Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elveszett a pénztárcám, kártyákkal, iratokkal együtt, mit tegyek? fórum

Elveszett a pénztárcám, kártyákkal, iratokkal együtt, mit tegyek? (tudásbázis kérdés)

16. sour (válaszként erre: 15. - 12d083b51b)
2016. dec. 20. 17:08
Nem. Semmi nem lett meg. Mindent elloptak.
15. 12d083b51b (válaszként erre: 13. - Sour)
2016. nov. 4. 14:18

És a bankkártyád, az meg lett?

Vagy egyáltalán azt is mondtad a rendőröknek?

Olyat még nem hallottam, hogy bankkártya elvesztése esetén sem tesznek semmit.

14. globus (válaszként erre: 13. - Sour)
2016. nov. 4. 13:29
Nem tudom. Nekünk a bicajt azonnal jegyzőkönyvezték, melyről később levélben értesítettek. Más kérdés, hogy nem került elő és nem is vehettem helyette ingyen... :D
13. sour (válaszként erre: 12. - Globus)
2016. nov. 4. 12:38

De azt honnan tudni, hogy ellopták, vagy elveszett?

Ma tudatosult bennem, hogy egy barátomnak írtam levélben, hogy pénteken elvesztettem a fülbevalóm kis kapocs részét, ami arany volt. És kitisztult, hogy pénteken reggel a pénztárcámba tettem a fülbevalóm, hogy el ne vesszen.Nem voltam boltban, nem vettem semmit pénteken, bent melóban ittam automatából egy forrócsokit. És szombaton hajnalban a keletiben akartam venni a gyereknek inni, enni és nem tudtam fizetni, mert nem találtam a tárcám. Azt hittem itthon hagytam, de 3 napig kutattam és a lakásban nincs.Bementem a munkahelyemre, a szekrényenben sem volt. Nem tudok csak arra gondolni, hogy ellopták.Rendőrségről elzavartak a kormányablakhoz, onnan a rendőrségre. Vicces. de a rendőrségen azt mondták, semmit nem tudnak csinálni. És eljöttem.

12. globus (válaszként erre: 2. - 12d083b51b)
2016. nov. 3. 08:47
Nekünk tavaly azt mondták, hogy csak az ellopott, elrabolt iratok pótlása ingyenes, amit jegyzőkönyvvel kell bizonyítani. Ha elhagytam, elvesztettem, az én károm.
11. sour (válaszként erre: 9. - 12d083b51b)
2016. nov. 3. 08:28
Nem lett meg sajnos. És már nem is lesz.
10. sour (válaszként erre: 9. - 12d083b51b)
2016. nov. 1. 10:56
Köszönöm.
9. 12d083b51b (válaszként erre: 7. - Sour)
2016. nov. 1. 09:48
Holnaptól, ha más nem is, de a gazdaságis biztosan bent lesz, határidős munkájuk van...
8. reload (válaszként erre: 4. - Sour)
2016. nov. 1. 09:09

A rendőrségen mindenképpen jelenteni kell az esetleges visszaélések miatt, akkor is, ha elvesztetted.


Bankot most hívd fel, tiltasd le a kártyád!

Valahogy juss be a munkahelyedre mielőbb!!


Január 1-től minden okmány illetékmentes, így ingyen meg tudod csináltatni.

7. sour (válaszként erre: 5. - 12d083b51b)
2016. nov. 1. 09:07
Suliban dolgozom és egy lélek sincs bent:(
6. kisj
2016. nov. 1. 08:44

Minek mennél a rendőrségre, ha egyszer fogalmad sincs, hogy hogyan tűnt el a tárcád?

A bankkártyád persze rögtön tiltasd le, de egyébként ma még keresgéld, hogy biztosan nincs-e meg.

Holnap menj be egy kormányablakba ahol pótolni fogják az összes okmányod.

5. 12d083b51b (válaszként erre: 4. - Sour)
2016. nov. 1. 08:26
Az egy dolog, hogy neked beosztás szerint szombaton kell bemenned dolgozni, de amilyen gyorsan be tudsz jutni a munkahelyedre, olyan gyorsan kotorj be, és nézd meg az öltöző-szekrényedben... ha van portárs, vagyonőr most az ünnepek alatt, elmondod neki, hogy mi a helyzet... Talán bemegy veled, és segít körbe-nézni.
4. sour
2016. nov. 1. 08:23
Nem tudom hogy tűnt el,fogalmam sincs.Menjek el a rendőrségre? De azt sem sajnos nem tudom, hol lehet, mert egyszer csak nem volt a táskámban, se itthon. És ellopni nem tudta senki, mert azt észre vettem volna. Még arra gondolok, h esetleg kiesett a táskámból a melóhelyen és a szekrényem aljában van. De majd csak szombaton megyek dolgozni. És az sem biztos, hogy az történt. Hát ezért kérdeztem, hogy mit csináljak?
3. Boszy28 (válaszként erre: 1. - Sour)
2016. nov. 1. 08:07

Ha ellopták, akkor a bankkártyát le kell tiltatni.

Feljelentést kell tenni a rendőrségen.

Iratokat tudod pótolni, de pénzbe kerül, nem is kevésbe.

Nekem szerencsém volt, mert amikor kizsebeltek, az irataimat egy köztéri levélgyűjtőbe dobták, arról pedig kaptam értesítést, hogy megvannak.

Igaz, akkorra már folyamatban volt az új személyim, de úgyis lejárt volna 2 hónap múlva.

2016. nov. 1. 07:57

Legelőször hívd fel a bankot, egyelőre zárolják a számládat, le ne takarítsák.

Utána menj a rendőrségre, és tégy feljelentést.

Az iratok, okmányok pótlását tudomásom szerint önkormányzat okmányirodán tudod. Meglehet, hogy ha a rendőrségről kapsz valami iratot a bejelentésről, akkor ez esetben az új igazolványokat ingyenesen megkapod. Persze ezt konkrétan nem tudom, de így lenne igazságos.

1. sour
2016. nov. 1. 07:36
Sziasztok. Nem találom a pénztárcám, benne kártyák, iratok. Mit kell ilyenkor csinálni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook