febr. 12. 21:54
Köszönöm a biztatást! :)
10. napocskaszemű (válaszként erre: 8. - Szerénke83)
2013. febr. 12. 20:28
Csütörtökön még nem talált a dokim szívhangot, vasárnap már volt és sokat fejlődött, de így is csak a Jánosban adtak az ügyeleten. Nem tudtam, hogy addig nem adnak. :(
9. napocskaszemű (válaszként erre: 3. - Nívea)
2013. febr. 12. 20:24
Engem is vígasztal valamellyest ha adhatok egy kis erőt azzal, hogy van esély teherbeesni. Mikor megláttam, h pozitív a teszt alig hittem el...csak azért csináltam, mert éreztem belül, hogy nem vagyok egyedül. A ciklusaim teljesen összevisszák a napokban nem bízhattam. Talán még az segített sokat, hogy mikor összejött csakis a hobbymra koncentráltam és abban az új terveimre. Ami még érdekes a hit és az akarat. Én más gondok miatt nem vehetek részt lombik programban, tehát úgy vagyok ezzel, hogy anélkül kell sikerülnie, számomra nincs ez a megoldás. Illetve még egy talán hasznos tanács. Mikor összejött a baba nem is tudtam h peteérésem van, viszont pont egybeesett azzal a kigondolásunkkal a férjemmel, hogy na most meglesz. Most összehozzuk a babát, de valahogy ez úgy megfogant bennünk mint érzés, hogy hiszem ennek is köze lehetett a fogantatáshoz...
2013. febr. 12. 19:58

Diagnosztizáltak élő terhességet?

Mert csak élő terhességet támogatnak hormonnal.

Sajnálom, hogy nem maradt meg a terhesség

2013. febr. 12. 19:52
Mindenkinek köszönöm az eddigi válaszokat. Ez nekem sem fér a fejembe, hogy miért nem adtak utrot. A 1es szülészetiről azzal hajtottak el, hogy ez csak beágyazódási vér...7 hetesen....vicc, nagyon szomorú vicc
2013. febr. 12. 19:47

[link]


Abszolút profi, 100%-ig meg lehet benne bízni, emellett nagyon barátságos, emberséges.

A Jánosban dolgozik.

5. spinneli (válaszként erre: 1. - Napocskaszemű)
2013. febr. 12. 19:46

Sajnálom.

Milyen dolog ez, hogy nem adtak Utrogestant?

Nekem nincs pco-m, IR-em, vetélésem sem volt, csak a saját megnyugtatásomra kértem Utro-t, és simán kaptam.

4. napocskaszemű (válaszként erre: 2. - Eruska83)
2013. febr. 12. 19:44
Köszönöm a tanácsot, megerősítettél. Pont gondoltunk erre is, hogy most már odamegyünk lehet. Nagyon rossz értékekkel kezdtem és az EUcreas segített nekem. 6 hónapja szedem és előtte 8 hónapig a Merckformint kaptam. Emellett minden ciklus 14. Napjától szárcsagyökér teát ittam. Ami érdekes, hogy csináltunk egy term.gyógyásszal egy nagy candida űző kúrát és utána jött össze spontán a baba. Csak azért írtam hátha találsz benne vmi hasznos infót Te is.
2013. febr. 12. 19:40

:( Nagyon sajnálom, ami veled történt. Remélem, mihamarabb megtalálok a megfelelő orvost és a következő terhességedet sikeresen kihordod, egészséges babát hozol majd a világra.

Állítólag én is ezzel a betegséggel küzdök. Másfél éve nem sikerül teherbe esnem. Még csak a vérvételeken vagyok túl és hüvelyi uh-n, semmilyen kezelést nem kaptam idáig, de valószínű, hogy PCOS-em van és ir. Kicsit erőt merítek belőled, hiszen azt írtad, hogy terhes lettél. Csak a felelőtlen, nemtörődöm orvos hibájából ment el a baba. Szörnyű lehet!

Sok sikert kívánok a továbbiakban!

2. eruska83 (válaszként erre: 1. - Napocskaszemű)
2013. febr. 12. 19:33

Kaáli.

Amúgy irigyellek kicsit, hogy lombik nélkül sikerült pco mellett a baba.

Viszont rettentően sajnálom, hogy elment.

Tényleg menj be egy kaáliba, vagy egy hasonló meddőségibe, ott tuti fogsz kapni megfelelő progi pótlást.

Sok sikert a következő babához!

2013. febr. 12. 19:26
Pcos, ir-es vagyok. Kitünő endokrinológusom mellé, kitünő nőgyógyászt keresek. 15 hó várakozás után várandós lettem, nem kaptam progeszteront pedig könyörögtem érte, éreztem baj van. (Mindig is volt sárgatest elégtelenségem) Orvostól-orvosig jártunk vasárnap hajnal óta, mert vérezni és görcsölni kezdtem. A Jánosban láttak el egyedül normálisan, de a baba hétfőn elment már nem tudott hatni az utrogestan. Teljesen kivagyok, borzasztó testi, lelki fájdalmaim vannak. Nem vettek komolyan...a dokim azt mondta amíg nincs a korelőzményemben vetélés nem ad gyógyszert....most már van. Van itt valaki akinek tényleg lelkiismeretes pcos terhességhez értő doktora van? Kérem adja meg az elérhetőségét.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook