Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elvehetik a gyerekemet csak azért mert rendetlen vagyok? fórum

Elvehetik a gyerekemet csak azért mert rendetlen vagyok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
65. 328aadd89f (válaszként erre: 63. - 83ff5144bd)
2011. jún. 20. 10:21
Már csak az a kérdés, hogy mi a félelmed valós oka? Mert, hogy nem a kupi, az szinte biztos.
64. 328aadd89f (válaszként erre: 63. - 83ff5144bd)
2011. jún. 20. 10:19
Az attól függ, mit jelez a védőnő a gyerekjóléti szolgálat felé...
2011. jún. 20. 10:18
na most mondta anyu, hogy anyós azt mondta, hogy ha szól a védőnőnek az megy a gyámügynek elvehetik a gyerekem... én vagyok a hülye????
2011. jún. 20. 09:54

Szerintem azokat kéne elvitetni, akiknél mindig patika rend van, meg hipószag...


Én is szeretem a rendezettséget, de 0-20 éves gyerekekkel rendelkezőknél ez nem lehet kizárólagos cél. Ugyan nevelem a rendre őket, de egyenlőre, ha megcsinálják, még úgy néz ki, hogy jobb lett volna, ha marad a kupi... De azértis úgyhagyom, hogy ne érezzék, hogy rossz, amit csináltak..


Majd megkeresek neked egy képet, csak most nem találtam:


Épp mérnöki diplomavédésemre készülök, szanaszét vonalzók, pauszok, poharak, stb... és az egy éves gyerek elmélyülten játszik a melltartómmal egy szennyeshalom tetején. Merthogy mindez 12nm lakóterületen zajott... De köszönjük, jól vagyunk...

Nem ilyen marhaságokon múlik a dolog.


Sajnos annyi a tényleg mélynyomorban élő gyerek, hogy nem érnek rá azzal foglalkozni, ha valahol éppen kilóg a szennyes széle a tartóból...

61. era06 (válaszként erre: 60. - 83ff5144bd)
2011. jún. 20. 09:18
Olyan hülyeségen agyalsz, hogy elveszik a gyereket azért mert nem patika a lakásod, akkor valóban elveszted. Helyesebben a baba veszti el az anyukáját. Csak egy idegroncs lesz neki, nem anyuka
60. 83ff5144bd (válaszként erre: 57. - Era06)
2011. jún. 20. 09:08

barátnőmnél nincs gyerkőc.. csak mondta bármi gond van, nyugodtam menjek hozzá átgondolni a dolgokat.. tudja hogy ki vagyok bukva(sok dolog van, amit itt nem szeretnék részletezni)... és mondta ha nagyon nem tudok már itt maradni egy magam a bajaimmal, kis menekülő utat tud szolgáltatni... pár nap, amíg nem foglalkozok a gondokkal, hanem együtt leszünk.. segít a picivel... addig kikapcsolok picit.. és hátha utána könnyebb lesz..

am el van már alul pakolva... alsó részen a pici játékai vannak.. :)azt bármikor leszedheti...

meg igyekszem takarítani, rendet rakni amikor csak lehet... :)

59. 328aadd89f (válaszként erre: 58. - 83ff5144bd)
2011. jún. 20. 09:06
De miért fordult meg ez a fejedben? Ha valóban nincs ok arra, hogy elvegyék a gyerkőcöt, akkor nincs miért aggódnod és nincs miért "lelépned". A kupi miatt meg biztosan nem kell attól tartanod, hogy elveszik Tőled a kicsit.
58. 83ff5144bd (válaszként erre: 55. - Spinneli)
2011. jún. 20. 09:04
egyelőre senki... de félek... valamiért félek tőle... holott disznóól tényleg nincs... :)
57. era06
2011. jún. 20. 08:58

Ki akarja elvenni a gyereket?

Nem mindegy, hogy rendetlenség van, vagy disznóól.

Amiért most kupi van ,attól még látszik, hogy naponta fel van mosva, a múlt heti mosatlan pedig nem fut ki a bejárati ajtón.

Ha pedig kúszik, mászik, muszáj lesz rendet tartani. Miért kell a barátnőhöz menekülni? Ott is kell takarítani a gyerek után. Mi lesz a férjeddel?

56. 328aadd89f (válaszként erre: 35. - 1d97508455)
2011. jún. 20. 08:55

Sziasztok!


Ilyen törvényi szabályozás nincs, gyerekjólétisként biztosan állítom.

A gyermek értelmi és érzelmi fejlődésének akadályoztatása esetén jelzéssel élhet a gyermekjóléti szolgálat felé akár egy rokon, bölcsőde, óvoda, védőnő, stb.

A jelzést követően egy szakemeber felkeresi a családot és ha szükségét látja, alapellátásba veszi a gyermeket. Ha a jelzést kiváltó probléma megoldása alapellátásban a szülők együttműködésének hiányában nem valósítható meg, akkor védelembe veszik a gyermeket. Ez erősebb kontrollt, ghyakoribb találkozást jelent a gyermekjóléti szolgálat munkatárásával. Ha még ezek után sem szűnik meg a probléma, akkor a szolgálat munkatársa kezdeményezhet bizonyos hatósági eljárásokat, amik már a Gyámügy illetékességi feladatkörébe tartoznak. Ez független a gyermek életkorától.

Ha a rendetlenség indokolná a gyermek családból való kiemelését, akkor a családjaim zöménél szükség lett volna rá.

A fórum indítójának írom, hogy ez még messze nem ok arra, hogy kiemeljék a családból a gyerkőcöt, ne aggódjon.

55. spinneli (válaszként erre: 19. - 83ff5144bd)
2011. jún. 20. 08:51
Tehát nem ijeszteget ezzel senki, csak Te gondolsz erre?
54. kisj
2011. jún. 20. 08:04
Ha a babád majd elkezd mászni és járni, -vagyis aktívan besegít a lakberendezésbe:)- akkor azért nem árt valamilyen rendet tartani, meg elpakolni ezt-azt.
53. 83ff5144bd (válaszként erre: 32. - *gombocka*)
2011. jún. 20. 06:42

az.. nem... :D inkább az, hogy mindenkinek szétkürtöljék.. nekem nem szólnak érte, viszont édesanyáméknak most mondják 2x... mondták már párom mamájának és az enyémnek is... sógorom felhozta 1 haverját, bútort pakoltak(én a fürdőbe voltam a picivel..) hallottam ahogy mondja a srácnak: nézd milyen kupi van, mennyi szar van az asztalon, hogy néz ez ki? gyerek mellett, érted?.. erre kijöttem, a fürdőből, egyből elhallgatott, nem tudta hogy már otthon vagyok.. azt mondja:jaj nem hallottam hogy itthon vagy.. erre én: én meg mindent hallottam..

fura, hogy félévente 1x átjön, és csak fikázni tud... ennyiért ide sem kell jönni.. :)

am a segítség: veszélyeztetett voltam 21. héttől.. feküdnöm kellett szigorúan, 2x kaptam magnéziumos infúziót is fenyegető koraszülés miatt.. erre após: de azért ne hagyd ám el magad... takarítani attól még tudsz... :O


én főztem, mosogattam, párom takarított helyettem.. onnan semmi segítséget nem kaptunk... :)

2011. jún. 19. 23:55
Hát de ez elég indokolt eset! Az ilyeneknél már a remény sincs meg... Persze az ilyen esetben más a helyzet. de ha van egy gyerek, vagy 2 akkor inkább elhelyezik őket valahol, minthogy elszakítsák egymástól őket!
2011. jún. 19. 23:37
Szerintem nem!Mert akkor sok gyerek nem a szüleinél lenne már.
50. Mandula71 (válaszként erre: 38. - 1d97508455)
2011. jún. 19. 23:28
A gyámügyes nem jól tudja. A faluban nem olyan régen vittek el 6 gyermeket, a legidősebb most szeptemberben kezdi az iskolát, a legkisebb mindössze most 6 hónapos. Természetesen nem a rendetlenség miatt vették el a szülőktől a gyerekeket. A védőnő hetente járt hozzájuk, a családvédelmis szintén. A rendőrség nem egyszer megfordult a családnál. Hozzáteszem, a gyerekeket soha nem bántották. Március elején a 3 és fél éves kislány egyedül, egy szál vékony pulóverben sétált este 1/2 6-kor az utcánkban. Értesítettem a védőnőt, elkaptam a gyereket, apuka jött érte. Kiszökött otthonról, a kezében öngyújtóval (ami egyébként nem működött, de ez nyilván véletlen). Az utolsó csepp a pohárban az volt, amikor pár hete ugyanez a kislány felgyújtott valami fészert vagy a fészerben valamit, miközben a szülők enyhén szólva illuminált állapotban voltak. A szomszédok észrevették a tüzet, el is oltották, de értesítették a rendőrséget. Azonnali hatállyal a családvédelmis és a védőnő jelenlétében este 1/2 10-kor összepakolták mind a 6 gyereket és elvitték. Úgy gondolom, hogy ezeknek a kicsiknek csak akkor van esélyük a jobb életre, ha a szüleik nem kapják vissza őket.
49. Pen80 (válaszként erre: 46. - *gombocka*)
2011. jún. 19. 23:27
Egyértelmű, hogy nem az a cél, de ha már nincs más megoldás a gyerek érdekében... Amúgy szerintem a lelki terror a legdurvább talán és attól sajnos nem lehet megmenteni senkit szinte. De ez már más téma...
48. homern (válaszként erre: 47. - *gombocka*)
2011. jún. 19. 23:26
Ezért írtam,mert tudom,hogy ez a munkád :))
47. *gombocka* (válaszként erre: 41. - Homern)
2011. jún. 19. 23:25
Igen tudom....ez a munkám....
46. *gombocka* (válaszként erre: 40. - Pen80)
2011. jún. 19. 23:24
Akár a kórházból sem adják ki ha okot látnak rá...de persze nem az a cél,hogy családokat szétszedjenek!!!!!
45. homern (válaszként erre: 43. - Pen80)
2011. jún. 19. 23:23
Az elég szomorú lenne :(
2011. jún. 19. 23:23

Nálunk is többnyire kupi van, pedig jó gyerekem van. 10 hónapos, úgyhogy fontosabb vele foglalkozni, ráadásul most nyáron még ott a kert is. Nappal szinte mindig kupleráj van, mikor lefekszik a család, akkor csinálok meg mindent. Kár, hogy reggel felkelünk és újra kupi lesz. Talán éjjel kéne vendégeket fogadnom, hogy lássák, van itt azért elrámolva, kitakarítva! :P

Anyós a szomszédom, úgyhogy tud mindent! :)) Nem mondom, hogy néha nem feszélyez, mikor nagyobb rumliba talál átjönni...

43. Pen80 (válaszként erre: 41. - Homern)
2011. jún. 19. 23:22

Látom, csak én nem akartam, hogy ezt ne tisztázzuk. :)

Hogy azért bármit nem lehet megcsinálni szankció nélkül.

2011. jún. 19. 23:20
Előbb helyezik el valami szállón ahol van ki figyeljen rájuk, csak tényleg a legvégső esetben veszik el. de az már csak az utolsó...
41. homern (válaszként erre: 40. - Pen80)
2011. jún. 19. 23:20

Tudja ő,hogy elvehetik,csak nem akar senkit győzködni :)


van olyan,amikor már a kórházból nem viheti haza a gyereket az anya,mert egyszerűen nincs hova/olyanok a körülmények,és már a másik 3-4 is nevelőszülőnél van.Ebben az esetben a pici is rögtön a testvéreihez került.

40. Pen80 (válaszként erre: 39. - *gombocka*)
2011. jún. 19. 23:17
Azért ha bizonyíthatóan veszélyezteti a gyermeket, akkor nem hiszem, hogy 2 évesen nem veszik el az anyától. Nem tudom elképzelni, hogy bizonyos esetekben ott maradjon egy 2 éves. Csak mert még nem töltötte be a hármat.
39. *gombocka* (válaszként erre: 38. - 1d97508455)
2011. jún. 19. 23:13
hát ha ő mondta..........én nem vitatkozok!
38. 1d97508455 (válaszként erre: 36. - *gombocka*)
2011. jún. 19. 23:12
A gyámügyes mondta! Ő meg szerintem csak tudja... :)
37. homern (válaszként erre: 34. - *gombocka*)
2011. jún. 19. 23:11
Így van :)) nagyon tisztelem azokat,akik teljes szívüket beleadják ebbe a munkába,sokkal több megbecsülést érdemelnének ezek a szakmák/emberek!
36. *gombocka* (válaszként erre: 35. - 1d97508455)
2011. jún. 19. 23:10
hát azért ebben nem vagyok olyan biztos!!!!!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook