Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elvárások kamaszkorban fórum

Elvárások kamaszkorban (beszélgetős fórum)

1 2
12. bared
2010. szept. 12. 14:35

13 éves a lányom... főz, mos, takarít, bevásárol, kaját csinál reggel magának, vasal..

szerintem nevelés, szoktatás kérdése...

2010. szept. 12. 14:34

Sajnos anyám nem volt takarítómániás.Így a tesóm szobája mindig is undorító volt kamaszkorától kezdve,sose lehetett rávenni,hogy rendet tegyen.Ma már ott tart 26 évesen,hogy bűzös a szobája,már szülői felügyelet nincs,mert külön élünk.A mai napig nem tudja ellátni magát,még felébredni sem tud semmire,amikor dolgoznia kell(csoda,h a munkáltatója eltűrte,hogy 11re járjon be!).

Én ellenben imádok takarítani,szeretem ha rend van,-kiskoromtól főzök,sütök,takarítok-A lakásunkban mindent én csinálok,kivéve az ő szobáját.

10. Anitah
2010. szept. 12. 14:24

Nekem a nagyobbik fiam 16 éves, de már évek óta egyedül ébred (telefonra), megcsinálja a szendvicsét és ébreszt mikor indul suliba. A vásárlást mi intézzük, de volt már rá példa hogy Őt küldtem le a boltba, nem volt gond.

A könyvek bekötését én csinálom.


A takarítás nálunk úgy működik hogy az övé a saját szobája, Ő takarítja. Elég önálló, már kis korától, ami nagyon jó.

2010. szept. 12. 14:23
van egy kedves barátnőm, szerettem volna elhívni kicsit beszélgetni ma délután. válasza az volt hogy a 15 és 17 éves gyerekeinek köti be a könyveit. hihetetlen hogy mindent tálcán visz be nekik...de meggyőzni nem lehet hogy ezzel nekik is árt! pár év, és nagyon nehéz lesz nekik belerázódni a hétköznapokba.
2010. szept. 12. 14:22
Lányokkal könnyebb,fiúkkal nehezebb,legalábbis én így tapasztaltam:)
2010. szept. 12. 14:21

Kamasza válogatja:)

Meg az aktuális hangualata is.Van mikor magától megcsinál dolgokat,van amikor egyáltalán nem:)

2010. szept. 12. 14:20

Szerintem ez a minimum amit soroltál!

A házimunkánál is a saját szoba rendbetétele, porszívózása, szerintem alapvető.

Ez attól függ eddig mit csinált, mert ha eddig semmit akkor sokkal többre nem tudod rávenni!

Nekem a 3 éves lányaim imádnak segíteni, és mindig ők pakolják el a játékokat maguk után, sőt porszívózásnál mindent felpakolnak az ágyra!

Mi úgy gondoltuk ha az elején nem mi csinálunk meg mindent akkor neki se lesz később teher mert ezt szokja meg!

Ma pl. az udvaron falevelet gereblyéztünk és a kukába tettük, nagyon élvezték!

5. 2f3a6edd55 (válaszként erre: 1. - Beáta42)
2010. szept. 12. 14:20
Felnőttekkel szembeni tisztelet, udvariasság, bizonyos szinten lévő önállóság, kissebb testvérrel szembeni tőrődés, tolerancia..vásárlás, otthoni tevékenységekben való aktiv részvétel. A szendvics készités csak akkor ha muszáj, hisz egy kamasz akár délig is eltudna aludni-ha hagynák, igy a reggeli kelés az elég nehézkes számára.
2010. szept. 12. 14:19

sztm minden kamasz vérig van sértve, ha bármit csinálnia kell otthon, én legalábbis élénken emlékszem, hogy így volt :D


ettől függetlenül helyeslem, hogy akár szigorúbb nevelési eszközökkel is kényszeríteni kell őket (szórakozás, zsebpénz, számítógép megvonása, ha másképp nem megy).

2010. szept. 12. 14:17
ha eddig nem szoktattad rá ilyenekre (6-7 évesen együtt! bekötni a cuccokat, együtt szendvicset csinálni, egyedül elküldeni a kisboltba, vagy megvárod a kocsiban, míg bevásárol pl. egy kenyeret) akkor ne várd el, mert személyes sértésnek fogja venni :D és tök igaza van :)
2. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Beáta42)
2010. szept. 12. 14:16
Ezek simán!
2010. szept. 12. 14:14
Szerintetek egy 15 éves középiskolástól mi várható el? gondolok ilyenekre: saját füzetei bekötése, szendvics készítés, néha vásárlás, házimunkába való részvétel....stb
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook