Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elvehetik a gyerekemet csak azért mert rendetlen vagyok? fórum

Elvehetik a gyerekemet csak azért mert rendetlen vagyok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
35. 1d97508455 (válaszként erre: 19. - 83ff5144bd)
2011. jún. 19. 23:08
Nekünk még nincs itt a baba, majd augusztusban, de nálunk is kupi van! Hiába is pakolok össze, valahogy mindíg pár óra, és ugyanaz a kupi van... :D Bár én mindíg is rendetlenebb voltam a kelleténél, de ezt tudják is rólam! Egyszer mondták, h miért vannak az ágyon meg a kanapén a nem oda való dolgok, én akkor közöltem az illetővel, h ha nem tetszik, neki lehet állni elpakolni, azóta nem szólt... Egyszerű a megoldás, fel kell vállalni, h rendetlen vagy... Ha látják rajtad, hogy nem vagy támadható, akkor nem fognak támadni... Ettől meg ne félj, h elveszik, mert NEM tehetik meg!!! Pont most voltunk apaságit csináltatni a gyámügyön, és párom megkérdezte az ott dolgozót, hogy mik azok a dolgok, amiért esetleg elvehetnek egy gyereket a szülőtől, hát meglepetésünkre, nagyon ritka, és nagyon sok dolognak kell lennie ahhoz, hogy tényleg elvegyék! 3 éves koráig, meg nem is vehetik el az anyukától!!! törvény van rá!
34. *gombocka* (válaszként erre: 30. - Homern)
2011. jún. 19. 23:08
Nem könnyű,de azért,van szép oldala is..amikor segíteni tudsz:)))
33. Pen80 (válaszként erre: 32. - *gombocka*)
2011. jún. 19. 23:07
Na ez az...
2011. jún. 19. 23:05
Az még eszükbe sem jutott az anyósodéknak,hogy esetleg besegítsenek?
31. fanny30 (válaszként erre: 19. - 83ff5144bd)
2011. jún. 19. 23:04
áááááááá dehogy veszik el :) láttam én már igazi ganédombot (szó szerint!!!) 2 pici mellett....na onnan elvittem volna a gyerkőcöket..de ilyenért ne aggódj.Különben ha hiszed,ha nem,Én 2 x jártam úgy a védőnővel,hogy először mikor jött épp a téli ruháinkat cseréltük tavaszira,másodszor meg a nyáriakat őszire...halomba állt a sok ruha a szobába le se bírtunk üllni:D de jót nevettünk rajta,főleg másodjára...úgy látszik különös képességük legrosszabb időben érkezni:DDDDD
30. homern (válaszként erre: 24. - *gombocka*)
2011. jún. 19. 23:04
Nagyon rossz lehet :( Én nem lennék alkalmas ilyen pályára,szerintem éjjel-nappal ezek az esetek járnának a fejemben..a tehetetlenség a legrosszabb:((
29. *gombocka* (válaszként erre: 19. - 83ff5144bd)
2011. jún. 19. 23:03

Nyugodj meg ezért nem viszik el:)))

Azt hiszem sokan vagyunk/Voltunk így!Én este szokom mindig összekapni a lakást,kicsit fárasztó az egész napos munka,szaladgálás után,de igy nincs kellemetlen helyzet!

28. homern
2011. jún. 19. 23:02

Kizárt,hogy ezért elvegyék :DD

Hú,hozzám a doki jött így egyszer,3 hónapos volt a pici,nem szólt ide előtte.

Hiába pici volt,jó,ha 4-5 óránként szundított egyet.Hasfájós volt nagyon,egész nap az ölemben volt,rajtam aludt!Képzelheted mennyi időm volt takarítani.1 szobánk volt,az volt az étkező,háló,nappali egyben,kb 20 nm...vasalnivaló halomban,mellszívó ,mindenfélék csak úgy az asztalon szétszórva,még ha jól emlékszem be sem volt ágyalva,mert épp ő ébreszett a csengetéssel,én hálóingben stb...nem tudom mire gondolhatott éppen,de arra nem hiszem,hogy el kellene innen vinni a gyereket :)

2011. jún. 19. 23:01

Nem ismerem a párod szüleit, de nem hiszem hogy megfordulna olyan a fejükben hogy rendetlenség miatt elvegyék a gyereket.

A védőnőnek pedig biztos szemet szúrna ha nem lenne megfelelő a helyzet, hiszen ez is a munkája.

Ne parázz rá előre és ne is járjon szerintem e fejedben hogy a barátnődhöz mennél a gyerekkel...na az szemet szúrna!

26. ujlany
2011. jún. 19. 23:00

ilyenert biztos nem fogjak elvinni. Nem hinnem egyebkent, hogy a "visszuk a gyereket" az az elso lepes azeljaasban.

Gondolom (nem a te esedrol beszelek, hanem komolyabb esetekrol) eloszor felszolitjak a szuloket, hogy valtoztassanak, aztan meg jo parszor ugyanez, aztan a legvegen esetleg kovetkezik valami drasztikus.

De szerintem nekik az a lenyeg, hogy a baba boldognak es kiegyensulyozottnak latszik-e.

25. Dóry87 (válaszként erre: 19. - 83ff5144bd)
2011. jún. 19. 22:59

Ahogy a védőnőd is mondta: a lényeg, hogy a gyerekkel foglalkozva van!


Az, hogy néha kupi van....hát nálunk is van, egy gyerek mellett szerintem nem is lehet állandó rendet tartani!

24. *gombocka* (válaszként erre: 18. - Homern)
2011. jún. 19. 22:58
Igen tényleg így van!De sajnos amit írtam az is előfordul,van két kisgyerek akit ,legszívesebben hazagondoznám,de hiába tépem a számat......
23. Pen80 (válaszként erre: 19. - 83ff5144bd)
2011. jún. 19. 22:57

Nálunk is így van, hogy nem tudok mindig rendet tartani, de a párommal megbeszéltük, hogy fontosabb, hogy a gyerekkel foglalkozzak, aztán ha van idő elpakolok/pakolunk.

Elvenni ilyenért nem fogják, ha a párodat nem zavarja, próbálj nem törődni az anyósékkal.

2011. jún. 19. 22:56
Nyugi, ennyiért nem viszik el, tuti:)
21. andi6020 (válaszként erre: 19. - 83ff5144bd)
2011. jún. 19. 22:54
bocs az előzőért
20. andi6020 (válaszként erre: 1. - 83ff5144bd)
2011. jún. 19. 22:54
Kifejtenéd, mégis mit értesz rendetlen alatt?
2011. jún. 19. 22:54

a helyzet az, hogy párom szülei nagy ritkán járnak át, holott a szomszédban laknak.. általában pont eltalálják, mikor kupi van, sok minden kint van az asztalon, párom cuccai az ágy mellett stb.. és mindenkinek(dédik, saját édesanyám, nagymamámnak) szétkürtölik hogy milyen rendetlen vagyok, bla bla bla.. holott miért van az? mert kivéve amikor alszik, egész nap a kicsimmel foglalkozom.. vidám, mosolygós, huncut, életvidám-életerős baba.. mindig az érdekeit nézem.. ő az akinek mindig mindene meg van.. akkor is, ha nekünk vmi miatt nélkülözni kell(nem kell, csak néha nem jövünk ki köv. fizuig... így neki megvesszük ami kell, mi meg apával kenyerezünk 2 napot.. :)) régen, mikor még pocakban volt, illetve mikor 1-2 hónapos volt és sokat aludt, tudtam takarítani.. de most hogy alig alszik( 1 órát nap közben) így csak akkor takarítok, mikor párom pihenő napos. azaz hetente 1x... na ha 2 pihenő nap közt jönnek fel(már ha feljönnek).. akkor lehet épp fut a lakás..

volt, hogy hirtelen jött a védőnő.. mondtam neki, ne haragudjon a kupi miatt, másnap takarítok,ha párom itthon lesz.. erre ő: semmi baj.. gyerek mellett tudom milyen.. a lényeg hogy a picivel foglalkozz, az pedig maximálisan megvan..


de bennem felmerült, hogy esetleg ilyen is megfordul a fejükben.. félek, mert nem akarom elveszteni! az életem odaadnám érte.. már ott tartok, h ha megfordul a fejükben, fogom a picit, és eltűnök barátnőmhöz kis időre..

18. homern (válaszként erre: 16. - *gombocka*)
2011. jún. 19. 22:53

Olyan is van biztos,de a másik a jellemzőbb :(

Amikor gyermekotthonban voltam gyakorlaton,akkor meséltek rengeteget róla a gyermekvédelmisek,hogy mennyire tehetetlenek.Sokszor olyan helyről sem emelhetnek ki gyereket,ahonnan szívük szerint azonnal "kimenekítenék" a kicsit.

17. Pen80 (válaszként erre: 1. - 83ff5144bd)
2011. jún. 19. 22:52
Ezzel ijesztget valaki?
16. *gombocka* (válaszként erre: 11. - Homern)
2011. jún. 19. 22:50
Vagy az ellenkezője,túlbuzgóságukba,ott veszik el ahol nem is olyan indokolt!
15. Pen80 (válaszként erre: 13. - Gica66)
2011. jún. 19. 22:50
Nem tudjuk mit ért rendetlenség alatt.
14. Pen80 (válaszként erre: 12. - AnitaZoé)
2011. jún. 19. 22:50

Persze, mert kell a hely leülni. :)

De anyának pl az a rend, ha semmi nincs elöl. Nekem meg nem baj, ha elöl vannak dolgok, ha azok rendezetten vannak elöl. Kié az igazság? :)

13. gica66
2011. jún. 19. 22:49
Hát nem kérdezösködnöd kellene,inkább erötvenni magadon és megváltoznod-e téren.Nemgondolod??
2011. jún. 19. 22:48
Kivéve, ha a rendetlenség azt jelenti, hogy betegesen gyűjti valaki a szemetet, még a romlott dolgokat sem dobja ki az illető, mindenhol csótányok és egerek mászkálnak... sajnos vannak ilyen emberek is. De, ha egyszerűen csak kupi van, azt nem érdekel senkit. (azért, ha véletlen lenne osztályfőnök családlátogatása nem árt összepakolni kicsit)
11. homern
2011. jún. 19. 22:48
Magyarországon annyira a család egyben tartása áll mindenek felett,hogy akkor sem veszik el a gyerekeket,ha az így kívülről nézve pedig indokolt lenne.
2011. jún. 19. 22:45
Ha nem rendetlenség van, hanem nyakig koszban élnek sem veszik el, hanem a helyi gyermekjóléti szolgálat segíti a szülőket, hogy hogyan kellenen tisztább környezetet biztosítani, ha nem megy, védelembe veszik, az már egy szigorúbb lépés, és ha így sem megy, és a kosz, piszok veszélyezteti a gyereket, maximum akkor vihetik el.
9. *gombocka* (válaszként erre: 7. - Pen80)
2011. jún. 19. 22:44
:))))))
8. border05 (válaszként erre: 1. - 83ff5144bd)
2011. jún. 19. 22:44

dehogyis vehetik el ezért

én is rendetlen vagyok néha, elváltam, és én nevelem a fiaimat

7. Pen80 (válaszként erre: 1. - 83ff5144bd)
2011. jún. 19. 22:43

Akkor a fél világ nem az anyjával nőne fel.

Amúgy attól függ, mit értesz rendetlenség alatt, de gondolom a gyermeket szereted és ellátod, úgyhogy senkit nem fog érdekelni, hogy a fotelon tartod a ruháidat mondjuk.

2011. jún. 19. 22:42
Ezt én se igazán értem...miért vennék el a gyereket?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook