Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elválni 3 gyerek mellett fórum

Elválni 3 gyerek mellett (beszélgetős fórum)

21. spinneli (válaszként erre: 4. - Shyana)
2015. febr. 6. 19:25
Segíts neki, bszéljetek arról, hogy ő mit szeretne, belátja, hogy ennek milyen következményei vannak, hajlandó-e segíteni magán, szakemberhez fordulni stb.
2015. febr. 1. 13:51
ha a gyerekeid életét tönkre akarod tenni, maradj mellette!!!
19. manó2000 (válaszként erre: 17. - Shyana)
2015. jan. 31. 18:34
Akkor szerintem még adjál esélyt. Megértem, hogy nem örülsz neki, én sem örülnék. Ráadásul szereted is.
18. Shyana
2015. jan. 31. 18:32
jobb szeretném megmenteni a dolgot. Most átbeszéltük,persze megigért mindent. Kiváncsi leszek rá.
17. Shyana (válaszként erre: 13. - Kriszta773)
2015. jan. 31. 18:31
félre értitek ,ő nem alkoholista és egyébként normális. Csak nekem elég sok alkoholista volt a környezetembe és nem szeretném ha az lenne. Iszik ez tény de nem lerészegedésig.Nem bánt minket vagy ilyesmi és persze nem is volt ez mindig így. Ment a napi 2-3 sör vagy boros cola. De nekem már az is sok volt. Erről leszokott de most újra kezdte. De mivel tudja hogy a halálom és már megfenyegettem hogy elhagyom így titokban ivott,de hát aki nem iszik az egyből észre veszi
16. 24502517c2 (válaszként erre: 10. - Shyana)
2015. jan. 31. 13:03
A muszáj nagy úr, meglehet csinálni, főleg ha erős, és talpra esett is vagy. Ahogy írták csinálj költségvetést, ami nagyon sokat jelent. Én azt tudom mondani nem könnyű, de sokkal nyugodtabb életünk van.
2015. jan. 31. 12:49
Nagyon sajnálom a helyzetet! Nem tudom, hogy amikor iszik akkor durva is? Ha nem akkor meg kellene próbálni vele. Egyedül nagyon nehéz lenne 3 gyerekkel. Mondjuk ha van hova menni akkor legalább kapjon észbe, aztán talán kap még egy esélyt. Ha durva is akkor nincs mese, menni kell! Annál minden jobb, mint egy durva férj!
2015. jan. 31. 11:07
Anno az én édesanyâm is az alkohol miatt vàlt el apàmtol!hàrman voltunk testvérek én 8 honapos voltam akkor és a lagkisebb!
13. kriszta773 (válaszként erre: 4. - Shyana)
2015. jan. 31. 11:03

én igazából azt nem értem, minek szültél egy alkoholistának 3 gyereket? de komolyan, hogy lehet valaki ennyire felelőtlen és beleszarós?


mert ha a párod nem volt ilyen, és csak mostanában vannak gondjai az itallal, és eddig minden hepi volt és gondoskodás, törődés, boldogság, akkor viszont meg kéne tenni annyit érte, hogy segítesz neki, és nem rögtön lelépsz. de gyanítom, hogy régebb óta van a probléma, azért gondoltál válásra

12. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Shyana)
2015. jan. 31. 11:00

ez nem a merszen múlik, hanem azon, tényleg el akarsz-e válni. mert megoldani mindent meg lehet és tenni érte


lehet úgy is nézni, hogy mondani könnyű, de igazából szerintem megtenni is könnyebb, mint mondjuk végigélni egy életet egy alkoholistával és annak mindenféle velejárójával

11. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Shyana)
2015. jan. 31. 10:47

Én megtenném, mert a leírásodból úgy látom, hogy talán még egyedül a 3 gyerekkel is többre jutsz mint vele. Sőt, nemcsak az alkoholprobléma miatt tenném meg, ennél sokkal kisebb dolgokért is. Gondolom, semmi félretett pénzed nincs, de hidd el, meg tudnád csinálni mert a nők bármit kibírnak, biztos rossz lesz az elején, de legalább a pénznek, ami majd a rendelkezésedre áll, egy pici részét sem fogod alkoholra költeni, míg, ha vele vagy, egy illúzió, hogy több pénzből vagytok, hiszen egy részét ő ennek elissza.


A hiteles lakás is nagy gond, lehet, hogy ha így megy tovább, amúgy sem bírnátok fizetni, de akkor is amiben éltek, a bank tulajdona, nem a tietek, ezért illúzió. Akkor már inkább albérletben, ami ha nem is a tied, de nyugodtan alszol mert nincsenek adósságaid. Tehát minél hamarabb megszabadulnék a hiteltől, lakást eladni, kifizetni a kifizetendőt, ezután(ezalatt) albérlet és valamennyi pénzt (akár minimálisat) félretenni. Vedd igénybe azokat a kedvezményeket (emelt csp, kedvezményes ovi, bölcsi, stb.) ami azzal jár, hogy egyedül neveled a 3 kicsit és próbálj meg kidolgozni egy költségvetést, ne egyik napról a másikra élj! Nagyon sok nő nincs tisztában az igazi potenciállal, amivel rendelkezik, vagyis hogy össze tud hangolni rengeteg dolgot és jól.


Tudom, mit beszélek, nekem is 3 van és megtenném, ha úgy adódna, tisztában vagyok a dolgok anyagi részével is. Ami most neked nem előny, hogy a legkisebb csak 8 hónapos, de tudsz bedolgozást vállalni mellette, ami jól jön majd, szóval nem lehetetlen, hogy eltartsd magatokat csak ne toporogj egy helyben!

10. Shyana (válaszként erre: 9. - 24502517c2)
2015. jan. 31. 09:01
mesélsz nekem hogy boldogultál?
2015. jan. 31. 07:59
Én megtettem.
8. 1e072b34d7 (válaszként erre: 4. - Shyana)
2015. jan. 30. 22:24
Ha szereted akkor segíts még neki hogy, nekifuthasson még egyszer és sikerüljön!
7. @IviBaba@ (válaszként erre: 4. - Shyana)
2015. jan. 30. 21:34
Uhh basszus 😞 sajnálom es sajnos azt kell mondjam csak akkor mennék ha van lehetőségem vhol külföldön melozni, itthon csak nyomorognék egyedül 😞
6. 2cc786c515 (válaszként erre: 4. - Shyana)
2015. jan. 30. 21:33

...én sajnos már pontosan ez okból nem (mertem)vállalni több gyermeket. :( Pedig nagyon szerettem volna vagy hogy három legyen.


Az alkohol győzött és 15 év után feladtam az egészet (a 9 éves gyerekemmel ) elváltam tőle.


Lehet próbálkozni, könyörögni, veszekedni... de ha (már) nem tud maga felett uralkodni.....

2015. jan. 30. 21:28
Nagyon nehéz en is 3 kisgyermek anyukája vagyok 5 3 2 de nálam az alkohol az valo ok :-(
2015. jan. 30. 21:26
Férjemnek hónapokkal ezelőtt màr voltak bajai az alkohollal és persze jó sokat veszekedtünk is miatta. Akkor kapott egy esélyt és élt is vele. Úgy nézett ki megoldódott. Erre ma este megint rajta kaptam mert ugye màr titokban csinàlja. Nem tudom mihez kezdjek :( van egy 5,egy2 és egy 8 hónaposunk. Hiteles lakàsban lakunk.És nem mellesleg szeretem is a férjem
2015. jan. 30. 21:22
Hát ez egy nagyon nehéz kérdés ... és tökre esettől függ. Miért akarsz elválni?
2015. jan. 30. 21:21

Nagyon meggondolnam...

Persze, ha nyomos erv van a vallas mellett (pl. alkohol problema a ferjnek, stb..)

De ha csak mar nem langol ugy a tuz, akkor meggondolnam.. azt hiszem

2015. jan. 30. 21:20
Ti elmernétek vàlni ha van 3 kisgyereketek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook