Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Házasságon belül hogyan lehet elvágni az érzelmi szálakat? fórum

Házasságon belül hogyan lehet elvágni az érzelmi szálakat? (beszélgetős fórum)


17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Timmy0520)
2020. ápr. 8. 09:09
Nálunk hullámzó, hol jobb, hol rosszabb. Ezért nem érett még meg a változásra.
2020. ápr. 7. 18:45

Ez most olyan, mintha lenne egy komplex, krónikus betegséged és egyetlenegy, szerinted fontos részletet említenél meg ebből annak, akitől tanácsot kérsz. Ahhoz, hogy problémát oldjon meg az ember, holisztikusan kell szemlélni. Ha elmennél egy mentálhigiénés szakemberhez a gondoddal, feltehetőleg hosszú hónapok munkájába telne, hogy megtanuld kezelni a fennálló helyzetet érzelmileg. Szerinted mire számíthatsz laikusoktól egy komment terjedelemben?

Nyilvánvalóan fájdalmas érzésekben van részed és jól esne megosztani valakivel, de a választ nem itt fogod megkapni.

Azt mondja a köznyelv, hogy: "Aki nyavalyog, de nem változtat, annak még nem fáj eléggé". Ez nem felróható, hanem egy teljesen természetes folyamat egy szakasza. Minden komoly döntés meghozatalához el kell jutni az érzelmi skálán egy pontig, amikor azt mondod, hogy most az elég, készen állok, most már hajlandó vagyok változtatni. Meg kell érni a döntéshez érzelmileg.

Lehet, hogy most, ezen a ponton nem tudsz elképzelni egy új életet, de gondolj bele, hogy minden, ami ma létezik a világon, egyszer egy kósza gondolat volt valaki fejében.

Aztán egyszer csak megvalósult.

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Syria)
2020. ápr. 7. 08:18
Régóta együtt vagyunk. Valahogy nem is tudok elképzelni új életet. Így viszont magányos is vagyok.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Naolin)
2020. ápr. 7. 08:16

Pedig én érzelmeken szeretnék változtatni.

Erre keressük a választ mindketten, és még ki tudja hányan. Ha tudok valami jó receptet megosztom veled is.

13. syria (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 7. 08:04
Miért nem léphetsz ki? Külön élve is szeretheted, ám úgy nem fog annyira fájni a viszonzatlanság, mint együtt élve.
12. Naolin (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 7. 07:59

Én megértem.

Nem, nem hiszem, hogy változnak a dolgok. Mert olyan dolgokon lehet változtatni, hogy hogyan viselkedjünk, de szerintem érzelmeken nem.

Tudom, értem, hogy mondod a "külön élést".

Én is ezt akarom a férjemmel. Együtt élve, de mégis külön, azaz függetlenedni érzelmileg. Hogy ne bántson, ha ő nem szeret. És ne legyek szomorú, és ne is várjam tóle, hogy szeressen.

Ha valaki megmondja neked, hogy tudod ezt megvalósítani, mondd el nekem is légyszi.

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Naolin)
2020. ápr. 7. 07:53

Gondolod, hogy nem fog változni? Attól tartok én is, ezért szeretnék "külön élni".

Érzelem mentesen.

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Perla del Mar)
2020. ápr. 7. 07:51
A lelkem szenved.
9. Naolin (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 6. 18:49
El kell fogadnod, hogy ez van. Nem fog változni a helyzet, sem részedről, sem részéről. ahogy manapság divat mondani: ez a sorsfeladatod.
2020. ápr. 6. 15:42
válj el
2020. ápr. 6. 15:41
Sehogy. Abba kell hagyni aztán majd az idő szépen elkalapál mindent.
2020. ápr. 6. 15:33
Így csak szenvedni fogsz. Ha akkora a gond válj el. Bar így,hogy semmit nem tudunk mi a gond nehéz tanácsot adni. Ha szenvedsz a házasságban ekkora a baj , akkor ez az egyetlen megoldás.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Syria)
2020. ápr. 6. 13:57
Nem léphetek ki. Igen szeretem, ezért szenvedek.
4. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 6. 13:55
Gondolom, te akarod elvágni. Ha szereted a házastársad, akkor sehogy. Ha fáj, így az élet, lépj ki a házasságból, aztán az érzelmekkel lesz, ami lesz.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Simple)
2020. ápr. 6. 13:50
Jó lenne minnél hamarabb mert nagyon fáj így az élet.
2. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 6. 13:35
Nem lehet azt csak úgy elvágni. Vagy elvágódik magától, vagy nem vágja el semmi.
2020. ápr. 6. 11:58

Hogy lehet ezt megtenni egy házasságon belül?

Nem szeretném elmesélni miért lenne erre szükség.

Akinek ez sikerült, kérlek, adjatok tanácsot.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook