Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elveszett egy levelem postán, járt már így valaki, van még remény, hogy megkapja a címzett? fórum

Elveszett egy levelem postán, járt már így valaki, van még remény, hogy megkapja a címzett? (tudásbázis kérdés)

1 2
45. Kriszti0711 (válaszként erre: 44. - Sztolyka)
2010. aug. 19. 12:25
Sajnos, a postán sok minden elveszhet. Hiába csak egy üdvözlő levél volt.
44. sztolyka (válaszként erre: 43. - Kriszti0711)
2010. aug. 19. 12:24

csak egy üdvözlő levél volt.

nem gondoltam,hogy elveszik.

2010. aug. 19. 12:23
Sima levél esetén nincs mit tenni. Nincs mi alapján kerestetni, szóval annak annyi,sajnos! Legközelebb minimum ajánlottként ad fel!
2010. aug. 19. 12:18

sima levelet adtam fel,de nem kapta meg a címzett.

lehet valamit tenni?

41. Pancsika0046 (válaszként erre: 40. - 43bee68010)
2009. júl. 19. 18:35
Szia!én 14 éve vagyok a postán.
40. 43bee68010 (válaszként erre: 39. - Pancsika0046)
2009. júl. 14. 23:39

Szia! Én a Szolnok 2-ben.

Te mióta?

:)

39. Pancsika0046 (válaszként erre: 30. - 43bee68010)
2009. júl. 14. 18:13
Szia!én egy zalai faluban dolgozom.És Te?
38. syria (válaszként erre: 37. - Klenca)
2009. júl. 4. 14:31
Látod! Pedig a Posta figyelmeztetett. :DDDDDDDD
37. klenca
2009. júl. 3. 23:31

Igen, az első válaszlevelem a férjemnek elveszett.

Majd megkerült nem tudom hogyan...

Rá volt írva, hogy a címzett ismeretlen.


Talán vehettem volna óvó jelnek is.

36. syria (válaszként erre: 34. - Antaki)
2009. júl. 3. 22:44

A postán is, mint mindenhol emberek dolgoznak, akik bizony hibáznak, ugyanúgy, mint más cégeknél. Miért nem lehet ezt felvállalni és kimondani, amikor annyira nyilvánvaló, hogy ajánlott küldemények is elvesznek?

Lehetne jönni esetleg számokkal, hogy kétszáz küldeményből eltűnik 1, az csak fél százalék, micsoda jó hibaarány. Lehet. De annak az embernek, aki nem kapja meg azt az egy küldeményt, annak 100%!

35. giorcub (válaszként erre: 34. - Antaki)
2009. júl. 3. 22:04

irtam bementem a postara de semmit nem segitettek, mindig az ertesitot kerik. vagy az ellenoldali felado papirt, amibol nekem csak egy franci masolt papir volt (leven azt kapott a felado) erre csak vonogattak a vallukat. atkuldtek a moszkva teri nagypostara, szinten hasonlo valaszt kaptam, es a kozponti kicsereloben is.

de hat te ezt biztos jobban tudod, meg azt is hogy mekkora ertek volt benne. a szomszedom nagyon sok csomagomat atvette mar, amit hajlandoak voltak otthagyni, eleg eselytelen hogy o zsebrerakta volna (70 eves nenikenek biztos nagy szuksege van az en sliding backomra, de hat ezt is igy latatlanba tudod).

34. antaki (válaszként erre: 33. - Giorcub)
2009. júl. 3. 20:03

Miért nem beszéltél azzal a bizonyos postással? Megvárod másnap, és megkérdezed, hogy hol veheted át. Vagy esetleg még aznap kilépett, hogy ne találd meg? Hú mekkora érték lehetett, hogy ez megérte neki! :)


Az nem lehet, hogy valamelyik szomszédod átvette? Esetleg pont ővele beszéltél, hogy ennyire tud mindent?

33. giorcub (válaszként erre: 29. - Pancsika0046)
2009. júl. 3. 19:21

az is milyen jo baki volt mikor jott a postas hozta fro-bol a csomagomat de nem voltunk otthon. kerdezte a szomszedot hogy hol vagyunk mert csomagot hozott. mondta hogy nap kozben melozunk. erre elment ertesitot nem dobott be. aztan persze tobbet nem hellottam felole. hiaba mentem be a helyi postara majd a moszkvan a nagy postara, nem tudtak mondani semmit, hisz nincs ertesitom. kuldtek a nemzetkozibe de hat ott se tudtak mit mondani papir hianyaban, igy aztan volt nincs csomagom...


magyar postara meg egy kiskanalat se biznek, mert amit eddig ok hoztak az eltunt vagy valami baj biztos volt vele (nem csak amit itt irtam, mert tobb eset is volt).

32. antaki (válaszként erre: 31. - Supin)
2009. júl. 3. 18:39
Miben tévedek? Esetleg postai alkalmazott vagy?
31. supin (válaszként erre: 17. - Antaki)
2009. júl. 3. 07:12
Jajj!!! Te is tévedsz!!!
30. 43bee68010 (válaszként erre: 29. - Pancsika0046)
2009. júl. 2. 23:15

Csatlakozom a kolleginához!

Te hol dolgozol?

:)

2009. júl. 2. 21:09
Sziasztok!Szintén postás vagyok,sajnos előfordulnak itt is kisebb,nagyobb bakik.Nem kell enyire pesszimistának lenni,a postások többsége igenis becsülettel végzi a dolgát.Ha oly fontos küldeményt ad fel valaki,nem sima levélként kell feladni.Persze mindenki hallott egy-két történetet célba nem ért levelekről.Ilyen is előfordul,de nem ez az általános.Egyébként még van remény a levél megkerülésére,lehet hogy ide-oda irányítják,mert valami nem egyértelmű a címzésnél.
28. syria (válaszként erre: 27. - 99279bb06f)
2009. júl. 2. 15:31

Nem „valakitől, valamikor, valamit, valahol”, hanem konkrétan itt a 3. 4. 5. hsz.-ban is olvastam, és vittem már át nem egy szomszédhoz a hozzám bedobott levelét.

Igaz, én nem jártam eddig pórul, de az igenis anyagi kárnak könyvelhető, hogy a nem alaptalan bizalmatlanságom miatt az ajánlott küldemény többe kerül, mint a sima. Elég sok fagyi kijönne az árkülönbözetből. Nem az ujjamból szoptam, hogy reklamálni csak ilyen esetben lehet, hanem mások kárán okultam. Nem negatív vagyok, pusztán tárgyilagos.

Szép-szép, hogy véded a mundér becsületét, de nem válaszoltál a kérdésemre: „hogy lehet, hogy még ajánlott levelek sem érnek célba?”

27. 99279bb06f (válaszként erre: 25. - Syria)
2009. júl. 1. 09:35

"... nem bízok a postában a sok-sok rossz tapasztalat miatt..."


Miért alkotsz te is negatív véleményt, amikor még veled soha nem történt semmi kár, amit a Magyar Posta okozott? A saját bevallásod szerint sem volt eddig károd.


Csak hallottál valakitől, valamikor, valamit, valahol?

Nem kellene hallomás után, egy-két ember miatt elítélni egy egész apparátust.

26. 99279bb06f (válaszként erre: 22. - Toro32)
2009. júl. 1. 09:30

Miért általánosítasz?

Vannak mindenütt olyan emberek, akik lopnak.


Mikor voltál postai dolgozó? Honnan tudod, hogy milyen a nyilvántartásuk? Tudod-e egyáltalán, hogy milyen feltétellel vesznek fel valakit postásnak? Jártál már egyáltalán belülről egy postahivatalban?


Nagyon negatív vagy! Relaxálj kicsit.

25. syria (válaszként erre: 15. - 99279bb06f)
2009. júl. 1. 08:52

Akkor hogy lehet, hogy még ajánlott levelek sem érnek célba?


Mikor még nem volt ez az internetes, e-mailezős világ volt valaki, akivel hetente váltottunk levelet éveken keresztül, és egy levél sem tűnt el.

Ennek ellenére nem bízok a postában a sok-sok rossz tapasztalat miatt. Ha fontos levelet küldök: kérvény, hivatalos irat, egyéb, számomra fontos küldemény, azt mindig ajánlottan teszem. Most, hogy volt ez a törpés őrület, szintén csak ajánlottam mertem feladni. Akikkel cseréltem, bátrabbak voltak: simán küldték, de azokat is megkaptam.


Tehát eddig csak olyan károm volt, hogy drágábban küldtem leveleket.

Azért valljuk be: a postának elég rossz a renoméja.

2009. jún. 30. 15:22
Nekem már egy jó pár dolgom eltűnt postán. Az is amit én adtam fel és azis amit más küldött.
23. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 20. - SzeszakAdri)
2009. jún. 30. 13:29
Én is aukciózom már lassan 4 éve. Lekopogom, nekem egy simán feladott küldeményem sem veszett el, amit nem kapott meg a címzett (ő adott meg rossz címet)visszaérkezett hozzám. Várj még egy hetet, általában 1 hónap múlva küldik vissza a feladónak. Egy kiscsizma azért nem olyan kicsi, hogy elvesszen.:)
22. toro32 (válaszként erre: 15. - 99279bb06f)
2009. jún. 30. 12:33

Ha benne van egy nyílvántartásban,ha nincs,a postai dolgozók vagy ha elér odáig a postás úgyis lenyúlja:)

Ne mondd már nekem,hogy az ország szét van lopva és pont a postán dolgoznak a legbecsületesebb emberek!!!

Nem is tudom mikor volt,amikor a postás eljátékgépezte a nyugdíjat!!!!

És akkor pont egy csomag fog célba érni,ami ráadásul nem ajánlva lett feladva!!!Na ne nevetess!!!!!

Sajnos az a csizmácska már nem fog a kislánynak megérkezni!!

21. bnedora (válaszként erre: 17. - Antaki)
2009. jún. 30. 06:49
Ez Budapest!
2009. jún. 30. 06:32
Sziasztok! Ne lettem nyugodt. Aukciózom, és azt a kis gumicsizmát, ami elveszett, egy pici lány várja.
19. szimre (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2009. jún. 30. 03:20
Egyetértek Veled! Ha valami értékesebb dolgot kell küldenem, tértivevényesen küldöm. Sajnos, elég gyakori a levélszekrény-lopás.
18. antaki
2009. jún. 29. 22:38
Nézd csak meg, hogy mi folyik a 62-es, vagy a 72-es postán!
17. antaki (válaszként erre: 16. - Bnedora)
2009. jún. 29. 22:36
Lehet, hogy egy vidéki kis postahivatalban, és nem mostanában. Hidd el, hogy nagy a fegyelem. Hamar az utcára kerül, aki téved.
16. bnedora (válaszként erre: 15. - 99279bb06f)
2009. jún. 29. 22:25

hahahaha!

Tudod mennyiszer dobják be hozzánk mások levelét más utcával névvel? A postásnak ha visszaadom, eldobja. Ilyen is volt már.

A nővérem is postán dolgozott, mesélt egy-két dologról, na meg a nyilvántartásról.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook