Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elválasztás fórum

Elválasztás (beszélgetős fórum)


27. vizike
2013. júl. 2. 11:09

A barátnőmnek is nagyon cicimániás lánya van, ő úgy oldotta meg,hogy beteg a cici beragasztotta sebtapasszal,és úgy nem lehet szopizni.

A tejapasztásra a hidegvizes borogatás is oké, vagy a jegelés.


Fáztam már tejtől hideg, átázott hálóingben és kevesebb is lett benne.


Az én lányom 18 hós koráig szopizott.A fiam még csak most múlt 1,és napi 4 szer.

Még nem zavar.

De ha teher lessz, tuti megoldom.

26. Cippora (válaszként erre: 25. - Ede71)
2013. jún. 27. 18:11

Szerintem az a durva,hogy egy majdnem 2 éves gyerek még 1-2 óránként szopik.Mi a baj a mustárral????Én imádom :) Van akinek a tejföl vált be,mert azt nem szerette a gyerek.Valamivel csak le kell állítani egy ennyire "függő" gyereket,és ha azt veszem,hogy az én két éves gyerekem mennyire akaratos,és önfejű,gyanítom a kérdező kislánya is pont most van a dackorszakban,így duplán nehéz szép szóval bármit is elérni.

Nálam is maximum 1 év a határ,tudom sokan nem értenek egyet,de nem tartom értelmét azon túl már semmilyen szempontból sem...

25. Ede71 (válaszként erre: 21. - Cippora)
2013. jún. 27. 14:53

szerintem a mustáros módszer egy kicsit durva és az anyának sem jó hogy egyik napról a másikra le kell állnia a szopival, mert a szervezet arra van beállva, hogy naponta 10-12x szoptat még.


tény, hogy szerintem itt már pszichológus is szükséges, mert ez már függőség, főleg hogy nem csak az anya cicijét nézi "kaja forrásnak" hanem minden nőt nagyjából. nagyon nehéz lesz, szerintem a kicsinek és az anyának is, de mivel ilyen sokáig húzta, ezek szerint a kötödő nevelésnek is meg van a hátránya. ismerek olyan anyukát a babaklubból ahova jártunk, hogy az egyik mellén a 6 hónapos kisded evett, míg a 3,5 éves odament és a másik mellén kiszolgálta magát, ekkor döntöttem úgy hogy a szoptatásnak is megvannak a határai számomra. a nagyobbikat 12 hónapig szoptattam, a kicsi most 5,5 hónapos őt sem tervezem 1 évnél tovább.

amikor a kisebbik fiam megszületett a nagyobbik is kérte hogy szoptassam meg, sőt most is volt hogy megemlítette, mondtam neki hogy Marcinak nincs foga, ő csak szopizni tud, anya cicije az ővé, neked van fogad, tudsz rágni és pohárból inni, elfogadta a válasz. (de ez az én véleményem, mindenki úgy tesz ahogy érzi és jónak látja)

24. Cippora (válaszként erre: 23. - Derya)
2013. jún. 26. 18:31
8 hónaposan az enyém reggel és este kapott tápszert.Tízóraira gyümölcsöt,ebédre főzeléket,uzsira tejpépet...nekem így javasolták,a hozzátáplálós füzetemben is ez volt,én így csináltam.
23. Derya (válaszként erre: 21. - Cippora)
2013. jún. 26. 18:24

8 hónaposan max. 2 étkezést tanácsos rendes étellel kiváltani, a többi 3-4 étkezése még anyatej, vagy tápszer. ez jelenti azt, hogy a fő tápláléka.

kicsit félreértetted a hsz-emet. :-(

22. Ede71
2013. jún. 25. 21:16

mi lenne ha egy szoptatási tanácsadóval konzultálnál ( [link] lehet hogy lenne tippje, nehogy mellgyulladás legyen a hirtelen elválasztás vége, nekem idén már 3x volt, megszenvedtem, igaz nekem még kicsi a fiam 5 hónapos.

a nagyobbikat 11 hónaposan választottam le, igaz hogy most reggel és este is cumisüvegből issza a tejet (2 éves koráig tápszert ivott), most 32 hónapos.

21. Cippora (válaszként erre: 19. - Derya)
2013. jún. 25. 20:22

Pont hogy nem szabad,hogy a fő tápláléka ilyen korban az anyatej vagy a tápszer legyen.Időben el kell kezdeni a hozzátáplálást,hogy megismerkedjen az ízekkel,az étkezéssel,a kanállal.Egy évesen egy tápszeres gyerek csak reggel és este kap már tápszert,vagy tehéntejet,sőt már 7-8 hónapos korára ezt javasolják.Anyatejesnél nyilván nem,de akkor sem szabad,hogy csak anyatejen éljen egy egy éves gyerek.


Kérdezőnek: nekem egy ismerősömnek is a mustáros módszer vált be.Bekente,megromlott a tejcsi,a gyerek fújolt is rá.Mondta az anyuka,hogy de ettől még jó szorosan hozzábújhat elalvás előtt,és kb 3 nap alatt elfelejtette a gyerek.Inkább csak az anyai közelség miatt kellett addig neki.Mikor rájött a kis fejéve,hogy az cici nélkül is meg van,megnyugodott,és nem követelte többet.

20. szafaripók (válaszként erre: 19. - Derya)
2013. jún. 25. 19:36

Hát, sokaknak nem megy addig.

Nekem konkrétan 3 hós koráig sikerült anyatejjel táplálni a babámat, akkora átlépte a napi 1 literes mennyiséget. Akkor kezdtük a hozzátáplálást + tápszert, mert ezt a mennyiséget egyszerűen képtelen lettem volna hosszútávon biztosítani.


Még nem tudod mi lesz, de arra figyelj, hogy ne anyakuljon ki nálatok is ennyire a cicfüggés, hogy még az utcán is letépje a ruhádat...

19. Derya (válaszként erre: 14. - Nikletty)
2013. jún. 25. 19:22

8 hónaposan ( 1 éves korig ) még a baba fő tápláléka az anyatej (vagy tápszer).

Ezt hogy oldottad meg?

A gyumölcs nem helyettesíti az anyatejet. :-(

Konkrétan a témához sajnos nem tudok hozzá szólni, mert még ott nem tartok, de én sem tudom mi lesz, majd ha le kell választani, ha magától nem kezdeményezi... :-o

2013. jún. 25. 12:50
Próbáld ki a következőt, már sokaknál bevált.Ugye a te gyerkőcöd már nagy és mindnet megért. Kend be mustárral a melleid szoptatás előtt és mondd meg neki, hogy a tejed a cicidben sajnos megromlott, megsavanyodott és már nagyon rossz az íze. Ha nem hiszi el, hagyd, hogy nyudotan kóstolja meg, meglásd fintorogni fog és nem fog eklleni így neki. Ha többször két-három napig eljátszod ugyanezt,mikor nagyon cicit aker utána magától lemond róla. Sok sikert hozzá.
2013. jún. 25. 12:38

Próbáltad megbeszélni a kicsivel a dolgot? Elmondtad neki, hogy bár nagyon szereted, de sajnos nem tudod tovább szoptatni, mert pl. fáj?

Próbáld elapasztani a tejed, sajnos az, hogy mást is megpróbál "kicsomagolni", elég nagy baj, ezt már korábban észre kellett volna venni, és tenni ellene.

Borzasztóan nagy dolog, hogy ilyen sokáig szopotattad. Nincs valami, amire a kislányod nagyon vágyik - amit megkaphatna, ha sikerül leszokni a ciciről...?? Barátnőm kisfia két és fél évesen a cumit cserélte biciklire. Jó csere volt, pedig előtte egy a szájában, egy a kezében, egy anyánál - addig el se indult sehova...

16. nikletty (válaszként erre: 15. - Nikletty)
2013. jún. 25. 10:09
S szerintem is probalj beszelni is vele hogy miert nincs cici amit mgerthet minel kevesbe legyen drasztikus hisz eddig magadhoz vetted most meg hirtelen teljesen elutasitani rossz lesz neki igy is
15. nikletty (válaszként erre: 4. - C9f9b53798)
2013. jún. 25. 10:08
Szerintem is kell egy fokozatossag mi a vegen csa reggel este ciciztunk aztan csak este vegul az is elmaradt
14. nikletty (válaszként erre: 13. - Nikletty)
2013. jún. 25. 10:06
Gondolom legkozelebb mar maskepp csinalnad, nem mindig azert sir egy baba mert ehes, s cici kell. Sokszor az anyai kozelseg is eleg megnyugtató lehet s nem kell azonnal cici. De tisztelem h eddig birtad de most nagyon nehez lesz mindkettőnek. En 8 hoig szoptattam babam valasztotta le magat inkabb gyümi püret evett de nalunk a cici egyenlő volt az etkezessel maskor nem azonnal a cicit kinaltam.
13. nikletty (válaszként erre: 1. - Kittidora)
2013. jún. 25. 10:03
Részemről ez az igeny szerinti szoptatás túl értelmezésének az eredménye.... Eddig megkapta persze hogy akarja most is, a gyerek jogosan hisztizik - bocsi. Nagy kitartast kivanok a levalsztashoz s h talajatok jò megoldast.
2013. jún. 25. 09:56

A mi lányunk rizstejet (rizsital) iszik. a sima tejet ő sem hajlandó meginni. Ezt imádja, és fehér :)

DM-ben, Rossmannban is kapható. Van 2 dl-es kiszerelés is, érdemes kipróbálni.

11. Kittidora (válaszként erre: 10. - Nbandus)
2013. jún. 25. 09:53
Na ezt el is felejtettem írni,nem issza meg a tehéntejet,a joghurtokat is csak ritkán.A tehéntejtől rázza a hideg,öklendezik.semmilyen formába nem tudtam még megitatni vele.nem beszél még ,mindent megért szerintem,megpróbálom ezt is.
2013. jún. 25. 09:46

Gyógyszerrel el lehet apasztani a tejet. Szerintem próbáld meg ezt, és mondd meg a lányodnak, hogy sajnos kifogyott a tejecske, de cserébe kap igazit, amilyet a nagylányok is isznak :)

Én ha a lányomnak azt mondom, hogy a nagyok is így csinálják/ezt csinálják, akkor zokszó nélkül bármit megtesz:)

9. Babeck (válaszként erre: 7. - Kittidora)
2013. jún. 25. 09:45

Urtica Urens 30CH-val szoktak apasztani (ha nincs a patikában, tutira meg tudják Neked rendelni).


Kitartás!

8. Kittidora (válaszként erre: 6. - C9f9b53798)
2013. jún. 25. 09:40
Egyébként biztos,mert nekem se eszik a Dóri szinte semmit egész nap,kiharcolja a tejcsit,és kész .Főleg a nagy melegbe.
7. Kittidora (válaszként erre: 4. - C9f9b53798)
2013. jún. 25. 09:38
mit lehet tenni a mellekkel,mert gondolom ,tudod,hogy azért még ilyenkor is van benne rendesen,főleg ,ha nem szopizik egész nap.Én nem igen tudom kifejegetni,és már nagyon érzékenyek is,le vannak strapálva :( Gondoltam már rá,hogy gyógyszerrel elapasztom ,úgy tudom van ilyen szer.
2013. jún. 25. 09:38

A Kislányomnak nemcsak komfortcicizés miatt kellett, sőt! így utólag visszagondolva egyáltalán nem, utána látványosan többet kezdett el enni, tehát táplálákforrás is volt a tejcsi az utolsó időkig.


Biztos, hogy elég tejem lehetett, mert már négy hónapja nem szoptatok, de még mindig spriccel a mellemből a tej, nem akar elapadni, néha még mindig fájnak is a melleim...

5. Kittidora (válaszként erre: 3. - Vberni01)
2013. jún. 25. 09:35
ezt ma ,kipróbálom, biztos lesz pityergés ..nem is kicsi,de ha másként nem megy :(
2013. jún. 25. 09:35

25 hónaposan választottam el... három napig a fejét is ütögette a földhöz... tényleg szörnyű volt, Ő az egyik, én a másik szobában bőgtem.


Mindenképpen az apuka is legyen három-négy napig otthon.


Én úgy csináltam, hogy az utolsó egy hónapban napi kétszer, majd egyszer szoptattam meg, majd már csak másfél naponta, aztán mikor eljutottunk a két naponkéntira, akkor leálltam.


Mindenképpen az apuka közreműködésére is nagyon nagy szükség van, hogy Ő altassa el pl., mert ha Te ott vagy, akkor elveszi azt, ami kell neki.


És utána nem kereste, meglepően gyorsan lemondott róla, egy hétig "büntetett" azzal, hogy nem akart mást se enni.


Aztán most két hete újra a szájába akarta venni!!! azt hittem elfelejtette teljesen, de nem!!! nagyon meglepő volt!


Szerintem ne vond meg drasztikusan, a melleid is be fognak akkor durranni!

2013. jún. 25. 09:31
Esetleg sport dressz, amiből még neked is, nemhogy neki nehéz a cicit kivenni? Értelmesek ebben a korban, ha elmondod, hogy most " be van csomagolva, látod én sem tudom kivenni", megérti, persze pityergés lesz!
2013. jún. 25. 09:30

Barátnőm hasonló cipőben járt, a gyerek, ha kedve tartotta az anyjáról a boltban kezdte el leszedni a blúzt.


Drasztikus megoldást választottak: 1 hét a nagyinál!

Anya a közelébe se ment, így egy hét után már nem kellett neki a cici.


Nekik ez jött be, mert hiába próbálta hogy fokozatosan kevesebbet adjon, más ételeket, stb.... a gyerek, ha nyugalomra vágyott, cici kellett.


Én megértelek! Sok sikert!

2013. jún. 25. 09:27

nagyon kérek mindenkit,aki tud nekem valami jó tanácsod adni,írjon!

21 hónapos a kislányom és még szopizik,megőrülök már tőle.Iszonyatos nagy teher már nekem,elég volt.

Igény szerint szoptattam mindig,ez azt jelenti,hogy nem 3óránként,mint a nagykönyvbe,hanem 1-1,5 óránként.

Én úgy gondolom,hogy megtettem mindent,az anyatejes táplálásért,és itt a vége.

nem tudom ,hogy csináljam,mert nagyon tudatos,akaratos,és konkrétan ájulásig tud hisztizni,ha nem kapja meg.Komolyan idegbeteg vagyok már ettől,leülök és már ott van..,nem tud velem játszani,mert csak 2 mellet lát.Nem túlzok.A legnagyobb baj szerintem,hogy nem válogat,ha kivillanó cicket lát,mindent elkövet,hogy kibontsa,teljesen mindegy ,hogy a nagymama az vagy a barátnőm.Nagyon kellemetlen.

Éjjel már nem ébred cicizni,nagyon ritka.

apukával ,illetve bárki mással képes elaludni cici nélkül,de ha ott vagyok,nem fogad el mást.Voltunk már külön több napra is ,nem igen volt vele baj,de amint meglátott sírva fakadt és "anya cici"..

Szóval tömören,nagyon tudatos,erőszakos velem.És ez már engem dühít,fáj a mellem ,belefáradtam.

Meg lehet engem kövezni,nem érdekel.Lassan 2 éves ,itt az ideje ,hogy elválasszam!

Segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook